פרטי הטיול
דרך הענבר של המדינות הבלטיות

דרך הענבר של המדינות הבלטיות

אסטוניה, ליטא, לטביה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • וילנה

  • טראקאי

  • קובנה

  • אנדרטת השואה במצודה ה 9-

  • ביקור בארמון רונדלה

  • ריגה

9
ימים
יום
1

תל אביב, וילנה

נטוס דרך יעד ביניים לוילנה בירת ליטא ואחת הערים החשובות בהיסטוריה היהודית. לאחר הנחיתה נצא לסיור יה כרות ראשוני עם העיר, בדרכינו לבית המלון.

יום
2

וילנה, טראקאי

נערוך סיור מודרך בעיר. נבקר במבצר גדימינס, ב מגדל הנישא מעל העיר בו קתדראלה. נטייל ברובע היהודי העתיק ב .גטו נבקר בבית הכנסת ובבית העלמין . נראה את קברו של ה"הגאון מוילנ ,"ה שנולד בעיר ופעל בה עד סוף ימיו בו מוזיאון היהודי ה נושא את שמ ו. נמשיך לאתר ההנצחה ביער פונאר, לזכרם של הנספים בשואה ומשם ניסע לטרקאי – הבירה העתיקה של שליטי ליטא. נבקר בטירה האדירה השוכנת על אחד מ 21 -האיים באגם גאלווה ובתצוגה תהא נוגרפית של העדה הקראית.

יום
3

וילנה, קובנה, פאלנגה, קלאייפדה

ניסע לקאונס, היא קובנה היהודי שת, הייתה לפני מלחמת העולם השני הי כבירת ליטא. נבקר בעיר העתיקה, נטייל בסמטאות הצרות עם בתי הקפה והגלריות נו כיר את תולדות קהיל ת קובנה המפורסמת. נראה את אנדרטת הילדים שבחצר בית הכנסת "אוהל יעקב" ונבקר בו . נמשיך למצודה ה 9 , - המקום בו נספו אלפים מבני עמנו במלחמה ונצפה באנדרטה הענקית . נמשיך לפאלנגה – עיר נופש מקסימה, נטייל על גשר הים ובתום הביקור נמשיך לאזור קלאייפדה למלון.

יום
4

קלאייפדה, לשון היבשה הקורונית

נערוך סיור קצר בעיר בקלאייפדה שכינויה "השער לים". נסייר בעיר העתיקה ונראה את הכיכר המרכזית, התאטרון, חנויות המזכרות, הגלריות בתי הקפה והמסעדות. נמשיך ונעלה למעבורת ותוך זמן קצר נגיע לרצועה הקורונית – נופים וטבע של הים הבלטי. ניסע לאורך חצי אי צר וחולי החוצץ בין הים הבאלטי ללגונה ונחלק בין ליטא ורוסיה. כאן נוכל לראות את דיונות החול הגבוהות באירופה, העשויות להגיע לגובה של עד 60 מ'. ניראה גם את אזור יערות האורן, שם חיים צבאים, איילים וחזירי בר, כמו כן נבקר בהר המכשפות. בתום הסיור המרתק נחזור במעבורת לקלאייפדה.

יום
5

שיאוליאי, ריגה

נמשיך בנסיעה לריגה . נחלוף על פני העיר שיאוליאי ונראה את "גבעת הצלבים" – שהוצבו במקום כסמל לעמידת העם הליטאי מול הכובש הזר. נחצה את הגבול ללטביה ונבקר בארמון הבארוק המדהים רונדלה. בתום הביקור נמשיך לריגה

יום
6

שבת – ריגה, יורמלה

סיור מודרך בריגה השוכנת על חוף הים הבלטי. נבקר בעיר העתיקה ובאנדרטת העצמאות. נראה את המצודה, בית האופרה, בתי הגילדות העתיקים, השער השבדי והקתדרלה, כמו גם את כנסיית סנט פטר ובית הכנסת הפעיל. נבקר באתר ההיסטורי של בית הכנסת "די גוגול שול" ו ברובע היהודי נ . משיך לאנדרטת רומבולה - גיא ההריגה של יהודי ריגה. נטייל ברחובות שנבנו בסגנון אר -ט נובו והוכרזו אתר מורשת עולמית ונראה את "מוזיאון היהודים ". ניסע ל יורמלה, עיר הנופש של לטביה הודות למשאבים הטבעיים הייחודיים - מעיינות חמים בעלי איכות ריפוי, בוץ מינרלי, יערות אורנים, דיונות וחופי ים ארוכים ויפים ב. ערב נחזור למלון

יום
7

יום א' ריגה, סיגולדה, פארנו, טאלין עיר המגדלים

ניסע לאורך חוף הים הבלטי ל "שוייץ של לטביה", היא סיגולדה . ניכנס לשמורת מוזיאון טוראידה ו נשמע את סיפור אהבתם הטרגית של הנערה והגנן. נבקר בגנים היפים ונראה את הפסלים. נחצה את הגבול לאסטוניה נו בקר בעיירת הנופש הצבעונית והשלווה פארנו. בערב נגיע לטאלין הבירה.

יום
8

טאלין, (הלסינקי(

נבקר בעיר העתיקה המוקפת ב 19 -מגדלים עגולים ויפים. נטייל בכ יכר השוק ברובע העתיק ובסמטאות הרבו ת בסגנון ימי הביניים, בין החנויות לבתי הקפה ב , כנסיית אלכסנדר נייבסקי ו בבית הכנסת החדש ונראה את כנסיית ניקולאס הקדוש ובית הפרלמנט האסטוני . זמן חופשי ליהנו ת בעיר הקטנה. המעוניינים יוכלו לצאת במעבורת עד להלסינקי, בירת פינלנד (בתשלום). נ ל צא סיור בעיר. נבקר בכנסייה החצובה בסלע, כיכר השוק, כיכר הסנאט, האוניברסיטה והמרכז השלטוני הבנוי בסגנון ניאו קלאסי נר . אה האנדרטה המיוחדת ו את פסל ו של המלחין הפיני הלאומי סיבליוס. בלילה נפליג חזרה לטאלין

יום
9

טאלין , -תל אביב

מן להשלים ביקורים בעיר היפה. נצא לכיוון ארמון קדריורג, ש בנה פטר הגדול למען אשתו יקטרינה ונטייל ב גנים הצמודים לארמון. לפנות ערב ניסע לנמל התעופה בטאלין ונטוס דרך יעד ביניים הביתה.

בחר את תאריכי הטיול
תאריך יציאה
תאריך חזרה
מחיר לאדם בחדר זוגי
סטטוס הטיול
הערה
25.06.2018
03.07.2018
$1176
יציאה מובטחת
09.07.2018
17.07.2018
$1225
בהרשמה
23.07.2018
31.07.2018
$1225
יציאה מובטחת
06.08.2018
14.08.2018
$1225
יציאה מובטחת
20.08.2018
28.08.2018
$1225
בהרשמה
03.09.2018
11.09.2018
$1176
יציאה מובטחת
בחר את הרכב החדר
סוג חדר
בחר מס' חדרים
סה"כ
חדר ליחיד
$0
$0
חדר לשניים
$0
$0
חדר לשניים + ילד
$0
$0
חדר לשניים + 2 ילדים
$0
$0
חדר לשניים + 3 ילדים
$0
$0
חדר לשלושה
$0
$0
חדר לארבעה
$0
$0