פרטי הטיול
בין שלוש בירות

בין שלוש בירות

אוסטריה, צ'כיה, הונגריה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • אשטרגום ומצודת וישגארד

  • מצודת הדייגים והמוזיאון היהודי בבודפשט

  • ארמון שיינברון

  • אתר מחנה הריכוז טרזין

  • יערות וינה באדן

  • מנזר מלק

  • העיר העתיקה בפראג

  • הרובע היהודי בפראג

  • עיר המרפא קרלובי וארי

10
ימים
יום
1

תל אביב-בודפשט

מנמל התעופה בן גוריון, נמריא לבודפשט, בירת הונגריה השוכנת משני צידי נהר הדנובה. לאחר הנחיתה נצא לסיור בעיר היפיפייה שזכתה לכינוי "פריס הקטנה". בערב- אפשרות לצאת לסיור לילי בעיר ולשיט מהנה על הדנובה (בתשלום).

יום
2

בודפשט

סיור מודרך בעיר, במהלכו נערוך תצפית על בית הפרלמנט , כיכר הגיבורים, גבעת המצודה, כנסיית מתיאש מהמאה ה- 13 שצריחיה הגותיים נראים למרחוק. מצודת הדייגים, ממנה נשקף נוף מקסים על נהר הדנובה ועל הגשרים החוצים אותו ועל פשט העיר החדשה. נבקר בבית הכנסת ובמוזיאון היהודי ברחוב דוהני (באם יתאפשר) ונראה את אנדרטת "עץ הערבה הבוכיה", המוקדשת לזכרם של קורבנות השואה. נסיים את הסיור בשוק המקורה. בערב-נוכל להצטרף ל"מסיבת גולש", ערב פולקלור הונגרי הכולל ארוחת ערב (בתשלום).

יום
3

אשטרגום-וישיגראד-סנטאנדרה

נצא לטיול ל"ברך הדנובה". ניסע לאשטרגום בירת ממלכת הונגריה לשעבר, נמשיך למצודת וישגראד הצופה אל עיקול הדנובה ולעיירת האמנים סנטאנדרה. בתום הסיור נשוב לבודפשט.

יום
4

יערות וינה-באדן-וינה

נצא בנסיעה על הכביש המהיר לעבר נקודת הגבול שבין הונגריה ואוסטריה. נבקר ביערות וינה ובבאדן, עיירת נופש ומרפא ידועה ובסיומו של יום נגיע לוינה. בערב- עם מלווה נוכל לצאת לבילוי מהנה בגרינצינג, כפר היין (בתשלום).

יום
5

וינה

נערוך סיור בעיר, נראה את בנין הפרלמנט המרשים, כנסיית סטפן הגותית וכנסיית קרל הבארוקית. בית האופרה,כנסיית החצר הקיסרית- הכנסיה האוגוסטינית, בית העירייה וארמון הופבורג ששימש כבית מגוריהם הרשמי של הקיסרים ההבסבורגים. נמשיך ונראה את ארמון בלוודר על גניו היפים ונבקר בארמון שיינברון המפורסם ובגנים המרהיבים המקיפים אותו. בתום הביקורים, נשוב למלוננו. בערב- אפשרות לצאת לסיור לילי בוינה, כולל תצפית ממגדל הדנובה ובילוי בפרטר (בתשלום).

יום
6

מלק-עמק הווכאו-דירנשטיין-קרמס

ניסע לביקור בעיירה מלק, השוכנת לחופו של נהר הדנובה . נבקר במנזר אדיר המימדים הבנוי בראש סלע בארכיטקטורה בארוקית. נטייל בחדרים והאולמות, ונתרשם מפסלי הקדושים והתמונות של קיסרי אוסטריה. נראה את אולם קבלת האורחים הנקרא "אולם השיש", את הספריה ובה אלפי ספרים וכתבי יד ואת כנסיית המנזר המעוטרת בפרסקות וקישוטי זהב. נמשיך בנסיעה בעמק הווכאו בנוף עוצר נשימה, דרך עיירות עתיקות טבולות בכרמים ובהרים לעברו השני של נהר הדנובה, עד לכפר דירנשטיין, הבנוי על הר וסביבו חומה עתיקה . נסייר בכפר הנחשב לנכס תיירותי , נראה את בית העירייה הבנוי בסגנון גותי, הכנסייה המפוארת והארמון ששימש לריצ'רד לב הארי, כבית כלא. נמשיך לביקור בקרמס, המכונה הפנינה של העמק, הנראה כלקוח מסיפורי האגדות. בתום יום הביקורים המהנה, נחזור למלוננו בוינה.

יום
7

צ'סקי קרומלוב - פראג

נפתח את היום בנסיעה לנקודת הגבול של אוסטריה וצ'כיה. פנינו לצ'סקי קרומלוב שהוכרה כעיר שמורה על ידי אונסק"ו. נבקר בעיר העתיקה , נראה את הכיכר רחבת הידיים, בה נמצא בית העירייה והארמון. נמשיך בנסיעה עד לפראג המכונה " העיר הזהובה" בשל יופייה. בערב – אפשרות לצאת לסיור לילי בפראג המוארת כולל מופע המזרקות (בתשלום).

יום
8

פראג -הרובע היהודי-טרזין

היום נתחיל את סיורנו בעיר : הרובע היהודי העתיק, המוזיאון היהודי, בית הקברות העתיק ובו מצבת המהר"ל יוצר הגולם מפראג, בית הכנסת קלאוס, בית הכנסת מייזל, בית הכנסת הספרדי ובית הכנסת פנקס בו אתר הנצחה לנספים בבוהמיה ומורביה ובו מוצגים ציורי ילדים מגיטו טרזין. אחה"צ ניסע לטרזין לביקור באתר ההנצחה לזכר הנספים בשואה. נשוב למלון בפראג. בערב – נוכל לצאת לשיט מהנה על נהר הוולטבה, כולל ארוחת ערב מזנון חופשי (בתשלום).

יום
9

פראג-וישהראד

נמשיך בסיור בפראג ונבקר בפראג העתיקה. נראה את גשר קרל. לא נפסח על הכתובת בעברית "קדוש קדוש" המופיעה (כעונש שהוטל על יהודי העיר ) על גבי הצלב בגשר קארל עם פסלי הקדושים הנוצריים. נראה את כיכר ווצלב, הארמון המלכותי ואת השעון האסטרונומי העתיק, את כנסיית סנט ויטוס והארמון המלכותי. ניסע לוישהראד – "המצודה הגבוהה". נבקר במקום המוכר על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמי וממוקם על צוק מרשים ממנו ניתן לצפות על פראג ונהר הוולטבה. לפי האמונה, זהו מקום הולדתה של פראג. בבית הקברות הסמוך נמצא הפנתאון הלאומי, שם נחים על משכבם גדולי האומה הצ'כית, כמו סמטנה ודבוז'ק. אחה"צ יוותר לנו זמן להעמיק את סיורינו בסמטאותיה הציוריות של פראג בלוויית המלווה. בערב- ניתן לצאת לבילוי במופע "התיאטרון השחור" המפורסם (בתשלום).

יום
10

קרלובי וארי- פראג-תל אביב

ניפרד מפראג וניסע לעיר המרחצאות ואתר מרפא מפורסם, קרלובי וארי (קרלסבאד). נטייל במדרחוב ונראה את הקולונדות והמבנים בסגנון קלאסי ובסגנון הבארוק. לקראת ערב ניסע לנמל התעופה של פראג ונטוס בחזרה הביתה. (נחיתה בתל אביב בשעות הבוקר המוקדמות של יום המחרת).

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים