פרטי הטיול

ספרד האמיתית

ספרד האמיתית

ספרד

האטרקציות העיקריות בטיול:

  • פלאסה אספניה ופלאסה מיור במדריד
  • בית הכנסת וציורו של אל גרקו בכנסיית סנטו טומא בטולדו
  • ארמון אלהמברה וגני חנרליפה בגרנדה
  • מערת הקופים בגילברטר
  • ביקור במושבת הקופים
  • הרובע היהודי, הקתדרלה והחירלדה בסביליה
  • פסל הרמב"ם וסמטת הפרחים בקורדובה
8
ימים
יום
1

תל אביב – מדריד

נמריא בטיסת בוקר למדריד, בירת ספרד ועם הנחיתה נצא לסיור מודרך. נתרשם מהשדרות הרחבות – הקסטליינה, אלקאלה, גראן ויה ופסאו דל פראדו. נראה את גני רטירו ואת כיכר סיבלס היפה והמעניינת כמו גם את הארמון המלכותי, המשמש כיום לטקסים ולקבלות פנים רשמיות. נבקר בפלאסה אספניה, בה נראה את פסלו של מיגל דה סרוונטס, הסופר שהביא לעולם את סיפורו של "דון קישוט" - לוחם טחנות הרוח הספרדי המפורסם ועוזרו הנאמן סנצ'ו פנצ'ו. נטייל רגלית בפוארטה דל סול ("כיכר שער השמש"), נמשיך ונראה את אצטדיון הכדורגל של ריאל מדריד – "סנטיאגו ברנבאו" ואת זירת מלחמת השוורים, לאס ונטאס. בתום הסיור נגיע למלון. ארוחת ערב. בערב – אפשרות לצאת לסיור בעיר המוארת.

יום
2

סגוביה, עמק הנופלים

ניסע לסגוביה, שהוכרזה כאתר מורשת של אונסקו והייתה אחד המרכזים היהודיים החשובים עד לגירוש יהודי ספרד. נראה את האקוודוקט (אמת המים) המרשים, אחד מאמות המים הרומיות השמורות. נטייל בסמטאות העיר, בפלאסה מיור ונתרשם מהקתדראלה מהמאה ה-16, שזכתה לכינוי "גבירת הקתדראלות של ספרד". נמשיך לעמק הנופלים, בו אנדרטה מרשימה שנבנתה בשנים 1940 עד 1958 בהוראת הגנרל פרנקו להנצחת נופלי מלחמת האזרחים הספרדית, שהתרחשה בשנים 1939-1936 ובו אף קבור פרנקו. חזרה למדריד. ארוחת ערב.

יום
3

קורדובה, סביליה

פנינו מועדות לדרום ספרד, חבל אנדלוסיה ולקורדובה, העיר בה חי ופעל הרמב"ם. נערוך סיור ונבקר במסגד המורי העתיק והמרשים - "לה מסקיטה", מסגד עצום בגודלו שהפך עם הכיבוש הנוצרי לקתדראלה. גגו של המסגד נבנה על מאות עמודי שיש מגולפים המשובץ באבנים אדומות ובכיפות המסגד פסיפסים משובצים בזהב. נבקר גם ברובע היהודי הישן ("חודריה") ובכיכר טבריה נראה את פסלו של הרמב"ם ("מיימונידס" בספרדית). נבקר בבית הכנסת (במידה ויתאפשר) ונמשיך בסיור בין הסמטאות והכיכרות הקטנות. נציץ אל החצרות הפנימיות ונבקר בסמטת הפרחים ובכיכר ע"ש רבי יהודה הלוי. בתום הסיור נמשיך לסביליה, בירת אנדלוסיה. ארוחת ערב.

יום
4

סביליה ובילוי ערב במופע פלמנקו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מודרך במרכזה ההיסטורי של העיר. נבקר בפלאסה אספניה – כיכר מרשימה שנבנתה לכבוד התערוכה הבינ"ל בשנת 1929. נבקר בקתדראלה, שהיא הגדולה ביותר בספרד ואשר בצמוד לה נמצא מגדל הפעמונים – החיראלדה, שריד שנותר מהמסגד שקדם לכנסייה. נסייר ברובע סנטה קרוז, אזור עתיק בו התגוררו בימי הביניים יהודי העיר שהיו סמוכים לארמון המלך. אחה"צ – נטייל לאורך נהר הגואדלכביר ובמרכזיה התוססים וההומים של העיר. ארוחת ערב. בערב – נצא לבילוי חווייתי במופע פלמנקו מרהיב בסגנון אנדלוסי אופייני.

יום
5

רונדה, נרחה

ניסע לאזור ההררי של אנדלוסיה בדרכנו לרונדה, בירת מולדת מלחמות השוורים של ספרד, השוכנת באזור קניונים מרשים. נסייר בעיר היפהפייה, שגשר חדש (פונטה נואובו) מחבר את העיר החדשה לעיר העתיקה. נסייר ברובע החדש, נראה את זירת מלחמת השוורים העתיקה ביותר בספרד ובסבך הסמטאות בעיר העתיקה. נמשיך דרומה לקוסטה דל סול בדרכנו לנרחה, לביקור במערת נטיפים, בה נמצאו שרידי האדם הקדמון. נטייל גם בעיירה ובטיילת היפה. נסיים את היום במלון באזור קוסטה דל סול. ארוחת ערב.

יום
6

גיברלטר, מיחאס

נצא לטיול במדינת הצוק – גיברלטר (יש להצטייד בדרכונים), מדינה השייכת לבריטניה ושוכנת במיקום אסטרטגי חשוב - מפגש של אפריקה, ואירופה, ושל הים התיכון והאוקיינוס האטלנטי. נעבור לנסיעה במיניבוסים ונבקר במערת הנטיפים סנט מייקל כמו גם בשמורת הקופים. אחה"צ – נגיע לביקור במיחאס, עיירה יפה וססגונית הממוקמת על הר ואחת הערים הלבנות המפורסמות של חבל אנדלוסיה. חזרה למלון. ארוחת ערב.

יום
7

גרנדה

לאחר ארוחת הבוקר פנינו מועדות צפונה לגרנדה, עירו של רבי שמואל הנגיד. העיר, השוכנת למרגלות רכס הרי הסיירה נבאדה, שימשה כבירת "אמירות גרנדה" במאות 13-15 והינה העיר המוסלמית האחרונה שנכנעה לכוחות ספרד הנוצריים ב-1492. נבקר בארמון אלהמברה המרהיב - שיא הארכיטקטורה המורית בספרד. שם באחד החצרות באולם השגרירים ניתן צו הגירוש ליהודי ספרד. נבקר גם בגני ארמון חנרליפה, ארמון הקיץ של שליטי גרנדה על שלל גינותיו ומזרקותיו ונצפה אל גבעת האלבייסין, הרובע המוסלמי העתיק של העיר. ארוחת ערב. בערב – אפשרות לטייל ברובע אלבייסין, לערוך תצפית על ארמון אלהמברה המואר ולבלות במופע פלמנקו בסגנון צועני במערות הצוענים.

יום
8

טולדו, מדריד – תל אביב

נמשיך צפונה וניסע לדרך שהיוותה כהשראה לחלקים מספרו של סרוונטס, דון קישוט. נראה את טחנות הרוח ליד העיירה קונסואגרה ודרך פוארטה לאפיס, עיירה הנראית גם היום כפי שנראתה בימיו של דון קישוט איש אזור לה מאנשה נגיע לטולדו – "ירושלים אשר בספרד", כך קראו לה ביהדות. בעיר זו, בירת ספרד בעבר, ידעה הקהילה היהודית בשלהי המאה ה-11 שגשוג כלכלי, רוחני ותרבותי. נטייל בסמטאות הצרות, נראה את הקתדראלה המפוארת, נבקר ברובע היהודי ובבית הכנסת "אל טרנזיטו" - המשמש כיום כמוזיאון יהודי ונערוך תצפית פנוראמית על העיר ועל הגשרים הנטויים על נהר הטאחו. בתום הסיור ניסע לנמל התעופה של מדריד, לטיסת הלילה חזרה ארצה.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים