פרטי הטיול

רומניה - עמק פראחובה והרי הקרפטים

רומניה - עמק פראחובה והרי הקרפטים

רומניה

האטרקציות העיקריות בטיול:

  • ארמון פלש
  • סיור בעיירה סינייה
  • סיור פנורמי בעיירת הנופש ברשוב
  • סיגישוארה
  • הרי הקרפטים
  • פויאנה ברשוב
  • טירת דרקולה בבראן
  • מכרות המלח של סלניק
  • בוקרשט - שער הנצחון
  • ארמון המלך
7
ימים
יום
1

תל אביב - בוקרשט, עמק דופטנה - סינייה

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון ונטוס לבוקרשט בירת רומניה, השוכנת לאורך הנהר דמבוביצה. לאחר הנחיתה והשלמת סידורי הקרקע נצא בנסיעה צפונה לכיוון הרי הקרפטים ועמק פראחובה. בדרכינו נעצור לארוחת צהרים עצמאית ופריטת כספים בעיר פלויישט, בירתו של מחוז פראחובה. העיר שבתקופת מלחמת העולם השנייה היוותה את מקור הדלק היחיד של הגרמנים, נפגעה קשות מהפצצות בנות הברית. בסיום הביקור נמשיך וניסע אל עמק דופטנה כדי לראות את סכר פלטינו המרשים בגודלו שנבנה בימי צ'אוצ'סקו והאגם שנוצר כתוצאה מבנייתו, נתרשם מהנוף היפהפה שמקיף אותו. בתום הסיור נמשיך אל עבר מלונינו אשר בעיירה סינייה לקבל חדרים ארוחת ערב ולינה.

יום
2

סינייה-פויאנה בראשוב-בראן-דמבוביצוארה-בראשוב

ארוחת בוקר לאחריה ניסע אל פויאנה בראשוב, עיירת נופש ואתר הסקי הבינלאומי של רומניה שגובהו מעל לאלף מטרים ומיקומו בלב הרי הקרפטים. נטייל בעיירה המיוחדת, נתרשם מצמחי ירוק-העד שמאפיינים את הפלורה האלפינית וניכנס ליערות המקיפים את העיירה. לאחר הסיור בפויאנה נגיע לעיירה בראשוב, עיירה בעלת אופי גרמני וסגנון ארכיטקטוני גותי-רומנטי, נסייר לאורך החומות, בעיר העתיקה, במדרחוב הציורי ונצפה על הכנסייה השחורה הבנויה בסגנון הגותי המרהיב. נבקר בגן הנקרא על שם יצחק רבין ונבקר בבית הכנסת המקומי. נותיר זמן חופשי לסיור במדרחוב. נמשיך בנסיעה אל טירת בראן, מצודתו של המלך וולד ששימש כהשראה לדמות הרוזן דרקולה האגדי. ארמון זה שימש גם כמבצר בעת מילוטו וגם כמושב קיץ עבור המלך. ניכנס ונבקר בחדרי המבצר העתיק המשמש היום כמוזיאון ונתרשם מיופיו של הארמון הייחודי. לאחר סיורינו הרגלי ניסע אל מעבר ההרים היפה של דמבוביצ'וארה שם נתפעל מהנוף המרשים שמלווה אותנו. בתום הסיור נשוב למלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום
3

מצודת הרמן-אגם אנה הקדושה-טושנד

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל עבר אגם סנט אנה, בדרכנו לאגם המיוחד נעצור במצודת הרמן העתיקה ששימשה חומת מגן לעיר בראשוב ושמה בגרמנית "גבעת הדבש". נשמע את סיפור המצודה ונתרשם מיופייה. נמשיך בדרכנו בכביש מוקף עצי אורן מחטיים, בנוף עוצר נשימה המשקיף על אגם סנט אנה. נעצור לתצפית על הנוף היפה ונמשיך ונבקר באגם השוכן בליבו של לוע הר געש כבוי וממוקם בגובה של כאלף מטר מעל פני הים. בסיומו של הביקור ניסע אל עבר עיירת הספא טושנד בעלת אופי הונגרי– המסתתרת בין העמקים של הרי הקרפטים. נראה את המעיינות המינרליים אשר לדברי המקומיים הינם בעלי תכונות וסגולות רפואיות. בסיומו של היום נשוב למלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום
4

סינייה-פלש

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את היום בעיירה סינייה בה נמצא ארמונו של המלך קארול הראשון, "ארמון פלש" הידוע כאחד הארמונות היפים באירופה, ארמון זה נבנה בסגנון אדריכלות גרמנית ע"י המלך קארול וממוקמים בו פסלי משפחת המלוכה הפזורים בגני נוי מרהיבים. נכנס לאולמות בקומה הראשונה ונראה את אוסף הנשק ורובי הצייד, נראה את אולם המראות, הבנוי בסגנון הרנסנס הגרמני ונמשיך לסיור בגנים הירוקים. לאחר מכן נעצור בשוק המקומי שנמצא ליד הארמון, לאחר הביקור בשוק נצפה על מנזר סינייה שנבנה על ידי אציל רומני ונשמע את סיפורו המעניין של המנזר. נמשיך בסיור בעיירת הנופש הציורית סינייה ונעבור בגן הפסלים המקומי ונלמד ונתרשם מהמקום. נחזור למלונינו לקראת שעות הצהריים המוקדמות, המשך היום יינתן זמן חופשי למנוחה. *למעוניינים תינתן האפשרות לצאת לטיול ג'יפים מהנה בתשלום* לינה וארוחת ערב המלון.

יום
5

סיגישוארה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע ונטייל בין הפסגות והעמקים של הרי הקרפטים הציוריים. נצפין ונעלה לעיירת ימי הביניים סיגישוארה. בעיירה זאת נולד ולאד צאפש, ששימש כהשראה לדמותו של הרוזן דרקולה ונחלוף על פני ביתו, בתקווה שאינו בבית! נערוך סיור מקיף בעיר דרך העיר העתיקה במהלך הסיור למי שיהיה מעוניין יינתן זמן לעלות במדרגות (מעבר הסתרים) לראות את הכנסייה העתיקה שבמקום שבנויה בסגנון גותי ובית הקברות הגרמני. לאחר הסיור נעצור בדוכני המכירה הססגוניים ונצפה על מגדל השעון העתיק שבמקום, נסיים בתצפית מרהיבה על העיר. נחזור למלון בשעות אחה"צ לארוחת ערב ולינה.

יום
6

מכרות המלח-בוקרשט

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את סינייה ונעשה דרכינו לבירת רומניה בוקרשט, בדרך נעצור לסיור במכרות המלח הגדולים באירופה "סלאניק פראחובה", במהלך הסיור נרד לעומק של מעל 200 מטר מתחת לפני האדמה בטמפ' של כ - 13 מעלות סלציוס. נסייר במכרה העתיק וננשום את האוויר הבריא המכיל לחות מעושרת ביוני סודיום, נתפעל מגודלם של אולמות המלח הענקיים והחציבה המרשימה במלח. נעלה חזרה לפני האדמה ונפרד מהאזור ההררי של רומניה בדרכינו אל עבר מלונינו אשר בבוקרשט. *למעוניינים תינתן אפשרות לצאת לארוחת ערב בתשלום*

יום
7

בוקרשט-תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור הכרות עם העיר היפה, עיר הבירה של רומניה המכונה בשם "פריז הקטנה". נצפה על שער הניצחון, ארמון המלך, נראה את המבנה בו שוכנת הממשלה ומשרדיה, כיכר המהפכה, התיאטרון הלאומי, פארק חרסטראו, בית הכנסת קורל, בניין התזמורת הפילהרמונית, האקדמיה הצבאית, ארמון הפרלמנט שנבנה ע"י צ'אוצ'סקו (באם יותיר הזמן ניתן להיכנס בתשלום) ואטרקציות נוספות של העיר. בהתאם לשעת הטיסה יינתן זמן פנוי להשלמת הסיורים וקניות. נצא לכיוון שדה התעופה בהתאם לשעת הטיסה חזרה ארצה.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים