פרטי הטיול
יוון בטיול פרמיום

יוון בטיול פרמיום

יוון

האטרקציות העיקריות בטיול:
 • דלפי – המוזיאון והאתר הארכיאולוגי.

 • מטאורה – ביקור באחד המנזרים ה"תלויים".

 • מצובו – הכפר היפה בהרי הפינדוס.

 • חבל איפירוס – יואנינה הקסומה.

 • חבל זגוריה – מונודנדרי ותצפית על קניון ויקוס.

 • קסטוריה – מוזיאון הפולקלור.

 • ורג'ינה – הקברים המלכותיים של מלכי מקדוניה הקדומים.

 • וריה - העיירה המקדונית בסגנון עות'מני.

 • אדסה – מפל המים.

 • סלוניקי – המוזיאון היהודי.

 • פיליון – מקריניצה ופורטריה.

 • תרמופיליי – האנדרטה לזכרו של מלך ספרטה.

 • אתונה – האקרופוליס.

 • אתונה – בילוי ערב בטברנה יוונית.

 • כף סוניון – מראות הנוף המרשימים.

8
ימים
תל אביב – אתונה, אראחובה, דלפי
יום
1

תל אביב – אתונה, אראחובה, דלפי

מנמל התעופה ע"ש בן גוריון נטוס לאתונה. עם הנחיתה בשעות הבוקר ניסע לאראחובה, כפר קסום השוכן על מצוק ומשקיף אל נוף הרים, עמקים ומטעי זית. מכאן הדרך קצרה לדלפי, מרכזה הדתי והרוחני של יוון העתיקה ומקום מושבו של האוראקל (חוזה העתידות), השוכנת למרגלות הר הפארנסוס הצופה על מפרץ קורינתוס. נערוך סיור מודרך במוזיאון המרשים ולאחריו נבקר באתר הארכיאולוגי - האגורה (שוק), אזור המקדשים כולל מקדש אפולו - בו שכנה הנביאה חוזת העתידות, התיאטרון והאצטדיון. לינה באזור וארוחת ערב

מטאורה, יואנינה וחבל איפירוס
יום
2

מטאורה, יואנינה וחבל איפירוס

בבוקר נחצה את רכס הרי הפארנסוס בדרכנו צפונה ודרך מישורי תסאליה נגיע לקלאמבקה. עם ההגעה נתרשם מנופי מטאורה, מהיפים והמדהימים באירופה. שם בראשי צוקים עצומים שנוצרו בתהליכי בלייה נבנו מנזרים הנראים כתלויים באוויר. נסייר בין המנזרים ששמשו מקום מפלט לנזירים ונבקר באחד המנזרים. מכאן נעשה דרכנו לרכס הרי הפינדוס שבצפון יוון, המשכם של האלפים היוגוסלבים. נבקר במצובו, הנחשב לכפר היפה ביותר בהרי הפינדוס, בו ניתן עדיין לפגוש תושבים ממוצא וולאכי, לבושים בתלבושות מסורתיות. נתרשם מבתי העץ היפים ומהנוף היפה הנשקף לכל עבר. בשעות הערב נגיע ליואנינה - בירת חבל איפירוס, השוכנת על גדות אגם פאמבוטיס. ארוחת ערב.

חבל זגוריה, יואנינה
יום
3

חבל זגוריה, יואנינה

נצא ליום טיול בחבל זגוריה. ניסע תחילה לכפר מונודנדרי, הקרוב לגבול האלבני והינו אחד היפים באזור, שבתיו בנויים מאבן צפחה אפורה. נצפה על קניון ויקוס, העמוק והצר ביותר בעולם, נחזור ליואנינה ונטייל לאורך הטיילת היפהפייה עטורת עצי דולב, בתי קפה והטברנות. ארוחת ערב.

מקדוניה - קסטוריה, ורג'ינה, וריה, אדסה, סלוניקי
יום
4

מקדוניה - קסטוריה, ורג'ינה, וריה, אדסה, סלוניקי

אנו בדרכנו למחוז מקדוניה. נבקר בקסטוריה, עיר יפה השוכנת על חצי אי קטן החודר אל תוך אגם. נבקר במוזיאון הפולקלור, בו נתרשם מתרבות החיים בצפון יוון. נמשיך לורג'ינה, בה נבקר בקברים המלכותיים של מלכי מקדוניה הקדומים, כולל קבר אביו של אלכסנדר הגדול. הלאה לוריה, עיירה מקדונית בעלת סגנון בניה עות'מני, בה נשתמר רובע עתיק הכולל בית כנסת (בו נבקר במידת האפשר). בהמשך פנינו מועדות לעיירה אדסה, השוכנת על גבעה ובה שופעים מעיינות מים אשר נופלים במפל מרהיב בקצה העיירה לכיוון המישור. בשעות הערב נגיע לסלוניקי וארוחת ערב.

סלוניקי
יום
5

סלוניקי

בסיורנו המודרך הבוקר נתוודע להיסטוריה המפוארת של העיר ולאתריה. נבקר בבית הכנסת של סלוניקי ובמוזיאון היהודי, המתאר את תולדות הקהילה המפוארת של העיר מאז הקמתה ועד ימינו. נבקר גם בכיכר אריסטוטלוס, אשר בקרבתה הטיילת הרחבה ואזור הטברנות, נראה את המגדל הלבן - סמלה של העיר ואת פסלו של אלכסנדר מוקדון. נבקר בעיר העתיקה מימי העות'מנים ונערוך תצפית על העיר, נראה את בית הולדתו של כמאל אתאטורק, מייסד הרפובליקה התורכית, את קשת גלריוס והרוטונדה. נבקר גם באתרים הקשורים להיסטוריה היהודית - האנדרטה לנספים בשואה בכיכר החירות (אלפתריאס). ארוחת ערב. בערב – אפשרות ליהנות בטברנה מקומית ולחוות את ההווי והאווירה המקומיים.

חצי האי פיליון
יום
6

חצי האי פיליון

נמשיך דרומה לחצי האי פיליון, הנמצא בין מפרץ פאגאסטיקוס והים האגאי, הנחשב לאחד היפים ביוון ומשלב הרים גבוהים הנושקים לים, יערות צפופים, כפרים ציוריים, שפע מעיינות וחופי ים מקסימים. בחצי האי ישנם 24 כפרים ציוריים, המתאפיינים בסגנון בניה מסורתי ייחודי. נבקר בוולוס, השוכנת במבואות חצי האי - עיר צעירה ותוססת ונטייל לאורך הטיילת הנחמדה. נבקר גם בשני הכפרים היפים ביותר - מקריניצה ופורטריה. נראה את הכיכר המרכזית (פאלאטיה) עם עץ הדולב, בתי אבן ציורים, דוכנים לממכר תוצרת האזור ובהם עשבי תיבול ומרפא וריבות וכן נצפה על הנוף המרהיב הנשקף לכל עבר. לינה בפורטריה וארוחת ערב.

מעבר תרמופיליי,אתונה
יום
7

מעבר תרמופיליי,אתונה

לאחר ארוחת הבוקר פנינו מועדות דרומה. נבקר במעבר תרמופיליי ונראה את האנדרטה לזכרו של ליאונידס מלך ספרטה, שהנהיג 300 מחייליו כנגד הצבא הפרסי שפלש ליוון בעת העתיקה. נמשיך לאתונה ועם ההגעה נערוך סיור מודרך באקרופוליס - "העיר העליונה". על גבעת האקרופוליס נמצאים שרידי שלושה מקדשים, שני תיאטראות ומוזיאון והחשוב מכולם הוא הפרתנון, המוקדש לאלה אתנה, שעל שמה קרויה גם העיר. האקרופוליס הוא אחד מסמליה המוכרים ביותר של יוון העתיקה ששרד עד ימינו והפך לסמלה של יוון המודרנית. נמשיך בסיור ונראה את בניין הפרלמנט ואת אנדרטת החייל האלמוני שבכיכר סינטגמה (החוקה), את אצטדיון השיש בו התקיימו המשחקים האולימפים המודרניים הראשונים, את הגנים הלאומיים, מקדש זאוס, שער אדריאנוס ואת רחוב האוניברסיטה על שלל מבניו הקלאסיים - בנין האקדמיה, בנין האוניברסיטה ובנין הספרייה הלאומית. בערב – מצפה לנו חוויה יוונית, עת נצא לטברנה יוונית אופיינית, ארוחת ערב עשירה מלווה בלהקה שתנגן, תשיר ותנעים לנו ערב עם מיטב המוסיקה היוונית הנפלאה ותשלים לנו בילוי ערב מדהים.

כף סוניון, אתונה – תל אביב
יום
8

כף סוניון, אתונה – תל אביב

ניסע לכף סוניון, השוכנת בקצה חצי האי החודר לים. נהנה ממראות הנופים היפים והנוף של הים והאיים מסביבו. נחזור לאתונה ומעט זמן פנוי לטייל בפלאקה, בין בתי הקפה ובין החנויות השונות. בערב – מצפה לנו ארוחת ערב יוונית אופיינית ועשירה במיוחד ולאחריה ניסע לנמל התעופה ונטוס חזרה ארצה.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים