פרטי הטיול
פורטוגל

פורטוגל

פורטוגל

האטרקציות העיקריות בטיול:
 • פורטו

 • בית הכנסת ע"ש כדורי

 • קתדרלה סה'

 • כנסיית סאן פרנסיסקו

 • ארמון הבורסה

 • אביירו

 • לוסו

 • שמורת יער בוסאקו

 • גאוורדה

 • ביקור ברובע היהודי

 • עמק דורו - סיור לאורך הנהר

 • המבצר הטמפלרי

 • בית הכנסת העתיק

 • הכנסיה העגולה הגדולה בעולם

 • פארק אדוארדו ה7

 • מנזר סנט ז'רונימו

 • כיכר רוסיו

 • ארמון הנשיא ומרכז התרבות

8
ימים
יום
1

תל אביב - פורטו

ניפגש בשעות הבוקר בשדה התעופה בן גוריון לטיסה ישירה של חברת "ארקיע" לפורטו. עם הנחיתה, נצא לסיור פנורמי בעיר, פורטו נחשבת לעיר השנייה בגודלה בפורטוגל. משמה נגזר המושג אופורטוניזם. הגשרים מחברים את פורטו אל שכנתה גאיה מעל נהר הדואורו, רבים מהם מספקים מראה נפלא לנהר. עיר נעימה ומטופחת בעלת אופי אירופי, שזורה בפינות ירוקות ובגנים וניצבת על הגדה הצפונית של נהר הדואורו. החלק ההיסטורי של העיר, על סמטאותיו הציוריות, הוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. בגדה הצפונית נמצא מרכז העיר ובגדה הדרומית העיר החדשה על יקבי הפורט שלה. בתום הסיור העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום
2

פורטו - סיור בעיר

לאחר ארוחת הבוקר, נתחיל את סיורינו בין כיכרות העיר, רובע ריביירה הציורי אשר לרגלי הגשר פונט דה דו לואיש או, שוק בולייאו ובאזורי הקניות אשר סביב רוא דה סנטה קתרינה. במהלך הסיור נעצור ונבקר בפלאסיו דה בולסה - ארמון הבורסה אחד האתרים העיקריים בעיר, בניין יוצא דופן המשמש בהווה את לשכת המסחר המקומית. משם נמשיך לביקור בכנסיית סאן פרנסיסקו, נראה את קתדרלת סה' )Se )’המעוטרת במוטיבים בארוקיים ואת מגדל קלריגוס, נבקר בבית הכנסת על שם כדורי ונשמע את סיפור קהילת יהודי פורטו. נמשיך לביקור ביקב מקומי הכולל טעימות ולסיום נעלה על סירה לשייט "מדליק" בנהר דואורו החוצה את העיר. בתום השיט נחזור למלון לארוחת ערב ולינה.

יום
3

פורטו- ג"ימראש- למגו- עמק הדוארו- קויאמברה

לאחר ארוחת בוקר, נצא ליום סיור מהקסומים בחצי האי האיברי. יום זה ישלב גם את עמק הדוארו וגם את האזור צפונית לפורטו. נתחיל את היום בעיר ג'ימראש. ג'ימראש נמצאת צפונית לפורטו בפרובינציית בראגה. העיר יושבה כבר במאה ה-9 לספירה ומרכז העיר היפהפה מוכר ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמי. בעיר קיימים עדיין מספר מבנים מתקופת ימי הביניים ואף לפניה. נטייל בעיר ונתרשם מיופייה של הארכיטקטורה הפורטוגלית העתיקה. נמשיך לביקור בעיירת למגו השייכת למחוז ביראס, עיירה הקשורה בעבותות לתעשיית היין ומביני דבר טוענים שכאן מיוצר יין הנתזים הטוב ביותר בפורטוגל. נמשיך את יומנו לטיול טבע שבעמק הדוארו. נהר הדוארו Douro ,גדול הנהרות בצפון המדינה, מבתר אותה לרוחבה מן הגבול הספרדי ועד לים. הנהר מתעקל בסדרת פיתולים יפהפיים בנוף הררי-טרשי במזרח, דרך שפלות גבנוניות בחלקו התיכון ועד לרצועת החוף החולית והצרה במערב. דרכנו תעבור בינות לכרמים הנטועים על מדרונות ההרים משני ציידי הנהר. חלק מדרך זו נודע בשם: דרך יין הפורט. כפרים קטנים ובתים בודדים משובצים בשטחי הכרמים הגדולים, שבהם מופק היין הנודע של פורטו. בתום הסיור העברה למלון לארוחת ערב ולינה באזור קויאמברה.

יום
4

קויאמברה- אביירו- לוסו- בוסאקו- קויאמברה

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לסיור בעיר קויאמברה, עיר אוניברסיטאית עתיקה ומלאת חיות אשר במאות ה 13-12 שימשה כבירת פורטוגל ובה נוסדה האוניברסיטה הפורטוגזית הראשונה במאה ה – 14 .העיר העתיקה שעל הגבעה מרכזת את רוב האתרים המעניינים; בנייני האוניברסיטה המקוריים נמצאים ליד מבנים מודרניים ופרוזאיים יותר. אפשר עדיין לראות סטודנטים השומרים על מנהגי העבר ולובשים גלימות שחורות עם סרטים צבעוניים בהתאמה לפקולטה אליה משתייכים. משם נמשיך אל העיר אביירו הקרויה ה"ונציה של פורטוגל". העיר בנויה על שפך נהר היוצר אזור ביצתי הקרויה ריה. תופעה זו השפיעה הן על מבנה העיר, המורכבת מתעלות וגשרים, והן על מקורות הפרנסה המסורתיים שלה, כריית מלח ואצות. ארבעת הפסלים בגשר המרכזי של העיר מעידים על מלאכות אלה. נשוטט בעיר הקטנה ומשם נמשיך לעיירת לוסו הממוקמת צפונית לקויאמברה, והמפורסמת במים שלה. השם לוסו הוא שם נרדף למים מינרליים באיכות טובה בפורטוגל, ואלפי בקבוקים מנוזל יקר זה נצרכים מדי יום ברחבי המדינה. המים זורמים בחופשיות במזרקות ומעיינות העיירה וידועים בתכונות הריפוי שלהם. לוסו הינה אחת מערי הספא החשובות ביותר של פורטוגל. לוסו מהווה גם צומת המחברת בין הערים פאטימה וקויאמברה. נמשיך אל ארמון בוסאקו, אותו נראה, מצועצע ומכוסה אריחי קרמיקה כחולים, ניצב בלב היער, מוקף גנים בוטניים אקזוטיים. נמשיך אל עבר יער בוסאקו הצומח על מדרון תלול בלב הארץ, פנינת טבע בארץ החקלאית שלא נותרו בה כמעט יערות. ניסע בנוף המתפתל בין עצים עתיקים. עם ההגעה נצא לטיול באזור שמורת יער בוסאקו מהיערות העתיקים באירופה. בתום הסיור חזרה למלון לארוחת ערב ולינה

יום
5

קואימברה-טומר-בטאליה-פאטימה-ליסבון

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לסיור בעיירה טומר, עיירה היסטורית במרכז פורטוגל, הידועה בשרידי המבצר הטמפלרי המרשים שלה. נבקר בבית הכנסת העתיק )במידה ופתוח( מבתי התפילה היהודיים בפורטוגל שעדיין קיים והיה פעיל מהמאה ה-15 .משם ניסע לעיר פאטימה המהווה מוקד לעליה לרגל בעולם הנוצרי. שם נתגלתה 6 פעמים ע"פ האמונה הנוצרית, מרים הקדושה, בפני שלושה ילדים רועים באזור ומסרה את נבואותיה ובקשתה להתפלל לשלום האנושות. נראה את בית התפילה הקטן שנבנה במקום והכנסייה העגולה הגדולה בעולם. העיירה משרה אווירה של רוגע ורוחניות מכל עבר. נראה את הבאר מעל מערת איריה המפיקה מים קדושים שלהם מייחסים סגולות מרפא ואשר על פי האמונה כל השותה ממימיו זוכה לנסים. ניסע לבטאליה שם נבקר במנזר בטאליה המדהים )במידה ויתאפשר(, צירוף של סגנונות גותי ו ַמנּו ֵאליַאני )סגנון פורטוגלי ייחודי מהמאה ה-16 שנקרא על שמו של המלך מנואל הראשון(. המנזר הוא הדוגמא הטובה ביותר לגוטיקה הפורטוגזית. בתום הסיור נצא לכיוון ליסבון , בהגעה העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום
6

ליסבון - סיור בעיר

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לסיור בבירת פורטוגל, ליסבון, המהווה מנוע כלכלי ותרבותי החשוב במדינה. נראה את העיר הבנויה על שבע גבעות רמות, אותן חוצה נהר הטז'ו. מרכז העיר מאופיין בכיכרות, פסלים, מזרקות ובשדרות ירוקות. נסייר בעיר על אתריה המיוחדים, החל ברובע הידוע בלם ) Belém – בית לחם( בו נמצא מגדל בלם שנבנה בשנת 1515 על גדות הנהר. נמשיך לאתריה המרכזיים של העיר: נבקר במנזר סנט ז'רונימו המגולף באבן שנבנה בשנת 1496 -מקום קבורתו של ווסקו דה גאמה, פארק אדוארדו ה-7 ,אנדרטת המגלים, רובע אל-פאמה שבו הרובע היהודי העתיק, שדרות ליברטדורס, כיכר רוסיו ההומה, ארמון הנשיא ומרכז התרבות. לקראת הערב )במידה והזמן יאפשר( נבקר במרכז הבילוי והקניות המודרני "ווסקו דה גאמה". בתום הסיור נחזור למלון לארוחת ערב ולינה.

יום
7

ליסבון-סינטרה-קאבו דה רוק-קשקאיש-אשטוריל-ליסבון

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לביקור בעיירת נופש עתיקה בשם סינטרה, עירם של רוזנים ומלכי פורטוגל. ניסע בדרך יפיפייה הטובלת בצמחיה עשירה, המובילה במעלה ההר אל העיירה הציורית. נחזה בנוף דרמטי עוצר נשימה ונטייל בסמטאותיה של העיירה, בין הארמונות, המבצרים והמבנים המפוארים שהוקמו בה בתקופות שונות. נבקר בארמון הלאומי שנמצאה במרכזה. הארמון שימש בעבר כמשכנה של משפחת המלוכה ובו חדרים מעוטרים בברבורים ובעורבי הנחל. הנוף הפסטורלי האופף את העיירה, רחובותיה הציוריים, הכרכרות עם הסוסים, הבתים הצבועים בגוונים שונים, נותנים תחושה מהנה של שיטוט במקום שכאילו נלקח מן האגדות. לאחר ארוחת צהרים, נצא מערבה אל עבר קאבו דה רוקה, הנקודה המערבית ביותר ביבשת אירופה, המקום בו האמינו כי נגמר העולם וממנו יצאו מגלי הארצות הפורטוגלים. נבקר בכף הסלע, מצוק תלול שגובהו 144 מטרים, ובראשו מגדלור שנבנה בשנת 1772 לרגליו מתנפצים גלי האוקיינוס האטלנטי. משם נמשיך לעבר חוף האוקיינוס השקט לביקור בשתי עיירות ציוריות בולטות באזור: אסטוריל וקשקאיש. עשירי המדינה מעבירים את ימי הקיץ שלהם בעיירות אלה בהן ממוקמים בתי הקיץ והווילות המפוארות. בתום הסיור נחזור לעיר ליסבון, נחזור למלון לארוחת ערב ולינה.

יום
8

ליסבון-תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר, העברה לשדה בליסבון, לטיסה חזרה ארצה.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים