פרטי הטיול

גאורגיה

גאורגיה

גאורגיה

האטרקציות העיקריות בטיול:

  • מערת הנטיפים פרומתאוס ושייט במקום.
  • פארק המעיינות המינרליים
  • העיר החצובה , וורדזיה
  • העיר גורי - עיר הולדתו של סטאלין
  • מערות אופליסציחה
  • מצודת אנאנורי
  • עליה באמצעות ג'יפים אל כנסיית גרגטי
  • עליה באמצעות ג'יפים אל כנסיית גרגטי
  • ארוחה גאורגית בבית גאורגי טיפוסי
8
ימים
יום
1

תל אביב - טביליסי

נפגש בשדה התעופה בן גוריון ונמריא אל טבליסי בירת גאורגיה. הגעה למלון לפנות בוקר ללינה(ארוחת ערב לא כלולה).

יום
2

טביליסי – ג'וארי מצ'חטה – קוטאיסי

בבוקר הראשון שלנו בגאורגיה לאחר ארוחת הבוקר נצא לדרך לכיוון מצ'חטה , בירתה העתיקה של גאורגיה. העיר הזאת קיימת יותר מ- 3000 שנה והיא מרכז רוחני ותרבותי כ בר הרבה דורות. במצ'חטה נתרשם מאתריה החשובים: ג'אוורי - כנסיית הצלב , וקתדרלת סווטיצחובלי - העץ נותן החיים. שני המבנים, שהם מהקדושים ביותר בגאורגיה , נכללים ברשימת המורשת של אונסק'ו. בתום הביקור במצ'חטה, נמשיך לעיר קוטאיסי, שהפכה לעיר המרכזית ביותר במדינה בזכות העברת מושב הפרלמנט הגאורגי אליה. העיר קוטאיסי הינה השנייה בגודלה במדינה והיא הייתה ועדיין נחשבת למרכז יהודי חשוב. עם הגעתנו נבקר בבית הכנסת המפואר ונלמד על הנוכחות היהודית בעיר במהלך מאות השנים. ארוחת ערב. לינה באזור קוטאיסי.

יום
3

קוטאיסי - בורג'יומי - בקוריאני

נתחיל את היום בסיור נוסף בקוטאיסי והפעם נראה את בניין הפרלמנט . לאחר מכן נבקר בשוק העממי ומשם נמשיך לביקור במנזר גאלתי, אותו ייסד המלך דוד כמרכז תיאולוגי חשוב . נמשיך לביקור במערת הנטיפים פרומתאוס ונערוך שייט במקום. (השייט מותנה בתנאי הגהות והשפל) בברגו'יומי נעצור ונתרענן בפארק המעיינות המינרליים,הנובעים באופן טבעי ממעמקי האדמה. בתום הביקור נצא לעבר הרי הקווקז , לעיר בקוריאני , לארוחת ערב. לינה באזור בקוריאני.

יום
4

בקוריאני - וורדזיה - אחלציחה

השכם בבוקר נצא לאחלציחה ונבקר בעיר החצובה , וורדזיה - קומפלקס מונומנטלי בן 19 קומות, חצוב בסלע ובו למעלה מ - 250 חדרים. וורדזיה הינו מרכז דתי-רוחני שנבנה בעמל רב החל מהתקופה הביזנטית. כאן נצפה בציורי קיר של המלכה תמרה ואביה , ג'ורג' השלישי, שהיו בין הפטרונים הראשוניים של המקום. כמו כן נתבונן בעוד ציורי קיר עם סצנות מהברית החדשה, עדות לאורח החיים הנוצרי הקדום של גיאורגיה. נמשיך בנסיעתנו ונצפה בדרך במצודת חרטוויסי . אם הזמן יאפשר נבקר בבית הכנסת באחלציחה. ארוחת ערב ולינה באזור בקוריאני.

יום
5

בקוריאני – גורי , עיר המערות - אופליסציחה - אנאנורי - גודאורי

נתחיל את היום ב העינס לגורי , עיר הולדתו של סטאלין. עיר עתיקה זו ממוקמת על דרך המשי המפורסמת. בדרכינו נצפה על בית הולדתו של סטאלין ונלמד כמה פרטים פחות מוכרים על המנהיג השנוי במחלוקת. לאחר מכן נצא לסיור בעיר המערות אופליסציחה, השוכנת גם היא על דרך המשי. עיר המערות אכלסה החל מהמאה הראשונה לספירה עמים ותרבויות שונות - משבטים פראיים, יוונים, ביזנטיים, עד ימינו. בדרך היא הפכה למרכז רוחני ותרבותי של החבל הנקרא שיידה קרטלי. נמשיך בנסיעתנו צפונה , על הדרך הצבאית המחברת את גאורגיה לרוסיה דרך רכס הקווקז הגבוה. נעצור לביקור במצודת אנאנורי. מהמצודה נערוך תצפית העל אגם ז'ינוואלי. נמשיך בדרך המרהיבה לאורך כפרים קטנים וציוריים להרי "הקווקז הגבוה" עד הגיענו לאתר הסקי בגודאורי. ארוחת ערב ולינה באזור אתר הסקי גודאורי

יום
6

גודאורי – סטפנצמינדה - קאזבגי וסיור ג'יפים – 4*4 גודאורי – טביליסי

בבוקר נתחיל את הנסיעה לאורך נהר טרג המוביל לעיירה סטפנצמינדה ולכפר קאזבגי, הכפר הגדול במחוז. העיירה סטפנצמינדה שוכנת למרגלות פסגת הר קזבג המתנשא לגובה של 5048 מטר. לאחר תצפית מרעננת על הנוף עוצר הנשימה, נעפיל עם ג'יפים 4*4 לכנסיית השילוש הקדוש - כנסיית גרגטי סמבה. הכנסייה הוקמה במאה ה 14 ונבנתה בגובה של 2170 מטרים מעל פני הים. נצפה בנוף הנשקף מגבעת מקינווארי ובקרחון הקווקזי ולאחר מכן ניסע לטביליסי דרך אתר הסקי גודאורי. בערב נצא לארוחת ערב ומופע פולקלור במסעדה מקומית ונחזור ללינה במלונינו בטביליסי

יום
7

חבל היין קאחטי – סירנרי – אירוח וארוחה בבית משפחה גיאורגית

היום נצא לביקור בחבל קאחטי, אזור של כרמים, גפנים, יקבים ויין. נחלוף בדרכינו בין נהרות, כפרים, ויערות האופיניים לאזור זה. נעצור בסירנרי, עיר מיוחדת מהמאה ה - 18, נצעד בין החומות ומגדלי השמירה נו שקיף על עמק האלזאני בשוק הצ'רצ'חלות נטעם מהממתק העממי הגיאורגי, ולאחר נסיעה קצרה נעצור להתארח בביתה של משפחה גיאורגית מקומית. כאן אפשר לצפות מקרוב בתהליך רקיחת הצ'ורצ'חלה, המורכב מאגוזים בציפוי רפרפת ענבים מתוקים , וגם באפיית הלחם הגיאורגי המסורתי. במקום תוגש ארוחת צהריים טיפוסית, שתהיה מלווה בהופעת נגינה ושירה מסורתיים. בתום הסעודה וההופעה, נשוב ללינה במלונינו בטביליסי.

יום
8

טביליסי - עליה ברכבל למצודת נריקאלה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בטביליסי. נבקר ברובע העתיק, בכנסיית מטחי ונטייל בין הסמטאות הציוריות, נראה את מרחצאות הגופרית, האתר ההסטורי שממנו צמחה העיר. נעצור בבית הכנסת ובקתדרלת SIONI מהמאה ה 7- , אשר נבנתה כהעתק מושלם של כנסיית "ציון" בירושלים. נעלה לנקודת תצפית על העיר ועל הנהר מטקוורי החוצה אותה ונתרשם מהמבנים העתיקים וגגותיהם האדומים . נמשיך בטיולינו ונעפיל עם הרכבל (העלייה ברכבל מותנת בגורמים המפעילים את הרכבל – יתכנו שינויים).למצודת נרקילה לתצפית על המצודה ששמרה על העיר. האוטובוס ימשיך בשדרה על שם המשורר הלאומי, שותה רוסתווילי . לאורך השדרה נצפה במבנים ארכיטקטוניים מרשימים, ביניהם גם בית הפרלמנט, התיאטרון הלאומי ובית האופרה. נמשיך לביקור במוזיאון הלאומי. בכפוף לשעת הטיסה יינתן מעט זמן פנוי לעריכת הקניות האחרונות ולאחר מכן ניסע לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה.

בחר את תאריכי הטיול

תאריך יציאה
תאריך חזרה
מחיר לאדם בחדר זוגי
סטטוס הטיול
הערה
27.10.2016
03.11.2016
$784
בהרשמה
04.11.2016
11.11.2016
$784
בהרשמה
25.11.2016
02.12.2016
$784
בהרשמה
09.12.2016
16.12.2016
$784
בהרשמה
23.12.2016
30.12.2016
$784
בהרשמה
13.01.2017
20.01.2017
$784
בהרשמה

בחר את הרכב החדר

סוג חדר
בחר מס' חדרים
סה"כ
חדר ליחיד
$0
$0
חדר לשניים
$0
$0
חדר לשניים + ילד
$0
$0
חדר לשניים + 2 ילדים
$0
$0
חדר לשניים + 3 ילדים
$0
$0
חדר לשלושה
$0
$0
חדר לארבעה
$0
$0