פרטי הטיול
משפחות קרואטיה סלובניה

משפחות קרואטיה סלובניה

קרואטיה, סלובניה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • שמורת הטבע פליטביצה: מסלול הליכה רגלי באחת משמורות הטבע היפות בעולם

  • זאגרב: סיור מודרך בעיר העתיקה והחדשה

  • ביקור בכפר המשוחזר קומרובץ

  • סלובניה: מערת הנטיפים פוסטוינה

  • תצפית על טירת פראדיאמה

  • קניון וינטגר: מסלול הליכה קל ונעים

8
ימים
יום
1

תל אביב – זאגרב

נטוס מנמל התעופה בן-גוריון לזאגרב, בירת קרואטיה. לאחר הנחיתה נצא לכיוון המלון. ארוחת ערב במלון וחלוקה לחדרים. לאחר התארגנות, נצא רגלית לסיור באזור המלון.

יום
2

שמורת פליטביצה

את היום נקדיש לביקור בשמורת הטבע של אגמי פליטביצה. שמורת פליטביצה שמורת טבע מהיפות באירופה, שוכנת ברמת ליקה ומשתרעת על פני כ 300 אלף דונם. בשמורה למעלה מ 16 אגמים צלולים כבדולח הנופלים אלה על אלה במפלים מרהיבים בתוך נוף קדומים מיוער ועוצר נשימה. גבעות מיוערות מקיפות את האגמים, שצבעם טורקיז ואשר מחוברים כעין מחרוזת של מפלים ואשדות. מעשה פלא של הטבע ברוב הדרו. עם ערב נשוב למלוננו.

יום
3

זאגרב - לובליאנה

את הבוקר נקדיש לסיור מודרך בזאגרב, נטייל ברחובות העיר העתיקה, נעבור דרך שער העיר, מחלקה הגבוה אל המרכז החדש יחסית. נראה את כנסיית מרכוס הקדוש, בית הפרלמנט, מגדל התותח המפורסם, קמפוס האוניברסיטה ובניין האופרה. בתום הביקור והסיור נצא בנסיעה ונחצה את הגבול ונעבור לסלובניה היפהפיה. לקראת הערב נגיע למלון שבאזור לובליאנה. ארוחת ערב במלון, חלוקת לחדרים ויציאה להכרות רגלית באזור המלון.

יום
4

קניון וינטגר – בלד: פארק חבלים, מגלשות הרים

בשעת בוקר ניסע אל המפורסם באתריה של סלובניה, אגם בלד ועיירת הנופש שלגדותיו. את יומנו באזור נתחיל במסלול הליכה בשמורת וינטגר, לאורך נחל הזורם בתחתית קניון. משם נעלה ברכבל סקי לפעילות בפארק החבלים של בלד: אומגות, גשרי חבלים, גשרי עץ, קיר טיפוס חבלים ועוד, פארק מלא פעילויות. כל המבקרים מקבלים ציוד מתאים ועוברים הדרכה מקצועית קצרה לפני תחילת הפעילות. פארק מספק זרימת אדרנלין כיפית ומותאם ברמות קושי שונות לפי הגילאים של הילדים. בסיום הפעילות בפארק נגלוש מטה במגלשות ההר. נסיים את היום בעיירה למרגלות האגם, בתי קפה, מסעדות וחניות מזכרות. לקראת הערב נגיע חזרה למלון.

יום
5

מערת הנטיפים פוסטוינה, תצפית על טירת פראדיאמה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לביקור באחת מפינות החמד של סלובניה והעולם, מערת הנטיפים הגדולה פוסטוינה, אשר בחבל הקארסט. ניסע בקרונות חשמליות העוברות בין תצורות קארסט יפות, המוארות בתאורה צבעונית. נלך ברגל בנבכי המערות, נראה צורות שונות ומשונות ונפליג על כנפי הדמיון. נמשיך לביקור בכפר פראדיאמה ונצפה על הטירה המפורסמת החצובה בסלע ונספר את אגדת ארזם הגיבור. בתום הביקורים נשוב למלונינו לארוחת ערב ובילוי ערב חופשי.

יום
6

אגם בוהין

הבוקר נצא לאגם בוהין היפהפה! אגם בוהין המדהים, שבעצם כלוא כאמבטיה צרה וארוכה בין רכס הרי הטריגלב ורכס הר הווגל, המשמש כאתר סקי מבוקש בחורף וכאזור טיולים מקסים בקיץ. נעלה לתצפית מהר ווגל ונראה את הנוף המקסים של האזור. לאחר מכן נרד לאגם ונצא לפעילות של שייט קאנו באגם. במהלך היום יהיה זמן לרחיצה באגם. בתום היום נגיע חזרה למלון.

יום
7

לובליאנה - פארק מים

נתחיל את הבוקר בסיור מודרך בעיר היפהפיה לובליאנה, במהלכו נראה את גשר המשולש השוכן על נהר הליובליאניצה, ככר בית העירייה העתיק הבנוי בסגנון הברוק, סימטת היהודים ועוד. זמן חופשי בשוק הבוקר המקומי ובו תוכלו למצוא פירות, ירקות, חפצי אומנות, מזכרות, ביגוד ועוד.. שוק נעים ורגוע על שפת הנהר. לקראת הצהריים נגיע לבילוי כשל 4 שעות בפארק מים הסמוך לעיר. את הזמן שלנו נבלה במרכז הפארק שנקרא "הרפתקאות העולם". אזור זה בפארק מציע מגוון פעילויות, כולל אזור מיוחד לפעילות ילדים. בריכה מקורה ובריכה חיצונית, מגלשות, בריכת גלים, מערה תת קרקעית, גייזרים, מפלי מים ועוד... בתום היום מלא הפעילויות נגיע חזרה למלון.

יום
8

קומרובץ – זאגרב – תל אביב

אנו עוזבים היום את המלון ואת סלובניה, ומתחילים בנסיעה חזרה לזאגרב לקראת טיסתנו חזרה ארצה. בדרך לזאגרב נעצור לביקור בכפר קומרובץ, הכפר שהתפרסם בשל יליד המקום, מנהיג יוגוסלביה לשעבר, יוסיפ ברוז טיטו. רעיון שימור הכפר החל בשנת 1952, עם שימור ביתו של טיטו לכבוד ביקורו במקום. בשנת 1979 החלו בעבודות לשימור הכפר, כאשר תושבי הכפר החלו לאסוף חפצים ישנים ולשחזר בתים ובתי מלאכה. אנחנו נטייל בחלקו של הכפר המשוחזר ונשמע את סיפורי המקום וסיפורו של טיטו. בהתאם לשעת הטיסה נגיע לנמל התעופה של זאגרב ונעלה על טיסתנו חזרה לתל אביב.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים