פרטי הטיול
דרך הענבר של המדינות הבלטיות

דרך הענבר של המדינות הבלטיות

אסטוניה, ליטא, לטביה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • וילנה

  • טראקאי

  • קובנה

  • אנדרטת השואה במצודה ה 9-

  • ביקור בארמון רונדלה

  • ריגה

9
ימים
יום
1

תל אביב, וילנה

נטוס דרך יעד ביניים לוילנה בירת ליטא ואחת הערים החשובות בהיסטוריה היהודית. לאחר הנחיתה נצא לסיור בעיר. נבקר במבצר גדימינס ובמגדל הנישא מעל העיר, בקתדרלה, בכנסיית פיטר ופאול ונראה גם את כנסיית סנט אנה ובניני האוניברסיטה. נגיע למלון.

יום
2

וילנה, טראקאי

נטייל ברובע היהודי העתיק ובגטו. נבקר בבית הכנסת ובבית העלמין. נראה את קברו של ה"הגאון מוילנה", שנולד בעיר ופעל בה עד סוף ימיו ונבקר במוזיאון היהודי שנושא את שמו. נמשיך לאתר ההנצחה ביער פונאר, לזכרם של הנספים בשואה ומשם ניסע לטרקאי – הבירה העתיקה של שליטי ליטא. נבקר בטירה האדירה השוכנת על אחד מ-21 האיים באגם גאלווה ובמוזיאון האתנוגרפי של העדה הקראית. בערב המעוניינים יוכלו לצאת לערב פולקלור, כולל ארוחת ערב במסעדה מקומית (בתשלום).

יום
3

וילנה, קובנה, פאלנגה, קלאייפדה

ניסע לקאונס, היא קובנה היהודית, שכיהנה לפני מלחמת העולם השנייה כבירת ליטא. נבקר בעיר העתיקה, נטייל בסמטאות הצרות עם בתי הקפה והגלריות. נצפה בבית הכנסת "אוהל יעקב". נכיר את תולדות קהילת קובנה, אחד ממרכזי התורה המפורסמים בליטא. נראה את אנדרטת הילדים. נמשיך למצודה ה- 9, המקום בו נספו אלפים מבני עמנו במלחמה. נמשיך לפאלנגה – עיר נופש מקסימה, נטייל על גשר הים ובתום הביקור נמשיך לאזור קלאייפדה למלון.

יום
4

קלאייפדה, לשון היבשה הקורונית

נערוך סיור קצר בעיר בקלאייפדה שכינויה "השער לים". נסייר בעיר העתיקה ונראה את הכיכר המרכזית, התאטרון, חנויות המזכרות, הגלריות בתי הקפה והמסעדות. נמשיך ונעלה למעבורת ותוך זמן קצר נגיע לרצועה הקורונית – נופים וטבע של הים הבלטי. ניסע לאורך חצי אי צר וחולי החוצץ בין הים הבאלטי ללגונה ומתחלק בין ליטא ורוסיה. כאן נוכל לראות את דיונות החול הגבוהות באירופה, העשויות להגיע לגובה של עד 60 מ'. ניראה גם את אזור יערות האורן, שם חיים צבאים, איילים וחזירי בר, כמו כן נבקר בהר המכשפות. בתום הסיור המרתק נחזור במעבורת לקלאייפדה.

יום
5

שיאוליאי, ריגה

נמשיך בנסיעה לעבר ריגה. נחלוף על פני העיר שיאוליאי ונראה את "גבעת הצלבים" – שהוצבו במקום כסמל לעמידת העם הליטאי מול הכובש הזר. נחצה את הגבול ללטביה ונבקר בארמון הבארוק המדהים רונדלה. בתום הביקור נמשיך לריגה.

יום
6

ריגה, יורמלה

סיור מודרך בריגה השוכנת על חוף הים הבלטי. נבקר בעיר העתיקה ובאנדרטת העצמאות. נראה את המצודה, בית האופרה, בתי הגילדות העתיקים, השער השבדי והקתדרלה, כמו גם את כנסיית סנט פטר. נמשיך לאנדרטת רומבולה - גיא ההריגה של יהודי ריגה. נטייל ברחובות שנבנו בסגנון ארט-נובו. ניסע ליורמלה היא עיר הנופש הרשמית של לטביה. המוניטין המצוין שלה מגיע בזכות המשאבים הטבעיים הייחודיים - מעיינות חמים בעלי איכות ריפוי, בוץ מינרלי, יערות אורנים, אוויר נקי, דיונות וחופי ים ארוכים ויפים. בערב נחזור למלון. בערב המעוניינים יוכלו לצאת לערב פולקלור, כולל ארוחת ערב במסעדה מקומית (בתשלום).

יום
7

ריגה, סיגולדה, פארנו, טאלין עיר המגדלים

נבקר בבית הכנסת "די גוגול שול" שנבנה ב- 1871 וברובע היהודי. נראה את מוזיאון "היהודים בלטביה". ניסע לאורך חוף הים הבלטי ל"שוייץ של לטביה", היא סיגולדה, השוכנת לחופו של נהר גאוז'ה. ניכנס לשמורת מוזיאון טוראידה שבמרכזה טירת הארכיבישוף ונשמע את סיפור אהבתם הטרגית של הנערה והגנן. נבקר בגנים היפים ונראה את הפסלים. נחצה את הגבול לאסטוניה ובדרך לטאלין נבקר בעיירת הנופש הצבעונית והשלווה פארנו. נטייל במדרחוב בין המסעדות לבתי הקפה וחנויות המזכרות. בערב נגיע לטאלין – בירת אסטוניה, על חוף הים הבלטי.

יום
8

טאלין, (הלסינקי)

נבקר בעיר העתיקה המוקפת ב-19 מגדלים עגולים ויפים. נטייל בכיכר השוק ברובע העתיק ובסמטאות הרבות בסגנון ימי הביניים, בין החנויות לבתי הקפה. נבקר בכנסיית אלכסנדר נייבסקי ובבית הכנסת החדש ונראה את כנסיית ניקולאס הקדוש ובית הפרלמנט האסטוני. זמן חופשי ליהנות בעיר הקטנה. המעוניינים יוכלו לצאת במעבורת עד להלסינקי, בירת פינלנד (בתשלום). נצא לסיור בעיר. נבקר בכנסייה החצובה בסלע, כיכר השוק, כיכר הסנאט, האוניברסיטה והמרכז השלטוני הבנוי בסגנון ניאו קלאסי. נראה את פסלו של המלחין הפיני הלאומי סיבליוס. בלילה נפליג חזרה לטאלין .

יום
9

טאלין, תל-אביב

זמן להשלים ביקורים בעיר היפה. נצא לכיוון ארמון קדריורג, שבנה פטר הגדול למען אשתו יקטרינה ונטייל בגנים הצמודים לארמון. נמשיך לנמל התעופה בטאלין ונטוס דרך יעד ביניים הביתה.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים