פרטי הטיול
צפון פולין - כולל אזור האגמים והים הבלטי

צפון פולין - כולל אזור האגמים והים הבלטי

פולין

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • שרידי גטו ורשה והחומה

  • ביקור בבית העלמין היהודי בורשה

  • בונקר הלוחמים

  • טורון - אתר מורשת עולמי

  • מפעל ייצור עוגיות זנגביל של טורון

  • מוזיאון הסולידריות

  • מלבורק - טירת לבנים גותית

8
ימים
יום
1

תל אביב ורשה

לאחר טיסת לילה ננחת בשעות הבוקר המוקדמות בשדה התעופה על שם שופן בוורשה ולאחר התארגנות קצרה נצא אל העיר ונתחיל את ביקורנו בעיר שנבנתה מחדש ב 07 שנים האחרונות לאחר ששמונים אחוזים משטחה נהרס במלחמת העולם השנייה וכ 077777 איש מתושביה היהודים נרצחו במחנות ההשמדה .את חצי היום הראשון נקדיש לביקור באתריה היהודיים של העיר .נסייר בגטו הקטן: שרידי גטו ורשה החומה,. וברחוב פרץ ווליצוב במובלעת בין הגטאות וכמובן נבקר בבית העלמין היהודי . לאחר מנוחת צהריים קצרה נבקר בכיכר השילוחים, באנדרטת גיבורי הגטו ובונקר הלוחמים ברחוב מילא 81. משם נמשיך אל העיר העתיקה שנהרסה כליל במלחמה ושוחזרה באופן מושלם, נצפה בארמון המלוכה , כיכר העיר המוקפת במבנים בסגנון הרנסאנסי פסל בת הים שנשבעה להגן על העיר ואף תרמה לה את שמה .ארוחת ערב במסעדה מקומית. לינה בוורשה

יום
2

וורשה- טורון

לאחר ארוחת הבוקר נשים את פעמנו לכיוון צפון מערב אל טורון העיר שהוכרזה ב 8990 כאתר שימור מורשת עולמית ע"י אונסקו ומפורסמת כעיר הולדתו של האסטרונום קופרניקוס ושימש כמבצרם של אבירי המסדר הטבטוני במאה ה 80 .במקום מבנים גותיים רבים ובתים עתיקים מימי הביניים ששמרו על אופיים אנו נבקר בבית בו על פי המסורת נולד קופרניקוס ,נצפה בחומה העתיקה הצופה אל נהר הויסלה ובמבנה הנטוי המיוחד, בית העיריה וכנסיות מיוחדות. וכמו כן נבקר במפעל לייצור עוגיות זנגוויל המפורסמות של טורון ואף ניקח חלק בתהליך ייצורם ,נצפה בפסל השייט ונספר את סיפורו, נזהה את החתול על גגות הבתים ששמר על העיר וכמו כן בפסלו של החמור וסיפורו .בשעות אחר הצהרים ניסע צפונה אל בירת מחוז פומרניה עיר הנמל גדנסק .שם גם נאכל את ארוחת הערב.

יום
3

גדנסק

לאחר ארוחת הבוקר נצא לחקור את עיר הנמל גדנסק העיר בה החלה מלחמת העולם השנייה ובה החלה המהפכה השלטונית וקריסת הקומוניזם בפולין נחל את ביקורנו באתר ווסטרפלאטר האתר בו פרצה מלחמת העולם השנייה נמשיך בעיר העתיקה והמדהימה של העיר נסייר ברחובות הקטנים והציוריים ,בית העיריה המדהים, כנסיית מרי המיוחדת ,פסל נפטון, והמנוף המיוחד שהפך לסמלה של העיר כמו כן נוכל לבקר במוזיאון הסולידריות המספר את סיפורה של המפלגה של לך ולנסה והמהפך האדיר שביצעו בפולין, לינה בגדנסק וארוחת ערב במסעדה מקומית.

יום
4

גדניה –הל-סופוט

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון עיר הנמל האלטרנטיבית שנבנתה כאלטרנטיבה לנמל גדנסק ונבקר בנמל החשוב לאחר ביקור קצר נמשיך בנסיעה לחצי האי הל –רצועת חול באורך של כ 03 קמ אל תוך הים הבלטי ומרכזת לאורכה עיירות דייגים קטנות וקסומות בראשן העיירה יוראטה ונמל הדייגים המקסים שלה והעיירה הל בקצהו הצפוני של חצי האי הכולל טיילת קסומה לאורך החוף ושרידי בונקרים שישמשו את הצבא הגרמני במהלך המלחמה .נוכל ליהנות ממרק דגים מקומי באחת ממסעדות הנמל או מדגים טריים בדרכנו חזרה לגדנסק נעצור בעירת הנופש המקסימה סופוט נבקר ברחוב הראשי המהווה מדרחוב מקסים ומיוחד ממנו נמשיך למזח הארוך ביותר בעולם משם שם נצפה על המראה המרהיב של המרץ ונאזין לקריאות השחפים הרבים .בשעות הערב נחזור לגדנסק לארוחת ערב

יום
5

מלבורק-אולשטיין-מיקולאוקי

נעזוב את גדנסק בדרכנו לאזור האגמים נבקר במלבורק ,טירת הלבנים והמבנה הגותי המבוצר והגדולה בעולם שהוכרזה ב 8990 כאתר מורשת עולמית על ידי אונסקו .הטירה נבנתה על ידי מסדר האבירים הטבטוניים וקרויה על שם מריה אמו של ישו הפטרונית של המסדרים הטבטוניים .נבקר באולמות ובחדרים המרשימים ששופצו בפרויקט ענק לאחר שחלקים גדולים של הטירה נהרסו במלחמת העולם השנייה נספר את סיפורם של האבירים שמקורם בארץ ישראל ואת האופן בו חיו וקיימו את אורח חייהם כאבירי צלב ונזירים. כמו כן נבקר במוזיאון לאימבר המגיע מהאזור. בתום הביקור בטירה נמשיך לביקור קצר בעיר אולשטיין עיר עתיקה שנבנתה במקורה על ידי אותו מסדר כחלק מנקודות האחיזה שלהם בצפון פולין נבקר חלק העתיק של העיר ומשם נמשיך לבירת אזור האגמים העירה המקסימה לחופו של האגם הגדול מיקולוקי נתמקם במלונינו ונצא לארוחת ערב באחת ממסעדות המקום.

יום
6

מיקולאוקי-שיינטקה ליפקה-מאורת הזאב

ניסע בבוקר לכפר הציורי שייוונטקה ליפקה )העץ הקדוש( לביקור בכנסיית מרי למרגלות העץ הקדוש שם נוכל להאזין לקונצרט עוגב מיוחד. ומשם נמשיך לאחד מהאתרים המדהימים והחסויים בימי מלחמת העולם השנייה מערכת בונקרים עצומים בלב ליבו של יער עבות ממנו ניהל היטלר את המערכה נגד רוסיה של סטאלין במסגרת מבצע ברברוסה האתר כונה בשם הקוד "מאורת הזאב " ובו נעשה ניסיון התנקשות בחייו של היטלר שכשל והיווה את הבסיס לסרט "מבצע ואלקירי" בתום הביקור נחזור לעירה מיקולאוקי למנוחה ולינת לילה.

יום
7

מיקולאוקי-גיזצקו-גלינדיה

הבוקר נצא לגיזצקו צפונית לעיירה מיקולאוקי עיירה ובה מבצר טבטוני עתיק ונמל יאכטות מקסים משם נעלה על ספינת טיולים המשייטת בין האגמים לשיט של כשלוש שעות המשלב שייט על האגם והתעלות המקשרות ביניהם בתם השייט נעגון בנמל מיקולאוקי ומשם נצא לכפר הילידים גלינדיה כפר מיוחד הממחיש את ההתיישבות הראשונה באזור לחופו של האגם נצפה בסרט המספר את סיפורו של המקום ונצפה בפסלי העץ המדהימים שבמקום לעת ערב נאכל ארוחת ערב במסעדה האוטנטית שבמקום.

יום
8

מיקולאוקי-ורשה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע דרומה בחזרה לעיר הבירה ורשה נגיע לפנות הצהריים שם נבקר במוזיאון היהודי המרשים והחדש לתולדות יהודי פולין אחר הצהריים נבלה בקניון ארקדיה המרשים שם נערוך קניות וניסע לשדה התעופה של ורשה ומשם עמוסי חוויות נטוס הביתה.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים