פרטי הטיול
הולנד ובלגיה

הולנד ובלגיה

בלגיה, הולנד

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • סיור בבריסל

  • עיר כלי החרס דלפט

  • חבל הארדנים

  • מדורדם

  • ארמון השלום בהאג

7
ימים
יום
1

תל אביב - בריסל - אנטוורפן

ניפגש בשעות הערב לטיסת לילה לבריסל. עם הנחיתה לפנות בוקר, נצא בנסיעה למלוננו באזור אנטוורפן, נקבל חדרים למנוחה והתרעננות. לאחר שנחנו מעט ואכלנו ארוחת בוקר נתחיל את טיולנו בביקור בעיר אנטוורפן (Antwerpen), "עיר היהלומים" של בלגיה. בעיר חיה ופועלת קהילה יהודית חרדית הממשיכה לנהל את חייה באורח ה"שטעטל" העתיק. רבים מבני הקהילה עוסקים בענף היהלומים ובעיר ניתן למצוא מסעדות כשרות רבות. את הביקור נתחיל מתחנת הרכבת של העיר, נמשיך לכיוון כיכר המלכה ודרך השדרה היפה של העיר עד לגדת הנהר סכלדה (Schelde). נצפה על הטירה מימיי הביניים ונלך לאורך הטיילת. את הסיור נסיים בכיכר המרכזית של העיר שם נראה את הקתדרלה הגותית הגדולה בבלגיה שגובהו של צריחה מגיע לגובה של 120 מטר. בתום הסיור נחזור למלוננו.

יום
2

גנט - ברוז'

יום גדוש לפנינו. נצא בנסיעה מערבה לכיוון העיר גנט (Gent), עיר סטודנטיאלית שבה שוכנים כמה מהאוניברסיטאות הידועות בבלגיה אשר מקנים לעיר אווירה צעירה ותוססת. נגיע לכיכר העיר שם שוכן בית העירייה. נלך לאורך רחובותיה הציוריים לכיוון גשר שלושת הקתדרלות ממנה נצפה על הכנסיות המרשימות. נמשיך את הסיור ונראה את טירת הדוכסים, אחד מסמלי העיר. נותיר מעט זמן חופשי לסיור עצמאי בין הסמטאות היפות. בחלקו השני של היום נבקר בעיר היפה בבלגיה ברוז' (Brugge ). העיר מכונה "ונציה של הצפון" והיא בנויה על עשרות תעלות מים החוצים אותה ומקנים לעיר נופך רומנטי ושלו. בשנת 2000 הכריזה אונסק"ו על העיר כאתר מורשת לשימור עולמי וזאת בזכות העיר העתיקה אשר השתמרה לאורך השנים ללא פגע. נתחיל את סיורנו בעיר בשוק הדגים הססגוני, נמשיך לכיכר השוק שם נראה את המגדל בעל 47 הפעמונים. נראה את בית העירייה ונמשיך לתצפית על כנסיית "הדם הקדוש" בה שמורים לפי האמונה הנוצרית טיפות מדמו של ישו. נמשיך את טיולנו בין סמטאותיה היפות של העיר, נראה את הארכיטקטורה היפה שנשתמרה מימיי הביניים, נצפה אל כנסיית גבירתנו שבתוכה שוכנת יצירתו של מיכלאנג'לו "המדונה והילד" ונסיים "באגם האהבה" שם המעוניינים יוכלו לצאת לשייט בתעלות העיר או לסיור בכרכרה הרתומה לסוס (בתוספת תשלום).

יום
3

אמסטרדם

היום יוקדש לעיר אמסטרדם. נערוך סיור באמסטרדם ונספוג את האווירה המדהימה של העיר: תעלות המים הרבות החוצות אותה, גשרים רבים ובתים צרים. נצפה על ארמון המלכה, תחנת הרכבת המרשימה, המדרחוב על שפע החנויות וכיכר הדאם המפורסמת. עוד נסייר בכיכר רמברנט, אזור הנמל והמוזיאונים, ושוק הפרחים. נצפה בבית הכנסת הפורטוגזי של קהילת יוצאי ספרד ופורטוגל, ונשמע את סיפור הקהילה היהודית הפורטוגזית של אמסטרדם. נותיר זמן חופשי לקניות במרכז העיר ובתום הסיור נחזור למלוננו.

יום
4

דלפט - רוטרדם

נתחיל את הבוקר בנסיעה לביקור בעיר דלפט , העיר ידועה בייצור כלי חרס בעבודת יד. נסייר בין התעלות העתיקות, כיכר השוק והגשרים הקמורים. נמשיך לביקור ברוטרדם, עיר נמל, גדולה ומודרנית בניגוד לערים ההולנדיות המסורתיות. רוטרדם בולטת בארכיטקטורה יוצאת דופן. במאי 1940 הפציץ חיל האוויר הגרמני את העיר והרס אותה כמעט עד היסוד. הבתים העתיקים נמחו מעל פני האדמה, אך רוטרדם הצליחה להתרומם כמו עוף החול ולגבש לעצמה מראה מודרני, שנראה כמו חלומו של כל ארכיטקט. נסייר בעיר שנראית כ"מוזיאון פתוח" נצפה על בתי הקוביה בנמל הישן, המכונים 'קייק קובוס' אשר כמו הקוביות מגן הילדים שתפחו לממדי ענק. בתום הסיור נחזור למלוננו.

יום
5

חבל הארדנים

יום של טבע קסום לפנינו, חבל הארדנים שבדרומה של בלגיה. האזור המיוער זכור בהיסטוריה העולמית בשל "קרב הארדנים" שהתרחש בו בשלהי מלחמת העולם השנייה. כיום זהו חבל ארץ פסטורלי ופנינת טבע אמיתית. ניסע בין הנופים הקסומים, דרך העמקים מז ולס, נראה את הכפרים הציוריים השוכנים לאורך הנהרות ולמורדות הגבעות. נעצור לביקור בעיירה נמור (Namur) הממוקמת על מפגש הנהרות סמברה ומז ונצפה אל המבצר העתיק של העיר. נמשיך ונבקר בעיירה דינאן (Dinant). עיירה ציורית זו שוכנת לאורך נהר המז. נלך לאורך הטיילת שעל גדת הנהר. נראה את המצודה הבנויה על שפת המצוק וצופה על העיר והאזור. בתום היום נשוב למלוננו.

יום
6

האג – פארק מיני הולנד במדורדם

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר הבירה של הולנד האג (Den Haag). תחילה נבקר בעיר העתיקה שבמרכזה כיכר הביננהוף והאגם הצמוד לה. סביב כיכר מהודרת זו שוכנים בתי הפרלמנט ההולנדי. כמו כן נצפה אל בית מאוריץ - ארמון מהמאה ה-17 המשמש כיום כאחד המוזיאונים המהודרים בעולם. נמשיך אל בית הדין הבינלאומי, הוא "ארמון השלום". לאחר מכן נבקר במיני הולנד – פארק מדורדם. הפארק, שנחשב למתקדם מסוגו, מציג עשרות דגמים מוקטנים של מבנים וערים. נראה את שדה התעופה שעל נתיביו עומדים מטוסים קטנים, את טחנות הרוח ואת תעלותיה של אמסטרדם. בתום הסיור נשוב למלוננו.

יום
7

בריסל – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בבריסל. העיר שבנוסף על היותה בירת בלגיה אוחזת גם בתואר של בירת אירופה ובה שוכנים מוסדות האיחוד הארופי, הנציבות ומועצת האיחוד. את הסיור נתחיל בביקור בכיכר הגדולה, שנבנתה במאה ה-15 ונחשבת כיום לכיכר היפה באירופה. נסייר בכיכר ונצפה על בית העירייה הבנוי בסגנון גותי מרשים. נראה את בית המלך, המשמש כיום כמוזיאון העיר. נעצור ליד פסל הברונזה של סקלט, הגיבור הבלגי שהאמונה המקומית טוענת שמי שמלטף את פסל יזכה לתהילה. נמשיך את הסיור באזור הכיכר ונראה את פסלו של הילד המשתין שהפך לסמלה של העיר. בהמשך סיורנו בבריסל נראה את הקתדראלה על שמו של מיכאל הקדוש. המאופיינת במוטיבים גותיים מרשימים. בחלקו השני של היום נבקר באזור סבאלון שדרה רחבה העמוסה בבתי קפה, מסעדות, ובשלל חנויות אופנה יוקרתיות נותיר מעט זמן לשיטוט עצמאי באזור ולאחר מכן ניסע לשדה התעופה לטיסה חזרה לת"א.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים