פרטי הטיול
הודו בדגש רג'סטן

הודו בדגש רג'סטן

הודו

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • דלהי החדשה והישנה

  • מבצר אמבר

  • הטאג' מאהל

  • ג'ייפור

  • אגרה

  • טיול גמלים

12
ימים
יום
1

תל אביב – דלהי

ניפגש בנתב"ג ונעלה על טיסה לניו-דלהי, עם עצירת ביניים

יום
2

דלהי - אגרה

לאחר הנחיתה בשעות הבוקר המוקדמות בדלהי (יום מספר 2), ניפגש עם הצוות המקומי בשדה התעופה ולאחר ארוחת בוקר, נצא בנסיעה לאגרה. עם ההגעה לאגרה נערוך סיור להכרות ראשוני, נחווה מן המראות, הריחות הצפיפות והצבעוניות. הגעה למלון, חלוקה לחדרים, ארוחת ערב במלון.

יום
3

אגרה: טאג` מאהל, מבצר אגרה

מה לא נכתב ולא נאמר על האהבה. משמעות כזו לביטוי האהבה של גבר לאישה, אנו נראה היום. הטאג` מאהל, הוא אחד משבעת פלאי תבל החדשים, ואחד מהם הראוי באמת לתואר! הארכיטקטורה המוגולית מוצאה, כמו מוצא השושלת עצמה, בסמרקנד האוזבקית. הטאג` נחשב לשיא בבנייה בארכיטקטורה זאת. לאורך השנים ניסו רבים וטובים לשים את האצבע על מה נותן לטאג` מהאל את העוצמה והיופי המיוחדים שלו, שהפכו אותו למונומנט האהבה המפורסם בעולם, ועדיין מנסים. המבנה הוא למעשה אחוזת קבר מוגולית שבנה הקיסר שאה ג`אהאן לזכר אשתו השניה מומטאג` מהאל, שנפטרה ב-17 ביוני 1631, במהלך לידת ילדם ה-14. את שעות הבוקר נקדיש לביקור בטאג` מאהל, האתר המרשים ואולי המפורסם ביותר בהודו, נשמע את הסיפורים והעובדות על בניית המקום. נמשיך לביקור במבצר אגרה, בנוי אבן חול אדומה עם מבני שיש לבן. את בנייתו החל השליט אכבר והוא נועד לשמש כמבנה צבאי. נכדו, שאה ג`אהאן הרחיב ופיתח אותו והוא שימש לו גם כארמון. נחזור לעיר ונטייל בשוק המקומי. בסוף היום נחזור למלון, ארוחת ערב במלון.

יום
4

אגרה – פאטפור סקרי – ג`איפור

ארוחת בוקר במלון ואנו עוזבים את אגרה בדרכנו לבירת רג`סטאן, ג`איפור (העיר ידועה בכינויה "העיר הורודה". הראג`ה, ששלט על העיר, צבע את בתי העיר העתיקה בצבע ורוד כהה, צבע המסמל הכנסת אורחים, כהכנה לביקורו של הנסיך אלפרד מוויילס בשנת 1853 . בדרכנו נעצור לביקור בפטאפור סיקרי, עיר רפאים מרתקת שהוקמה ע"י הקיסר אכבר. העיר המרשימה והמפוארת נועדה לשמש כבירת האימפריה המוגולית אולם הייתה מיושבת לזמן קצר בלבד וננטשה, ככל הנראה כיוון שהוקמה באיזור שחון. נכנס לביקור באיזור המשופץ, מתחם הארמון והמסגד. לקראת הערב נגיע למלון בג`איפור, ארוחת ערב במלון.

יום
5

מבצר אמבר ארמון העיר וארמון הרוחות

יום שכולו יוקדש להכרות אתריה המרכזיים והחשובים של העיר יחד עם הכרות האוכלוסיה המקומית. לאחר ארוחת בוקר במלון אנו יוצאים לביקור במבצר אמבר המרשים, הממוקם כ-16 ק"מ מהעיר. אמבר היתה בירתם הקודמת של שושלת המלכים ששלטה בג`איפור. נעלה למבצר (בהתאם לזמינות במקום), ברכבים מקומיים , או ע"ג פילים (2 אנשים על פיל) נוכל להתרשם איך חיו המהרג`ות... נראה את "ארמון הרוחות" חזיתו הוורדרדה של הארמון מעוטרת בשלל ציורים ובמרפסות מסוגננות אשר משוות לו את המראה הייחודי לו. ההרמון המיתולוגי מהווה אגף ציורי במיוחד ולשמו נקשרו בעבר ספורים ואגדות. חלונותיו המוסתרים של ההרמון פונים לרחוב ההומה. כיום התצפית מחלונות אלו הרבה פחות רומנטית מכפי שהייתה בימים בהן הנשים הציצו מכאן בהיחבא, אל הפעילויות היומיומיות. ביקור בארמון העיר ובמצפה-הכוכבים של ג`נטר-מנטר, אותו הקים כדי לממש את התחביב המדעי שלו. בשנת 2010 הכריזה אונסקו על הג`נטר מנטר כאתר מורשת עולמית. בשעות הערב הגעה חזרה למלון, ארוחת ערב במלון.

יום
6

ג`איפור – פושקר

אנו ממשיכים היום את הביקורים שלנו במדינת רג`סטאן והיום אנו יוצאים לפושקר, עיירה קדושה להינדים ואחד ממקומות העלייה לרגל המרכזיים והעתיקים בהודו. בפושקר נמצא המקדש הידוע ביותר לאל בְּרָהמָה, שהוא האל הבורא באמונה ההינדית, ובשל כך נודעת העיירה כמקום הפולחן המרכזי ביותר לאל זה. עם ההגעה לפושקר נגיע לצפות בשקיעה יפהפייה מגדת האגם המפורסם (עפ"י האגדה במקום בו שמט ברהמה פרח לוטוס נוצרו 3 אגמים). נגיע למלון, ארוחת ערב במלון.

יום
7

פושקר: סיור גמלים בדיונות פושקר

את היום נקדיש לביקור מקיף בעיר החשובה למאמינים ההינדים. נתחיל את הביקור בסיור רכובים על עגלות הרתומות לגמלים בדיונות המקיפות את פושקר, סיור מיוחד המהווה חוויה לשהות בפושקר. לאחר מכן נגיע חזרה לעיירה ונבקר במקדש ברהמה (במקומות המותרים בלבד למי שאינו הינדו) באגם, ולאחר מכן נשוטט ברחוב הראשי של פושקר. לקראת הערב נגיע חזרה למלון, ארוחת ערב במלון.

יום
8

פושקר – דלהי (רכבת השטאבדי)

ארוחת בוקר במלון ואנו יוצאים בנסיעה לתחנת הרכבת באצ`מר. נעלה על רכבת השטאבדי (רכבת אקספרס) אחה"צ לבירה דלהי. ארוחת ערב ברכבת. עם ההגעה לדלהי בשעות הלילה, העברה למלון

יום
9

דלהי - וראנסי

ארוחת בוקר במלון. סיור בין אתרי העיר העיקריים. שער הודו, לאחרי ביקור בראג` גאט אתר הזיכרון ומקום שרפתו של מהטמה גנדי , המשך למסגד הגדול ביותר בהודו והמרשים ביופיו הג`אמה Jama Masjid. בהתאם לשעת הטיסה, העברה לשדה התעופה של דלהי ואנו עולים על טיסת פנים לורנאסי, העיר העתיקה ביותר והקדושה ביותר בהודו. לאחר הנחיתה, ניפגש עם הצוות המקומי ונצא לסיור פנורמי ראשוני בעיר בדרכנו למלון.

יום
10

וראנסי: שייט על הגנגס, סרנאת

עפ"י האמונה העיר הוקמה ע"י שיווא, האל היוצר וההורס. ורנאסי היא עיר מדהימה וביקור בה משפיע עמוקות על כל אדם. היא גדושה בפעילות רוחנית של החיים והמתים וכן במראות נוף טבע ואדם מרשימים. ורנסי מורכבת, יפה כל כך מצד אחד ומן הצד השני לא פשוטה במראות ובריחות שבה, וללא ספק אחת הערים המרתקות לביקור. נצא לשייט על נהר הגנגס ממנו נוכל לראות את המתרחש על גדת הנהר. החיים בורנאסי הם על גדות הנהר והאם, הגנגה ג`י הקדושה, על הגדה ישנן מדרגות אבן המסודרות ברצף לאורך גדות הגנגס בכוון צפון-דרום והשם בהינדי הוא גהאט. אנו ממשיכים בסיור וראנסי, רכובים ע"ג ריקשות, נגיע לביקור בסרנאת, מקום קטן המכיל שניים מסמלי הודו כולה, ובעל חשיבות עולמית במיוחד לרבע מהאנושות. בגן הצבאים, מתחת עץ הבואיין (פיקוס הודי אלסטי), נשא סידהרתה גוטמה (הבודהה) לאחר הארתו, את דרשתו הראשונה בדבר ארבעת האמיתות הנאצלות על קיום הסבל בעולם, על מקור הסבל, על היכולת למונעו ועל הדרכים לביעור הסבל בעולם. כאן גם ניצב עמוד אשוקה, שכותרתו עם ארבע דמויות האריה הפכה לסמל הודו העכשווית.בשעות אחה"צ נגיע לביקור בשוק המקומי, זמן חופשי בשוק ונגיע חזרה לשפת האגם לצפות בטקס הארטי בו מלווים את הגנגס לשנת הלילה. בתום היום נגיע למלון. ארוחת ערב במלון.

יום
11

וראנסי- דלהי: שוק התבלינים

ארוחת בוקר במלון ובהתאם לשעת הטיסה, העברה לשדה התעופה של וראנסי, אנו עולים על טיסת פנים חזרה לדלהי הבירה. עם ההגעה לעיר ביקור בשוק התבלינים הסיטונאי הגדול ביותר בהודו. השוק הוקם באמצע המאה ה – 17 ורבים מבעלי הדוכנים בשוק הינם ממשיכי בעלי הדוכנים המקוריים, דור תשיעי או עשירי למקימי השוק. דוכנים רבים פזורים לאורך הרחוב, בליל של צבעים וריחות, שפע עצום של תבלינים ועשבי תיבול, אורז קטניות חומוס ועוד. השלמת ביקורים בדלהי, ארוחת ערב ולינה בדלהי.

יום
12

דלהי – תל אביב

ארוחת בוקר במלון. העברה לשדה התעופה של דלהי יציאה חזרה לתל אביב, עם נחיתת ביניים באיסטנבול

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים