פרטי הטיול
שבטים ומקדשים

שבטים ומקדשים

ויאטנאם, קמבודיה, תאילנד

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • מוזילאום של הו צ'י מין

  • מקדש הספרות

  • הלונג ביי והמפרצים

  • סיאפ ריפ ומקדשי אנגקור

16
ימים
יום
1

תל אביב – האנוי

ניפגש בנמל התעופה ע"ש בן גוריון ונמריא בטיסת לילה דרך בנגקוק להאנוי, בירת ויטנאם.

יום
2

תל אביב – האנוי

הגעה ביום מס. 2 להאנוי והסעה למלון.

יום
3

האנוי

יום סיור באתרי האנוי – שמשמעות שמה "העיר שבעיקול הנהר". העיר עברה תהפוכות רבות ואחת המשמעותיות שבהן היא החיים תחת השלטון הצרפתי, שאת חותמם רואים עדיין באזורים שונים בעיר. נראה את המאוזוליאום של הו-צ'י-מין - מייסד ומנהיג צפון וייטנאם, אשר אומנם ציווה לשרוף את גופתו לאחר מותו אך צוואתו לא קוימה. נבקר בביתו של הו צי מין, בפגודת העמוד האחד וכן במקדש הבודהיסטי צאן קואק. נסייר ברובע העתיק בעזרת תלת אופן מסורתי - "סייקלו", במקדש הספרות הקונפוציאני - האוניברסיטה הראשונה במזרח אסיה ויש האומרים בעולם כולו. נראה את בית הכלא המפורסם של הטייסים האמריקאיים השבויים, הידוע בכינויו "הילטון האנוי" ונסייר רגלית באגם החרב המוחזרת ("הואן קיאם"), כמו גם במרכזה שוקק חיים של האנוי הישנה והמודרנית. בהמשך מצפה לנו מופע "בובות המים" המפורסם ונמשיך לארוחת ערב.

יום
4

האלונג ביי

נצא לכיוון מפרץ האלונג, שפירוש שמו "המקום בו ירד הדרקון אל הים", מקום שהוכרז על ידי אונסקו כמורשת עולם. אזור זה התפרסם באלפי האיים הקטנים המתנשאים מתוך המים בצבע ירוק-טורקיז במפרץ טונקין ויוצרים מראה נוף יפהפה. נצא לשייט מרהיב בין צוקי הסלע המגיחים מהמים, נצפה במערות ובנקרות שנוצרו על ידי הטבע באזור טיין קונג ודאו גו. נטפס אל אחד האיים ונבקר במערת נטיפים שעל אחד האיים. ארוחת צהרים תוגש בעת השייט. בתום השייט ניסע למלון באזור.

יום
5

האלונג ביי, רכבת לילה

הבוקר נטייל באזור המפרץ הציורי ונוכל להתרשם מחיי הדייגים. נחזור להאנוי דרך שטחים חקלאיים, נבקר בכפר קדרים ונלמד להכיר את שיטות העבודה המסורתיות. ארוחת ערב כלולה. בערב - ניסע ברכבת לילה מהאנוי ללאו צ'יאי (לינה בתאי שינה, 4 מטיילים בתא).

יום
6

סאפה

הגעה בשעות הבוקר ללאו צ'אי. אחר ארוחת בוקר ניסע לסאפה, מקום נופש צרפתי בעבר וכיום מקום מושבם של מרבית השבטים האתניים. בהמשך נצא לטיול שיכלול ביקור במפל הכסף ובהרי האם רונג. לאחר ארוחת צהריים נמשיך ונבקר בטה ואן ובכפר לאו צ'אי. נסיים את היום במלון וארוחת ערב.

יום
7

סאפה ושוק סוף השבוע

שוק יום א' של באק הא הינו השוק הגדול והציורי ביותר באזור, בו מתרכזים בני השבטים השונים למכירת מזון, בעלי חיים וכן לקשור קשרים חברתיים ותרבותיים עם השבטים האחרים, כל זאת בלבוש המסורתי והאופייני לכל שבט. ניסע חזרה ללאו צ'אי וברכבת לילה נעשה דרכנו חזרה להאנוי (לינה בתאי שינה, 4 מטיילים בתא). ארוחת ערב כלולה. (במידה והשהות בסאפה לא מתאימה לשוק סוף השבוע של באק הא, יתבצע ביקור בשוק מקומי אחר).

יום
8

הו-צ'י-מין-סיטי

נגיע להאנוי וניפרד מהצפון. נטוס להו-צ'י-מין-סיטי (סייגון לשעבר), שעד 1975 שימשה כבירת הדרום. זו הגדולה בערי וייטנאם ובה תערובת של מרכזי עסקים ובילוי בסגנון המערבי המשוחרר, לצד שווקים מזרחיים מסורתיים, עמוסי ריחות, צבעים, קולות והמוני אדם. עם ההגעה נתחיל בסיור בו נבקר במוזיאון המלחמה ונלמד את סיפור מלחמת ויטנאם. נבקר בארמון האיחוד ששימש כארמון הנשיא ונסייר בתלת אופן ("סייקלו") בתוך המון התנועה הסייגונית האופיינית. נצטלם ליד כנסיית נוטרדאם המפורסמת ובניין הדואר הישן, הבנוי כמו אולם תחנת רכבת אירופאית מתחילת המאה. בתום הסיור נגיע למלון וארוחת ערב.

יום
9

טאי נין, קו-צ'י

בדרכים כפריות דרך שדות אורז ניסע לביקור באתר המחילות של הוייטקונג מתקופת המלחמה נגד האמריקאיים - קו צי'. המחילות השתרעו על שטח של למעלה מ-200 קמ"ר והיו למעשה עיר תת-קרקעית ענקית ונסתרת שכללה בתי חולים, בתי חרושת לנשק וכל הדרוש להישרדות במלחמה. במקום שכנו אלפי לוחמים שלעיתים לא ראו אור יום משך חודשים ארוכים. במקום תינתן אפשרות להיכנס למחילות ולהתרשם באופן אישי. בהמשך ניסע אל העיר טאי-נין, בו נימצא מרכז דת וייטנאמית ייחודית בשם "קאו דאי" ונלמד אודות השילוב של בודהיזם, הינדואיזם, קונפוציוניזם ונצרות. נחזה בתפילה המרכזית של צהרי היום ונתרשם מהצבעים, הקולות והפעילות במקום. אחה"צ – נחזור להו-צ'י-מין-סיטי, נבקר ברובע הסיני צ'ולון ונחווה חוויית שוק וייטנאמי מקומי מרכזי (השוק בן טאי) כמו גם נראה את פגודת טיאן טאו. ארוחת ערב.

יום
10

הדלתא של המקונג

לפנינו יום סיור מרתק אל הדלתא של המקונג. נחצה את המקונג במעבורת לכיוון בן טרי, נטייל באזור הכפרי בינות לעצי פרי, ניסע בעגלות רתומות לסוסים בדרכים כפריות ונלמד את אורח חיי התושבים. נשוט בסירה לאורכם של תעלות ומטעי עץ הקוקוס ולסיומו של יום נחזור להו צ'י מין סיטי. ארוחת צהריים כלולה.

יום
11

סיאם ריפ

הבוקר נטוס לסיאם ריפ. לאחר הנחיתה נתחיל בביקורינו ב"שער הדרומי" של אנגקור טום - טרסת ה"מלך המצורע", טרסת ה"פילים" ומקדשי באיון. נמשיך לתור בפלא ארכיאולוגי זה עד השקיעה והעברה למלון. בערב - ארוחת ערב, כולל מופע ריקודים ממסורת הקמר.

יום
12

סיאם-ריפ ומקדשי אנגקור

היום נמשיך ונבקר בגולת הכותרת, אשר רבים מכנים אותה כ"אחד משבעת פלאי תבל" - אנגקור וואט. זהו אתר מדהים בעוצמתו ובגודלו, אשר משקף את כוחה העצום של ממלכת קמבודיה בעבר. מכאן יצאו צבאות אדירים למסעות כיבוש ואליה חזרו כמנצחים. ביקורנו יובילנו בנתיבים מרתקים ונחווה חוויה חזקה ומיוחדת, מקדשים ש"נעלמו" בג'ונגל, נשוט ונבקר בשוק הצף. חזרה למלון וארוחת ערב.

יום
13

קו-צ'אנג

נצא בנסיעה אל גבול קמבודיה-תאילנד ומשם אל עיירת הנופש קו-צ'אנג, בה נבלה את היומיים הקרובים על שפת הים בבריכה ובאתרי הנופש השונים.

קו-צ'אנג
יום
14

קו-צ'אנג

באחד הימים נערוך שייט כולל ארוחת צהריים באיים שמסביב.

בנגקוק
יום
15

בנגקוק

ניסע אל הבירה בנגקוק, נערוך סיור פנורמי ונגיע למלון. לאחר התארגנות נוכל להמשיך בביקורים אישיים וקניות.

בנגקוק-תל אביב
יום
16

בנגקוק-תל אביב

יום חופשי להשלמת הביקורים והקניות. בשעות הערב הסעה לנמל התעופה וטיסה חזרה ארצה. הגעה לתל אביב ביום למחרת

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים