פרטי הטיול
פוליה -עמק הטרולי

פוליה -עמק הטרולי

איטליה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • הרובע היהודי של טראני

  • חצי האי גרגאנו

  • עיר המערות

  • עמק הטרולים

  • כיכר אורנציו

  • רוטה די קסטלנה- מערת הנטיפים

8
ימים
יום
1

תל אביב – בארי

ניפגש בנמל התעופה בן גוריון לטיסה ישירה לבארי (Bari) – עיר הבירה של חבל פוליה (Puglia), השוכן בדרום איטליה ומכונה "העקב של המגף". חבל הארץ היפה טומן בחובו עיירות קסומות, מפרצים כחולים, כרמי זיתים, ופניני נוף ייחודיים. לאחר הנחיתה וסידורים פורמליים בשדה התעופה, נצא לסיור היכרות עם העיר בארי. נסייר בטיילת היפה של העיר ונמשיך למרכזה העתיק, נראה את כנסיית סנט ניקולאו ונשמע את הסיפור המשעשע על הקשר לסנטה קלאוס, קתדראלת סן סבינו (San Savino) ובית העירייה. בתום הביקור נמשיך לבית המלון שלנו בו נשהה בלילות הקרובים.

יום
2

חצי האי גרגאנו: מונטה סנט אנג'לו – ויאסטה

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום של טבע בחצי האי גרגאנו (Gargano). נתחיל את סיורינו בעיירה מונטה סנט אנג'לו (Monte Sant Angelo) השוכנת בגובה של כ-800 מטר. העיירה השקטה הפכה למוקד עלייה לרגל בשל האמונה שהמלאך מיכאל התגלה במערה השוכנת בה. נסייר בעיירה ונבקר במערה שהפכה לכנסייה במרוצת השנים וממנה נערוך תצפית אל האזור. בחלקו השני של היום ניסע דרך הטבע המופלא של חצי האי, נחצה יער סבוך ויפה, עיירות ציוריות, כרמי זיתים ומפרצים מרהיבים. נעצור לביקור בעיירת החוף היפה ויאסטה (Vieste), ניסע לאורך טיילת העיר ונהנה מהאווירה ייחודית שלה.

יום
3

קסטל דל מונטה – מאטרה: עיר המערות

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור במבצר ההר – קסטל דל מונטה (Castel del Monte). המבצר נבנה על ידי פרידריך השני, קיסר האימפריה הרומית הקדושה, אשר ביסס את אחיזתו בחבל פוליה במאה ה-12. המבנה המתומן מצטיין בתכנון סימטרי ומדוייק בעל 8 מגדלים והוא חולש על האזור. לאחר מכן נמשיך לעיר מאטרה (Matera) – עיר מערות. נערוך סיור בעיר המיוחדת שעד היום תושביה חיים במערות החצובות בסלע. נסייר בשכונות המיוחדות והמעניינות של רובעי סאסי המסקרנים, נראה את מערות המגורים שהשתמרו היטב עד היום, ונלמד על אורח החיים בתוך מערה חצובה בסלע.

יום
4

מערת הנטיפים: "גרוטה די קסטלנה" – פוליניאנו א-מארה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לעוד יום נפלא בחבל פוליה. נתחיל בביקור במערת הנטיפים "גרוטה די קסטלנה" (Grotte di Castellana) שרבים טוענים שהיא היפה בעולם. נערוך סיור מודרך בין חלקי המערה השונים עד אשר נגיע "לגלריה הלבנה" השוכנת בעומק של כ-70 מטר ונודעת הודות לגודלה העצום ונטיפיה המרשימים. את חלקו השני של היום נקדיש לביקור בעיירה המקסימה פוליניאנו א-מארה (Polignano a Mare) ייחודה בבתיה הבנויים על מורדות הצוקים. נערוך תצפית מרהיבה אל האזור ואף נותיר זמן לטעום מהגלידה הטעימה של העיר.

יום
5

עיירות החוף: מולפטה – טראני – בארלטה

לאחר ארוחת הבוקר, נצא בנסיעה לעיירות החוף של פוליה, על שפת הים האדריאטי. נתחיל בעיירה היפה טראני (Trani), עיירת דייגים מתקופת ימי הביניים אשר שמרה על צביונה הייחודי, נלך לאורך סמטאות האבן של העיירה, נצפה על הקתדראלה הרומנסקית המרשימה ואף נערוך סיור רגלי ברובע היהודי של העיר. נראה את בית הכנסת הייחודי של העיר ונשמע את סיפורו. נמשיך לביקור בעיר הנמל ברלטה (Barletta), המוכרת הודות למצודה המרשימה הצופה על העיר. נראה את פסל הקולוסוס העשוי ארד, המוצב ברחובה הראשי של ברלטה, בסמוך לבזיליקה סנטו ספולקרו. נמשיך את סיורינו במולפטה (Molfetta), עיירת חוף בעלת מרכז עתיק יפה. בתום הסיור נשוב למלוננו.

יום
6

עמק הטרולי: מרטינה פרנקה – לוקורוטונדו – אלברובלו

לאחר ארוחת הבוקר ועזיבת המלון, נצא ליום מלא בקסם. נתחיל בביקור בעיר הבארוק היפיפייה, מרטינה פרנקה (Martina Franca). נסייר במרכזה העתיק של העיר ונראה את בתיה הלבנים ולצידם מבני בארוק מרשימים. נמשיך לביקור בארמון הדוכס המשמש כיום כבית העיריה ומרכז מידע למבקרים. נמשיך את יומנו בביקור ותצפית אל העיירה לוקורוטונדו (Locorotondo) המכונה "המרפסת של עמק איטריה" (Valle d'Itria). נצפה בעמק המרהיב וכן בבתי העיירה הבנויים בצורה מעגלית המקיפה את הגבעה. את היום נסיים בפנינה של עמק הטרולים – אלברובלו (Alberobello) הידועה בזכות מבני הירח שבה, בעלי הכיפה המחודדת. העיירה הוכרזה כאתר מורשת ע"י אונסק"ו בשל ריכוז מבנים אלו בשטחה. נסייר בסמטאותיה הנאות של העיירה ונתפעל מהבתים הייחודיים שהעין לא שבעה מהם. בתום הסיור, ניסע לבית המלון שלנו באזור לצ'ה.

יום
7

לצ'ה – אוטרנטו

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום סיור בלצ'ה (Lecce) עיר בעלת מבני בארוק מרשימים המכונה גם "פירנצה של הדרום". נסייר ברחובות העיר, נראה את מבני הבארוק הבנויים מ"אבן לצ'ה" שהאזור ידוע בו. נצפה על שרידי האמפיתיאטרון הרומי, נבקר בכיכר אורונצו (Piazza Sant'Oronzo) היפה. נראה את בזיליקת סנטה קרוצ'ה (Santa Croce) המדהימה, ולאחר מכן נאפשר זמן חופשי לשיטוט בין סמטאות העיר. בחלקו השני של היום, נצא לביקור באזור סלנטו (Salento) שהינו החלק המזרחי ביותר של איטליה. נבקר בעיירה אוטרנטו (Otranto), נראה את הקתדרלה הנורמנית ואת החומות העתיקות המקיפות את המרכז ההיסטורי של העיירה. בתום הביקור, נשוב למלוננו.

יום
8

אוסטוני העיר הלבנה – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר ועזיבת המלון, נצא לביקור בעיר הלבנה אוסטוני (Ostuni) שהמקומיים מכנים בחיבה "צ'יטה ביאנקה" (Citta Bianca). נסייר בין סמטאות העיר, נראה את הבתים הבנויים אבן גיר וצבועים בלבן בוהק. בתום הביקור, ניסע לשדה התעופה הבינלאומי של בארי לטיסה ישירה חזרה לתל אביב.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים