פרטי הטיול

גרנד תור בריטניה ואירלנד

גרנד תור בריטניה ואירלנד

בריטניה

האטרקציות העיקריות בטיול:

  • קיימברידג' – עיר האוניברסיטאות הידועה
  • יורק – העיר העתיקה וחומות העיר
  • אדינבורו – המבצר המפורסם
  • פיטלוכרי - ביקור במבשלת שיכר ליצור וויסקי
  • אגם (לוך) נס – ביתה של המפלצת האגדית
  • גרטנה גרין – טקס החתונה
  • אזור האגמים – שיט באגם ווינדרמיר
  • בלין – תצפית אל טריניטי קולג' וקתדראלת סט. פטריק
  • טירת בונראטי – הפארק הפולקלוריסטי
15
ימים
תל אביב – לונדון, קיימברידג'
יום
1

תל אביב – לונדון, קיימברידג'

נמריא מנתב"ג בטיסת בוקר של אל על ללונדון. עם הנחיתה ניסע לקיימברידג’, עיירה אוניברסיטאית קטנה ומקסימה, השוכנת על גדות נהר קאם הקטן. בעיירה שהתפרסמה במוסדות האקדמיים, בנופים הירוקים ובאווירה הכפרית השקטה, נערוך סיור היכרות במהלכו נתרשם מהמבנים העתיקים ונטייל בין השבילים המוריקים. נמשיך צפונה ולעת ערב נגיע למלון באזור יורק, בירת חבל יורקשייר.

יורק, אדינבורו
יום
2

יורק, אדינבורו

סיור בוקר ביורק, אחת הערים העתיקות באנגליה שנוסדה ע"י הויקינגים. נצפה אל הקתדראלה המרשימה, מהיפות באירופה ואחת הדוגמאות המפוארות לסגנון הבנייה הגותי באירופה. נראה את חומותיה העתיקות של העיר, הניצבות על יסודות הביצורים הרומיים והן מהשלמות ביותר בבריטניה, את מצודת יורק והאנדרטה לזכר תושביה היהודים שעשו מעשה "מצדה" ומרביתם העדיפו להתאבד במצודה ולא להתנצר, בתקופתו של ריצ'רד לב הארי, בשנת 1190. בתום הסיור ניסע צפונה לאדינבורו ולינה באזור (בתקופות הפסטיבלים ביולי ואוגוסט ובהם הטאטו, תיתכן לינה באזור גלזגו או באזור פרת').

אדינבורו
יום
3

אדינבורו

נצא לסיור מודרך באדינבורו, בירת סקוטלנד עד לאיחודה עם אנגליה ב-1707 ואשר הוכרזה ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולמית. נבקר ב"רויאל מייל", המחבר את המבצר אל ארמון הולירוד - בו התגוררה מרי, מלכת הסקוטים. נערוך סיור מקיף במבצר המפורסם ודרך גנים וירק, "נגלוש" מן העיר העתיקה אל רחוב פרינסס. נטייל בין בתי הכלבו המציעים חצאיות סקוטיות מסורתיות והמוזיאון הלאומי שבסמוך לו כתבה ג'יי.קיי. רולינג את "הארי פוטר". בערב – אפשרות לצאת לבילוי בערב פולקלור סקוטי, הכולל ריקודים ומוסיקה.

מבשלת וויסקי, ה"היילנדס"
יום
4

מבשלת וויסקי, ה"היילנדס"

יום טיול בסקוטלנד, כשפנינו מועדות צפונה לעבר ה"היילנדס". נחלוף על פני קינרוס, בה חתמה מרי סטיוארט על ויתור המלוכה ופרת', בירתה הקדומה של סקוטלנד, ששימשה כמקום משכנם של בתי המלכות הסקוטים במאות 13 עד 19. בהמשך נגיע לפיטלוכרי, שם נבקר במבשלת שיכר ונתרשם מתהליכי ייצור הוויסקי. לינה באזור ה"היילנדס".

אגם (לוך) נס, עמק גלן קו, גלזגו
יום
5

אגם (לוך) נס, עמק גלן קו, גלזגו

ניסע לאורכו של הארוך באגמי סקוטלנד, אגם (לוך) נס, בו על פי אגדות הפולקלור הסקוטי, נמצאת המפלצת "נסי". נמשיך לכיוון פורט וויליאם, השוכנת למרגלות ההר הגבוה ביותר בסקוטלנד - בן נוויס. הלאה לעמק גלן קו הידוע בשם "עמק הדמעות", זכר לטבח הגדול ביותר בהיסטוריה הסקוטית שהתרחש ב-1692, בו נטבחו בני שבט המקדונלד. לקראת ערב נגיע לגלזגו ונערוך סיור היכרות שיכלול את כיכר ג'ורג' ותצפית על בית העירייה המרהיב. לינה באזור.

גרטנה גרין, שייט באגם ווינדרמיר, צ'סטר
יום
6

גרטנה גרין, שייט באגם ווינדרמיר, צ'סטר

פנינו מועדות לגרטנה גרין, עיירת הגבול עם אנגליה בה נהגו לחתן קטינים מסורבי חיתון ונצפה ב"טקס החתונה", בו הנפח הינו המחתן הראשי. נמשיך לאזור האגמים היפהפה, שנתן השראה לגדולי המשוררים בבריטניה ונערוך שייט מהנה באגם ווינדרמיר. הלאה לצ'סטר, מהיפות בערי בריטניה, בה נראה את שרידי החומה הרומית ונתרשם מהארכיטקטורה המיוחדת לבית טיודור. לינה באזור.

וויילס, שייט בים האירי לדבלין
יום
7

וויילס, שייט בים האירי לדבלין

נקדיש את הבוקר לטיול בנופים הקסומים של וויילס, הידועה בעמקים הירוקים בדרום, בהרים והנופים הפראיים בצפון ובמבצרים הרבים, לפעמים הענקיים, הפזורים בכל שטח הנסיכות, מאז הכיבוש ע"י האנגלים. נבקר באזור פארק סנודוניה, ניסע לאורך חופה הצפוני של וויילס ונגיע לעיירה Betws-y-Coed. דרך חצי האי אנגלסי ניסע להוליהד, ממנה נפליג לחציית הים האירי בדרכנו לדבלין, בירת הרפובליקה האירית ועיר הולדתם של הסופרים אוסקר וויילד, ג'ורג' ברנרד שאו והמחזאי סמואל בקט. לינה באזור.

דבלין
יום
8

דבלין

סיור בוקר מודרך בדבלין. נראה את הכיכרות האלגנטיות מתקופת המלך ג'ורג', את ה"דויל" - בית הפרלמנט האירי, פניקס פארק וכן נראה את מבני מבשלת הבירה המפורסמת- גינס. נערוך תצפית על קתדראלת סט. פטריק - בה קבור גם ג'ונתן סוויפט, הסופר שכתב בין היתר את "מסעות גוליבר". נראה את טריניטי קולג' – האוניברסיטה החשובה בדבלין ונסיים ברחוב אוקונול, בו נמצא בית הדואר שהיה מוקד המרד נגד הבריטים בפסחא 1916. בערב – ניתן לצאת לבילוי בערב אירי אופייני וליהנות מהכישרון המוזיקלי של בני העם האירי.

בונראטי, צוקי מוהר, גלוואי
יום
9

בונראטי, צוקי מוהר, גלוואי

ניסע ללימריק, העיר השלישית בגודלה באירלנד, בה בנה המלך ג'ון מצודה ענקית במהלך השתלטותו על האי. נגיע לפארק בונראטי - הפארק הפולקלוריסטי בו הזמן עמד מלכת ונבקר בטירה, בבתים האירים המשוחזרים ונוכל ליהנות ממטעמי המטבח המקומי. נמשיך לצוקי מוהר, צוקים ייחודיים היורדים כחומה אל הים מגובה של 180 מ'. לאחר תצפיות נוף נגיע לגלוואי, כפר דייגים שצמח והתפתח למרכז תוסס ועיר אוניברסיטאית. סיור היכרות בו נראה את כיכר איירה הצבעונית, את מצודת לינץ' והאנדרטה הקרויה על שמו וכן את כנסיית סט. ניקולאס, בה (יש אומרים), התפלל כריסטופר קולומבוס לפני חציית האוקיינוס. לינה באזור.

טבעת קרי
יום
10

טבעת קרי

אינסוף גווני ירוק ילוו את דרכנו היום בנסיעתנו דרומה. נחלוף על פני כפרים חקלאיים ושטחי מרעה ודרך אזור הבארן שופע הצמחייה יוצאת הדופן והייחודית לאזור זה נגיע לטבעת קרי המפורסמת, האזור ההררי היחיד באירלנד. ניסע בכבישים פתלתלים ונהנה מתצפיות נוף שונות, נסייר בנופים, במפרצים החבויים, בשדות הירוקים של האזור ונבקר בין היתר בווטרוויל, עיירה שהתחבבה במיוחד על צ'רלי צ'פלין, שנהג לבלות בה את חופשותיו והפך לחלק מחייה. נסיים יום טיול מלא וגדוש זה במלון באזור קילארני.

בלארני, ווטרפורד
יום
11

בלארני, ווטרפורד

הבוקר נעשה דרכנו לביקור בבית מקרוס, בית לורדים לשעבר ובגניו המרהיבים המשתרעים לחוף האגם. נמשיך לבלארני, שם נבקר במצודה העתיקה וננסה לתהות על קנקנה של האבן המפורסמת המונחת בראש המצודה, ואליה עולים לרגל אלו המבקשים להתברך בלשון חלקה ומליצית. לינה באזור ווטרפורד.

שייט בים האירי לאנגליה
יום
12

שייט בים האירי לאנגליה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לנמל ונחצה בשייט את הים האירי למערב וויילס. נמשיך בנופיה הדרומיים של וויילס עד הגיענו ללינה באזור בריסטול.

לונדון
יום
13

לונדון

נחלוף על פני באת', עיר שהוקמה מסביב למעיינות החמים היחידים באנגליה וסטונהנג', אחד האתרים הפרה-היסטוריים המפורסמים בעולם, המורכב מקבוצת אבנים גדולות ועומדות, השוכן במרכזו של שטח מוקף בכרי דשא, בדרכנו ללונדון. עם ההגעה נערוך סיור מודרך בו נבקר ב"סיטי" - המרכז הפיננסי של לונדון, נצפה בגשר לונדון המרשים ובמצודה המפורסמת. ניסע לאורך נהר התמזה עד לבתי הפרלמנט ומגדל השעון - ה"ביג בן". נמשיך לכיכר טרפלגר, המנציחה את ניצחונה של בריטניה על צרפת בקרב טרפלגר בשנת 1805. במרכז הכיכר ניצב עמוד נלסון, שעליו פסלו של הלורד אדמירל נלסון, מפקד הצי הבריטי בקרב טרפלגר. נראה את רחוב דאונינג 10 - מקום מושבו של ראש הממשלה, נמשיך דרך כיכר פיקדילי ונראה את ארמון בקינגהם - מקום מגוריה של משפחת המלוכה הבריטית. נסיים את הסיור באזור הייד פארק ומרבל ארץ'. בערב – בלוויית מלווה הקבוצה ובתחבורה הציבורית ניסע לטייל בכיכר פיקדילי, לייסטר סקוור, הרובע הסיני וכיכר טרפלגר.

לונדון
יום
14

לונדון

יום פנוי בלונדון. מרקס אנד ספנסר והרודס – כל אלה מצפים לנו היום. בלווית מלווה הקבוצה נוכל לבקר במוזיאון הטבע, בו אוסף של שלדי דינוזאורים, פוחלצי בעלי חיים ובקובנט גארדן (שם הוסרט הסרט "גברתי הנאווה"), על בתי הקפה, האווירה שבו ומופעי הרחוב. בערב – בלונדון, מלכת התיאטרון, ניתן לחזות בהצגת תיאטרון או מחזמר.

לונדון – תל אביב
יום
15

לונדון – תל אביב

יום אחרון בלונדון. למעוניינים אפשרות להשתתף בסיור לוינדזור ולבקר בארמון המלוכה המחודש, המשמש למגורי מלכי אנגליה מאות בשנים. פינוי חדרים בשעות הצהריים ובערב ניסע לנמל התעופה לטיסת הלילה של אל על חזרה ארצה, לנמל התעופה ע"ש בן גוריון.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים