פרטי הטיול
ארצות סקנדינביה

ארצות סקנדינביה

דנמרק, נורווגיה, פינלנד, שבדיה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • אוסלו

  • ברגן

  • פלאם

  • בריקסדאל

  • קרחון בריקסדל

  • הורינדאל

  • גיירנגר

12
ימים
יום
1

תל אביב- אוסלו

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון לטיסה לבירת נורבגיה - אוסלו. לאחר הנחיתה בשדה התעופה נצא לסיור פנורמי בעיר. נתחיל את סיורנו ב עיר בנויה בקשת מסביב הפיורד "אוסלו". נערוך סיור בעיר היפה , נראה את בית העירייה בו מתקיים טקס קבלת הפנים לחתני פרס נובל. נסייר ב מדרחוב העיר עם המולת האנשים. את המבנים בעלי הארכיטקטורה המיוחדת. נראה את בניין הפרלמנט, שוק הפרחים, קתדרלת דומקירקן מהמאה ה- 17 שבחזיתו ניצב פסלו של בונה העיר כריסטאן. נבקר בפארק הפסלים המכיל יותר ממאתיים פסלים של הפסל הנורבגי המפורסם - גוסטב ויגלאנד ובו הפסל המפורסם "מעגל החיים". בהמשך נבקר במוזיאון הספינות הוויקינגיות המכיל שרידים של ספינות וויקינגיות על ציודן שנמצאו. לינה באוסלו.

יום
2

אוסלו - ברגן

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה דרך עמק אלינגדולן לרמת הארדינגר ונעצור במפל פוסלי לתצפית אל מפל מים הנשפך מההרים מגובה של 180 מטה. נמשיך את נסיעתנו אל פיורד הארדינגר נחצה באמצעות הגשר החדש ואת דרכנו ילוו כל העת מראות הנוף של הפיורדים, ההרים הגבוהים ומפלים הרבים. הגעה לברגן ללינה.

יום
3

ברגן

את היום נקדיש ל"בירת חבל הפיורדים" ברגן. עיר קסומה זו שוכנת לחופו של הים והיא העיר השניה בגודלה בנורבגיה. העיר נבנתה במאה ה- 11 ומשך תקופה מסויימת אף שימשה כבירתה של נורבגיה. נעצור לביקור בכנסיית העץ העתיקה שנשתמרה בה בצורה מופלאה , נסייר רחובותיה הציורים של העיר, נראה את שוק הדגים והנמל נבקר בעיר העתיקה עם הבתים מחודדי הגג. נמשיך את סיורנו לאורך המזח ונראה את מגדל רוזנקרנץ מהמאה ה- 16 שלידו שוכן אולם הוקון שנבנה עבור המלך הוקון לטקסים רשמיים . המשך הסיור ברובע המסחר ובתי הכלבו של ברגן המודרנית.

יום
4

ברגן - פלאם

יום טיול מרתק לפנינו עם בוקר נצא לכיוון פלאם ממנה נעלה לנסיעה שהיא חוויה ברכבת שחוצה דרך הפיורדים ודרך הנופים המרהיבים של נורבגיה נסיע דרך מנהרות רבות, כ- 6 ק"מ של מנהרות, דרך קרחונים, מפלים, צוקים מרהיבים פסגות עטורי שלג ועוד ...נגיע למירדדאל ונחצה את הסוגן פיורד ונמשיך למלון בעיירה הקסומה לייקנגר.

יום
5

קרחון בריקסדל - הורינדאל

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך את דרכנו דרך מנהרות ארוכות המובילות בקרחון בריקסדל שהוא חלק מקרחון ג'וסטדאל. נטפס לקרחון המרשים ברגל או בג'יפונים )בתשלום נפרד( ונמשיך בדרכנו לכיוון העיירה שיי. לאורך הדרך נעצור לתצפיות על הפיורדים ועל הכפרים אשר שוכנים בקצותיהם. בסיום היום נגיע למלוננו באזור הורינדאל

יום
6

הורינדאל - גיירנגר

לאחר ארוחת הבוקר נסע להלסיט משם נעלה על מעבורת שתקח אותנו לשייט מרהיב בפיורד הגיירנגר. פיורד הינו תצורת הנוף המרשימה והידועה ביותר בנורבגיה הפיורדים. אותם לשונות ים החוצים את אדמתה של נורבגיה ויוצרים עמקים צרים המכוסים מים, צוקים אמתניים ומפלים גבוהים הזורמים בעוצמה הגיירנגר הינו הפיורד הצר ביותר בנורבגיה ובו מפליי מים רבים ביניהם מפל שבע האחיות . ומסביבהם נוף עוצר נשימה. נמשיך את טיולנו בנופי נורבגיה לעבר. נגיע לטיול לעיירה הקסומה גיירנגר ונטפס לתצפית אל הנוף המדהים של הפיורד שבו הפלגנו . לאחר התרשמות מהנוף המרשים חזרה למלון .

יום
7

הורנדאל - סטרנדה- אוטה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה צפונה לכיוון סטרנדה נעלה על מעבורת לכיוון ליביגאדה ונרד "בדרך הטרולים" אולי הדרך היפה בנורבגיה. נעלה דרך מעברי הרים הצופים על העמקים הירוקים. את דרכנו ילוו מפלים עצומים, נהרות, פסגות המכוסים בשלג. נעצור בדרך לתצפיות על פלאי הטבע. נבקר בעיירה דומבוס שם נעצור להפסקה קצרה. ונמשיך בעמק רומסדאל עד אשר נגיע לעיירה אוטה המהווה את הבסיס ליציאה לטיול בחבל הפויורדים הידוע של נורבגיה. העיירה שוכנת בסמיכות לרכסי הרים עצומים, חלקם חוצים את גובה 2,000 מטר נערוך סיור בעיירה ולאחר מכן העברה לבית המלון.

יום
8

אוטה - קרלסטד

לאחר ארוחת בוקר במלון לאחריה נמצא בנסיעה לכיוון לילהמר שבה התקיימו משחקיי החורף האולימפים 1944 . לאחר שנתרשם ממקפצת הסקי האולימפית נחצה את גבול נורבגיה שבדיה למחוז וומלאנד בה שוכנת העיר קרלסטד שבה נעצור להפסקת צהריים והתרעננות.. נמשיך בדרכנו למלוננו באזור.

יום
9

שטוקהולם

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל העיר שטוקהולם בירתה של שבדיה השוכנת לשפת אגם מלארן. העיר הינה יצירת אומנות ארכיטקטונית המשלבת בנייה ומים שכן העיר בנויה על 14 איים. נערוך סיור פנורמי בעיר. נראה את ארמון המלך, בתי הפרלמנט, כנסיית סטור והעיר העתיקה. נבקר " VASA MUSEUM " ביתה של ספינת מלחמה עתיקה עשויית עץ אשר טבעה בשלמותה בהפלגת הבכורה שלה בשנת 1628 בעיר שטוקהולם. הספינה נבנתה בתקופת מלחמת שלושים השנה שהתקיימה בין בשנים 1618-1648 , בעשירי לאוגוסט שנת 1628 יצאה הספינה להפלגת הבכורה שלה עם צוות של 130 איש, כתוצאה מרוח חזקה הספינה התנגשה ברציף וטבעה בשלמותה, רק ב 24 אפריל 1961 333 שנה אחרי נמשתה הספינה מעמקי הנמל. בתום הסייור העברה למלוננו בשטוקהולם.

יום
10

שטוקהולם - הלסינקי

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך את סיורנו בעיר בו נראה את בניין האופרה, נבקר בבית עריית שטוקהולם עם הצריח שלו המעוטר בשלושה כתרים שמייצגים את הסמל הלאומי של שבדיה המהווה את אחד הצלליות המפורסמת ביותר בשטוקהולם. המשתה הגדול של טקס חלוקת פרסי הנובל, נערך אף הוא בבניין העירייה. לאחר ארוחת ערב באולם הכחול, נערכת מסיבת ריקודים בהיכל הזהב שבו ישנם 18 מיליון אריחי פסיפס זהובים ובמרכזו דמויות ממזרח ומערב הבאים לסגוד לאלה הפטרונית של שטוקהולם. לאחר סיום סיורנו בעיר נגיע לנמל ונעלה על מעבורת לילה שתקח אותנו לבירת פינדלנד - הלסינקי.

יום
11

הלסינקי

עם ההגעה להלסינקי נצא לסיור פנורמי בבירת הפינית הנחשבת לבין היפות מבין בירות סקנדינביה. נוכל להתרשם מהארכיטקטורה המיוחדת של העיר. נעבור דרך כיכר העיר העמוסה בבתי קפה . נבקר ב כיכר הסנאט , כיכר השוק שם נראה את שוק הדגים ונצפה על הכנסיה הלותרנית החצובה בסלע. נותיר זמן במזח העיר והטיילת היפה. לינה בהלסינקי.

יום
12

הלסינקי - תל אביב

יום אחרון לטיול שבו ינתן זמן חופשי לקניות וסיוריים עצמאיים בהלסינקי. בהתאם לשעת הטיסה העברה לשדה התעופה הבנלאומי של הסלינקי לטובת טיסת חזור לתל אביב.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים