פרטי הטיול
אוזבקיסטן

אוזבקיסטן

אוזבקיסטאן

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • טשקנט

  • אורגנץ'

  • חיווה

  • בוכרה

  • ערוץ סרמיש

  • סמרקנד

9
ימים
יום
1

ת"א - טשקנט

נמריא מת"א לטשקנט ולאחר הנחיתה וקבלת הויזה, נצא לסיור בעיר הבירה של אוזבקיסטן: כיכר אמיר תימור, "שדרות ברודווי" מרכז הבילויים של העיר, כיכר הגיבורים, כיכר העצמאות, בית האופרה, נבקר בחלק העתיק של העיר ובו מדרסות ומסגדים. נבקר במוזיאון לאמנויות שימושיות, נבקר בשוק האוכל (בזאר) הססגוני והגדול של העיר – שוק צ'ורסו. בתום הסיור העברה למלוננו.

יום
2

טשקנט- אורגנץ' - חיווה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לשדה התעופה של טשקנט לטיסה לאורגנץ', לאחר הנחיתה נצא בנסיעה לעיר חיווה. עם ההגעה לעיר נצא לסיור מרתק בעיר שהיא מוזיאון - חיווה. זוהי עיר בעלת אופי מוזיאוני שנשתמרה מהמאה 7-16, לדעת רבים עיר קסומה ומעניינת. בעיר מסגדים וארמונות מאותה תקופה, כיפות טורקיז וערבסקות, ללא ספק עיר ציורית ומעוטרת. נבקר במסגד יום השישי בעיר ובבית הסוהר שהפך למוזיאון המתאר את אירועי התקופה. נבקר בבתי מלאכה לעבודות גילוף העץ, אורגי שטיחים. נחזור למלון בתום הסיור ובערב נצא לארוחת ערב במסעדה מקומית. לינה חיווה.

יום
3

חיווה - בוכרה

נפרד מחיווה וניסע דרך מדבר "קיזיל קום" מדבר "החולות האדומים". ניסע בדרך בה צעדו לגיונותיו של אלכסנדר מוקדון בדרכם לכיבוש מדינות רחוקות.. נחצה את נהר "אמו-דריה" בדרכו מערבה אל ימת ארל ואם יתמזל מזלנו נפגוש בנוודי המדבר. בשעות אחר הצהרים נגיע לבוכרה היפה. העיר השוכנת בנווה מדבר מרהיב ונחשבת ליפה שמבין הערים שבדרך המשי. עם ההגעה לעיר ומנוחה קלה נצא לסיור ראשון בעיר. נבקר "לאבי האוס" בריכת המים הגדולה ומרכז חיי העיר, נסיים במתחם ובתום הסיור ניסע למלוננו. לינה וארוחת ערב בבוכרה.

יום
4

בוכרה

יום זה יהיה מוקדש כולו לעיר הצבעונית הזו: נבקר במתחם מצודת העיר– "ארק" ובמוזיאון שבתוכו, נראה את שווקיה העתיקים והתוססים- משי, תכשיטים ועוד. נראה את מינארט "קליאן" הגבוה ביותר בעיר, את בריכת המים הפסטורלית ובית התה שלה, "לאבי האוז" ומדרסות עתיקות המקיפות את הבריכה. נבקר בבית הכנסת היהודי ברובע היהודי העתיק. נבקר בבית מלאכה לרקמת משי מסורתית, ונבקר גם בארמון הקיץ של שליטי העיר שהפך למוזיאון. בערב נאכל ארוחת ערב במדרסה המלווה במופע ססגוני.

יום
5

בוכרה -ערוץ סרמיש - סמרקנד

נמשיך את סיורנו בבוכרה שהייתה מרכז דתי ותרבותי לכל מרכז אסיה. נפרד מבוכרה ונפנה דרכנו אל סמרקנד מרכזה המפואר של ממלכת טימור הידועה, בדרכנו נבקר בערוץ סרמיש נראה את ציורי הסלע העתיקים ולאחר מכן נמשיך בנסיעה אל אגם אידרקול שם נעצור לארוחת צהרים (פיקניק) על גדות האגם. נמשיך בדרך הררית יפה לסמרקנד בירתו ההיסטורית והמפוארת של אמיר תימור-לנג, שחי במאה ה-14. היא נבנתה בידי אדריכלים ובנאים מכל רחבי העולם הישן, נמצאת על צומת "דרכי המשי", ונכבשה על ידי ג'ינגיז חאן מהמאה ה-13. לינה סמרנקד.

יום
6

סמרקנד

היום נטייל בבירת דרך המשי. נערוך סיור בו נבקר במאוזוליאום גור- אמיר בו קבורים טימור לאנג, נכדו השליט והאסטרונום אולוג בג, ונציגי שושלת נוספים. נצא אל שוק השבטים שבאורגוט שלרגלי רכס הפמיר (בימי ראשון בלבד): דמויות שכמו יצאו מספורי מרקו פולו, שטיחים ועבודות אריגה בפרוטות- אווירה מהפנטת! לאחר החוויה נחזור לסמרקנד, ולאחר ארוחת צהריים נבקר במצפה הכוכבים של אולוג בג, בשרידי אפרוסיאב ההיסטורית, במאוזוליאומים המרתקים של נשות חמולת טימור לאנג במדרסת – מאוזוליאום ביבי חאנום, וכמובן במחלה היהודית, בבית הקברות היהודי וברג'יסטאן (ככר החול), ובה שלוש מדרסות מדהימות. בערב נתארח לארוחת ערב בבית מקומי לארוחה מסורתית עם מופע פולקלור.

יום
7

סמרקנד - שחריסאבז -סמרקנד

אחר ארוחת הבוקר נצא לסיור שחריסאבז. המכונה "העיר הירוקה", מקום הולדתו של תימור-לנג. נסייר באתריה ההיסטוריים, במדרסות העתיקות ובמאוזוליאום שבנה האמיר לעצמו ולמשפחתו. נראה את שרידי הארמון ואת הפסיפסים המרהיבים המקשטים את הכניסה. בתום הסיור בעיר היפה נחזור בניסעה לסמרקנד לינה וארוחת ערב בסרמקנד.

יום
8

סמרקנד - טשקנט

לאחר ארוחת הבוקר נשלים את סיורנו בסמרקנד ונבקר בבזאר סיאב ואחר מכן נצא בנסיעה אל טשקנט עם ההגעה לעיר סיור קצר והעברה לבית המלון. בערב נצא לחגוג את סיום הטיול בארוחת ערב חגיגית. לינה בטשקנט.

יום
9

טשקנט - ת"א

תם טיולנו הקסום , בשעות הבוקר נשים פעמנו לשדה התעופה לטיסה חזרה לת"א.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים