פרטי הטיול
ספרד האמיתית

ספרד האמיתית

ספרד

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • פלאסה אספניה ופלאסה מיור במדריד

  • בית הכנסת וציורו של אל גרקו בכנסיית סנטו טומא בטולדו

  • ארמון אלהמברה וגני חנרליפה בגרנדה

  • מערת הקופים בגילברטר

  • ביקור במושבת הקופים

  • הרובע היהודי, הקתדרלה והחירלדה בסביליה

  • פסל הרמב"ם וסמטת הפרחים בקורדובה

8
ימים
יום
1

תל אביב – מדריד

נמריא בטיסת בוקר למדריד, בירת ספרד ועם הנחיתה נצא לסיור מודרך. נתרשם מהשדרות הרחבות – הקסטליינה, אלקאלה, גראן ויה ופסאו דל פראדו. נראה את גני רטירו ואת כיכר סיבלס היפה והמעניינת כמו גם את הארמון המלכותי, המשמש כיום לטקסים ולקבלות פנים רשמיות. נבקר בפלאסה אספניה, בה נראה את פסלו של מיגל דה סרוונטס, הסופר שהביא לעולם את סיפורו של "דון קישוט" - לוחם טחנות הרוח הספרדי המפורסם ועוזרו הנאמן סנצ'ו פנצ'ו. נטייל רגלית בפוארטה דל סול ("כיכר שער השמש"), נמשיך ונראה את אצטדיון הכדורגל של ריאל מדריד – "סנטיאגו ברנבאו" ואת זירת מלחמת השוורים, לאס ונטאס. בתום הסיור נגיע למלון וארוחת ערב. בערב – אפשרות לצאת לסיור בעיר המוארת.

יום
2

סגוביה, עמק הנופלים

ניסע לסגוביה, שהוכרזה כאתר מורשת של אונסקו והייתה אחד המרכזים היהודיים החשובים עד לגירוש יהודי ספרד. נראה את האקוודוקט (אמת המים) המרשים, אחת מאמות המים הרומיות השמורות. נטייל בסמטאות העיר, בפלאסה מיור ונתרשם מהקתדראלה מהמאה ה-16, שזכתה לכינוי "גבירת הקתדראלות של ספרד". נמשיך לעמק הנופלים, בו אנדרטה מרשימה שנבנתה בשנים 1940 עד 1958 בהוראת הגנרל פרנקו להנצחת נופלי מלחמת האזרחים הספרדית, שהתרחשה בשנים 1939-1936 ובו אף קבור פרנקו. חזרה למדריד וארוחת ערב.

יום
3

קורדובה, סביליה

פנינו מועדות לדרום ספרד, לחבל אנדלוסיה ולקורדובה, העיר בה חי ופעל הרמב"ם. נערוך סיור ונבקר במסגד המורי העתיק והמרשים - "לה מסקיטה", מסגד עצום בגודלו שהפך עם הכיבוש הנוצרי לקתדראלה. גגו של המסגד נבנה על מאות עמודי שיש מגולפים המשובץ באבנים אדומות ובכיפות המסגד פסיפסים משובצים בזהב. נבקר גם ברובע היהודי הישן ("חודריה") ובכיכר טבריה נראה את פסלו של הרמב"ם ("מיימונידס" בספרדית). נבקר בבית הכנסת (במידה ויתאפשר) ונמשיך בסיור בין הסמטאות והכיכרות הקטנות. נציץ אל החצרות הפנימיות ונבקר בסמטת הפרחים ובכיכר ע"ש רבי יהודה הלוי. בתום הסיור נמשיך לסביליה, בירת אנדלוסיה. ארוחת ערב.

יום
4

סביליה ובילוי ערב במופע פלמנקו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מודרך במרכזה ההיסטורי של העיר. נבקר בפלאסה אספניה – כיכר מרשימה שנבנתה לכבוד התערוכה הבינ"ל בשנת 1929. נבקר בקתדראלה, שהיא הגדולה ביותר בספרד ואשר בצמוד לה נמצא מגדל הפעמונים – החיראלדה, שריד שנותר מהמסגד שקדם לכנסייה. נסייר ברובע סנטה קרוז, אזור עתיק בו התגוררו בימי הביניים יהודי העיר שהיו סמוכים לארמון המלך. אחה"צ – נטייל לאורך נהר הגואדלכביר ובמרכזיה התוססים וההומים של העיר. ארוחת ערב. בערב – נצא לבילוי במופע פלמנקו מרהיב בסגנון אנדלוסי אופייני.

יום
5

רונדה, קוסטה דל סול ופוארטו באנוס

ניסע לאזור ההררי של אנדלוסיה בדרכנו לרונדה, בירת מולדת מלחמות השוורים של ספרד, השוכנת באזור קניונים מרשים. נסייר בעיר היפהפייה, שגשר חדש (פונטה נואובו) מחבר את העיר החדשה לעיר העתיקה. נסייר ברובע החדש, נראה את זירת מלחמת השוורים העתיקה ביותר בספרד ונסייר בסבך הסמטאות בעיר העתיקה. נמשיך דרומה לקוסטה דל סול ונבקר בעיירת בטיילת היפה של עיירת הנופש היוקרתית, פוארטו באנוס. נסיים את היום במלון באזור אלחסיראס וארוחת ערב.

יום
6

גיברלטר, מיחאס, גרנדה

נצא לטיול במדינת הצוק – גיברלטר (יש להצטייד בדרכונים), מדינה השייכת לבריטניה ושוכנת במיקום אסטרטגי חשוב - מפגש של אפריקה ואירופה, ושל הים התיכון והאוקיינוס האטלנטי. נעבור לנסיעה במיניבוסים ונבקר במערת הנטיפים סנט מייקל כמו גם בשמורת הקופים. אחה"צ – נגיע לביקור במיחאס, עיירה יפה וססגונית הממוקמת על הר ואחת הערים הלבנות המפורסמות של חבל אנדלוסיה. נמשיך בדרכנו צפונה לגרנדה, השוכנת למרגלות רכס הרי הסיירה נבאדה וארוחת ערב.

יום
7

גרנדה

לאחר ארוחת הבוקר נערוך סיור בעיר ששימשה כבירת "אמירות גרנדה" במאות 13-15 והינה העיר המוסלמית האחרונה שנכנעה לכוחות ספרד הנוצריים ב-1492. נבקר בארמון אלהמברה המרהיב - שיא הארכיטקטורה המורית בספרד. שם, באחת החצרות באולם השגרירים ניתן צו הגירוש ליהודי ספרד. נבקר גם בגני ארמון חנרליפה, ארמון הקיץ של שליטי גרנדה על שלל גינותיו ומזרקותיו ונצפה אל גבעת האלבייסין, הרובע המוסלמי העתיק של העיר. נבקר גם במרכזה ההיסטורי של העיר, בעלת ההיסטוריה של 800 שנה של שלטון מוסלמי. נבקר בקתדראלה ובקפלה המלכותית, בה קבורים המלכים הקתולים פרננדו ואיזבלה. בתום הסיור זמן ליהנות מטיולים רגליים בסמטאות התוססות והגדושות בחנויות קורצות. חזרה למלון וארוחת ערב. בערב – אפשרות לטייל ברובע אלבייסין, לערוך תצפית על ארמון אלהמברה המואר ולבלות במופע פלמנקו בסגנון צועני במערות הצוענים.

יום
8

טולדו, מדריד – תל אביב

נמשיך צפונה וניסע לדרך שהיוותה השראה לחלקים מספרו של סרוונטס, דון קישוט. נראה את טחנות הרוח ליד העיירה קונסואגרה ודרך פוארטה לאפיס, עיירה הנראית גם היום כפי שנראתה בימיו של דון קישוט איש אזור לה מאנשה נגיע לטולדו – "ירושלים אשר בספרד", כך קראו לה ביהדות. בעיר זו, בירת ספרד בעבר, ידעה הקהילה היהודית בשלהי המאה ה-11 שגשוג כלכלי, רוחני ותרבותי. נטייל בסמטאות הצרות, נראה את הקתדראלה המפוארת, נבקר ברובע היהודי ובבית הכנסת "אל טרנזיטו" - המשמש כיום כמוזיאון יהודי ונערוך תצפית פנוראמית על העיר ועל הגשרים הנטויים על נהר הטאחו. בתום הסיור ניסע לנמל התעופה של מדריד, לטיסת הלילה חזרה ארצה.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים