פרטי הטיול
פניני בריטניה ואירלנד

פניני בריטניה ואירלנד

בריטניה, אירלנד

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • קיימברידג' – עיר האוניברסיטאות

  • אזור האגמים – שייט באגם ווינדרמיר

  • גרטנה גרין – "טקס החתונה"

  • אדינבורו – המבצר

  • בלפסט – סיור בעיר, כולל בית הכנסת

  • סוללת הענק – תופעת הטבע המרשימה

  • קונמרה – שמורת הטבע

  • שייט בים האירי לצ'סטר

  • סטרטפורד – עירו של וויליאם שייקספיר

  • גריניץ' – בה עובר קו האורך 0

12
ימים
יום
1

תל אביב – לונדון, קיימברידג', יורק

נמריא מנתב"ג בטיסת בוקר של אל על ללונדון. עם הנחיתה ניסע לקיימברידג’, עיירה אוניברסיטאית קטנה ומקסימה, השוכנת על גדות נהר קאם הקטן, אשר על שמו נקראת העיירה. בעיירה שהתפרסמה במוסדות האקדמיים, בנופים הירוקים ובאווירה הכפרית השקטה, נערוך סיור היכרות במהלכו נתרשם מהמבנים העתיקים ונטייל בין השבילים המוריקים. נמשיך צפונה ולעת ערב נגיע למלון באזור יורק, בירת חבל יורקשייר.

יום
2

יורק, אזור האגמים

סיור בוקר ביורק, אחת הערים העתיקות באנגליה שנוסדה ע"י הויקינגים. נצפה אל הקתדראלה המרשימה, מהיפות באירופה ואחת הדוגמאות המפוארות לסגנון הבנייה הגותי באירופה. נראה את חומותיה העתיקות של העיר, הניצבות על יסודות הביצורים הרומיים והן מהשלמות ביותר בבריטניה, את מצודת יורק והאנדרטה לזכר תושביה היהודים שעשו מעשה "מצדה" ומרביתם העדיפו להתאבד במצודה ולא להתנצר, בתקופתו של ריצ'רד לב הארי, בשנת 1190. בתום הסיור ניסע לאזור האגמים היפהפה, שנתן השראה לגדולי המשוררים בבריטניה. נערוך שייט מהנה באגם ווינדרמיר ולינה באזור.

יום
3

גרטנה גרין, גלזגו

פנינו מועדות לגרטנה גרין, עיירת הגבול עם אנגליה בה נהגו לחתן קטינים מסורבי חיתון ונצפה ב"טקס החתונה", בו הנפח הינו המחתן הראשי. נמשיך לגלזגו ועם ההגעה נערוך סיור היכרות שיכלול את כיכר ג'ורג' ותצפית על בית העירייה המרהיב. לינה באזור.

יום
4

אדינבורו

ניסע לאדינבורו, בירת סקוטלנד עד לאיחודה עם אנגליה ב-1707 ואשר הוכרזה כאתר מורשת עולמי ע"י אונסקו. נערוך סיור מודרך במהלכו נבקר ב"רויאל מייל", המחבר את המבצר אל ארמון הולירוד - בו התגוררה מרי, מלכת הסקוטים. נבקר במבצר המפורסם ודרך גנים וירק, "נגלוש" מן העיר העתיקה אל רחוב פרינסס. נטייל בין בתי הכלבו המציעים חצאיות סקוטיות מסורתיות והמוזיאון הלאומי שבסמוך לו כתבה ג'יי.קיי. רולינג את "הארי פוטר". לקראת ערב נחזור למלון.

יום
5

בלפסט (צפון אירלנד)

נצא דרומה לעיר הנמל ונחצה בשייט במעבורת את התעלה הצפונית. לאחר העגינה נמשיך לבלפסט, בירת צפון אירלנד השייכת לממלכה הבריטית. בעיר המיוחדת בסגנון מבניה הויקטוריאנים והקתדראלות עוצרות נשימה, נערוך סיור בו נראה את בית העירייה, בית האופרה, המספנות הגדולות ומגדל השעון. נגיע אל הרחובות שאנקיל ופולס הידועים, שהיוו את זירת המאבק בין הפרוטסטנטים והקאתולים וגם נחזה בציורי הקיר ובאנדרטאות הרבות המנציחות את המחיר הכבד ששילמו התושבים על ה"צרות". במידה ויתאפשר, נבקר בבית הכנסת המקומי ובבלפסט נמצא אף מקום משלנו, בית הולדתו של נשיאה השישי של מדינת ישראל, חיים הרצוג.

יום
6

סוללת הענק, לונדונדרי

ניסע לסוללת הענק במחוז אנטרים, תופעת טבע מרשימה ואתר גיאולוגי בו קיימים כ-40 אלף עמודי בזלת משושים צמודים שהוכרז גם כאתר מורשת עולמי מטעם ארגון אונסק"ו. בהמשך דרכנו נראה את גשר החבלים, ששימש את דייגי דגי הסלמון. נמשיך אל עיר החומה לונדונדרי (בפי הפרוטסטנטים), דרי (בפי הקתולים), השנייה בגודלה בצפון אירלנד ונסייר רגלית בעיר העתיקה ועל חומותיה. דרי היא העיר שסימלה יותר מכל את המאבק העקוב מדם. נסייר במרכז העיר בשכונות הקתוליות וציורי הקיר המנציחים את המאבקים והקורבנות. לינה בדרי או בסליגו.

יום
7

קונמרה, גלוואי

נצא דרומה לכוון שמורת הטבע קונמרה, השוכנת בקצה של אירופה, על החוף המערבי של אירלנד - אזור בעל נופים פראיים, הרים, מפרצים, נחלים, עיירות קסומות ואגמים. נראה את טירת קילמור מהמאה ה-19 ונבקר בעיירה קליפדן. לסיומו של יום נגיע לגלוואי, כפר דייגים שצמח והתפתח למרכז תוסס ועיר אוניברסיטאית. נערוך סיור היכרות בו נראה את כיכר איירה הצבעונית, את מצודת לינץ' והאנדרטה הקרויה על שמו וכן את כנסיית סט. ניקולאס, בה(יש אומרים), התפלל כריסטופר קולומבוס לפני חציית האוקיינוס. לינה באזור.

יום
8

דבלין (אירלנד)

פנינו מועדות לדבלין, בירת אירלנד בה התרבות האירית המיוחדת מורגשת בכל פינה בעיר - טירות, ארכיטקטורה, פאבים אירים, מאכלים אירים ובירה איכותית. עם ההגעה נתחיל בסיורנו המודרך בו נראה את הכיכרות האלגנטיות מתקופת המלך ג'ורג', את ה"דויל" - בית הפרלמנט האירי, פניקס פארק וכן נראה את מבני מבשלת הבירה המפורסמת- גיניס. נערוך תצפית על קתדראלת סט. פטריק - בה קבור גם ג'ונתן סוויפט, הסופר שכתב בין היתר את "מסעות גוליבר". נראה את טריניטי קולג' – האוניברסיטה החשובה בדבלין ונסיים ברחוב אוקונול, בו נמצא בית הדואר שהיה מוקד המרד נגד הבריטים בפסחא 1916. בערב – ניתן לצאת לבילוי בערב אירי אופייני וליהנות מהכישרון המוזיקלי של בני העם האירי.

יום
9

צ'סטר, ליברפול

הסעה לנמל ממנו נחצה בשייט את הים האירי לצ'סטר, מהיפות בערי בריטניה, בה נראה את שרידי החומה הרומית ונתרשם מהארכיטקטורה המיוחדת לבית טיודור. נסיים את היום בליברפול, עירם של להקת "החיפושיות" האגדית.

יום
10

סטרטפורד, גריניץ', לונדון

ניסע לסטרטפורד, עיר ציורית ומקסימה המוכרת בעיקר בזכות היותה עיר הולדתו של גדול המחזאים והמשוררים של הממלכה ונחשב לאחד מגדולי המחזאים של כל הזמנים, וויליאם שייקספיר. נסייר בעיר ונתחקה אחרי ההיסטוריה הפרטית של שייקספיר, שהפכה להיסטוריה של הספרות האנגלית. נמשיך ללונדון ועם ההגעה נבקר בגריניץ', בו עובר קו האורך 0 ובו נקבעה נקודת ההתחלה של כל אזורי הזמן בעולם. נצפה על הנוף המרהיב ועל נהר התמזה, החוצה את לונדון ואשר על גדותיו נוסדה העיר. נתרשם מקאטי-סארק, סירת המפרשית האחרונה שנבנתה במאה ה-19. בערב – ניתן לצאת להיכרות ראשונה בלוויית מלווה הקבוצה ובתחבורה הציבורית – כיכר פיקדילי, אזור הסוהו והתיאטראות וכיכר טרפלגר.

יום
11

לונדון

עם בוקר נצא לסיור פנורמי בו נבקר ב"סיטי" - המרכז הפיננסי של לונדון, נצפה בגשר לונדון המרשים ובמצודה המפורסמת. ניסע לאורך נהר התמזה עד לבתי הפרלמנט ומגדל השעון - ה"ביג בן". נמשיך לכיכר טרפלגר, המנציחה את ניצחונה של בריטניה על צרפת בקרב טרפלגר בשנת 1805. במרכז הכיכר ניצב עמוד נלסון, שעליו פסלו של הלורד אדמירל נלסון, מפקד הצי הבריטי בקרב טרפלגר. נראה את רחוב דאונינג 10 - מקום מושבו של ראש הממשלה, נמשיך דרך כיכר פיקדילי ונראה את ארמון בקינגהם - מקום מגוריה של משפחת המלוכה הבריטית ומקום חילופי המשמר המלכותי. בהמשך נגיע לקובנט גארדן (שם הוסרט הסרט "גברתי הנאווה"), עם האווירה המיוחדת שבו כולל מופעי הרחוב. מכאן חזרה עצמאית למלון או להתחיל ל"חרוש" את בתי הכולבו באוקספורד סטריט ובריג'נט סטריט. בערב – אפשרות לצאת ולחזות בהצגת מחזמר.

יום
12

לונדון – תל אביב

יום אחרון בלונדון. למעוניינים אפשרות להשתתף בסיור לוינדזור ולבקר בארמון המלוכה המחודש, המשמש למגורי מלכי אנגליה מאות בשנים. פינוי חדרים בשעות הצהריים ובערב ניסע לנמל התעופה לטיסת הלילה חזרה ארצה, לנמל התעופה ע"ש בן גוריון.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים