פרטי הטיול

מלכת הקווקז

מלכת הקווקז

האטרקציות העיקריות בטיול:

  • גורי – מוזיאון סטאלין
  • מערת פרומתאוס- סיור ושיט במערת הנטיפים המרשימה.
  • קוטאיסי –קתדראלת בגראטי, מנזר גלאטי, בית כנסת.
  • בורג'ומי – פארק המים המינרליים.
  • הקווקז הגבוה – יום טיול ברכבי 4X4, הכולל את ערוץ דריאלי היפהפה.
  • טביליסי - מופע פולקלור מקומי, כולל ארוחת ערב.
  • חבל היין קאחטי - אירוח בבית משפחה גאורגית עם ארוחת צהריים ביתית מסורתית.
8
ימים
יום
1

תל אביב-טביליסי

נמריא בשעת הערב מנתב"ג לטביליסי, בירת גאורגיה. עם הנחיתה, הסעה למלון ללינה.

יום
2

גורי, אופליסציחה, קוטאיסי

הבוקר מועדות פנינו אל גורי, העיר בה נולד שליטה לשעבר של ברית המועצות, יוסף דז'יגשוילי סטאלין, אשר פסלו ענק הממדים ממוקם במוזיאון המקומי. נבקר במוזיאון שנבנה לכבודו ונבין מה פרוש המושג "פולחן אישיות". נמשיך אל עיר המערות אופליסציחה, שידעה פריחה כלכלית בימי הזוהר של דרך המשי הקדומה ונבקר בצפונותיה. מכאן נעשה דרכנו לקוטאיסי, העיר השנייה בגודלה בגאורגיה, שסביבה מבנים מרשימים שהוכרזו על ידי ארגון אונסק"ו כאתר מורשת עולמית ובדרך נעצור לביקור בשוק עבודות חמר. נבקר במערת הנטיפים פרומתאוס המרשימה בה נסייר ואף נצא לשייט קסום וחוויתי (מותנה במזג האויר). כמו כן, נראה את שרידי הדינוזאורים שנמצאו באזור זה. המשך הנסיעה לקוטאיסי, ארוחת ערב ולינה.

יום
3

בורג'ומי, בקוריאני

סיור בוקר באזור קוטאיסי במהלכו נבקר בקתדראלת בגראטי חסרת הגג, המשופעת בכותרות ובאבני בנייה מגולפות. נמשיך לביקור במנזר גלאטי, אותו ייסד המלך דוד הבנאי כמרכז תיאולוגי חשוב ונתרשם מהפסיפסים המרהיבים באזור היהודי. נבקר גם בבית הכנסת המקומי ונמשיך לעיר המרחצאות והמרפא המפורסמת בורג'ומי, השוכנת בלב קניון יפהפה. נבקר בפארק המים המינרלים ונסיים את היום בבקוריאני, אשר ברכס הקווקז הנמוך, בגובה של כ-1700 מטר. ארוחת ערב ולינה.

יום
4

ורדזיה, אחלטציחה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור באחד האתרים הנפלאים בגאורגיה - עיר המערות ורדזיה, השוכנת בסמוך לגבול התורכי. ורדזיה נחצבה בצלע ההר ויועדה לשימושים צבאיים, ובתקופתה של המלכה תמרה שינה האתר את ייעודו והפך למרכז דתי ובו מנזרים וכנסיות, שקירותיהם מעוטרים בציורי פרסקו. בתום הביקור ניסע לאחלטציחה, מרכז יהודי בעבר ונבקר במבצר רבטי, במוזיאון ובבית הכנסת המקומי, שנשתמר בה עד היום. לסיומו של יום נחזור למלון לארוחת ערב.

יום
5

מצחטה, גודאורי

נעשה דרכנו אל עבר הקווקז הגבוה. נתחיל בביקור במצחטה - בירתה העתיקה של גאורגיה, השוכנת ליד מפגש הנהרות מטקוורי וארגווי. נעלה ונצפה עליה מכנסיית הצלב ג'ווארי, אליה הביאה נינו הקדושה את הצלב הקדום, העשוי קנוקנות גפן במאה ה-4 לספירה. נבקר גם בכנסיית ה"עמוד החי", סווטיצ'חובלי המרשימה, אחד מאתרי המורשת העולמית של אונסק"ו. כאן נספר את סיפור הנצרות הגאורגית הקדומה, הקשורה לקהילה היהודית העתיקה, שהייתה קיימת במקום. נמשיך ב"דרך הצבאית" המפורסמת אל הקווקז הגבוה. משך מאות שנים צבאות שונים עברו כאן בדרכם מאסיה לאירופה ובחזרה. כיום המנזרים, המבצרים ועמדות התצפית שבדרך מהווים חלק מהנוף עוצר הנשימה. נעצור לביקור במתחם הארכיטקטוני אנאנורי מהמאה ה-17 וממבצר אנאנורי נצפה על סכר ז'ינבלי, מאגר מי טורקיז בנוף עוצר נשימה. לקראת ערב נגיע לארוחת ערב ולינה בגודאורי, השוכנת בגובה של כ- 2200 מטר.

יום
6

קאזבגי

נתחיל את היום ב"מעבר הצלב", שם נצפה במונומנט האחווה הרוסית-גאורגית המתפורר. נמשיך אל העיירה קאזבגי, עיירה קטנה השוכנת על גדות נהר טחרגי וקרויה ע"ש הר הגעש קאזבק שגובהו כ-5,000 מ'. המקומיים קוראים להר קזבק "הקרחון", משום שפסגת ההר מושלגת במשך כל השנה. ברכבי 4X4 ניסע דרך עמקים יפים, יערות ירוקים ונופים הרריים מרשימים. נבקר בכנסיית "השילוש הקדוש", אשר אבניה נחשפות למעלה מ-600 שנים לפגעי מזג אוויר ושורדות סופות שלגים וגשמים עזים. כנסייה זו מסמלת את עוז הרוח וכושר העמידה הגאורגית בעיתות משבר. מליבו של הקווקז הגבוה נמשיך דרך קניון דריאלי היפהפה לתצפית מרהיבה בגבול רוסיה. בתום הסיור חזרה למלון לארוחת ערב.

יום
7

טביליסי

לאחר ארוחת הבוקר נצא לעבר טביליסי. עם ההגעה נתחיל סיורנו בעיר העתיקה ובאתריה המרכזיים של העיר. נראה את מרחצאות הגופרית, שם נוסדה העיר, נעלה לתצפית על העיר ונראה את הכנסייה הגאורגית, הארמנית והקתולית כמו גם את בית הכנסת והמסגד, המהווים סמל לסובלנות דתית. נעפיל ברכבל לביקור במבצר נריקלה מהמאה ה-4 לספירה, הנחשב לנקודה אסטרטגית קדומה של העיר. ניסע בשדרה על שם משורר גאורגי מפורסם - שוטה רוסטבלי (המשורר הלאומי הגאורגי, מחבר הפואמה "עוטה עור הנמר") ונראה את בנייניה המפוארים הניצבים לאורכה וביניהם בית הפרלמנט, התיאטרון הלאומי ובית האופרה. נבקר בכנסיית מטחי, נראה את בית הכנסת ואת קתדראלת סיוני מהמאה ה-7, שנבנתה כהעתק מושלם של כנסיית "ציון" בירושלים ונסיים בביקור במוזיאון הלאומי. בערב - ארוחת ערב חגיגית מסכמת לסיום הטיול, בליווי מופע פולקלור מקומי.

יום
8

חבל היין קאחטי, טביליסי – תל אביב

ניסע לחבל היין קאחטי, אזור עתיר גפנים, יקבים ויין לכל סוגיו. נגיע לסיגנאגי, עיר יפה המוקפת חומה ו-23 מגדלים. נבקר במנזר בודבה, בו קבורה הקדושה נינו שהביאה את הנצרות לגאורגיה. נמשיך ונסייר במקום ונחווה את חוויית האירוח בביתה של משפחה גאורגית מקומית. נלמד את תהליך רקיחת הצ'ורצ'חלה, ממתק גרוזיני עממי - אגוזים בציפוי רפרפת ענבים מתוקים ונתנסה באפיית הלחם הגרוזיני. נהנה מארוחת צהריים ביתית מסורתית, כולל יין מקומי ומהטובים במדינה. בערב – ניסע לנמל התעופה של טביליסי ונצא בטיסת לילה חזרה ארצה.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים