פרטי הטיול
גאורגיה טיול ג'יפים

גאורגיה טיול ג'יפים

גאורגיה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • מצודת גוניו

  • עיר המערות וארדזיה

  • מנזר גלאטי

  • מעבר ההרים "זקרי"

8
ימים
יום
1

ת"א - באטומי- מצודת גוניו

ניפגש בשדה התעופה לטיסה אל באטומי עיירת הנפש השוכנת לחופיו של הים השחור בגיאורגיה. לאחר הנחיתה וסידורים פורמאליים בשדה התעופה נצא לסיור בעיר אותו נקדיש להכרות מעמיקה עם בטומי היפהפייה, עיר האצולה של סוף המאה ה-19, אליה נהרו שועי ורוזני היבשת, מכל רחבי אירופה. נסייר במרכז העיר, שנחצה שתי וערב על ידי טיילות מוריקות, מזרקות נאות, מבנים עתיקים, שווקים צבעוניים וקו חוף כחול ואין סופי. נמשיך אל מצודת גוניו העתיקה, אבן דרך הסטורית ומרשימה, מהתקופה ההלנו-רומית. ובתום הסיור העברה למלוננו באזור/

יום
2

באטומי - הקווקז הקטן - מעבר גורזי- אחלציחה

לאחר ארוחת בוקר נפרד מבטומי ונתחיל בנסיעה לכיוון אחלציחה. נחצה בנסיעה את רכסיו של הקווקז הקטן הגובלים בין תורכיה וגיא ורגיה, נחלוף על האזור הכפרי היפה ביותר במדינה, נראה כפרים שבהם נשתמר אורח חיים מסורתי, נראה את השדות החקלאיים בהם חורשים את האדמה עם שוורים, ואת נשות הכפר השואבות מים מבארות. נעצור בחלק מהכפרים להתרשמות מאורח החיים ולסיורים קצרים. ניסע דרך אזורי טבע, נהנה מהפריחה ומזרימת הנחלים ואף נחצה את מעבר גורדזי. עם ההגעה לאחלציחה נבקר בבית הכנסת שנשתמר מהמאה ה18 ונסייר בסימטאות הרובע היהודי. לינה וארוחת ערב באחלציחה.

יום
3

עיר המערות וארדזיה - מצודת חרטוויסי

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל עיר המערות וארדזיה.העיר נבנתה במאה ה-12 כמבצר מגן כנגד הפלישות של הטורקים מדרום. במרוצת השנים המבצר הפך לעיר משגשגת שבתחומה חיו כ-50,000 תושבים. זו אחת מתקופות הזוהר של מלכות גיאורגיה תחת שרביטה של המלכה תמרה. העיר כולה נחצבה בסלע כמערכת מערות, החצובות על מצוק תלול. המערות נבנו ב-13 מפלסים, ויצרו קומפלקס עצום של מערות רחובות כנסיות ומתחמים שונים.נערוך סיור מודרך במתחם המרהיב ונתפעם מהעיר המיוחדת הזו. בדרכנו חזרה, נבקר במצודת חרטוויסי המרשימה ,שהייתה תחנה חשובה על ציר "דרך המשי" . בתום הסיור המרהיב נחזור למלוננו באזור אחלציחה.

יום
4

אחליצה- מעבר זקרי - גודארי

לאחר ארוחת בוקר נצא ליום של נסיעה בטבע מרהיב. נצא בנסיעה צפונה לכיוון העיר גודארי. ניסע דרך מעבר ההרים "זקרי" נתרשם מתצורות הנוף המרהיבות ונעצור לביקורים בחלק מהכפרים הציוריים השוכנים לאורך הדרך. נגיע לעיירת הסקי גודארי בה נלון.

יום
5

גודארי- קוטאיסי-אושוגולי

לאחר ארוחת בוקר נצא לבקר בקוטאיסי, נבקר במנזר גלאטי שנבנה ע"י המלך דוד הבנאי במאה ה-12. המנזר שימש לאורך השנים כאוניברסיטה ובתוכה בנויים מספר רב של מבנים מרשימים נערוך סיור במתחם. לאחר מכן נבקר ברובע היהודי השוכן בלב העיר. נלך ברחובות המרוצפים אבן, ונראה את בתי הכנסת שנשתמרו מהמאה ה- 19 ונמצאים בשימוש ע"י הקהילה היהודית שעדיין חיה בעיר . בחלקו השני של היום נשים פעמינו לכיוון חבל סוונטי ולמלוננו באזור אושגולי.

יום
6

אושוגולי - מסטייה

נצא ליום סיור בנופים הירוקים והמושלגים של סוואנטי, מתחת לפסגות הקווקז הגבוה (שחארה 5201 מ', טטנולדי 4974 מ'). חבל סוונטי נחשב לאזור המיושב הגבוה באירופה ולאחרונה הוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו בזכות הארכיטקטורה המקומית המעניינת ומיוחדת שבו. ניסע בדרך שופעת מים ויערות אל אושגולי (Ushguli), הכפר הגבוה ביותר בגאורגיה (2200 מ'), נשוטט ברחובות הכפר ונשמע על חיי התושבים המוקפים שלגים שישה חודשים בשנה. לאחר מכן ניסע למסטייה. עיירה קטנה זו ניצבת כמונומנט רב רושם של התכנון הארכיטקטוני הגיאורגי. ויש בה מבחר קטן אך מצוין של מוזיאונים, כולל מוזיאון ההיסטוריה והאתנוגרפיה החדש. נבקר בכנסיית לה מריה העטורה ציורי פרסקו נפלאים, נבקר במוזיאון הגדול של חבל סוואנטי וניכנס לאחד מן ממגדלי האבן האופייניים לאזור שנבנו לצרכי מגורים והגנה.

יום
7

מסטיה-זוגדידי-בטומי

הבוקר נמשיך לטייל באזור היפה של מסטייה, נראה את המגדלים הסוונטיים של מסטיה המתנוססים כיער סלעים תחת הריה הגבוהים ביותר של גיאורגיה. נמשיך בנסיעה ברכבי השטח בדרך היפה שלאורך מישור החוף לכיוון זוגדידי ,הדרך מדהימה ביופייה והנופים הנשקפים ממנה הם מהיפים והמיוחדים בעולם בזוגדידי בירתו של החבל ההסטורי המערבי סמגרלו,נבקר בארמון של משפחת דדיאני שהפך למוזאון היסטורי ובו מוצגת מסיכת המוות של נפוליאון,כלי הנשק שלו,רהיטיו וספריו. בערב נגיע לאזור חופי הים השחור בו נלון.

יום
8

באטומי – ת"א

תם טיולנו הקסום ובתאם לשעת הטיסה זמן חופשי בבאטומי ולאחריו העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לת"א.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים