פרטי הטיול
נפלאות הדרקון הצהוב

נפלאות הדרקון הצהוב

קמבודיה, וייטנאם

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • מופע בובות המים

  • טיול ריקשות בעיר העתיקה בהאנוי

  • שיט במפרץ הדרקון כולל ארוחת צהריים

  • ביקור בקברי המלכם ובפגודת טו דם בהואה

  • מוזיאון המלחמה בסייגון

  • מקדש הקאו דאי

  • ביקור במחילות קו צ'י

  • ביקור בשווקים הצפים של דלתת המקונג

17
ימים
יום
1

תל אביב, האנוי

נפגש בנמל התעופה בן גוריון ונטוס לעבר האנוי.

יום
2

האנוי

עם הנחיתה בהאנוי, בירת וייטנאם, העברה לבית המלון.

יום
3

האנוי

את היום נקדיש לביקורים בהאנוי, נבקר במוזיאון הלאומי ובמוזוליאום של אבי האומה הוייטנאמית המודרנית- הו צ'י מין )אם יתאפשר(. נראה את מקדש "קואן טאן", את פגודת העמוד, מקדש הספרות שנבנה במאה ה-11 ומבני האוניברסיטה. נערוך טיול ריקשות חוויתי בעיר העתיקה. אחר הצהרים נבקר באגם הציורי Hoan Kiem ובמקדש Ngoc Son הממוקם במרכזו ונצפה במופע תיאטרון בובות המים. ארוחת ערב ובסיומה העברה לתחנת הרכבת ומשם ברכבת הלילה ללאו צ'אי. )לעתים הנסיעה תתבצע באוטובוס(.

יום
4

סאפה, שבטי ההרים

הגעה בשעות הבוקר המוקדמות וארוחת בוקר. יום זה יוקדש למפגש עם שבטי ההרים החיים בנוף דרמטי ומיוחד: עמקים צרים, טרסות חקלאיות שהוכשרו על מדרונות תלולים, מעברי הרים מפותלים, נהרות צלולים ויערות עצי במבוק עם עצי מחט. נחשף לכפרים ושבטים השונים זה מזה בסגנון לבושם, בניית הכפרים ואופי החיים. נבקר בכפר קט קט, כפרם של בני שבט המונג, בטא ואן, לאו קאי, נמשיך לביקור במפל הכסף ומעבר ההרים טראם טון. לקראת סוף היום נגיע לסאפה עיירת נופש הררית שהצרפתים הקימו בשנת 1922.

יום
5

סאפה האנוי

נצא לביקור באחד מהשווקים הססגוניים של הכפריים, מכל האזור המגיעים למכור את מרכולתם, החל מירקות ופירות אקזוטיים, עבודות יד שונות ובגדים ססגוניים. לאחר הביקור, נמשיך בטיולים באזור סאפה ולקראת ערב נחזור ברכבת לילה להאנוי. )או לחילופין באוטובוס(.

יום
6

האנוי, מפרץ האלונג ביי

בשעת הבוקר נשוב להאנוי, ארוחת בוקר ולאחריה נצא בנסיעה לעבר האלונג ביי המשתרע משפך הנהר האדום ומזרחה, לאורך חופי מפרץ טונקין, אחד מאתרי הנוף המרשימים ביותר בדרום מזרח אסיה והוגדר כאחד מפלאי תבל החדשים. נשוט ב"מפרץ הדרקון", נצפה באיים קרסטיים המזדקרים ממימיו ויוצרים נוף מיוחד במינו. נחלוף על פני כפרים צפים ונבקר במערות שעוצבו על ידי המים והרוח. כולל ארוחת צהרים על סיפון האוניה.

יום
7

האנוי, הואה

נשוב להאנוי ומשם נצא בטיסה לעבר בירתה הקדומה של הקיסרות הוייטנאמית- הואה. נצא לשיט מרתק על מימיו של נהר הבושם ונראה את סירות הבמבוק של הוייטנאמים המשמשים להם כמגורים ב"כפרים צפים". נבקר בפגודת טיאן מו ובקברי המלכים ונעמיק היכרותנו עם שושלות הקיסרים של וייטנאם. נסיים את היום בשוק דונג בהא.

יום
8

הואה, הוי האן

ארוחת בוקר ואחריה נצא לביקור במצודה ובעיר האסורה, בה נוכל לראות את שרידי העיר העתיקה של הואה ונתרשם מפגודת 7 הקומות. נפרד מהואה וניסע דרומה דרך מעבר ההרים המכונה "אוקיאנוס העננים". ים והרים, גגות רעפים של כפרי דייגים ציוריים, צמחיה ירוקה ומטעי אורז ילוו אותנו לעיר הנמל ההיסטורית הוי האן. נעצור בדאנאנג לביקור במוזיאון צ'אם הבנוי מאבן חול ובו מוצגים של שושלת צ'מפה, אשר שלטה באזור. )כולל א. צהריים(.

יום
9

הוי אן

היום נבקר בסמטאותיה הציוריות של עיר הנמל ההיסטורית הוי אן. נראה את הבתים העתיקים הבנויים בסגנון יפני מסורתי ומקורים ברעפי חרס אדומים, את הגשר היפני ואת השוק הססגוני. נחלוף על פני הרי השיש העצומים, המסמלים על פי המקומיים את 5 יסודות הטבע )עץ, מים, אש, מתכת, אדמה(. נמשיך לביקור בכפר הקדרים טאן הא, שתושביו מתמחים בקדרות והכנת כלי בית מחמר וקרמיקה ונצפה בתהליך ההכנה. נמשיך לביקור בבית הקהילה של פוק קיין.

יום
10

דנאנג, הו צ'י מין

נצא בנסיעה לשדה התעופה של דנאנג ונמריא להו צ'י מין סיטי )סייגון(. עם ההגעה נתחיל את סיורנו בעיר. נראה את מבניה הקולוניאליים המרשימים, בית העירייה וקתדראלת נוטרדאם, הבנויה בסגנון צרפתי, נבקר במוזיאון המלחמה ובצ'ינה טאון, השכונה הסינית בה נפגוש מאות אלפי סינים המסתופפים בין דוכנים עמוסים בשלל מוצרים ססגוניים. נראה את מלון רקס המפורסם, ממנו המריאו אחרוני המסוקים האמריקאים, טרם נפילתה של סייגון ונחווה את הכרך התוסס והאדיר. בשעות הערב נצא להתרשם מחיי הלילה התוססים של הכרך הגדול )ברגל או בתחבורה ציבורית(.

יום
11

הו צ'י מין, מערות קוצ'י, מקדש קאו דאי

יום מרתק לפנינו, בו נוכל לעמוד מקרוב על מאורעות מלחמת וייטנאם ועל הדת הקאו די המרתקת. ניסע למחוז טאי נין, דרך נופים מרהיבים וכפרים חקלאים, בהם נראה רועי אווזים ושדות אורז. בשעות הצהריים, נשתתף בטקס רב רושם בו לוקחים חלק מאות מתפללים וכוהנים השייכים לכת הקאו דאי, המשלבת בתוכה יסודות מהנצרות, מהקונפוציוניזם והבודהיזם, בהנהגת דמויות שונות "כויקטור הוגו" "ומשה רבנו". בתום הביקור, נצא למערות קו צ'י וננסה להבין את מורכבות מלחמת וייטנאם. נזחל במערות, נראה את חדרי המלחמה ובתי החולים, כולם במבנים תת קרקעיים שהשתרעו על שטח של מאות קמ"ר שקושרו על ידי מערכת מחילות מסועפת. בתום הביקור, נחזור להו צ'י מין.

יום
12

הו צ'י מין, דלתת המקונג, קאן טו

ניפרד מהו צ'י מין וניסע דרומה לעבר דלתת המקונג. נשוט בתעלות הצרות בסירות עץ וננסה להבין מדוע נאלצו האמריקאים להפציץ את דלתת המקונג הסבוכה. נראה את השוק הצף קאי בה, נעצור בבית מקומי ונוכל לטעום מפירות העונה. בתום הביקור נגיע למלוננו באזור קאן טו שבדלתת המקונג. )כולל א. ערב(.

יום
13

צ'או דוק, דלתת המקונג

נמשיך בביקור באזור שפך נהר המקונג האדיר. נשוט אל השווקים הצפים ונצפה בסחר החליפין המתבצע בין המקומיים - מחזה מרהיב של סירות עץ עמוסות בסחורה טרייה, פירות, ירקות ומוצרי טקסטיל. נמשיך בנסיעה לאורך מעלה נהר המקונג, נחצה את רכסי גבעות הסאם, נבקר במקדשי האזור ונגיע ללינה בעיירת הגבול, על גדת נהר המקונג, צ'או דוק. )כולל א. צהריים(.

יום
14

צ'או דוק, פנום פן, סיאם ריפ

נצא לשיט חוויתי בסירות מהירות במעלה נהר המקונג לכיוונה של פנום פן, בירת קמבודיה. נבצע מעבר גבול ואנו בקמבודיה. לאחר ההגעה נערוך סיור בעיר הבירה פנום פן )אם הזמן יאפשר( וניסע לנמל התעופה ממנו נמריא לסיאם ריפ, הנמצאת בסמוך לעיר המקדשים – אנגקור, שהייתה בירת ממלכת הח'מר הקדומה. כאן נמצא מכלול ארכיאולוגי הנחשב לאחד מפלאי העולם העתיק.

יום
15

סיאם ריפ - מקדשי אנגקור

נתחיל את ביקורינו באחד מפלאי תבל – אנגקור ואט. נטייל בנבכי העבר, בין פסלי בודהה המדהימים, דמויות אבן קפואות, סטופות וצריחים הטובלים ביערות הגשם של קמבודיה. נבקר בשער העיר, במקדש בא- יון, בבמת הפילים ובמקדש הגדול מכולם – טה פרום . לסיום נחווה שקיעה מרהיבת עין ונפש, מגבעת פנום הבה קונג. בתום הסיור נחזור למלוננו. בערב - ארוחת ערב בליווי מופע מקומי של ריקוד ומחול קמבודי.

יום
16

סיאם ריפ, תל אביב

נמשיך ונסייר בין שרידי המקדשים והמבנים המשמשים עדות לעוצמתה האדירה של ממלכת הח'מר. נצא לשיט על אגם טונלה סאפ – "האגם הגדול" – מקווה המים המתוקים הגדול בדרום מזרח אסיה. )מותנה במזג האוויר(. העברה לשדה התעופה ומשם נצא בדרכנו חזרה ארצה.

יום
17

תל אביב

נחיתה בנתב"ג.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים