פרטי הטיול

סרי לנקה

סרי לנקה

סרי לנקה

האטרקציות העיקריות בטיול:

  • בית היתומים לפילים
  • דמבולה
  • מצודת הסלע של סיגיריה
  • בפולונארוואה : שרידי ארמון המלך ומתחם המקדשים
  • הגנים הבוטאניים
  • ביקור במטע תה ובמפעל לעיבוד תה
  • טיול ג'יפים בפארק יאלה
  • ביקור במדגרה של צבי הים
11
ימים
יום
1

תל אביב – קולומבו

צא בטיסת לילה דרך איסטנבול לקולומבו בירת סרי לנקה.

יום
2

קולומבו

לאחר הנחיתה בשעות אחר הצהריים המוקדמות בקולומבו, עיר הבירה של סרי לנקה, העברה לקולומבו וסיור קצר להיכרות המקום. ארוחת ערב ולינה במלון באיזור קולומבו.

יום
3

קולומבו - נגומבו – פינאוולה - דאמבולה

בשעות הבוקר ניסע לביקור בשוק הדגים הגדולים בעיר הדייגים נגומבו, משם נמשיך לביקור וצפיה בעדר הפילים בבית היתומים לפילים בפינאוולה. נצפה בהאכלת הפילים הצעירים בבקבוק חלב ובהשתכשכותם במי הנהר. נמשיך לכיוון דאמבולה, שם נבקר במערות המצויירות של מקדש הזהב* שבמרומי הצוק של דמבולה שנחצבו במאה הראשונה לפני הספירה ועוטרו בעשרות פסלים וציורים מחייוו של בודהה (אתר מורשת עולמי). בתום היום הארוך נתארגן בבית המלון ונהנה מארוחת ערב דשנה במלון. * ייתכן כי נבקר באתר זה ביום 5 בבוקר

יום
4

דאמבולה – פולונארוואה – סיגיריה - דאמבולה

לאחר ארוחת הבוקר נבקר בפולונארוואה (אתר מורשת עולמי) בירתה השניה של סרי לנקה מהמאות ה-11- 12. נבקר במוזיאון המקומי ולאחריו בשרידי ארמון המלך והמרכז השלטוני, במתחם המקדשים ובפסלי הבודהה העצומים שנחצבו בסלעים. נצפה בסטופה הגדולה ובאגם מלאכותי ומערכות אגירת המים שיצר המלך פראקאמבאהו. אחה"צ נצא לבקר באחת האטרקציות המרשימות ביותר של סרי לנקה – המבצר המלכותי של סיגיריה הבנוי בראש סלע ענק שניצב בודד בסביבתו ועליו מצויירות סצינות ארוטיות של הנערות השמימיות. נוכל להתרשם מאופי חיי המלכים בזמנים ההם ומהנוף הנפלא של הג'ונגלים הסובב את הסלע הבולט. חזרה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום
5

דמבולה – מאטאלה – קנדי

עם בוקר נשים פעמינו לקנדי, העיר השנייה בגודלה באי ומקום משכנו של מקדש השן ובו על פי האמונה נמצאת אחת משיניו של בודהה. בדרך נעצור במאטאלה לצפות במקדש הינדו, נמשיך ונבקר במפעל לייצור באטיק ובחוות תבלינים וצמחי מרפא ללמוד את תהליך הפקת החומרים מהם. בערב נבקר במקדש השן ונצפה בהופעת פולקלור מיוחדת. העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום
6

קנדי – נוארה אליה

לאחר ארוחת הבוקר נבקר בגנים הבוטאניים המלכותיים בפראדנייה בהם מאות מינים של צמחים אקזוטיים מרחבי האימפריה הבריטי. נשים פעמינו אל עבר ההרים. נמשיך דרומה בדרכים הרריות פתלתלות ב"ארץ התה" של סרי לנקה. הנוף לאט לאט מתחלף מנוף של גבעות לנוף הרים משכר חושים. נבקר במטע ובמפעל לעיבוד תה ונראה את תהליך יצורו. בדרכנו נעבור בממלכתו של השד ראוונה. אחה"צ נגיע לעיירה נואירה אליה שהוקמה ע"י הבריטים, הידועה בכינוי "אנגליה הקטנה", ועדיין משמרת תחושה קולוניאלית. העברה למלון לארוחת ערב ולינה במלון.

יום
7

נוארה אליה – מישורי הורטון – מפלי רוואנה - מעבר אלה - קאטאראגמה

בשעת בוקר מוקדמת, לפני הזריחה, נצא את המלון בדרכנו לביקור בשמורת הטבע של מישורי הורטון – רמה בגובה של כ-2000 מ' מעל פני הים. נערוך מסלול הליכה של מספר ק"מ בנוף חשוף וערפילי עד ל-"סוף העולם", הנקודה בה צונח המדרון בתלילות כלפי מישור החוף הדרומי של האי. לקראת צהרים נמשיך לכיוון קאטאראגמה אשר במישור החוף הדרומי של האי. בדרכנו נעבור במעבר אלה, נבקר במפלי ראוונה הציוריים. לאחר נסיעה ארוכה בנוף טרופי חקלאי ירוק, נגיע לקאטאראגמה לקראת ערב. נבקר במקדש קאטארגמה לשם מגיעים עולי הרגל לקבל ברכת האלים לעסקאות ולצמתים בחייהם. העברה למלון באיזור לארוחת ערב ולינה במלון.

יום
8

קאטאראגמה – גול – ברוואלה

מוקדם בבוקר נצא לספארי ג'יפים בשמורת יאלה המפורסמת כמקום משכנם של ציפורים ויונקים רבים ובהם העדרים האחרונים של הפיל האסייתי שנשארו חופשיים בטבע, אם יתמזל מזלנו, נראה את הנמר המקומי, פרטים ממנו נצפים מדי פעם. נצא בנסיעה לאורך החוף הדרומי בנוף של ביצות, שדות אורז ושמורות צפורים לכוון מלוננו בחוף המערבי של האי. בדרכנו נכנס לביקור בעיר גול, מוקפת החומה אשר שומרת את הצביון ההולנדי הקולוניאליסטי, הנחשבת לתרשיש המקראית (אתר מורשת הסטורית עולמי). כמו כן, נצפה "בדייגי הכלונסאות", אחד מסמליו של האי. נוכל להתרשם מהדייגים המקומיים שעדיין משתמשים באותה שיטת הדייג מלפני אלפי שנים. לקראת ערב נגיע לארוחת ערב ולינה בבתי המלון שבאיזור קלוטארה או ברוואלה. שמורת יאלה, מהמקומות הבודדים במזרח שבהן ניתן לחוות טבע לא מופרע וגם לראות בע"ח. חוויית הספארי מזכירה את זו הקנייתית, אך שונה ממנה בכמות בעלי החיים הנצפים. בד"כ פרטים בודדים, לעתים מפתיעים (הברדלס המקומי) עדרי פילים, יונקים שונים ועשרות מיני ציפורים.

יום
9

נהר המאדו – מיטייאגודה – ברוואלה

את היום נקדיש לאטרקציות החוף המערבי. נפתח בשייט ספארי בסירה בנהר המאדו ובלגונה. נתוודע לאופן עיבוד הקינמון ולמגוון התוצרים מעץ הקוקוס. נבקר במכרה אבן הירח ובמדגרה של צבי הים, פרויקט ייחודי שהחל במקום ונועד למנוע הכחדתם של צבי הים. הצבות מגיעות לחוף מדי לילה להטלת הביצים. לאחר מכן נחזור למלון להנות ממגוון שירותי המלון והחוף הסרי לנקי האקזוטי הנחשב לאחד היפים בעולם. ארוחת ערב ולינה במלון.

יום
10

ברוואלה – קולומבו – ת"א

בשעות הבוקר נשים פעמינו לקולומבו. בדרך נעצור לביקור במקדש הבודהיסטי החדש והמיוחד בקאלוטארה. לקראת צהרים נגיע לקולומבו הבירה הכלכלית של סרי-לנקה לסיור שיכלול את אתריה החשובים והמרכזיים של העיר ואת רובע השווקים הצפוף, פתה. עוד יזדמן לנו להשלים קניות של מזכרות ומתוצרת האי באחד ממרכזי הקניות החדשים בעיר. ארוחת ערב מוקדמת מסכמת לסיום הטיול ולאחריה העברה לכוון שדה התעופה לטיסת לילה שתובילנו לאיסטנבול ומשם לישראל.

יום
11

קולומבו-תל אביב

בשעות הבוקר של יום 11 ננחת בנתב"ג עמוסי חוויות.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים