פרטי הטיול
דרום פולין

דרום פולין

פולין

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • בית הקברות היהודי

  • מסלול הגבורה

  • רחבת השילוח

  • אנדרטת גיבורי הגטו

  • המוזיאון לתולדות יהדות פולין (כאופציה)

  • המוזיאון לתולדות יהדות פולין (כאופציה)

  • העיר העתיקה

  • פארק המרחצאות –הארמון על המים

  • מכרות המלח של ויליצקה -טיול אופציה

  • מחנה הריכוז וההשמדה אושויץ בירקנאו

5
ימים
יום
1

ת"א - ורשה

בשעות הבוקר ננחת בשדה התעופה על שם שופן בוורשה. לאחר התארגנות קצרה נצא אל ורשה ונתחיל את ביקורנו בעיר שנבנתה מחדש ב- 70 שנים האחרונות לאחר ששמונים אחוזים משטחה נהרס במלחמת העולם השנייה וכ- 300000 איש מתושביה היהודים נרצחו במחנות ההשמדה. נבקר באתריה היהודיים של העיר. נצפה בשרידי חומת גטו ורשה, בבית העלמין היהודי ובמובלעת בין הגטאות. בשעות הצהריים נגיע למלוננו ולאחר מנוחה והתרעננות נצא לביקור בעיר העתיקה, חומות הברביקן, נצפה בפסלה של בת הים הקטנה ונספר את סיפורה והקשר שלה לעיר נשוטט בסמטותיה הציוריות של העיר המשוחזרת, נבקר בכיכר הארמון המלכותי שם נצפה בפסלו של זיגמונד המלך ובארמון המלוכה. נמשיך לאורך הדרך המלכותית קרקובסקה פשידמינשה ונצפה בארמון האירוח של נשיא פולין המכהן . ארוחת ערב במסעדה מקומית בליווי מוסיקה מקומית

יום
2

וורשה

לאחר ארוחת הבוקר נצא ביקור באחד מסמלי האריסטוקרטיה של פולין מהמאה ה18 פארק המרחצאות הידוע בכינויי פארק שופן בשל פסלו של המלחין הפולני פדריק שופן המוצב בפארק הפארק הינו הגדול בפארקי העיר ומכיל מספר גדול של מבנים מלכותיים שהפנינה שביניהם "הארמון על המים" נוכל לצפות בסנאים החברותיים ובטווסים היפיפיים בתם הביקור בפארק נמשיך ל דרך הגבורה נבקר במקום בו עמד הבונקר של מרדכי אנילביץ' ונגיע לרחבת המוזיאון שם נצפה באנדרטת גיבורי מרד גטו וורשה. למעוניינים (בתשלום ) תוכלו לבקר במוזיאון לתולדות יהדות פולין, מוזיאון חדש אשר נפתח במהלך אפריל 2013 לרגל 70 שנה למרד גטו ורשה. המוזיאון להיסטוריה של יהודי פולין ניצב במקום בו שכן מבנה היודנראט. מבנה המוזיאון הוא מיזם אדריכלי עכשווי ומודרני עשוי אבן וזכוכית. שמונה גלריות מרכיבות את תערוכת הקבע המרתקת במוזיאון. לאחרים יינתן זמן חופשי לקניות וביקורים עצמאיים בוורשה .בערב נצא לארוחת ערב משותפת.

יום
3

וורשה- קראקוב

לאחר ארוחת הבוקר נצא לקראקוב "היהלום שבכתר " העיר שלמעלה מחמש מאות שנים שימשה כבירתה של פולין ונשתמרה כמעט בשלמותה גם במלחמות העולם השונות. נתחיל את ביקורנו ברובע היהודי של קראקוב , רובע שניתן ליהדות קראקוב במאה ה 15 על ידי המלך קזימירז הגדול. נבקר בבתי הכנסת שנבנו לפני יותר מחמש מאות שנים ועדיין עומדים ומספרים את סיפורה של קהילה גדולה ומכובדת. בתום הביקור נגיע למלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום
4

קראקוב-מכרות המלח

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בגבעת הוואבל שם נצפה בקתדרלה הגדולה בה הומלכו ונקברו מלכי פולין. נצפה בארמון המלכותי שעל ראש הגבעה . נמשיך לעיר העתיקה נצפה בבניין האורגים המפורסם, כנסיית מרי היפיפייה ונספר את סיפורו של המחצרץ מקראקוב למעוניינים (השאר חופשי ) בשעות אחר הצהריים נוכל לנסוע (בתשלום ) לאחד מהאטרקציות הגדולות באזור - מכרות המלח של ויליצ'קה אתר שהוכרז על ידי אונסקו שאתר מורשת עולמית. בתום הביקור נשוב לבית המלון שם נחבור ליתרת הקבוצה....בערב נאכל ארוחת ערב .משותפת

יום
5

קראקוב-האושויץ –וורשה

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את מלוננו וניסע לכיוון מחנה ההשמדה ה אושוויץ בירקנאו הגדול והידועה לשמצה במחנות הריכוז וההשמדה של הצורר הנאצי במסגרת הביקור נבקר במחנה אושוויץ 1 ובסיום נעבור למחנה בירקנאו הנמצא כ 3 ק"מ ליד שם נצפה בביתנים ששרדו ונספר את סיפורם הטרגי של יהודי אירופה שנשלחו למחנה הנוראי. בתם הביקור נצא לדרכנו צפונה לכיוון שדה התעופה של וורשה ומשם עמוסי חוויות נמריא לתל אביב.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים