פרטי הטיול
היער השחור, שוויץ וצרפת

היער השחור, שוויץ וצרפת

שוויץ, צרפת, גרמניה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • מפלי הריין

  • העיירה המקסימה שטיין אן ריין

  • בזל: סיור רגלי במרכז בעיר העתיקה כולל תצפית למרפסת המפורסת של הרצל

  • יום טיול בחבל אלזס

  • פרייבורג: בירת היער השחור

8
ימים
יום
1

תל אביב – בזל - מפלי הריין – שטיין אם ריין

מנמל התעופה בן גוריון נמריא בטיסת שכר ישירה לבזל, בשוויץ. לאחר שנתארגן ונעלה לאוטובוס שילווה אותנו בימי הטיול, נצא בנסיעה לכיוון מפלי הריין האדירים ונסיים את היום בעיירה שוויצרית טיפוסית מקסימה ומיוחדת שטיין אם ריין. בתום הביקור נחצה את הגבול לגרמניה וניסע לכיוון המלון.

יום
2

שטוטגארט: מוזיאון מרצדס, סיור במרכז העיר

ארוחת בוקר במלון ואנו יוצאים ליום ביקור בשטוטגארט, מרכז תעשיית הרכב של תעשיית הרכב "דיימלר בנץ" של מכונית מרצדס הגרמנית. נבקר במוזיאון מרצדס המתפרש על פני ארבע קומות במבנה נוצץ. נוכל להתרשם מדגמי המכוניות והמנועים החל מהמנוע הראשון שיוצר ב- 1883 ועד לדגמים החדישים ביותר. נראה את המכונית שליוותה את הנשיא קנדי מוצגת ודמותו של קנדי במכונית הפתוחה. בתום הביקור נצא לסיור במרכז העיר ולזמן חופשי במדרחוב של שטוטגארט. בשעות אחה"צ נצא חזרה לכיוון המלון.

יום
3

שטרסבורג - ריקוויר - קולמר

היום נחצה את הגבול אל שטרסבורג, בירת חבל אלזס שבצרפת, על גבול גרמניה. נערוך סיור מקיף בעיר היפהפיה. העיר היא מקום מושבם של הפרלמנט ושל בית-המשפט האירופי. נבקר בקתדראלת נוטרה-דאם והכיכר הסמוכה לה המהוות את מוקד המשיכה המרכזי של העיר. לקתדראלה חזית מעוצבת, ייחודית ביופיה וצריח המתנשא לגובה של מעל 140 מ' . בכניסה לבית התפילה מצוי השעון האסטרונומי המפורסם של העיר, נגיע לאזור היפהפה בעיר המכונה "צרפת הקטנה". בתום הביקור, נצא בנסיעה שבדרך היין הצרפתית ונגיע לביקור באחת העיירות היפהפיות והציוריות לאורך דרך היין היא ריקוויר. בתים צבעוניים עטורי פרחים בנויים עץ ואבן, בתי קפה רבים ומסעדות מקשטים את הרחובות העתיקים והקסומים. נסיים את היום בקולמר היפהפיה, נשוטט במרכז העיר העתיקה ונהנה מאווירת המקום. למעוניינים נציע (בתשלום) נסיעה בקרוניות הנוסעת בין אתריה המרכזיים של מרכז העיר העתיקה. למלון נגיע לקראת הערב.

יום
4

צפון היער השחור: באדן באדן – אגם מומל - פרוידנשטאט

הבוקר נצא בנסיעה לביקור בעיר המרחצאות באדן באדן שהתגלתה ע"י הרומאים שהשכילו לנצל את סגולות המרפא של המעיינות החמים הנובעים במקום. נסייר בעיר היפה, נראה את הקזינו המפורסם הגדול והוותיק ביותר בגרמניה. שדרת ליכשטנטלר והטיילת היפה. נמשיך אל פרוידנשטאט ובדרך נעצור לביקור באגם מומל היפהפה. נגיע לפרוידנשטאט המוקפת ביערות עד וממוקמת במישור הררי. העיר נוסדה בשנת 1599 ע"י הדוכס פרידריך פון וורטמברג הארכיטקט היינריך שקיקהארדט היה אחראי על התכנון והביצוע של הפרויקט והוא השאיר אנדרטה מרשימה ביותר בעיר , כיכר השוק הגדולה ביותר בגרמניה עם המסלולי השיטוט היפים. בערב נציע (בתשלום) לצאת לסיור ערב באחת הערים הקרובות למלון.

יום
5

פרייבורג – אגם טיטזה

היום נצא לביקור בבירת היער השחור, פרייבורג, שפירוש שמה הוא "העיר החופשית" עדות לעובדה שהעיר הוקמה כאזור סחר חופשי. נטייל ברחובותיה הצרים שבעיר העתיקה, המרכז העתיק, נראה את הכיכר הראשית בה הקתדראלה היפה שצריחיה מתנשאים אל על, מגדל השעון, מדרחוב קייזר המקיף את מרכז העיר ונראה את בית העירייה היפהפה והמרשים. לקראת הצהריים נצא ליפה שבאגמי דרום היער השחור, אגם טיטזה. נסייר ברחובות ונשאיר זמן חופשי להנות בבתי הקפה ולטעום, איך לא, מעוגת ה Black Forest. למעוניינים נציע לצאת לשייט (בתשלום).

יום
6

היידלברג – וורמייזה - שפייר

היום אנו יוצאים צפונה, קצת מחוץ ליער השחור לביקור בשלוש ערים יפהפיות ומעניינות. תחילה נגיע להיידלברג, בה שוכנת האוניברסיטה העתיקה ביותר בגרמניה. העיר סבלה מפגיעות קשות במלחמות שנערכו במאה ה-‏17, ונבנתה מחדש במאה ה-‏18 עם מבנים בסגנון הבארוק. נגיע לתצפית מגני טירת היידלברג, נראה את הנוף העירוני משני צדי נהר הנקאר. בירידה רגלית מהטירה למרכזה של העיר העתיקה עד לגשר האבן. בתום הביקור נמשיך לשתי ערים אשר במאה ה-11 התרכזו בה קהילות אשכנז שפיירא (שפייר), ווֹרְמַיְזָא (וורמס) (מַגֵנְצָא (מיינץ), היא העיר השלישית שביחד 3 הערים מהבות את עיירות שו"ם). נגיע לביקור בוורמייזה נבקר באתר רש"י, שער רש"י, בית המדרש בו למד הרב ובית הכנסת העתיק ביותר בגרמניה. המקומות נשתמרו עד היום, וכן נשמר מה שמכונה "הכסא של רש"י". במקום מוזיאון יהודי ומקווה. נמשיך לביקור בשפייר מהערים העתיקות בגרמניה. שריד לעוצמת העיר היא הקתדראלה הרומנסקית המרשימה, מהגדולות והמרשימות בגרמניה. שפייר נקראה בפי היהודים שפיירא והייתה מהערים החשובות בקרב יהדות אשכנז. בעיר נחשפו שרידים של בית כנסת עתיק. בתום היום נגיע חזרה למלון.

יום
7

טריברג ומפלי טריברג, שעון הקוקיה הגדול בעולם – בזל: סיור במרכז העיר

הבוקר נצא לביקור בבירת שעוני הקוקיה טריברג. שעון הקוקיה מהווה את אחד מסמליה המרכזיים של היער השחור. נגיע לעיירה Schonach שם נראה את שעון הקוקיה הגדול בעולם . השעון מובנה בתוך בקתה גרמנית אופיינית לאזור. בתום הביקור נמשיך אל מפלי טריברג, המפלים הגבוהים ביותר בגרמניה, מפלים היורדים מגובה של 163 מ' וזורמים בתוך יער ציורי וקסום. נצא למסלול הליכה קצר ונעים אל המפלים. בתום הביקור נצא חזרה לכיוון שוויץ ולביקור במרכז העיר העתיקה של בזל, למרכז העיר לא ניתן להכנס עם רכבים ולכן המסלול יהיה רגלי. נראה את המרפסת המיוחסת לצילומו המפורסם של הרצל ונראה את מבנה בו התקיים הקונגרס הציוני הראשון. לאחר זמן חופשי במרכז העיר, נגיע למלון שבקרבת העיר / נמל התעופה.

יום
8

בזל – תל אביב

ארוחת בוקר ארוזה והעברה לנמל התעופה של בזל לטיסתנו חזרה לתל אביב.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים