פרטי הטיול
קרואטיה וסלובניה - הטיול המקיף

קרואטיה וסלובניה - הטיול המקיף

סלובניה, קרואטיה, איטליה, אוסטריה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • ליובליאנה

  • אגם בלד

  • אגמי פליטביצ'ה ושמורת הטבע

  • פוסטויינה - מערת הנטיפים

  • טירת פרידיאמה

  • אגם בוהין

  • קניון וינטגר

  • שקופיה לוקה

  • רייקה

  • אופטיה

8
ימים
יום
1

ת"א -ריייקה- רוביני - פורץ- לובליאנה

ניפגש בנמל התעופה בן גוריון ונטוס בטיסת בוקר לרייקה בטיסת ישירה של חברת ארקיע לאחר הנחיתה נצא לסיור מרהיב בחצי האי האיסטריה. תחילה נבקר בעיירה רוביני אחת העיירות המתיירות ביותר בקרואטיה, ששוכנת על חופי הים האדריאטי, נסייר בחלק העתיק של העיר ונלמד על ההיסטוריה נתרשם מבתי ורחובות האבן שבה והמבנים הארכיטקטוניים, נמשיך בין והחניות השונות עד הגיענו לנמל של רוביני. בתום הסיור יינתן זמן חופשי. מרוביני נמשיך לביקור בעיירה פורץ', אחת מפנינות התיירות של חצי האי איסטריה. נערוך סיור בסמטאותיה של העיר נצפה על הבתים העתיקים ונהנה מהאווירה המיוחדת של המקום. לאחר שנשלים את סיורנו נסע למלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום
2

פוסטיאנה- טירת פרידיאמה- סלובניה/טרייסטה- איטליה- האלפים היוליאנים

את היום נתחיל בביקור במערת הנטיפים פוסטויינה, אחת מהמערות החשובות באירופה. המערה המופלאה נוצרה במשך מיליוני שנים. אורכה כ 20 ק"מ, מתוכם פתוחים לקהל 8 ק"מ. נעלה לרכבת חשמלית פנימית הפועלת במערה ונבקר באמצעותה באולמות הענקיים המוארים בתאורה ייחודית. נתרשם מהזקיפים (העולים) ומהנטיפים (היורדים) ונלמד על היצורים החיים שם בעיוורון מוחלט. נלך ברגל בנבכי המערות ונתרשם מיצירת המופת של הטבע. בסיום הביקור במערת פוסטויינה נצפה על טירת פרידיאמה בדרכינו לאיטליה. נחצה את האלפים היוליאנים ונעצור ב יטרי סטה האיטלקית עיר מיוחדת ששוכנת על הגבול בין סלובניה ואיטליה. טרייסטה היא עיר קוסמופוליטית, בה איטלקים, גרמנים, שוויצרים, סלובנים קרואטים ויהודים חיים יחד כבר מאות שנים. במהלך הסיור בעיר, נבקר בכיכר המרכזית, נצעד בשדרות הרחבות, נצפה על הקתדרלה של סן ג'וסטו שנבנתה ב 1303 ,נעצור לתצפית על בית הכנסת הגדול - אחד המרשימים בעולם ועל הנמל הקרוי "שער ציון" ע"ש ספינות המעפילים שיצאו ממנו. אם הזמן יאפשר, נעצור לקניות בקניון המפורסם "אירופה", הידוע כאחד הזולים באיטליה. נשוב למלוננו לארוחה ומנוחה.

יום
3

קלגנפורט ולדן- אגם וורטר- אוסטריה

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום שכולו חווית אוסטרית. נסע לכיוון האלפים המפרידים בין אוסטריה לסלובניה ונעבור במנהרה החוצה אותם במעבה האדמה באמצעותה נגיע לעיירת קלגנפורט. נטייל בעיר העתיקה של קלגנפורט ונשוטט ברחובותיה היפים. נמשיך לאגם וורטר הציורי, השוכן למרגלות האלפים האוסטריים. בסיום הביקור נצא לכיוון וולדן בה 23 טירות עתיקות. נערוך תצפית על האגם הצלול . נחזור למלוננו ללינה וארוחת ערב.

יום
4

אגם בלד- קניון וינטגר- אגם בוהין -סלובניה

בבוקר נתחיל את טיולנו באגם בלד, אחד האגמים הציוריים והמפורסמים באירופה. אגם בלד משתרע למרגלות האלפים היוליאנים, לצידה של עיירת הנופש הנושאת את שם האגם. בלב אגם בלד שוכן אי קטן ובו כנסיה מדהימה. התנועה באגם מותרת אך ורק בסירת משוטים על מנת לא לפגום במימיו הצלולים ולשמר את הטבע. לאחר ביקור באגם, נעלה למצודת בלד העתיקה, משם נצפה אל נופו הפסטוראלי של האגם. נשקיף אל האלפים היוליאנים ועל שמורת הטבע טריגלב מלאת ירוק העד. בהמשך נעצור לחופי האגם ונוכל לטעום מעוגת הקרמשניט המפורסמת על שפת האגם, שיש הטוענים שהיא הטובה באירופה. לאחר ההתרעננות, נמשיך לעוד אטרקציות: קניון וינטגר ואגם בוהין, ונתפעל משפע המים והצמחייה המעטרים את הנוף המרהיב. בערב נחזור למלון לארוחת ערב ולינה.

יום
5

לובליאנה- שקופיה לוקה- זאגרב

ארוחת בוקר לאחריה, נערוך סיור להכרת העיר ליובליאנה בירת סלובניה עיר הבירה הקטנה ביותר בין בירות אירופה. במהלך הסיור בעיר העתיקה נצפה אל המצודה העתיקה ועל בית העירייה , נסייר לאורך נהר הלובליניצ'ה ונחצה אותו בגשר המשולש ובגשר הסנדלרים. נראה את מזרקת הנהרות וקתדרלת ניקולאס הקדוש ונטייל לאורכו של המדרחוב המרכזי, לאחר מכן נעזוב את ליובליאנה ונעשה את דרכנו לעיירה הציורית שקופיה לוקה השוכנת למרגלות האלפים היווליאנים ושימשה כמקום משכנם של בני האצולה. עם ההגעה נצא לסיור להכרת המקום, נראה את כנסיית ג'יימס, בית העירייה העתיק ובתי מקומיים המעוטרים בפרסקאות. באם יתאפשר נעלה לראש הטירה המשקיפה על העיר והנוף. לקראת אחר הצהריים נעשה דרכנו לבירת קרואטיה זאגרב, בדרכנו למלון נערוך סיור פנורמי להכרה ראשונית של העיר. ארוחת ערב ולינה בזאגרב

יום
6

פליטביצ"ה- זאגרב

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לפנינת טבע, אחת מהמופלאות באירופה , הפארק הלאומי של אגמי פליטביצ'ה. במרכזו 16 אגמים שקופים עם מים מתוקים בצבעי טורקיז המחוברים ביניהם במפלים מרהבי עין. בין האגמים שבילי הליכה נוחים העוברים מעל המים באמצעותם של גשרי עץ. נסיים את הסיור בשייט על גבי האגם, שיוביל אותנו בחזרה ליציאה מהשמורה. בסוף היום המרהיב והעמוס, נחזור למלוננו ללינה וארוחת ערב.

יום
7

זאראב- אופטיה- רייקה (הרביירה האדריאטית

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר הבירה של קרואטיה זאגרב, עיר של פארקים, מוזיאונים ומבנים מהמיוחדים מסוגם באירופה. העיר בנויה בשני מפלסים, עילי ותחתי. בעיר העליונה נטייל ברובע גראדץ, רובע הקפיטול, וב"שער האבן". נראה את ארמון הנשיאות מגדל לוטרשצ'אק וכנסיית מרקוס הקדוש הקרואטי "באנסקי דבורי" ונבקר בבית הקברות המיוחד "מירוגוי", בתחומו הוקמה אנדרטה לזכר יהודי זגרב שנספו בשואה. בהמשך הביקור בעיר העליונה, נבקר במגדלים התאומים הגותיים של קתדרלת סטפן הקדוש –הבניין הגבוה ביות בקרואטיה! בחלקו השני של סיורנו נמשיך אל העיר התחתונה ונצפה בשדרות הרחבות שזורות בכיכרות וגנים מקסימים. נהנה גם מבתי הקפה, המסעדות וחיי המסחר של העיר. לאחר מכן נעשה דרכנו לכיוו ן הריביירה האדריאטית. הריביירה שאורכה כ 700 ק"מ ולאורכה פרוסים מעל 1000 איים נתחיל בביקור בעיר השנייה בגודלה בקרואטיה - עיר הנמל רייקה, נערוך סיור להכרות המקום במהלכו נתרשם מהארכיטקטורה המקומית, בית העירייה, נסייר במדרחוב הססגוני ונראה את הנמל. נמשיך נסיעתנו לאורך קו החוף הסלעי דרך מפרצים נסתרים מרינות ומספנות העוגנות בלב ה ים לעבר עיירת הנופש הידועה ביותר בריביירה הקרואטית אופטיה. – אופטיה בעברה המפואר שימשה כמקום הנופש של הקיסרים האוסטרו הונגרים. במהלך הביקור נתרשם מהטיילת ההומה תיירים מרחבי אירופה על מגוון בתי הקפה והמסעדות, נצפה בקו החוף המרהיב ונראה את גני וילה אנג'לינה. בסוף הסיורים נשוב למלון ללינה וארוחת ערב.

יום
8

רייקה- ת"א

לאחר ארוחת הבוקר ובהתאם לשעת הטיסה נעשה דרכנו לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים