פרטי הטיול
שוויץ – לא רק שוקולד וגבינה

שוויץ – לא רק שוקולד וגבינה

שוויץ, צרפת

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • עמק אמנטל

  • לוצרן

  • אנגלברג

  • הר טיטליס

  • גרוייר

  • ברוק

  • סולתרון

  • ברן

  • ציריך

10
ימים
יום
1

תל אביב - ציריך - אמנטל – לוצרן

טיסה מתל אביב לציריך, הגדולה בערי שוויץ המתפקדת גם כמרכז הבנקאות העולמית. עם הנחיתה, יציאה משדה התעופה לעמק אמנטל, אזור חוות הבוקר, היכן שמייצרים את גבינת האמנטל, הגבינה הצהובה חצי קשה, בעלת החורים, בטעם פיקנטי עדין. ביקור במחלבה וארוחת צהריים בסגנון פונדו שווייצרי. עייפים אך מרוצים המשך ללוצרן.

יום
2

פתיחת קרנבל לוצרן

"יום חמישי המלוכלך" חמש לפנות בוקר, תינתן יריית הפתיחה, והקרנבל ייצא לדרך. לאחר הצפייה בפתיחת הקרנבל חזרה לארוחת בוקר למלון, ולמנוחה קצרה. במהלך היום השתתפות בחגיגות הקרנבל, תזמורות מוסיקת ה Guggenmusic שחבריהן מחופשים ועוטים מסכות גרוטסקיות, ומנגנים בקולי קולות בכלי הקשה ונשיפה. מקור המוסיקה במנהג של גירוש רוחות החורף בתקיעה בקרני הפרה. בשעות הערב, פתיחת נשף הקרנבל במלון.

יום
3

(Mt. Titlis) טיטליס והר) Engelberg) א

לאחר ארוחת הבוקר יציאה לאנגלברג, עיירת נופש פופולרית, המזוהה עם הר טיטליס. בתי העיירה שוכנים בעמק המוקף מכל עבר בהרים גבוהים. עליה אלפיים מטרים להר טיטליס לפסגה לתצפית מרהיבה. החוויה מתחילה כבר בעלייה עצמה בקרונית רכבל המסתובבת 061 מעלות תוך כדי עליה. לאחר הביקור בהר חזרה לביקור במנזר הבנדיקטי שבעירה ובמחלבה שבו. בשעות הערב חזרה למלון בלוצרן לארוחת ערב ולינה.

יום
4

פאסנאכרט קרנבל – לוצרן

לאחר ארוחת הבוקר יציאה לטיול בסמטאותיה הציורית של העיר העתיקה של לוצרן. עם הציורים על קירות הבתים והחנויות הססגוניות. גשר העץ המפורסם ואנדרטת "האריה הגוסס". חזרה למלון לארוחת צהרים. בשעות אחר הצהריים זמן ליהנות מהאווירה המיוחדת בעיר, יחד עם מאות החוגגים המחופשים אשר מלווים את התהלוכות. הזמרים והרקדנים אשר מסתובבים בסמטאות העיר העתיקה. לסיום היום מסיבה באחת ממלונות העיר, שם ניתן יהיה לפגוש לקראת חצות את משפחת פריטצ'י – פטרוני הקרנבל של לוצרן.

יום
5

:גרוייר (Gruyeres (וברוק (Broc - (בין השוקולד והגבינה

הבוקר יתחיל באזור הגבינות של שוייץ. ביקור במפעל הגבינה גרוייר, בו ניתן ללמוד את תהליך ייצור הגבינה, וליהנות מהטעימות. המשך דרך הגבעות ועיירת הביניים גרוייר אל ברוק עיירה בקנטון פריבורג שבשווייץ. בעיירה מספר אתרים הנמצאים ברשימת אתרי המורשת השוויצרים. המשך לחוויית חמשת החושים במפעל השוקולד של נסטלה-קאלייר : העיניים יחשפו לאופן ייצור השוקולד החל משלב פולי הקקאו ועד שהוא יוצא מוכן ממכונות הייצור. האוזניים ישמעו סיפורים מרתקים על מקים המפעל, אשר הכין את מתכון השוקולד הראשון בשנת 0109 .הידיים יגעו בפולי קקאו הקלויים. האף יריח את הריח המתוק והמגרה. וכמובן, חוש הטעם יחגוג בחדר הטעימות. בשעות הערב חזרה לארוחת ערב ולינה בלוצרן.

יום
6

לוצרן האגם והקרנבל

היום יוקדש ללוצרן, העיר שבמרכז שוויץ, אחת מערי ימי הביניים היפות. העיר הוקמה ככפר דייגים, ועם הזמן תפסה את מקומה כעיר מסחר. לוצרן, שוכנת לחופיו הצפון מערביים של אגם לוצרן. נהר הרוס חוצה את העיר ומפריד בין העיר העתיקה לזו החדשה. שייט עם ארוחת צהרים על האגם. לאחריו, השתתפות בתהלוכה הגדולה עם התזמורות המנגנות בכיכרות הרבים.

יום
7

סולתרון

לאחר ארוחת הבוקר יציאה לסולותורן עיר ימי ביניימית מבוצרת לחלוטין הממוקמת על נהר הארה, ונחשבת לעיר השמורה ביותר מתקופת הבארוק בשווייץ. בעירה נשמרו בתים אחדים מימי הביניים ובתים רבים מתקופת הבארוק. במהלך זמן הקרנבל, כאשר הכל הפוך, סלותרון משתנה להונלולו. מאז שבחור שנון אחד, טען כי העיר הנמצאת בדיוק בצד השני של כדור הארץ, היא הונללו הוואי, הרעיון נשמר. תהלוכת הקרנבל עוברת ברחבי העיר העתיקה כשכל המשתתפים לבושים בבגדי שינה לבנים, והשיא בשעות אחר הצהרים הוא כאשר "השוטים" מכריזים באופן רשמי על התחלת הקרנבל. חזרה ללוצרן.

יום
8

לברן

בשעות הבוקר, יציאה מלוצרן לברן. העיר היפהפייה ברן, היא בירתה של שווייץ. מקום מושבם של שני בתי הפרלמנט, של ממשלת שוויץ ושל הבנק המרכזי. הדב היא סימלה של העיר ברן, והוא זוכה לכבוד גדול. צ'ק אין וארוחת צהרים במלון, ולאחריה יציאה לסיור רגלי בעיר. לינה בברן.

יום
9

בקרנבל בברן

לאחר ארוחת הבוקר, יציאה לטייל בעיר העתיקה של ברן שנבנתה על מעין חצי אי, הכלוא בינות עיקול חד של נהר הארה. העיר שנבנתה בימי הביניים, שמורה היטב הוכרזה כאחד מאתרי המורשת התרבותיים של אונסק"ו. הסיור יתחיל בתחנת הרכבת המרכזית, בניין הפרלמנט וכיכר הפרלמנט, מגדל הכלא, מגדל השעון והקתדרלה. חזרה למלון לארוחת צהרים, ובשעות הערב השתתפות בטקס פתיחת הקרנבל של ברן. הדוב הכלוא במגדל הכלא מתעורר משנת החורף שלו ומשתחרר. חוגגים רבים, רעולי פנים מסתובבים ברחובות ובמסעדות העיר העתיקה, וצועדים לאורך הטיילת של ברן לקול מקצבים פראיים ומוסיקה רועשת.

יום
10

הקרנבל של ציריך – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר, יציאה לציריך. ציריך, מזכירה לעיתים כפר שלו ובשל כך היא נחשבת לאחת הערים בהן איכות החיים היא מהגבוהות בעולם: תושביה אמידים, הנוף מקסים, הניקיון מופתי, האגם הצלול מוקף בפארקים מוריקים ובסמטאות פסטורליות, הבוטיקים אלגנטיים ומוסדות התרבות בנויים כהלכה. התערות בין מצעדי התחפושות והאווירה העליזה של הקרנבל של ציריך. תהלוכות המקומיים, כלי הנשיפה והצפצוף מזכיר מאד את פורים שלנו, עם תחפושות של שוטים וליצנים . תזמורות כלי נשיפה מנגנות בעיקר בפינות וכיכרות העיר. הקרנבל של ציריך נושא אופי מוסיקלי בדומה למרדי גרה (Gras Mardi (בניו אורלינס שבארצות הברית . ארוחת ערב מוקדמות ולאחריה יציאה לשדה התעופה לטיסה לתל אביב.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים