פרטי הטיול
גרנד תור בריטניה ואירלנד

גרנד תור בריטניה ואירלנד

בריטניה

האטרקציות העיקריות בטיול:
 • סטרטפורד – ביתו של וויליאם שייקספיר.

 • יורק – העיר העתיקה וחומות העיר.

 • חומת אדריאנוס.

 • אדינבורו – המבצר המפורסם.

 • פיטלוכרי – מזקקת וויסקי.

 • אגם (לוך) נס – ביתה של המפלצת האגדית.

 • גרטנה גרין – "טקס החתונה".

 • אזור האגמים – שיט באגם ווינדרמיר.

 • צ'סטר – שרידי החומה הרומית.

 • דבלין – פניקס פארק.

 • צוקי מוהר.

 • בונראטי – הפארק הפולקלוריסטי.

 • טבעת קרי – אילוף כלבי הבורדר-קולי בחווה אירית.

 • בית מקרוס.

 • קוב – ממנה הפליגה האונייה טיטאניק.

 • קינסייל – עיר הנמל היפה.

 • אוקספורד – עיר הקולג'ים והאוניברסיטאות.

 • לונדון – סיור מודרך.

 • גריניץ' – בה עובר קו האורך 0.

15
ימים
תל אביב – לונדון, סטרטפורד
יום
1

תל אביב – לונדון, סטרטפורד

נמריא מנתב"ג בטיסת בוקר של אל על ללונדון. עם הנחיתה ניסע לסטרטפורד שעל נהר האייבון, עירו של וויליאם שייקספיר. נבקר בביתו של אחד מגדולי המחזאים שכתב בין היתר את רומיאו ויוליה, המלט, המלך ליר ועוד. נראה את ביתה של אשתו אן הטוואי ונטייל במדרחוב המפורסם שבעיירה. לקראת ערב נגיע למלון באזור יורק, בירת חבל יורקשייר.

יורק, חומת אדריאנוס, אדינבורו
יום
2

יורק, חומת אדריאנוס, אדינבורו

סיור בוקר ביורק, אחת הערים העתיקות באנגליה שנוסדה ע"י הויקינגים. נצפה אל הקתדראלה המרשימה, נראה את חומותיה העתיקות של העיר, הניצבות על יסודות הביצורים הרומיים, את מצודת יורק והאנדרטה לזכר תושביה היהודים שעשו מעשה "מצדה" ומרביתם העדיפו להתאבד במצודה ולא להתנצר, בתקופתו של ריצ'רד לב הארי, בשנת 1190. נמשיך צפונה לחומת אדריאנוס שנבנתה ע"י האימפריה הרומית, לאורך אזור הגבול בין אנגליה לסקוטלנד ומהווה את אחת האטרקציות התיירותיות הפופולאריות בצפון אנגליה. לעת ערב נגיע ללינה באזור אדינבורו (בתקופות הפסטיבלים ביולי ואוגוסט ובהם הטאטו, תיתכן לינה באזור גלזגו או באזור פרת').

אדינבורו
יום
3

אדינבורו

נצא לסיור מודרך באדינבורו, בירת סקוטלנד עד לאיחודה עם אנגליה ב-1707 ואשר הוכרזה ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולמית. נבקר ב"רויאל מייל", המחבר את המבצר אל ארמון הולירוד - בו התגוררה מרי, מלכת הסקוטים. נערוך סיור מקיף במבצר המפורסם ודרך גנים וירק, "נגלוש" מן העיר העתיקה אל רחוב פרינסס. נטייל בין בתי הכלבו המציעים חצאיות סקוטיות מסורתיות והמוזיאון הלאומי שבסמוך לו כתבה ג'יי.קיי. רולינג את "הארי פוטר". בערב – אפשרות לצאת לבילוי בערב פולקלור סקוטי, הכולל ריקודים ומוסיקה.

מזקקת וויסקי, ה"היילנדס"
יום
4

מזקקת וויסקי, ה"היילנדס"

יום טיול בסקוטלנד, כשפנינו מועדות צפונה לעבר ה"היילנדס". נחלוף על פני קינרוס, בה חתמה מרי סטיוארט על ויתור המלוכה ופרת', בירתה הקדומה של סקוטלנד, ששימשה כמקום משכנם של בתי המלכות הסקוטים במאות 13 עד 19. בהמשך נגיע לפיטלוכרי, שם נבקר במזקקת שיכר ונתרשם מתהליכי ייצור הוויסקי. לינה באזור ה"היילנדס".

אגם (לוך) נס, גלזגו
יום
5

אגם (לוך) נס, גלזגו

ניסע לאורכו של הארוך באגמי סקוטלנד, אגם (לוך) נס, בו על פי אגדות הפולקלור הסקוטי, נמצאת המפלצת "נסי". נמשיך לכיוון פורט וויליאם, השוכנת למרגלות ההר הגבוה ביותר בסקוטלנד - בן נוויס. הלאה לעמק גלן קו הידוע בשם "עמק הדמעות", זכר לטבח הגדול ביותר בהיסטוריה הסקוטית שהתרחש ב-1692, בו נטבחו בני שבט המקדונלד. לקראת ערב נגיע לגלזגו ולינה באזור.

גרטנה גרין, אזור האגמים, ליברפול
יום
6

גרטנה גרין, אזור האגמים, ליברפול

פנינו מועדות לגרטנה גרין, עיירת הגבול עם אנגליה בה נהגו לחתן קטינים מסורבי חיתון ונצפה ב"טקס החתונה", בו הנפח הינו המחתן הראשי. נמשיך לאזור האגמים היפהפה, שנתן השראה לגדולי המשוררים בבריטניה ונערוך שייט מהנה באגם ווינדרמיר. נסיים את היום בליברפול, עירם של להקת "החיפושיות".

צ'סטר, דבלין
יום
7

צ'סטר, דבלין

עם בוקר ניסע לצ'סטר, מהיפות בערי בריטניה, בה נראה את שרידי החומה הרומית ונתרשם מהארכיטקטורה המיוחדת לבית טיודור. נמשיך להוליהד, ממנה נפליג לחציית הים האירי בדרכנו לדבלין, בירת אירלנד בה התרבות האירית המיוחדת מורגשת בכל פינה בעיר - טירות, ארכיטקטורה, פאבים אירים, מאכלים אירים ובירה איכותית. לינה באזור.

דבלין
יום
8

דבלין

נצא לסיור בוקר בו נראה את הכיכרות האלגנטיות מתקופת המלך ג'ורג', את ה"דויל" - בית הפרלמנט האירי, פניקס פארק ואת מבני מבשלת הבירה המפורסמת- גינס. נערוך תצפית על קתדראלת סט. פטריק - בה קבור גם ג'ונתן סוויפט, הסופר שכתב בין היתר את "מסעות גוליבר". נראה את טריניטי קולג' – האוניברסיטה החשובה בדבלין ונסיים ברחוב אוקונול, בו נמצא בית הדואר שהיה מוקד המרד נגד הבריטים בפסחא 1916. בערב – ניתן לצאת לבילוי בערב אירי אופייני וליהנות מהכישרון המוזיקלי של בני העם האירי.

גלוואי, צוקי מוהר, בונראטי
יום
9

גלוואי, צוקי מוהר, בונראטי

ניסע לגלוואי, כפר דייגים שצמח והתפתח למרכז תוסס ועיר אוניברסיטאית. נערוך סיור היכרות בו נראה את כיכר איירה הצבעונית, את מצודת לינץ' והאנדרטה הקרויה על שמו וכן את כנסיית סט. ניקולאס, בה (יש אומרים), התפלל כריסטופר קולומבוס לפני חציית האוקיינוס. נמשיך לצוקי מוהר, צוקים ייחודיים היורדים כחומה אל הים מגובה של 180 מ'. לאחר תצפיות נוף נגיע לפארק בונראטי - הפארק הפולקלוריסטי בו הזמן עמד מלכת ונבקר בטירה, בבתים האירים המשוחזרים ונוכל ליהנות ממטעמי המטבח המקומי. נסיים את היום במלון באזור לימריק, העיר השלישית בגודלה באירלנד, בה בנה המלך ג'ון מצודה ענקית במהלך השתלטותו על האי.

טבעת קרי
יום
10

טבעת קרי

אינסוף גווני ירוק ילוו את דרכנו היום בנסיעתנו דרומה. נחלוף על פני כפרים חקלאיים ושטחי מרעה ונגיע לטבעת קרי המפורסמת, האזור ההררי היחיד באירלנד. ניסע בכבישים פתלתלים ונהנה מתצפיות נוף שונות, נסייר בנופים, במפרצים החבויים, בשדות הירוקים של האזור. נבקר בחווה אירית אופיינית, בה נראה את אימון כלבי הבורדר-קולי לאיסוף והנחיית הכבשים באזורים ההרריים. נבקר גם בווטרוויל, עיירה שהתחבבה במיוחד על צ'רלי צ'פלין, שנהג לבלות בה את חופשותיו והפך לחלק מחייה. לקראת ערב נגיע למלון באזור קילארני.

בית מקרוס, קוב
יום
11

בית מקרוס, קוב

הבוקר נעשה דרכנו לביקור בבית מקרוס, בית לורדים לשעבר ובגניו המרהיבים המשתרעים לחוף האגם. נמשיך לקוב, נבקר במרכז התרבותי ונלמד אודות הרעב הגדול באירלנד ובעקבותיו באה ההגירה לארה"ב. נבקר גם ב"טיטאניק אקספריינס", בו נצפה בסרט ובתערוכה ונשמע גם את סיפור האוניה המפורסמת טיטאניק, שיצאה מנמל קוב. מכאן נגיע לעיר הנמל היפה קינסייל ונסיים את היום באזור ווטרפורד.

שייט בים האירי לאנגליה
יום
12

שייט בים האירי לאנגליה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לנמל ונחצה בשייט את הים האירי. נמשיך בנופיה הדרומיים של וויילס עד הגיענו ללינה באזור בריסטול.

אוקספורד, לונדון
יום
13

אוקספורד, לונדון

פנינו מועדות ללונדון. בדרכנו נחלוף על פני באת', עיר שהוקמה מסביב למעיינות החמים היחידים באנגליה וסטונהנג', אחד האתרים הפרה-היסטוריים המפורסמים בעולם, המורכב מקבוצת אבנים גדולות ועומדות, השוכן במרכזו של שטח מוקף בכרי דשא (המעוניינים יוכלו לבקר בסטונהנג' בתשלום דמי הכניסה). נמשיך לאוקספורד - עיר הקולג'ים והאוניברסיטאות, הידועה במוניטין העולמי שלה, במסורת העתיקה ובהיסטוריה העשירה. נערוך סיור היכרות ובמידת האפשר נבקר באחד הקולג'ים. לקראת ערב נגיע ללונדון. בערב – בלוויית מלווה הקבוצה ובתחבורה הציבורית נוכל לצאת לטייל בכיכר פיקדילי, לייסטר סקוור ועוד.

לונדון
יום
14

לונדון

סיור בוקר מודרך בו נבקר ב"סיטי" - המרכז הפיננסי של לונדון, נצפה בגשר לונדון המרשים ובמצודה המפורסמת. ניסע לאורך נהר התמזה עד לבתי הפרלמנט ומגדל השעון - ה"ביג בן". נמשיך לכיכר טרפלגר, המנציחה את ניצחונה של בריטניה על צרפת בקרב טרפלגר בשנת 1805. במרכז הכיכר ניצב עמוד נלסון, שעליו פסלו של הלורד אדמירל נלסון, מפקד הצי הבריטי בקרב טרפלגר. נראה את רחוב דאונינג 10 - מקום מושבו של ראש הממשלה, נמשיך דרך כיכר פיקדילי ונראה את ארמון בקינגהם - מקום מגוריה של משפחת המלוכה הבריטית. נסיים את הסיור באזור הייד פארק ומרבל ארץ'. אחה"צ – מרכזי הקניות באוקספורד סטריט, ריג'נט סטריט ועוד מצפים לנו - מרקס אנד ספנסר, פריימרק, סלפרידג' ועוד. בערב – בלונדון, מלכת התיאטרון, ניתן לחזות בהצגת תיאטרון או מחזמר.

גריניץ', לונדון – תל אביב
יום
15

גריניץ', לונדון – תל אביב

בוקר אחרון בלונדון לסיום הקניות והמזכרות. אחה"צ – ניסע לרובע גריניץ', בו עובר קו האורך 0 ובו נקבעה נקודת ההתחלה של כל אזורי הזמן בעולם. נצפה על הנוף המרהיב ועל נהר התמזה, החוצה את לונדון ואשר על גדותיו נוסדה העיר. נתרשם מקאטי-סארק, סירת המפרשים האחרונה שנבנתה במאה ה-19. נחזור למרכז ונבקר בקובנט גארדן (שם הוסרט הסרט "גברתי הנאווה"), עם האווירה המיוחדת שבו כולל מופעי הרחוב. בערב - ניסע לנמל התעופה לטיסת הלילה של אל על חזרה ארצה, לנמל התעופה ע"ש בן גוריון

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים