פרטי הטיול
בין שני איים

בין שני איים

איטליה, מלטה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • מערת סנט פול

  • ארמון האינקוויזיטור

  • הגן הבוטני והתיאטרון היווני העתיק

  • מפרץ דווירה

  • הפלגה מוולטה לסיציליה

  • הר הגעש אתנה

7
ימים
יום
1

תל אביב - קאטניה – אתנה - טאורמינה

מנמל התעופה בן גוריון נמריא לקאטניה שבסיציליה. עם ההגעה נצא ונעפיל למרומי הר הגעש הפעיל אתנה, המתנשא עד לגובה של כאלפיים מטר. זהו אחד מהרי הגעש הגדולים בעולם, שפסגתו מעוטרת בשלג רוב ימות השנה. נלמד על הפעילות הוולקנית רבת השנים באזור. ניסע לביקור בעיירה טאורמינה – הפנינה של סיציליה. נשוטט ברחובותיה הציוריות על מגוון בתי הקפה, החנויות היוקרתיות והמסעדות. נבקר בגן הבוטני ובתיאטרון היווני העתיק מהמאה ה-2 שממנו נשקף נוף עוצר נשימה של התיאטרון ושל הר הגעש אתנה והים היוני. העברה למלון באזור סירקוזה לארוחת ערב ולינה.

יום
2

סיציליה - ולטה – מערת סנט פול

בבוקר נצא בהפלגה מסיציליה אל ולטה אשר במלטה. עם ההגעה נצא להכרות מעמיקה עמה. נבקר בגני הקסרקטין – גני ברקה העליונים מהם נשקף נוף מרהיב של הנמל הגדול וסביבותיו, נבקר בקתדראלת סט. ג'ון - הכנסייה המרשימה בסגנון הרנסאנס, הקרויה על שמו של יוחנן המטביל, שהייתה המרכז הדתי של אבירי מלטה. נעבור דרך כיכר הניצחון, נצפה אל ארמון "האחים הגדולים", מושלי האי, שכיום שייך לבית הנבחרים של מלטה ונראה את בניין האופרה הממלכתי.נמשיך למערת סנט פול, הקשורה לסיפור שאול התרסי, הוא פאולוס השליח, תלמידו של ישו. לפי המסורת שהה פאולוס במערה זו וממנה הפיץ את הנצרות. העברה למלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום
3

האי גוזו

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום שלם של טיול וביקורים באתרים המרכזיים של האי היפהפה, גוזו, אחד משלושת האיים המרכיבים את הארכיפלג של מלטה. נצא בשיט מעבורת אל האי המלטזי הקטן, שתושביו עוסקים בעבודות אדמה ובדיג. עם ההגעה לאי תוכלו לשים לב כי הוא בעל אופי ייחודי, הוא בנוי על שלוש גבעות ירוקות והוא ציורי יותר מאחיו הגדול-האי מלטה. נבקר בכנסיית הניסים, טה' פינו, שהתפרסמה בעולם כולו אחרי ביקורו של האפיפיור במקום, נמשיך ונבקר במקדשי ג'גנטיה. ניסע אל אתר הטבע המיוחד במערב האי, מפרץ דווירה, לחזות ב"חלון הכחול" המרהיב, בים הפנימי ונצפה אל צוק פונגוס שבעבר יוחסו לו סגולות מרפא. נמשיך לביקור בעיירת הדיג והנופש שלנדי, במרכז לעבודות יד של גוזו ובמבצר הגדול בוויקטוריה, בירת האי. בסוף הסיור נגיע לביקור במערת קליפסו הצופה אל מפרץ רמלה, מקום בו שהה, לפי סיפורי המיתולוגיה, הגיבור היווני אודיסאוס, במשך 7 שנים. בתום הביקורים נשוב בשיט לאי מלטה. ישו, בשנת 60 לספירה אל האי. לפי מסורת זו, שהה פאולוס במערה זו וממנה הפיץ את הנצרות. נחזור למלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום
4

שלוש הערים

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל הצד המזרחי של חצי האי, שבו שוכנת ולטה, שם נמצא המפרץ ובו הנמל הגדול. מעברו השני בולטים מעין שני חצאי איים, שבהם שוכנות הערים סֶנגלֶאה וּויטוריוזה ,העיר השלישית, קוֹספּיקוּאַה) המכונה בּוֹרְמְלָה) הנמצאת ממזרח להן. הערים, הנמצאות באזור המכונה קוֹטוֹנֶרה, נקראות "שלוש הערים", וחומה אחת מקיפה אותן. זהו המאחז של אבירי מסדר סט. ג'ון של מלטה בעת המצור הטורקי הגדול בשנת 1565. ניסע דרך קוֹספּיקוּאַה ונגיע לויטריוזה, בה נטייל ברחובות צרים שלאורכם בניינים הסטורים וכנסיות רבות. נפנה לביקור בארמון האינקוויזיטור, אשר הוקם לפני בוא האבירים לאי. פתח הכניסה אליו נמוך במכוון, כדי לאלץ את הבאים בו להרכין את ראשם בפני האל ובפני האינקוויזיטור הראשי - ולא בהכרח בסדר הזה. דווקא במלטה מרובת הפסטיבלים היו אינקוויזיטורים רבים, 63 במספר. הם לא ישבו דרך קבע במלטה, אלא נהגו לבוא אליה לסיורי ביקורת. עם זאת, הם פעלו באי במשך שנים ארוכות, עד שנפוליאון השבית את פעולתם ב-1798. נגיע לתצפית אל ביצורי הערים מסנגלאה, בה מצפור "העיניים של האי". נחזור למלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום
5

מלטה - אגריג'נטו - פלרמו

בשעת בוקר נצא בהפלגה מולטה אל סיציליה. נצא בנסיעה דרך פנים היבשת. נבקר בעמק המקדשים שבאגריג'נטו, מהמקומות המיוחדים והמרתקים בסיציליה כולה. מבין עשרת המקדשים, שנבנו במאות ה-5 וה-6 לפני הספירה, נותרו חלקים מתשעה מקדשים. המקדש היחיד הניצב על תלו בשלמותו הוא מקדש הקונקורד שהפך לכנסייה. העברה למלוננו באזור פלרמו לארוחת ערב ולינה.

יום
6

פלרמו – אריצ'ה

את הבוקר נקדיש לסיור בפלרמו, בירת סיציליה והנמל הראשי של האי מכונה גם "קונכיית הזהב". העיר נוסדה במאה ה- 8 לפנה"ס ובה מבנים היסטוריים מפוארים, כנסיות, קתדראלות וקברים עתיקים הפזורים בכל עבר. נראה את הדואומו הבנוי בסגנון ערבי נורמני, נצפה בתיאטרון פוליטאמה ובתיאטרון מאסימו המרשים (במידה ויספיק הזמן נבקר בעיירה מונריאלה הסמוכה). בתום הסיור בפלרמו נצא לאריצ'ה, עיירת המרציפן השוכנת על הר ומוקפת חומה. נצפה בדואומו העתיק של העיר, נבקר במבצר שממנו נשקף נוף קסום על האזור ונטייל בסמטאותיה הציוריות של העיר. נחזור למלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום
7

צ'פאלו – קטניה – תל-אביב

נצא בנסיעה מערבה לאורך קו החוף הצפוני של סיציליה. בדרך, נבקר בעיירה צ'פאלו כפר דייגים ציורי השוכן למרגלות צוק תלול ובו כנסייה נורמנית יפהפייה. נהנה מהמדרחוב של העיר על שלל חנויות, בתי קפה ועוד. נמשיך לביקור בקטניה, עיר השנייה בגודלה בסיציליה. נראה את גני בליני, כיכר הדאומו המרכזית ובה מזרקת הפיל והאובליסק - סמלי העיר. נראה את הקתדראלה מהמאה ה-11, בית העירייה והרחוב הראשי ויה אתנה ועוד. נמשיך אל שדה התעופה לטיסתנו חזרה לתל אביב.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים