פרטי הטיול
עיניים ירוקות

עיניים ירוקות

קרואטיה, סלובניה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • שמורת הטבע פליטביצה

  • חצי האי איסטריה

  • מערת הנטיפים פוסטוינה

  • אגם בוהין

  • טירת בלד

  • המצודה בלובליאנה

7
ימים
יום
1

תל אביב – זאגרב - פליטביצה

נפגש בנמל התעופה בן גוריון ונמריא לזאגרב בירת קרואטיה והעיר הגדולה ביותר במדינה. עם ההגעה נצא לסיור בעיר הממוקמת בין המדרונות הדרומיים של הר מדבדניצה לגדה הצפונית של הנהר סאבה, בגובה 120 מטר מעל פני הים. נראה את הקתדרלה הבנויה בסגנון בארוק, את התיאטרון הלאומי ואת בית הקברות המפורסם המשמש אתר קבורה לאצולת קרואטיה. נמשיך לשמורת הטבע המדהימה פליטביצה, שהוכרזה על ידי אונסק“ו כנכס בינלאומי. השמורה משתרעת על פני 195 קילומטרים רבועים ובמרכזה 16 אגמים ”תלויים“ כחולים וצלולים, המחוברים ביניהם בעשרות מפלים מרהיבי עין. נטייל בשבילי ההליכה הנוחים העוברים בין האגמים עליהם גשרי עץ שאורכם מאות מטרים. לינה וארוחת ערב באזור פליטביצה.

יום
2

אופטיה - רייקה – פורטורוז'

בשעות הבוקר נסע לאופטיה, אחת מערי הנופש הידועות בקרואטיה. העיירה נמצאת ליד הקצה המזרחי של האי איסטריה ומשמשת ”שער כניסה" לחצי אי. נראה את המגדל הלבן הנמצא על צוק, ואת סמל העיר - שחף לבן עם טלפיים ומקור בצבע אדום. נמשיך לרייקה הסמוכה, המשמשת עיירת נמל ותעשיה ונקודת מעבר למעבורות ורכבות. נסייר בעיר ונראה את קתדרלת ויטוס הקדוש, מבצר טראסט, ומגדל השעון של העיר. לקראת ערב ניסע למלוננו שבאזור פורטורוז' ללינה וארוחת ערב.

יום
3

חצי האי איסטריה

הבוקר נצא לסיור בחצי האי איסטריה. נתחיל את הסיור בעיירה הציורית רוביני, הבנויה על אי אשר הפך עם השנים לחצי אי. נטפס במעלה הסמטאות הצרות שנשתמרו כמות שהם מהמאה ה-13, אל הקתדרלה על שם אופמיה הקדושה, ואל התצפית היפה על העיירה. נבקר בעיירות נוספות ככל שיותר הזמן. המשך נסיעה למלון ולארוחת ערב.

יום
4

פיראן – פוסטוינה – קרנסקה גורה

היום ניסע אל פיראן, עיירה קטנה וציורית הנחשבת ליפה ביותר בחוף הסלובני ונלמד מדוע היא בנויה בסגנון ונציאני. נמשיך לביקור בפוסטוינה - אחת ממערות הנטיפים היפות בעולם בה טמפרטורה קבועה של 8 מעלות. נערוך סיור רגלי משולב בנסיעה ברכבת במערה החודרת קילומטרים רבים לתוך ההר. נראה נטיפים וזקיפים שנוצרו ע“י הטבע במשך אלפי שנים. נבקר גם ב"אולם הקונצרטים" שתקרתו, שגובהה 40 מטר, מקושטת באלפי נטיפי "ספגטי" קטנים. ניסע אל מלוננו שבאזור קרנסקה גורה ללינה וארוחת ערב.

יום
5

אגם פרדל - עמק הסוצ‘ה

לאחר ארוחת הבוקר נחצה בנסיעה את הגבול לאיטליה לשוק העורות בטראביזיו ונראה גם את אגם פרדל. נחצה חזרה את הגבול לעמק הסוצ‘ה, ונתרשם מהנוף הבראשיתי והמפעים ביופיו. נבקר בעיירה בובץ, העיירה הגדולה ביותר בעמק הסוצ‘ה. נמשיך לטולמין, העיר העתיקה והגדולה ביותר באזור עמק הסוצ‘ה העליון. נראה את העיר טולמין מקרוב ונצא לשייט חוויתי על גדות הנהר הסובב אותה. בתום הסיור נחזור למלוננו ללינה וארוחת ערב.

יום
6

בלד - אגם בוהין - קניון וינטגר

נקדיש את כל היום לסיורים באיזור בלד, עיירה השוכנת לחוף אגם בהרי האלפים היוליאניים. נצפה אל האי עליו ממוקמת כנסיה עתיקה ובה ”פעמון המשאלות". נבקר בטירת בלד ונערוך טיול טבע נהדר בקניון וינטגר בסמוך לנחל. נמשיך אל אגם בוהין היפהפה בו משתקפים היערות והנופים הסמוכים. המעוניינים יוכלו (אם יאפשר הזמן, בתשלום) לעלות ברכבל להר ווגל, לתצפית מרהיבה על האלפים היוליאניים. נשוב למלוננו ולארוחת ערב.

יום
7

קרופה - סקופיה לוקה – ליובליאנה – תל אביב

הבוקר נשים פעמינו לקרופה, כפר קטנטן ועתיק, הממוקם בעמק צר לאורך נהר קרפריצה, החוצה את הכפר ושופע מרבצי ברזל. מאז המאה ה 13- ועד היום תושבי המקום כורתים, מתיכים ומעבדים ברזל למסמרים, יתדות, סורגים, ופסלים. נהלך ברחוב הראשי, לאורכו זורם הנהר ובו הזמן כאילו עמד מלכת. נבקר במוזיאון הנפחים, בו ומכונות עתיקות להפקת הברזל ומוצריו. נמשיך לסקופיה לוקה, עיירה עתיקה וציורית מימי הביניים, הממוקמת על נהר הסורה ובה שרידי החומה מהמאה ה 14-ומבנים עתיקים נוספים. ניסע אל בירת סלובניה – ליובליאנה, נסייר בעיר ונתרשם מיופיה הבארוקי ומאתריה המרכזיים: המצודה על הגבעה, בית העירייה, בית האופרה והקתדראלה הפרנציסקאנית. נראה גם את הגשרים המפורסמים של העיר, הנמתחים על פני נהר ליובליאנה: גשר הדרקון, גשר הסנדלרים והגשר המשולש, שהוא הגשר המרכזי ולב העיר. לקראת ערב ניסע לנמל התעופה לטיסה חזרה לישראל.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים