פרטי הטיול
מגלים את פורטוגל

מגלים את פורטוגל

פורטוגל

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • אוויירו – "ונציה של פורטוגל"

  • אובידוש - עיירת ימי ביניים המקסימה ומוקפת החומה

  • פורטו – ארמון הבורסה

  • פורטו – שייט בנהר הדואורו

  • ביקור וטעימות יין במרתף יין אופייני

  • טרנקוזו – בית הכנסת החדש

  • רכס "הרי הכוכב"

8
ימים
יום
1

תל אביב – ליסבון, אובידוש

נמריא בשעות הבוקר בטיסה ישירה לליסבון. לאחר הנחיתה ניסע צפונה לאובידוש, עיירת ימי ביניים מקסימה וציורית המוקפת חומה, שניתנה בעבר כמתנה על ידי מלכי פורטוגל לנשותיהם. נטייל ונסייר בין בתיה הלבנים ובסמטאותיה הציוריות, המלאים בחנויות למלאכת יד. נמשיך צפונה עד הגיענו ללינה באזור בראגה, השוכנת בסמוך לפורטו. ארוחת ערב בופה במלון.

יום
2

פורטו, גימארייש

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מקיף בפורטו, השנייה בגודלה בפורטוגל. נערוך תצפית מפארק קריסטל, נבקר בשוק בולייאו ובתחנת הרכבת סאו בנדטו - הידועה באריחי הקרמיקה היפהפיים המצפים את קירותיה. מקתדראלת סה נצפה על הנהר, שתי גדותיו וגשריו ונראה את מגדל קלריגוש מהמאה ה-18. נבקר בארמון הבורסה העתיקה, ברובע ריביירה הציורי שלמרגלות גשר דום לואיש ונערוך שייט מהנה של כ-50 דקות בנהר הדואורו. נעבור לגדה הדרומית בה נמצאת העיר החדשה ונבקר במרתף יין מקומי ואופייני ברובע וילה נובה דה גאיה, כולל טעימת יינות. נסיים במדרחוב סנטה קתרינה. אחה"צ – ניסע לסיור בגימארייש, ערש הולדתה של פורטוגל ואשר זכתה ב-2012 בתואר "עיר תרבות אירופאית". נבקר בחלק העתיק של העיר שהוכרז ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולמית, נטייל בסמטאותיה העתיקות, בעלות האווירה המיוחדת ונוכל לשבת באחד מבתי הקפה. בערב – חזרה למלון וארוחת ערב בופה.

יום
3

עמק הדואורו, "רכס הרי הכוכב", בלמונטה

אחד הימים היפים בטיול מצפה לנו היום, עת ניסע להכיר את עמק הדואורו, שהוכרז ע"י ארגון אונסקו כאתר מורשת ייחודי – גבעות עטורות כרמי זיתים וגפנים הגדלים על טרסות, שבתחתיתן זורם נהר הדואורו. העמק ידוע בשפע התוצרת החקלאית שבו ובגפנים מהם מייצרים את יין הפורט המפורסם. נמשיך בנסיעה בדרכים היפות של רכס "הרי הכוכב" עד הגיענו לבלמונטה, בה חיים בין היתר צאצאי האנוסים שחזרו ליהדותם ונבקר בבית הכנסת ובמוזיאון היהודי שנחנכו בשנת 1996. לינה באזור וארוחת ערב בופה.

יום
4

טרנקוזו, אוויירו, בוסאקו, קואימברה

נסיעה קצרה תביאנו לטרנקוזו, עיירה מוקפת חומה בה שגשגה במאות 14-15 קהילה יהודית. כאן נכיר את סיפורם של האנוסים ואת "שפת הסימנים" החרוטה על קירות הבתים. נבקר בבית הכנסת החדש (במידה ויתאפשר) ונמשיך לאווירו, המכונה "ונציה של פורטוגל". נסייר בעיירה המקסימה המשופעת בתעלות מים בהן סירות צרות המעוטרות בציורים צבעוניים. מכאן נפנה לביקור בשמורת הטבע המפורסמת, יער בוסאקו ובמרכזה מלון/ארמון מפואר עטור אריחים כחולים ומצוירים המוקף בגנים בוטניים. לקראת ערב נגיע נגיע לקואימברה היפה, בירת פורטוגל בעבר השוכנת על גדות נהר מונדגו. עם ההגעה נעלה לגבעת האוניברסיטה ונבקר באוניברסיטה העתיקה וספרייתה המיוחדת, המכילה מאות אלפי כרכים של כתבי יד עתיקים. ארוחת ערב בופה.

יום
5

אלקובסה, נזארה, בטאליה, פטימה

אנו עדיין בעצומו של הטיול והבוקר ניסע לאלקובאסה, בה נראה את מנזר מריה דה אלקובסה, מהמונומנטים החשובים בפורטוגל, הקשורים לסיפור אהבתם הטראגי של המלך פדרו הראשון והיהודייה אינס דה קסטרו. נמשיך לנזארה, שם נטייל ונצפה מעל הצוקים המזדקרים מקו החוף. מכאן פנינו מועדות לבטאליה. נבקר במנזר העצום יוצא הדופן בעושרו האדריכלי ויופיו המשלב את האומנות הגותית והמנואליאנית. נסיים את היום בפטימה, הנחשבת כמקום הקדוש ביותר בפורטוגל ואחד המקודשים באירופה. ארוחת ערב בופה.

יום
6

טומר, סינטרה, קאשקאייש, אשטוריל

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לטומר, הידועה בשרידי המצודה הצלבנית של אבירי המסדר הטמפלרי. נבקר במוזיאון היהודי ששרד, במקום בו היה בית הכנסת של העיר במאה ה-15. בתום הביקור נעשה דרכנו דרומה, לעיירת הנופש המלכותית סינטרה ונבקר בארמון המלכותי הלאומי, שימחיש לנו את הפאר וההדר בו חיו שליטי הממלכה ואציליה בעבר. נמשיך לקאבו די רוקה, הנקודה המערבית ביותר באירופה לתצפית על האוקיינוס האטלנטי, לקשקאיש ולאשטוריל - עיירות דייגים בעבר וכיום עיירות נופש. בערב נגיע לליסבון, בירת פורטוגל וארוחת ערב בופה במלון.

יום
7

ליסבון

יום סיור בעיר הנפלאה השוכנת על גדות נהר הטז'ו. נבקר בכנסיית מנזר סנט ז'רונימו, הבנויה בסגנון המנואליאני (סמל לתור הזהב של פורטוגל) ולא נוכל להחמיץ את המאפייה המפורסמת ביותר "פאסטרייה דה בלם", הידועה במאפה המקומי אותו פגשנו בכל פורטוגל. נמשיך לאנדרטת המגלים - מונומנט המסמל את ההפלגות לגילוי אמריקה ואת תרומת פורטוגל לאנושות. נגיע גם למגדל בלם, סימלה של ליסבון – מבנה ששימש בעבר כבית כלא. נבקר ברובע אלפאמה ונטייל בסמטאות הרובע היהודי לשעבר ("ג'ודריה"), שהיה חלק מרובע אלפאמה העתיק. נערוך תצפית על העיר מאזור מבצר סנט ג'ורג', נכיר את העיר התחתית ורובע באיישה ונבקר בכיכרות המרשימות התוססות – קומרסיו ורוסיו, שם הועלו יהודים אנוסים על המוקד ע"י האינקוויזיציה במאות 16-17. בהמשך נבקר באזור אקספו 98', שהוקם לרגל התערוכה העולמית של 1998, לציון 500 שנה למסעו של ואשקו דה גמה להודו. זה הזמן וכאן המקום לסיים את קניית המתנות במרכז הקניות הגדול, המרשים והמפתה. בערב – נצא לבילוי ערב במופע פאדו, כולל ארוחת ערב.

יום
8

ליסבון – תל אביב

תם ונשלם הטיול המקיף בפורטוגל הנפלאה. לאחר ארוחת הבוקר ניסע לנמל התעופה לטיסה חזרה ארצה.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים