פרטי הטיול

קרואטיה וסלובניה - הטיול המקיף

קרואטיה וסלובניה - הטיול המקיף

סלובניה, קרואטיה, איטליה, אוסטריה

האטרקציות העיקריות בטיול:

  • ליובליאנה
  • אגם בלד
  • אגמי פליטביצ'ה ושמורת הטבע
  • פוסטויינה - מערת הנטיפים
  • טירת פרידיאמה
  • אגם בוהין
  • קניון וינטגר
  • שקופיה לוקה
  • רייקה
  • אופטיה
8
ימים
יום
1

ת"א - זגרב

ניפגש בנמל התעופה בן גוריון ונטוס בטיסת אחר הצהריים של סאנדור/אל על לשדה התעופה של זגרב. לאחר ההגעה בשעות הערב נעבור לבית המלון לשני הלילות הראשונים של הטיול. עם ההגעה למלון קבלת חדרים ללינה.

יום
2

פליטביצ'ה - קרואטיה

נכנסים להילוך גבוה!!! לאחר ארוחת הבוקר, נצא לפנינת טבע, אחת מהמופלאות באירופה, הפארק הלאומי של אגמי פליטביצ'ה. במרכזו 16 אגמים שקופים עם מים מתוקים בצבעי טורקיז המחוברים ביניהם במפלים מרהבי עין. בין האגמים שבילי הליכה נוחים העוברים מעל המים באמצעותם של גשרי עץ. נסיים את הסיור בשייט על גבי האגם, שיוביל אותנו בחזרה ליציאה מהשמורה. בסוף היום המרהיב והעמוס, נחזור למלוננו ללינה וארוחת ערב.

יום
3

שקופיה לוקה - ליובליאנה

ארוחת בוקר לאחריה, נארוז את המזוודות ונעזוב את מלונינו בזגרב. לאחר נסיעה מענגת נכנס למדינה השכנה, סלובניה, ונעצור בשקופיה לוקה. נראה את כנסיית ג'יימס, בית העירייה העתיק ובתי מקומיים המעוטרים בפרסקאות. ממשיכים בנסיעה לליובליאנה, בירת סלובניה, עיר הבירה הקטנה ביותר בין בירות אירופה. נסייר בעיר העתיקה ונצפה אל המצודה העתיקה ועל בית העירייה. נסייר לאורך נהר הלובליניצ'ה ונחצה אותו בגשר המשולש ובגשר הסנדלרים. נראה את מזרקת הנהרות וקתדרלת ניקולאס הקדוש ונטייל לאורכו של המדרחוב המרכזי. נחזור למלוננו לארוחת ערב ומנוחה.

יום
4

אגם בלד - קניון וינטגר - אגם בוהין - סלובניה

בבוקר נתחיל את טיולנו באגם בלד, אחד האגמים הציוריים והמפורסמים באירופה. אגם בלד משתרע למרגלות האלפים היוליים, לצידה של עיירת הנופש הנושאת את שם האגם. בלב אגם בלד שוכן אי קטן ובו כנסיה מדהימה. התנועה באגם מותרת אך ורק בסירת משוטים על מנת לא לפגום במימיו הצלולים ולשמר את הטבע. לאחר ביקור באגם, נעלה למצודת בלד העתיקה, משם נצפה אל נופו הפסטוראלי של האגם. נשקיף אל האלפים היוליים ועל שמורת הטבע טריגלב מלאת ירוק העד. בהמשך נעצור לחופי האגם ונוכל לטעום מעוגת הקרמשניט המפורסמת על שפת האגם, שיש הטוענים שהיא הטובה באירופה. לאחר ההתרעננות, נמשיך לעוד אטרקציות: קניון וינטגר ואגם בוהין, ונתפעל משפע המים והצמחייה המעטרים את הנוף המרהיב. בערב נחזור למלון לארוחת ערב ולינה.

יום
5

פוסטוינה - טירת פרידיאמה - סלובניה\טרייאסטה - איטליה - האלפים היוליים

את היום נתחיל בביקור במערת הנטיפים פוסטויינה, אחת מהמערות החשובות באירופה. המערה המופלאה נוצרה במשך מיליוני שנים. אורכה כ20 ק"מ, מתוכם פתוחים לקהל 8 ק"מ. נעלה לרכבת חשמלית פנימית הפועלת במערה ונבקר באמצעותה באולמות הענקיים המוארים בתאורה ייחודית. נתרשם מהזקיפים (העולים) ומהנטיפים (היורדים) ונלמד על היצורים החיים שם בעיוורון מוחלט. נלך ברגל בנבכי המערות ונתרשם מיצירת המופת של הטבע. בסיום הביקור במערת פוסטויינה נצפה על טירת פרידיאמה בדרכינו לאיטליה. נחצה את האלפים היוליים ונעצור בטריסטה האיטלקית עיר מיוחדת ששוכנת על הגבול בין סלובניה ואיטליה. טרייסטה היא עיר קוסמופוליטית, בה איטלקים, גרמנים, שוויצרים, סלובנים קרואטים ויהודים חיים יחד כבר מאות שנים. במהלך הסיור בעיר, נבקר בכיכר המרכזית, נצעד בשדרות הרחבות, נצפה על הקתדרלה של סן ג'וסטו שהנבנה ב 1303, נעצור לתצפית על בית הכנסת הגדול, אחד המרשימים בעולם. אם הזמן יאפשר, נעצור לקניות בקניון המפורסם "אירופה", הידוע כאחד הזולים באיטליה. נשוב למלוננו לארוחה ומנוחה.

יום
6

קלגנפורט ולדן - אגם וולדן - אוסטריה

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום שכולו חווית אוסטרית. נסע לכיוון האלפים המפרידים בין אוסטריה לסלובניה ונעבור במנהרה החוצה אותם במעבה האדמה באמצעותה נגיע לעיירת קלגנפורט. נטייל בעיר העתיקה של קלגנפורט ונשוטט ברחובותיה היפים. נמשיך לאגם וורטר הציורי, השוכן למרגלות האלפים האוסטריים. בסיום הביקור נצא לכיוון וולדן בה 23 טירות עתיקות. נערוך תצפית על האגם הצלול הנושא את שם העיירה. נחזור למלוננו ללינה וארוחת ערב.

יום
7

קרואטיה - אופטיה - רייקה - זגרב

לאחר ארוחת הבוקר, נארוז את המזוודות ונעזוב את מלונינו בליובליאנה ונצא לביקור הריביירה האדריאטית. הריביירה שאורכה כ 700 ק"מ ולאורכה פרוסים מעל 1000 איים. נבקר בעיר השנייה בגודלה בקרואטיה - עיר הנמל רייקה. נתרשם מהארכיטקטורה המקומית, בית העירייה, נסייר במדרחוב הססגוני ונראה את הנמל. נמשיך נסיעתנו לאורך קו החוף הסלעי דרך מפרצים נסתרים מרינות ומספנות העוגנות בלב הים. נמשיך לעיירת הנופש הידועה ביותר בריביירה הקרואטית אופטיה - אשר הייתה מקום הנופש של הקיסרים האוסטרו הונגרים. נתרשם מהטיילת ההומה תיירים מרחבי אירופה ורצופת בתי הקפה והמסעדות, מקו החוף המרהיב ונראה את גני וילה אנג'לינה. באם יותיר הזמן נוכל לבלות בחוף הים ואף לרחוץ במימיו הצלולים. בסוף הסיורים נשוב למלון ללינה וארוחת ערב.

יום
8

זגרב - קרואטיה

ביומו האחרון של הטיול, נפרד מסלובניה ונחזור לקרואטיה. ניסע זגרב, בירת קרואטיה, עיר של פארקים, מוזיאונים ומבנים מהמיוחדים מסוגם באירופה. העיר בנויה בשני מפלסים, עילי ותחתי. בעיר העליונה נטייל ברובע גראדץ, בכיכר הקפיטול, וב"שער האבן". נראה את ארמון הנשיאות מגדל לוטרשצ'אק וכנסיית מרקוס הקדוש הקרואטי "באנסקי דבורי" ונבקר בבית הקברות המיוחד "מירוגוי", בתחומו הוקמה אנדרטה לזכר יהודי זגרב שנספו בשואה. בהמשך הביקור בעיר העליונה, נבקר במגדלים התאומים הגותיים של קתדרלת סטפן הקדוש הבניין הגבוה ביות בקרואטיה! בחלקו השני של סיורנו נמשיך אל העיר התחתונה ונצפה בשדרות הרחבות שזורות בכיכרות וגנים מקסימים. נהנה גם מבתי הקפה, המסעדות וחיי המסחר של העיר. למעוניינים אפשרות לנסיעה לקומרובץ' – כפר הולדתו של טיטו. נעצור לארוחת צהריים והתרעננות. מלאים בטעם של עוד, נסיים את מסענו המרתק בקרואטיה וסלובניה ועמוסי חוויות וטעמים נפלאים, נחזור ארצה בטיסת אחר הצהריים של סאנדור/אל על.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים