פרטי הטיול
הדמעה של בודהה

הדמעה של בודהה

סרי לנקה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • שוק הדגים בנגומבו

  • בית היתומים לפילים

  • מצודת סיגרייה

  • ספארי ג'יפים בפארק הלאומי מינרייה

  • גן התבלינים במאטלה

  • סיור במטעי התה

  • מדגרת הצבים בקוסגודה

13
ימים
יום
1

תל-אביב- קולומבו

מנמל התעופה בן-גוריון נעלה לטיסה סדירה לקולמבו, בירת סרי לנקה )נחיתת ביניים באחד מיעדי אירופה / אסיה(.

יום
2

קולומבו - נגומבו

נחיתה בקולמבו ביום מספר 2, עם הנחיתה העברה למלון בנגומבו המרוחקת כ-05 דקות נסיעה משדה התעופה של קולמבו. הגעה למלון, ארוחת ערב והתארגנות בחדרים.

יום
3

נגומבו: שוק הדגים - פינאוולה, בית היתומים לפילים – אזור דמבולה

בשעת בוקר מוקדמת נצא לביקור בשוק הדגים המפורסם בנגומבו. נחזור למלון לארוחת בוקר ונצא לפינאוולה ובביקור בבית היתומים לפילים. המקום הוקם בשנת 5790 והתחיל את דרכו עם סה"כ 9 פילים יתומים. חלקם נהנים היום ממזלם הטוב לראות את נכדיהם. המטרה הראשונית של המרכז הייתה מטעמי תיירות, אך במהרה הוא הפך להיות שמורה ומרכז לימודי/חינוכי. נהנה מרכיבה חוויתית על גבי הפילים. נעבור בין שבילי הג'ונג'ל ונחצה נהרות רדודים. בשעות הערב נגיע למלון שבאזור דמבולה. ארוחת ערב במלון.

יום
4

סיגיריה – ספארי בפארק הלאומי מינרייה

נתחיל את היום בביקור במצודת סיגירייה, מי שהייתה צריכה להיחשב כפלא עולם שמיני. המקום גם מכונה "סלע האריה", משום שבעבר הייתה בנויה כאריה ענק אך מה שנותר ממנו היום הן רק כפות הרגליים. המצודה ממוקמת על סלע זקוף וגבוה המאפשר להשקיף ממנו על הג'ונגלים סביב. עוד נמצא כאן ציורי קיר עדינים ויפיפיים בני אלפי שנים של נשים צעירות ויפות חלקן מעורטלות למחצה. עם תום הסיור נצא בנסיעה לפארק הלאומי מינרייה לספארי ג'יפים. בפארק זה מאות בעלי חיים ומיני צמחים. צביים, קופים, נמיות, נמרים, עטלפים וזוחלים כמו תנינים, פיתונים וצגים. יש בפארק הלאומי מינריה בסביבות 565 מינים של ציפור, 75 מינים של דו חיים, 20 מיני זוחלים, 26 מיני דגים ויותר מ- 97 מיני פרפרים. בתום היום חזרה למלון ארוחת ערב במלון.

יום
5

דמבולה – מאטלה: גן התבלינים – קאנדי

הבוקר נבקר במערות שידועות גם בכינוי "מקדש הזהב של דמבולה" - אתר מורשת עולמי בסרי לנקה הממוקם במרכזה. מקדש דמבולה הוא מקדש המערות הגדול והשמור ביותר בסרי לנקה. המערות מכוסות בציורי קיר ונחשבות לאחד מהמרכזים הבודהיסטים החשובים בעולם. לאחר הביקור, ניסע אל קאנדי דרך מטאלה. נבקר בגן תבלינים. כאן נוכל לראות תבלינים כמו: קינמון, הל, פלפל, עצי תבלין, צמחים ועוד. נקבל הסבר על כל אחד מהתבלינים והשימוש בהם. בדרכינו, נעצור ונבקר בשדות האורז ונטייל בהם רגלית, נמשיך אל קאנדי. הגעה למלון, התארגנות וארוחת ערב.

יום
6

קאנדי

את היום נקדיש לקאנדי מי שנחשבה למעוזם האחרון של המלכים הסינגלים בזמן שלטונם של הפורטוגזים, ההולנדים ועד שנמסרה לבריטים ב 5750. נתחיל את היום בביקור בגנים הבוטניים המלכותיים של פראדנייה. בגן הענק למעלה מ 0555 זנים של עצים, צמחים ופרחים נדירים. גני התבלינים וביתני הסחלבים הם האהובים ביותר בקרב המטיילים. נבקר בשוק המקומי ובמרכז לאבני החן, נשמע על סוגי האבנים והשימוש בהן. נמשיך ונבקר ב"מקדש השן" לבודהיסטים בסרי לנקה ובעולם בכלל, המקדש הינו אחד מהמקומות הקדושים ביותר משום שלפי האמונה נמצאת בו אחת משיניו של בודהה. מופע פולקלור מקומי קצר בשעות אחה"צ. ארוחת ערב במלון ואנו יוצאים לצפייה.

יום
7

קאנדי – מטעי התה – מפלי רמבודה – נוארה אלייה

היום נעשה דרכנו בנוף ירוק והררי לעבר נוארה אלייה ובדרך נעצור לתצפת על מפלי רמבודה היפהפיים. נמשיך לביקור במפעל לתה, נלמד על שיטות ההכנה, הסוגים והמינים הרבים של היצואנית הגדולה לתה – סרי לנקה. נמשיך אל נוארה אלייה, העיירה שהוקמה במאה ה-57 ע"י הבריטים ומשמעות שמה "אנגליה הקטנה", הוקמה כעיירת מרפא ופנאי ועד היום משמרת את סגנון הבנייה הקולוניאלי. ארוחת ערב ולינה בנוארה אלייה.

יום
8

נוארה אלייה – כפר אקולוגי )בג'ונגל(

היום נצא לחוויה ייחודית ושונה אל עבר כפר אקולוגי מיוחד במינו הממוקם במרכז סרי לנקה. בדרך נוכל להנות מהנוף הירוק והמיוחד לאיזורים אלו. עם ההגעה בשעות הצהריים, נתקבל בכפר ארוחת צהריים כלולה. ניכנס לחדרים להתארגנות קצרה ונצא לטייל רגלי ונהנה מהייחודיות של המקום, השקט והאווירה . בשעות הערב נהנה מארוחת ערב בסגנון ברביקיו, כולל מופע ריקודים שבטי מקומי. לינה בכפר.

יום
9

כפר אקולוגי – גאלה - קאלוטארה

הבוקר נשכים לטיול / סיור רגלי בג'ונגל, כולל רפטינג, במטרה לראות את התעוררותם של בע"ח, בעלי הכנף והצמחייה במקום. ארוחת בוקר על גדת הנהר ולקראת הצהריים המוקדמות ניפרד מהפסטורליות שבכפר ונצא את דרכינו אל קאלוטארה. לקראת הערב נגיע למלון שבקאלוטרה. ארוחת ערב במלון.

יום
10

גאלה - מדגרת צבים - שייט מנגרובים

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בגאלה, עיר נמל מיוחדת בזכות האדריכלות האירופאית והמקומית ואשר היוו מאחת הסיבות להכרזתה ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולמית. נסייר בעיר ונבקר במצודה ההולנדית. בתום הביקור נמשיך לקוסגודה הידועה במדגרת הצבים שלה להגנת חיי הבר של סרי לנקה. היא נוסדה בשנת 5775 להגן על הצבים שמתופעלת ע"י החברה מפני הכחדה. המדגרה משלמת לדייגים שאספו ביצי צבים מחוף הים. המטיילים יוכלו לראות מכלי ענק של צבים שזה עתה בוקעים מן הביצים. לאחר 2-4 ימים בסה"כ, ואחרי שהואכלו, הצבים משוחררים בים, כמו כן נבקר במכרה אבן הירח. נעלה לשייט אל אי הקינמון על נהר המאדו ולקראת אחה"צ נחזור למלון ולזמן חופשי בחוף הלבן והמרגיע. ארוחת ערב במלון.

יום
11

קאלוטארה – קולמבו

בוקר חופשי בחוף הים ולקראת אחה"צ נצא לקולמבו הבירה. נגיע לקולמבו, העיר הגדולה ביותר בסרי לנקה והמרכז המסחרי והכלכלי של סרי לנקה. היא ממוקמת בחוף המערבי והיא מטרופוליס הומה, שילוב של חדש וישן, קסם רגוע עם קצב של עיר מודרנית. נסייר בעיר ונכיר את אתריה ולקראת הערב נגיע למלון, ארוחת ערב במלון.

יום
12

קולמבו – תל אביב

ארוחת בוקר במלון ונצא להמשך הסיור בקולמבו, כולל זמן חופשי לקניות. בהתאם לשעת הטיסה ניסע לשדה התעופה לטיסה שתיקח אותנו חזרה הביתה )דרך יעד ביניים(.

יום
13

נחיתה בתל אביב

נחיתה בתל אביב

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים