פרטי הטיול
אלבניה, מקדוניה ומונטנגרו

אלבניה, מקדוניה ומונטנגרו

אלבניה, מקדוניה, מונטנגרו, קרואטיה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • קוטור

  • אגם סקאדר

  • טיראנה

  • אגם אוכריד

  • סקופיה

  • שמורת הדורמיטור

  • דוברובניק

7
ימים
יום
1

תל אביב – דוברובניק– קוטור – בודבה - שקודאר

נפגש בנמל התעופה בן גוריון ונמריא לדוברובניק בירת קרואטיה. עם ההגעה ניסע לאורך קו החוף האדריאטי. ניסע לאורך מפרץ קוטור עד להגיענו לעיר בודבה, עיירת חוף ואתר נופש יוקרתי, מהישובים העתיקים באזור הבלקן. העיר העתיקה של בודבה, מוקפת חומות ומגדלים, שוכנת על חצי אי קטן המחובר ברצועה חולית ליבשת. נתרשם מהכנסייה האורתודוכסית המקומית "סווטי טרויצה" (השילוש הקדוש) ונסייר ברחובות הצרים המתחברים לכיכרות קטנות ובהן פסלים, בתי קפה, חנויות יין ומסעדות. ניהנה מהאווירה המיוחדת של המקום. בתום הסיור נחצה את הגבול לאלבניה. נבקר בשקודרה ‏, העיר הרביעית בגודלה באלבניה. העיר שוכנת לחופי הגדה המזרחית של האגם שנקרא על שמה - אגם שקודר. נמשיך לקרויה (KRUJE), עיר קטנה ויפה מצפון לטיראנה בה נולד סקנדרבאג, גיבורה הלאומי של אלבניה, שניהל במחצית המאה ה-15 את קרבות הבלימה כנגד הכובש המוסלמי התורכי (האימפריה העות'מאנית). נבקר בשוק התורכי המשוחזר ונראה את המצודה המרשימה בה מוזיאון מעניין לגיבור האומה סקנדרבאג. בתום הסיורים, ניסע למלוננו שבאזור.

יום
2

טיראנה – אלבאסן - מקדוניה

הבוקר נסייר בטיראנה. העיר נקראת על שם סקאנדרבאג , הגיבור ההיסטורי שהביס את התורכים. נראה את הכיכר המרכזית מסביבה נמצאים בעיקר בנייני הממשלה, חלקם בתוך מבנים היסטוריים. נראה את מסגד אואסם ביי מ-1793, המסגד היחידי שהרודן חוג'ה הותיר על כנו, את מגדל השעון הסמוך ונבקר במוזיאון ההיסטורי, שתצוגותיו המרתקות מהעבר הרחוק ועד לתקופת חוג'ה. בתום הביקור נצא בנסיעה לעבר גבול מקדוניה. נעצור לביקור קצר בעיר אלבאסאן, המוקפת חומות עות'מאניות. בשעות אחה"צ המאוחרות נגיע למלוננו אשר באזור אגם אוכריד. בערב, נצא לארוחה המלווה במופע פולקלור מקומי.

יום
3

אזור אוכריד

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל בסיור בעיר אוכריד, המכונה "ירושלים של הבלקן". העיר שוכנת על חופו המזרחי של אגם אוכריד אשר מאז 1970 נחשב לאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. במאה ה-10 היו בעיר 365 כנסיות אשר סמלו ימות השנה. נראה את כנסיית סנטה סופיה שעוצבה בסגנון אדריכלי מימי הביניים, נבקר בכנסיה הממוקמת במבנה ביזאנטי ומשוחזר להפליא. ליד הכנסייה נמצא אתר מסודר ומרשים של חפירות ארכיאולוגיות ובו שרידי רצפת פסיפס עשירה, של בזיליקה קדומה מהמאה ה- 5. נסיים במנזר סנט נאום, מנזר יפהפיה זה על שפת אגם אוכריד. ליד המבנה השמור והמטופח נבחין ב"חלקת אלוהים הקטנה" של מקדוניה- נביעה של 15 מעיינות עיליים ו-30 מעיינות תת-מימיים המזינים את אגם אוכריד. נמשיך בנסיעה דרך סטרוגה, אשר זכתה לכינוי עיירת המשוררים הודות לפסטיבל משוררים יוקרתי המתקיים במקום בקיץ. העיר ממוקמת בחוף הצפוני של האגם ולה מדרחוב יפה, חופים ונהר החוצה את העיר. נסיעה קצרה תביאנו לשמורת הטבע מבורובו, ובה כאלף סוגים של עצים וצמחים. נוכל להתרשם משפע החזזיות הגדלות על העצים, ובין העצים שפע בעלי חיים: זאבים, דובים, איילים, וחזירי בר. ניסע לסקופיה, בירת מקדוניה, עיר מודרנית עם מגוון רחב של מונומנטים תרבותיים. ארוחת ערב ולינה בסקופיה.

יום
4

סקופיה - אגם מאטקה

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את היום בסיור בעיר סקופיה. נראה את כנסיית סנט ספס הממוקמת בבאזר הישן ונבנתה במאה ה -16 ובה מזבח ענק המגולף מעץ ,את קבר גוצ'ה דלצ'ב ( Goce Delchev), הוא הגיבור לאומי שנלחם למען שחרור מקדוניה, את מצודת קאלה שנבנתה על ידי הביזנטיים במאה ה-16, נמשיך למסגד מוסטפא פאשה, לביתה של אמא תרזה אשר זכתה לפרס נובל לשלום ולאחר מותה הפכה לקדושה, ולגשר האבן - המייצג את הקשר בין סקופיה של העבר לסקופיה של ההווה. עוד נבקר במוזיאון השואה השוכן במבנה חדש ומרשים בתוכו קרון רכבת ומוצגים הקשורים לקהילה היהודית שפרחה במקדוניה טרם מלחמת העולם השניה ונספתה כולה. יומנו ממשיך בביקור באחד מאתרי הטבע היפים במקדוניה, קניון מטקה, הנחצה על-ידי נהר המטקה, אחד משני המקורות העיקריים של נהר ואראדר. צוקי אבן גיר היוצרים קניון מרשים ביופיו הכלוא בין הרים גבוהים. נצא לשייט באגם שבחלק מקטעיו הרוחב בין צוקי הגיר הוא פחות מ- 50 מטר. ארוחת ערב ולינה בסקופיה.

יום
5

קוסובו- מונטנגרו

הבוקר נחצה את הגבול המפריד בין מקדוניה לקוסובו – המדינה הצעירה באירופה אשר הכריזה על עצמאותה ב-2008 וזכתה להכרה בינ"ל חלקית. נגיע לבירה פרישטינה, המהווה את המרכז התרבותי, האדמיניסטרטיבי והכלכלי של אזור קוסובו. נסייר בעיר, נראה את מסגד נזים גאפורי, את האוניברסיטה ואת בית הקברות היהודי העתיק הממוקם על גבעה בפאתי פרישטינה, המשקיפה על נוף יפהפה של העיר מחד ושל הערים והיערות המקיפים אותה מנגד, בית הקברות שוקם לפני כשנתיים בסיוע בינ"ל. נמשיך בנסיעה דרך פץ' עיר אשר החזקה עליה נתונה במחלוקת בין קוסובו לבין סרביה המסרבת להכיר בעצמאותה של המדינה. מכאן נחצה את הגבול למונטנגרו פנימה לאזור ההררי הגבוה של מונטנגרו לעבר קניון המורצ'ה בדרך הררית שלאורכה עשרות מנהרות..נבקר במנזר מורצ'ה, שנוסד לפני 800 שנים ונמצא מעל מפל מים. בשעות הערב המוקדמות נגיע למלוננו שבקולשין.

יום
6

פארק הדורמיטור-שמורת ז'אבליאק טיול ייחודי אל האגם השחור

פארק דורמיטור הוכרז כאתר שימור עולמי של אונסק"ו והוא ללא ספק אחד משיאי הטיול. הפארק זרוע אגמים, עמקים, נחלים, בעלי חיים, צמחיה מרובה ופסגות המגיעות לגובה של עד 2000 מטר. נעלה לעיירת הסקי ז'אבליאק המשמשת כבסיס יציאה לטיולים באזור. נבקר בשמורת האגם השחור וננסה להעפיל בעזרת רכבים קטנים לנקודת התצפית על קניון הטרה הנחשב לגדול ביותר באירופה ולאחד העמוקים בעולם. בתום הביקור נשוב אל מלוננו ולארוחת ערב.

יום
7

צ'טיניה - דוברובניק

הבוקר נצא אל צ'טנייה, עיר הבירה ההיסטורית של מונטנגרו על רחובותיה המתפתלים ובנייניה הנושנים נבקר בארמון המלך ניקולא אשר הפך למוזיאון לאומי ובו מוצגים בגדי המלך משובצים זהב, הכתר, השרביט ועוד אוצרות מבית המלוכה העתיק. בשעות אחה"צ נגיע אל דוברובניק. נערוך סיור פנורמי נראה את העיר העתיקה המוקפת חומה, את המנזר הדומניקני, ארמון הרקטורים – שליטי העיר בעבר, רחוב היהודים, הנמל הישן ועוד. בשעות הערב המאוחרות נמריא חזרה לתל-אביב עמוסי חוויות ורשמים.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים