פרטי הטיול
מקיף גאורגיה

מקיף גאורגיה

גאורגיה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • סדנת אפיית לחם "פורי" ואת רקיחת הצורצחלה

  • ערב פולקפלור המשלב ארוחת ערב.

  • ארוחת ערב במסעדה אותנטית

  • ארוחת צהרים במשפחה גיאורגית טיפוסית בשלוב הופעת נגינה ושירה מסורתיים.

8
ימים
יום
1

תל אביב - טביליסי

נטוס לטביליסי ונתחיל את טיולנו בגיאורגיה הקסומה והיפה עם שלל התרבויות של הרומים, מונגולים,טורקמנים, עות'מאניים ורוסים אשר השאירו את חותמם ביחד עם הנופים, המעיינות החמים,ושלל הטבע העשיר של המדינה. נהנה מהכנסת האורחים הנהדרת של הגיאורגים ומתרבותם בעלת השנים הרבות.הגעה למלון ארוחת ערב במלון ולינה בטביליסי

יום
2

טביליסי - ג'ווארי - מצ'חטה - קוטאיסי

הבוקר נצא בנסיעה לכיוון מצחטה הבירה העתיקה והמרכז הדתי של גיאורגיה (בת 3000 שנה) השוכנת ליד מפגש הנהרות מטקווארי וארגווי נבקר באתריה ההיסטוריים והמרשימים: במנזר הצלב ג'ווארי (המאה ה-6 לספירה) ובקתדרלת סוויטיצחובלי מהמאה ה-11 לספירה. שתיהן הוכרזו כאתרי מורשת עולמית על-ידי אונסק"ו משם נמשיך את טיולינו בדרכי נוף מדהימות מערבה לעיר קוטאיסי. עם מעבר מקום מושב הפרלמנט הגיאורגי אל קוטאיסי, הפכה לעיר המרכזית במדינה. עיר זו הייתה והנה מרכז יהודי חשוב בגיאורגיה ומאכלסת 2 בתי כנסת מפוארים וגדולים כמו גם אתרי מורשת מוכרזים של אונסק'ו.עם הגעתנו נבקר בבית הכנסת המפואר של הקהילה היהודית ונראה את יצירת האומנות המוקדשת לסיפור גיזת הזהב ונמשיך למלון להתארגנות ויציאה למסעדה לארוחת ערב והופעת פולקלור ולינה בקוטאיסי.

יום
3

קוטאיסי - פרומתאוס - בורג'יומי - בקוריאני

הבוקר נצא לביקור במנזר גלאתי (המאה ה-12 לספירה) אותו ייסד המלך דוד הבנאי כמרכז תאולוגי חשוב,הנכלל ברשימת המורשת של אונסק"ו ונתרשם מהפסיפס המדהים. נמשיך למערת הנטיפים פרומתאוס ונחזה בתופעת הטבע הקרסטית המדהימה,תופעות הטבע הגיאולוגית של נטיפים וזקיפים שנוצרו במעבה האדמה לאורך מיליוני שנים את הביקור נסיים בשיט חוויתי בנהר הזורם במערה (השייט מותנה בתנאי הגאות והשפל). משם נמשיך ונבקר בשוק הקדרים הגדול שם נוכל להנות מהאומנויות העתיקות ביותר בגאורגיה (אם הזמן יאפשר). בדרכנו למלון נעבור בבורג'יומי בדרך נופים הררית וציורית,המלון ממוקם בעיירת הסקי בקוריאני שברכס קווקז הנמוך,ארוחת ערב ולינה בבקוריאני .

יום
4

בקוריאני - וורדזיה - אחלציחה - בקוריאני

היום נצא לאחלציחה על גדת הנהר פיצחובי נבקר במצודת רבאטי המפורסמת, בדרכנו נצפה במצודת חרטוויסי מהמאה ה-10 השולטת על דרך המשי, ונמשיך לביקור באתר המערות וורדזיה, אתר המערות הגדול במדינה שנחצב במאה ה-12 בסלע טוף וולקני ובו יותר מ 3000 מערות הפרושות על 13 מפלסים,במרכז המונומנט שוכן מרכז רוחני דתי כנסיית מרים עם ציורי קיר של שליטי המקום אשר בנו את המכלול המרשים, מתקופת שלטונה של המלכה תמרה. הכנסייה במערה מעוטרת בציורי קיר בשלל צבעים, נצפה בציורי הקיר המדהימים שבאחת מהן מופיעה המלכה תמרה האוחזת בידיה את דגם הכנסייה.בדרך חזרה (אם יוותר זמן) נבקר בבית הכנסת שהשתמר באחלציחה. ארוחת ערב ולינה בבקוריאני.

יום
5

בורג'יומי - גורי - עיר המערות אופליסציחה - אנאנורי - גודאורי

היום נתחיל את הבוקר בשמורת הטבע בורג'יומי הגדולה במדינה נהנה מיופים של הגנים בפארק נראה את פסל פרומתאוס למרגלות המפל, נטעם מהמים הנובעים מבטן האדמה במקום, שמיחסים להם סגולות בריאות מופלאות. נעלה ברכבל לתצפית על נוף השמורה. משם נמשיך לגורי עיר עתיקה היושבת על דרך המשי המפורסמת.עיר הולדתו של יוסיף ויסריונוביץ דג'וגשווילי שהתפרסם אחר כך בשמו המחתרתי סטאלין. נראה את בית הולדתו של סטאלין, ואת קרון הרכבת בו נסע לוועידת יאלטה. משם נצא לסיור בעיר המערות אופליסציחה, השוכנת על דרך המשי המפורסמת. עיר המערות פירוש השם: מבצר אלוהים. ואכן נראה שיד אלוהית המציאה את המקום המופלא הזה.זוהי עיר מערות ענקית שיושבת במיקום אסטרטגי חשוב במעלה על יד נהר מתקבארי, והיא אחד ממקומות הישוב העתיקים ביותר בקווקז. יש בה שרידים החל האלף הראשון לפני הספירה.עמים ותרבויות שונים החל בשבטים פראיים דרך היותה מרכז רוחני תרבותי של החבל הנקרא- שיידה קרטלי, וכלה בהיותה עיר הלניסטית טיפוסית. נמשיך צפונה בנסיעה בדרכי נוף מדהימות על הדרך הצבאית המחברת את גאורגיה לרוסיה דרך רכס הקווקז הגבוה. נבקר במצודת אנאנורי הצופה על אגם ז'ינוואלי שמימיו בצבע טורקיז בתצפית עוצרת נשימה. ניסע בדרך מרהיבה לאורך כפרים קטנים ציוריים בהרי הקווקז הגבוה לגודאורי. ארוחת ערב ולינה בגודאורי.

יום
6

סטפנצמינדה - קאזבגי – יום טיול ג'יפים 4X4 – סנו - גו'טה - טביליסי ארוחת ערב + הופעת פולקלור

היום נטייל באזורים המרשימים ביותר בעולם. נתחיל את טיולנו ב"מעבר הצלב" שם נצפה במונומנט האחווה הרוסית – גיאורגית לאחר מכן נמשיך אל (קווקז) קאזבגי השוכנת למרגלות פסגת הר קזבג המתנשא לגובה של 5048 מטר בדרכנו נהנה מנוף מדהים, הרים קניונים ונהרות שרכסיהם מעוטרים בשלגים (תלוי בתקופת הטיול) ניסע לאורך נהר טרג המוביל לעיירה סטפנצמינדה ולכפר קאזבגי, המשמשת בסיס ליציאה למסלולי הטיולים משם נעפיל עם רכבי שטח 4X4 ונתרשם מנוף עוצר נשימה ומרכסי ההרים המרשימים ביותר בעולם, נבקר בכנסיית השילוש הקודש, הנקראת (גרגטי טריניטי),מהמאה ה 14 הנמצאת בגובה של 2170מטרים מעל פני הים .ממרום הגבעה ישנו נוף עוצר נשימה. נצפה בקרחון הקווקזי המפורסם ובפסגותיו המושלגות (כול השנה) ובנוף הנשקף מגבעת מקינווארי. משם ניסע למפל טריאלי נצטלם למרגלותיו ונהנה מיופיו נמשיך את סיורנו רכובים ברכבי השטח 4X4 לכיוון הכפר העתיק גו'טה בדרכנו נחצה את עמק סנו עם נופים עוצרי נשימה נתרשם מאורח החיים בכפר גו'טה ונראה איך המקומיים מכינים גבינה, בתום היום ניפרד מהמקומיים ומרכבי השטח ה4X4 ונמשיך לטביליסי לארוחת ערב עם הופעת פולקלור, נרקוד ונשמח לצלילי המוזיקה וכמובן איך אפשר בלי היין הגיאורגי .לינה בטביליסי

יום
7

סיור בעיר ברובע היהודי, הרובע העתיק, רוסטאוולי, רכבל למצודה. ארוחת ערב + מופע פולקלור

לאחר ארוחת הבוקר נעמיק את ההיכרות עם טביליסי היפה. נעלה לנקודת תצפית על העיר ונהר המטקוורי החוצה אותה ונתרשם מהיופי של העיר ומהמבנים העתיקים וגגותיהם האדומים.נבקר ברובע העתיק,בכנסיית מטחי, נטייל בסמטאותיו הציוריות,נראה את מרחצאות הגופרית, ואת האתר ההסטורי שממנו צמחה העיר,נבקר ברובע היהודי,בבית הכנסת ואת קתדרלת SIONI מהמאה ה-7, אשר נבנתה כהעתק מושלם של כנסיית "ציון" בירושלים. נעפיל עם הרכבל למצודת נריקאלה לתצפית על נהר מטקוורי. (העליה ברכבל מותנית בגורמים המפעילים את הרכבל). לא רחוק מהמצודה ניצב פסל אימא גיאורגיה האוחזת בידה האחת חרב ובידה השנייה גביע יין נמשיך בסיור בשדרות רוסטאוולי על שם שותה רוסטאוולי- ה"שאנז אליזה" של גיאורגיה, מרכז התרבות והקניות של הבירה ובו מוזיאונים רבים, בית הפרלמנט, התיאטרון הלאומי, בית האופרה ובתי קפה, נשוב למלון להתארגנות ויציאה לארוחת ערב מסורתית עם הופעת פולקלור, יין, מוזיקה, וריקודים. לינה בטביליסי.

יום
8

שוק לילו - חבל היין קאחטי - סירנרי, אירוח בבית משפחה גיאורגית

היום נצא לביקור בחבל קאחטי חבל היין של גיאורגיה, אזור עתיר גפנים, יקבים ויין לכל סוגיו. בדרכנו, נחלוף בין נהרות, כפרים, יערות טבולים בתוך נופים עוצרי נשימה.בדרכנו נעצור בשוק לילו הגדול בגאורגיה ומשם ניסע נגיע לסירנרי,עיר יפה מהמאה ה- 18,ששוחזרה לאחרונה נטייל על חומות העיר ומגדלי המשמר העתיקים, נצפה על עמק האלזאני. נבקר במנזר בודבה בו קבורה נינו הקדושה ונתארח בביתה של משפחה גיאורגית מקומית. שם נלמד ונתנסה בהכנת הלחם הגיאורגי המסורתי ונהנה מאירוח גיאורגי. במקום תוגש ארוחת צהריים טיפוסית ממטעמי המטבח הגיאורגי ונשמח את ליבנו ביין מקומי הנחשב למשובח במדינה, נשוב לטביליסי וככל שיאפשר לנו הזמן נהנה מקניות ומזכרות בשוק הפתוח או באחד ממרכזי הקניות. לאחר מכן נטוס הביתה.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים