פרטי הטיול
דרום איטליה

דרום איטליה

איטליה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • יום שלם באי קפרי

  • ביקור באתר הארכיאולוגי של פומפיי

  • ארמון קזרטה

  • עליה להר הגעש וזוב

  • ביקור במפעל פסטה

  • ביקור במפעל מוצרלה

  • ביקור במפעל לימונצ'לו

  • ביקור במפעל חרסינה

8
ימים
יום
1

תל אביב-נפולי

ניפגש בנמל התעופה בן גוריון ונטוס בטיסת בוקר של סאנדור/אל על לשדה התעופה של נאפולי. לאחר הנחיתה ועם סיום סידורי הקרקע נצא לעיר נאפולי העתיקה והציורית, הבנויה בסגנון האופייני לבנייה הרומית העתיקה, ועליה נאמר "לראות...ולמות". בהגיענו אל העיר נסייר באתריה המרכזיים ונצפה על המבצר הישן וסביבתו, גלריית אומברטו הראשון, כיכר פבלשיטו, תיאטרון סן קרלו, הארמון המלכותי, המבצר החדש ובית האופרה מהעתיקים באירופה. בסיום הסיור העברה למלון למנוחה ולינה

יום
2

סלרנו-וייטרי סול מארה-מפעל חרסינה

לאחר ארוחת הבוקר, נצא בנסיעה לסלרנו, עיר נמל במחוז קמפניה, בדרום-מערב איטליה, ונמצאת לחוף מפרץ סלרנו בים הטירני. סלרנו היא העיר הגדולה הסמוכה לחוף האמאלפיטאני וידועה במיוחד בזכות "סקולה מדיקה סלרמיטנה", הטוען לכתר בית הספר הראשון לרפואה בעולם. במרכז סלרנו נראה את הדואומו של סלרנו, אוצר ארכיטקטוני, והמקום בו עפ"י המסורת הנוצרית קבור מתיו, אחד מארבעת מחברי הברית החדשה. נבקר בסמטאות העיר העתיקה ונשוטט לאורך טיילת טריסטו הצופה אל הים. נבקר גם בעיירה הססגונית, וייטרי סול מארה הידועה ביצירות הקרמיקה הססגונית שלה. נבקר במפעל מקומי ליצירת החרסינות הצבעוניות ונשוב לבית המלון ללינה

יום
3

פומפיי-חפירות ארכיאולוגיות-עליה להר הגעש וזוב

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל העיר פומפי, העיר שכוסתה באפר געשי מהר הגעש וזוב שהתפרץ בשנת 79 לספירה. נתחיל בסיור בעיר שנשמרה להפליא על רחובותיה, בתי המרחץ, השעשועים והווילות המפוארות. נראה את הבתים והווילות שקירותיהם מכוסים בפרסקות ורצפות מצופות בפסיפס. נמשיך לכיכר השוק של אותה תקופה ולא נוותר על בית הבושת המקומי המפורסם והמיוחד בזכות הציורים הנועזים שעל קירותיו. באם מזג האוויר והתנאים של הר הגעש יאפשרו, נעלה עם האוטובוס קרוב ככל שניתן לפסגת הווזוב לתצפית אל לועו הפעיל של ההר. נשוב למלוננו למנוחה ולינה.

יום
4

סורנטו-ביקור במפעל לימונצ'לו-גרניאנו-ביקור במפעל פסטה

יום זה יוקדש לעיירה סורנטו, העיר המרכזית של חצי האי, שעל פי האגדה נקראת על שם הסירנות, בנות הים, אשר על-פי האגדה פיתו את יורדי הים לקפוץ למי הים, בקולן היפה. בהגעה לעיר סורנטו נטייל במרכז העיירה ובעיר העתיקה, נערוך תצפית על הנמל הים והאי קאפרי מה"פרומנדה בלבדרה" ונהנה מהמראות המרהיבים ומהאווירה הרומנטית שבמקום. נמשיך בנסיעתנו אל העיר גרניאנו החשובה ביותר באיטליה בתחום ייצור הפסטה. נבקר באחד ממפעלי הפסטה ונלמד על תהליך היצור של מאכל פופולרי זה. בסיומו של יום נשוב לבית המלון למנוחה ולינה.

יום
5

חוף אמלפי-פוזינטו-אמלפי-רוואלו

יום זה הינו מיוחד ואותו נקדיש לחבל אמלפי הנפלא. נצא בנסיעה בדרך החוף ההררית הנחשבת ליפה ביותר באיטליה ואחת מדרכי הנסיעה היפות באירופה כולה. הכביש צר ומפותל, נוסע על המצוקים אשר לאורך החוף ועובר בין כפרי המפרץ היפים. נעצור ונסייר בעיירה היפייפיה אמלפי שבעברה הקרוב הייתה עיירת דייגים, ובימי הביניים נמל ים תוסס. נעבור בכיכר המרכזית ונצפה בדומו המרשים. נמשיך בנסיעה על כביש "אמלפיטנה", המתפתל בין מצוקים פראיים ותלולים היורדים אנכית אל הים, ונצפה על העיירה הציורית והצבעונית פוזיטאנו. נמשיך לעיירה ראוולו, ממנה נשקף נוף מדהים של מפרץ אמלפי. עם ההגעה נשוטט בין סמטאותיה העתיקות ונערוך תצפית על וילה רופולו. לקראת ערב נשוב למלוננו ללינה.

יום
6

האי קפרי-מעבורת לאי קפרי-העיירה אנאקפרי-עלייה ברכבל למונטה סולרו

לאחר ארוחת בוקר, נצא ליום גדוש חוויות ורשמים – באחת מפניני התיירות הנחשבים ביותר באיטליה -האי קאפרי. העברה לנמל הימי ממנו נצא להפלגה במעבורת אל האי קאפרי שבמפרץ נאפולי. בהגעה נעלה אל הכפר אנה-קאפרי ממנו נצפה אל המפרץ הכחול והיפה של נאפולי, נמשיך ונעלה בנסיעה להר "מונטה סולרו" ("הר השמש"). נטפס ברכבל אל פסגת ההר (מותנה במזג האוויר), לאחר תצפית וטיול רגלי קצר נחזור לאנה-קאפרי בה נהנה מסמטאותיה הציוריות על שלל החנויות, הגלריות, הבוטיקים היוקרתיים, בתי הקפה והמסעדות. לסיום נשוט בחזרה לנמל הימי של סורנטו או נאפולי ומשם למלוננו ללינה.

יום
7

קזרטה-ארמון "ורסאי" של איטליה-מפעל מוצרלה-מרכז קניות ואאוטלט הגדול באיזור

ארוחת בוקר לאחריה נשים פעמינו צפונה לעיירה קזרטה. נבקר בארמון קזרטה שהוכרז כאתר מורשת עולמית מטעם ארגון אונסק"ו. הארמון נבנה במאה ה-18 על ידי האדריכל האיטלקי לואיג'י ונוויטלי בהשראתו של ארמון ורסאי. הארמון מכיל יותר מ-1200 חדרים, המעוטרים במגוון סיגנונות. הגן שסביב הארמון הוא דוגמה אופיינית של אדריכלות נוף בסגנון הבארוק. הגן משתרע על שטח של כ-1.2 קילומטרים רבועים ותכנונו בהשראת גני ארמון ורסאי. נצפה במערכת מפלי מים מלאכותיים ומזרקות, אחת הדוגמאות המוקדמות לאדריכלות גנים בסגנון אנגלי ביבשת אירופה. בסיום הביקור ניסע למפעל להכנת גבינת המוצרלה, הגבינה האיטלקית המפורסמת, בלעדיה בלתי אפשרי להכין את הפיצה. בהגיענו למפעל נוכל להתרשם מתהליך היצור, ולמעוניינים יתאפשר לטעום מהתוצרת המקומית. בחזרתנו למלון זמן פנוי להשלמת הקניות באחד ממרכזיים המסחריים הגדולים והמפורסמים באזור נאפולי. חזרה למלון למנוחה ולינה.

יום
8

שדה תעופה נפולי - ת"א

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מחצי האי סורנטו ומחבל קמפניה ונצא בנסיעה לשדה התעופה של נפולי. עמוסי חוויות וטעמים נפלאים. נחזור ארצה בטיסת צהריים של סאנדור/אל על.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים