פרטי הטיול

קסמי גאורגיה

קסמי גאורגיה

גאורגיה

האטרקציות העיקריות בטיול:

  • טביליסי
  • עמק קאחתי
  • גורי
  • אחלציחה
  • וארדזיה
6
ימים
ת"א – טביליסי
יום
1

ת"א – טביליסי

ניפגש בשדה התעופה לטיסה אל טביליסי , בירתה של גיאורגיה. לאחר הנחיתה וסידורים פורמאליים בשדה התעופה נצא להכרות ראשונה עם העיר היפיפיה המשלבת בתוכה ארכיטקטורה עתיקה ומודרנית . ניסע בשדרות רוסטאוולי ע"ש המשורר הגאורגי המפורסם , שותא רוסטאוולי ונתהלך על גדות נהר המתקווארי .נבקר בעיר העתיקה ובבית הכנסת הגדול של קהילת יהודי גאורגיה ונתרשם מהפאר הרב ממנו הוא בנוי. לאחר מכן ניסע למלוננו באזור להתארגנות ומנוחה קלה . בערב נצא לארוחת ערב חגיגית במסעדה מקומית

עמק קאחתי - סיור ערב בטיבלסי
יום
2

עמק קאחתי - סיור ערב בטיבלסי

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעמק היין של גיאורגיה – קאחתי. ניסע בין כפרים ציורים, נראה את הכרמים הרבים, את היקבים המצוינים ואת הכפרים המצויירים שבעמק, נבקר בעיירה סיראנרי המוקפת חומה ואשר נשתמרה בה אווירת ימי בנימית מופלאה. נסייר בין סמטאותיה הציוריות ונראה את 82 מגדלי השמירה המגנים על העיר. בשעות הצהריים נתארח אצל משפחה מקומית לארוחת צהריים כמיטב המסורת הגאורגית .אחר הצהריים נחזור למלוננו בטביליסי . בערב נוכל לצאת ) בתוספת תשלום( לסיור לילה מרתק בטיבלסי , בעיר המשלבת בתוכה ישן וחדש בצורה מדהימה.

טבילסי – גורי - אחלציחה
יום
3

טבילסי – גורי - אחלציחה

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את טביליסי ונשים פעמינו לכיוון העיר גורי – "עירו של סטאלין". בדרך ,נבקר בכנסיית הצלב החשובה ביותר במדינה, הכנסייה בנויה על גבעה המשקיפה אל העיר העתיקה מצחטה ואזור מפגש הנהרות היפייפה. בעיר גורי , נבקר בחצר הביתו של סטאלין ,נוכל להתרשם מקרון הרכבת המפורסם ולראות את הפסל היחידי בדמותו שנשאר על אדמת גאורגיה. אחרי הפסקת צהריים נמשיך לעיירת המרפא בורג'ומי הידועה במעיינות הבריאות הנובעים בה, שלהם מייחסים סגולות מרפא. נערוך סיור בעיירה ובפארק הידוע של העיר בו נמצאים המעיינות הנובעים. לאחר הסיור בבורג'ומי נמשיך אל אחלציחה בה נלון.

אחלציחה – וארדזיה
יום
4

אחלציחה – וארדזיה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל עיר המערות וארדזיה. העיר נבנתה במאה ה- 28 כמבצר מגן כנגד הפלישות של הטורקים מדרום. במרוצת השנים המבצר הפך לעיר משגשגת שבתחומה חיו כ-05,555 תושבים. זו אחת מתקופות הזוהר של מלכות גיאורגיה תחת שרביטה של המלכה תמרה. העיר כולה נחצבה בסלע כמערכת מערות, החצובות על מצוק תלול. המערות נבנו ב-21 מפלסים, ויצרו קומפלקס עצום של מערות רחובות כנסיו ומתחמים שונים.נערוך סיור מודרך במתחם המרהיב ונתפעם מהעיר המיוחדת הזו. בחלקו השני של היום ניסע לבקר באחלציחה - נשמע את סיפורה של הקהילה היהודית, ונמשיך בביקור נבקר ברובע היהודי ובבית הכנסת המקומי. לאחר מכן נבקר בטירת רבאט המרשימה בתום הסיור המרהיב נחזור למלוננו באזור אחלציחה.

אחלציחה – טביליסי
יום
5

אחלציחה – טביליסי

לאחר ארוחת הבוקר נפרד מעיירת אחלציחה וניסע חזרה אל עיר הבירה טביליסי . בדרכנו , נעצור לבקר בעיר הבירה העתיקה של גאורגיה , מצחטה , שבה העם הגיאורגי קיבל את הנצרות ולכן גם היום זוכה למעמד של עיר קדושה. העיר בנויה על מפגש הנהרות המתקבארי והאראגבי. העיר היפה היא עדות לסגנון הבנייה הגיאורגי הייחודי. נמשיך את סיורנו באזור ונראה את קתדראלת "עץ החיים" שבה לפי אמונה קבורה גלימתו של ישו, נסייר ברחובותיה ציוריים של העיר ולאחר מכן נמשיך בנסיעתנו לטביליסי ונגיע לשוק הגדול והססגוני הממוקם ליד איצטדיון הכדורגל של קבוצת דינמו טביליסי המפורסמת. נותיר זמן להסתובב באופן עצמאי ולהנות מהשוק הגדול , הצבעוני ושוקק החיים .לאחר מכן ניסע למלוננו באזור. בערב נצא לערב פולקלור לסיום הטיול

טבליסי - ת"א
יום
6

טבליסי - ת"א

בבוקר נצא לבקר באתרים מרכזיים נוספים בעיר .נראה את כנסיית סיאוני ע"ש הר ציון. נראה את מבצר נאריקלה הצופה אל העיר נמשיך את סיורנו בעיר ונראה את מבני הפרלמנט והאופרה המרשימים. נראה את פסלה של אמא גיאורגיה העומדת על גבעה וצופה אל העיר. נראה את אזור בתי המרחץ הידועים של טבילסי , את גני השלום וגשר השלום . תם טיולנו הקסום .במידה והזמן יאפשר זאת נותיר זמן לקניות בשווקיה הססגונים של טביליסי ולאחר מכן העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לת"א.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים