פרטי הטיול
בודהיזם והינדואיזם

בודהיזם והינדואיזם

סרי לנקה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • פולונארוואה – שרידי המקדש המלכותי, מתחם העתיקות.

  • סיגיריה – מצודת "סלע האריה".

  • דמבולה - מערות הפסלים והציורים

  • קאנדי – מקדש השן

  • פראדנייה – הגן הבוטני המלכותי

  • מישורי הורטון – שמורת הטבע

  • מפלי ראוונה

11
ימים
יום
1

תל אביב – קולומבו

ניפגש בנמל התעופה ע"ש בן גוריון ונטוס דרך איסטנבול לקולומבו, בירת סרי לנקה. את הלילה נבלה בטיסה.

יום
2

קולומבו, דמבולה

נחיתה בשעות אחה"צ המוקדמות בקולומבו ועם ההגעה נצא בנסיעה לדמבולה. ארוחת ערב.

יום
3

פולונארוואה, סיגיריה

נתחיל את היום בפולונארוואה, אשר שימשה כבירתה השנייה של סרי לנקה במאות 11 ו-12 ונערוך סיור מקיף במקום. נתחיל במתחם העתיקות, נבקר בשרידי המקדש המלכותי ונתרשם מהמקדשים השונים וארבעת פסלי בודהה הגדולים החצובים בסלע ובמוזיאון הארכיאולוגי שבמקום. במקום נמצא גם אגם מלאכותי לאגירת מים - פאראקרמה סמודר, על שם המלך פאראקרמה שהקים אותו לשם פיתוח חקלאי של האזור. נמשיך לביקור במבצר הסלע סיגיריה, המכונה גם "סלע האריה" או "מצדה" של סרי לנקה. נסייר ונתרשם מהאתר המרשים מהמאה ה-5, השוכן בגובה של כ-200 מ' מעל הג'ונגל, נראה את ציורי הפרסקו, הגנים וגני המים הנפלאים. חזרה למלון וארוחת ערב.

יום
4

דמבולה, מטאלה, קאנדי

ניסע לביקור במקדש דמבולה, המתנשא לגובה של כ-100 מ' מעל הג'ונגל ונחשב כאחד החשובים והיפים במקדשי האי. המקדש, המהווה אתר מורשת עולמי, נבנה במאה ה-1 לפנה"ס והינו המרשים ביותר מבין מקדשי המערות. המתחם כולל 5 מערות ובהן מעל 2000 מ"ר של ציורי קיר ותקרות. המתחם אף כולל כ-150 דמויות של בודהה ואשר הגדול ביניהם, חצוב בסלע בגודל של 14 מ'. מכאן נמשיך בנסיעה לקאנדי ובדרכנו נעצור לביקור בחוות תבלינים במטאלה. נתרשם מסוגי התבלינים הרבים שסרי לנקה מפורסמת בהם ונלמד על דרכי הגידול והעיבוד שלהם. בהמשך נגיע לקאנדי, השנייה בגודלה בסרי לנקה ונערוך סיור בעיר הנחשבת כיפה ביותר בסרי לנקה. העיר, ששימשה כמעוזם האחרון של המלכים הסינהאלים, היטיבה לשמר את אופייה ויופייה, מוקפת גנים ובמרכזה אגם שליו ורוגע. נבקר במקדש השן, בו מצויה על פי המסורת אחת משיני בודהה, שהוברחה לאחר מותו ע"י חסידיו, נחזה במופע פולקלור מקומי ונגיע למלון ללינה וארוחת ערב.

יום
5

פראדנייה, מטעי התה, נוארה אלייה

אנו בדרכנו לפראדנייה - גן בוטני מלכותי, אחד היפים בעולם והחשוב ביותר באסיה. המקום נוסד לראשונה ע"י מלך סינהאלי ולאחר מכן הוגדל והורחב ע"י הבריטים. במקום למעלה מ-10,000 עצים וכ-4000 צמחים טרופיים שונים. בהמשך מצפה לנו טיול מיוחד, עת ניסע ב"נתיב התה", נהנה מנופי ההרים וממטעי התה הרבים שילוונו בדרכנו, תוך שאנו צופים ב"שטיחי" המטעים בצבע ירוק כהה. נעצור לביקור בחווה ליצור תה ונלמד אודות גידול התה הציילוני המפורסם ודרך עיבודו. נמשיך לנוארה אלייה, בסינהאלית - "עיר האורות", העיר הגבוהה ביותר בסרי לנקה, שכינוייה "אנגליה הקטנה". נערוך סיור בעיר, נתרשם מהמראה הקולוניאלי שלה ונבין מדוע בחרו הבריטים בעיר זו כעיר הנופש החביבה עליהם. עד היום משמשת נוארה אליה כמקום נופש מועדף עקב אקלימה הנוח. ארוחת ערב.

יום
6

מישורי הורטון, מפלי ראוואנה

נקדיש את שעות הבוקר המוקדמות לשמורת הטבע של מישורי הורטון, אתר ייחודי בו נראה לאחר מסלול הליכה רגלי של מספר קילומטרים את צניחת המדרון התלול לעבר מישור החוף. בהמשך נעצור לראות את מפלי ראוואנה ולקראת ערב נגיע לקאטאראגאמה. ארוחת ערב.

יום
7

ספארי ג'יפים ביאלה, קאטאראגאמה

היום נערוך ספארי ג'יפים בשמורת יאלה, הפארק הגדול ביותר (1259 קמ"ר) בסרי לנקה, בעל נוף מגוון של סלעים, לגונות, חופים ומפרצים השוכנים בפינה הדרום מזרחית שלו, שבה הוא נושק לים. הפארק, שנפגע קשות בצונאמי הגדול ב-2004, מהווה בית גידול לפילים, נמרים, באפלו אסייתי, דובים, איילים מנוקדים, קרוקודילים ועופות מים. נבקר בכפר מקומי ובמקדש קאטאראגאמה, אליו מגיעים המאמינים כדי לקבל את ברכת האלים. חזרה למלון וארוחת ערב.

יום
8

החוף המערבי, גאלה, ברוואלה

בנסיעה לאורך החוף הדרומי פנינו מועדות הבוקר אל החוף המערבי, שנפגע באסון הצונאמי בדצמבר 2004 ומאז רובו השתקם. נערוך סיור בעיר העתיקה של גאלה, אשר יש המשייכים את תרשיש המקראית אליה ואשר משמרת את המורשת ההולנדית הקולוניאליסטית. נראה את מגדלי השמירה, את הביצורים ואת המצודה היפה, שהוכרזו כאתר מורשת עולמית. נצפה ב"דייגי הכלונסאות", אחד מסמלי האי ונתרשם משיטות הדייג העתיקות. נסיים את היום במלון באזור ברוואלה. ארוחת ערב.

יום
9

שייט ספארי, מדגרת צבי הים

לאחר ארוחת הבוקר נערוך שייט ספארי בין האיים הפזורים בנהר הרדוד מאדו-גנגה ונתרשם מצורת חייהם של התושבים המקומיים. נמשיך לקוסגודה ונבקר במדגרת צבי הים, המופעלת על ידי החברה להגנת חיות הבר של סרי לנקה וכאן מוגנים המינים של צבים הנמצאים בסכנת הכחדה. חזרה למלון וארוחת ערב.

יום
10

קולומבו – תל-אביב

ניפרד מהחופים היפים וניסע לקולומבו, המתפתחת בקצב מואץ, חדש לצד ישן, גורדי שחקים לצד בתים מהתקופה הבריטית, ומקדשים עתיקים. נערוך סיור בעיר, נראה בין היתר את מגדל השעון, נוכל להתמקח בשוק ולערוך קניות אחרונות. לאחר ארוחת ערב מוקדמת, ניסע לנמל התעופה ונטוס דרך איסטנבול חזרה ארצה.

יום
11

תל אביב

נחיתה בשעות הבוקר בנמל התעופה ע"ש בן גוריון.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים