פרטי הטיול
מקדוניה פנינת הבלקן

מקדוניה פנינת הבלקן

מקדוניה, יוון

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • סלוניקי

  • מקדוניה

  • סיינט נחום ושמורת הטבע גליצ'יצה

  • אוכריד וסיור כפרים

  • סטרוגה- רדוזדה

  • ווצ'אני ושמורת מאברובו

7
ימים
יום
1

ת"א – סלוניקי – מקדוניה

ניפגש בשדה התעופה לטיסה לסלוניקי אשר בצפון יוון. לאחר הנחיתה נצא לסיור בחבל מקדוניה שבצפון יוון שם מסתתרת העיירה המקסימה אדסה, שכולה טבע ירוק ושפע של מים, שזורמים במפלי ענק מרהיבים. אדסה בנויה על צוק גבוה, מעל עמק ירוק ופורה הנמתח עד סלוניקי, והיא שופעת מים ומפלים, פארקים ועצי דולב ענקיים. שני מפלים עוזבים את העיר, וצונחים מגובה של כשישים מטר, אל עמק חלומי וירוק. המים מגיעים לעיירה מכמה מעיינות שופעים שנמצאים באיזור העיירה, מתלכדים יחד זורמים בתעלות מתחת לבתי העיר. בחלק השני של היום, נמשיך לסיור בביטולה, העיר השניה בגודלה במקדוניה, שהייתה מרכז יהודי חשוב במשך דורות ומרכזה של קהילה בלקנית מפוארת וייחודית. נסייר ברובע הטורקי של העיר שם נראה את מגדל השעון הידוע של העיר ואת מסגד יאזק ומסגד יאני אשר נשתמרו מן מהתקופה העותומאנית. נותיר זמן חופשי במדרחוב התוסס של העיר בה מגוון בתי קפה ומסעדות.

יום
2

סיינט נחום ושמורת הטבע גליצ'יצה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לביקור בשמורת הטבע "גליצ'יצ'ה". נעבור בין כפרים קטנים השוכנים ודרך מטעי התפוחים הרבים לכפר פודמוצ'ני שם נבקר במוזיאון הפולקלור. מוזיאון של איש אחד האוסף לאורך השנים מגוון רב של תלבושות וחפצי אומנות מהתרבות המקדונית העשירה. לאחר מכן, נגיע לאגם פרספה, שחלקו נמצא ביוון, ונעפיל ברכב להר גליצ'יצה לתצפית מרהיבה על אגם אוכריד. מהתצפית נוכל לראות את הכפרים הציוריים שמסביב לאגם ולצפות על אלבניה השכנה הנמצאת מעבר לאגם. נמשיך לכנסיית סיינט נחום הנטועה על שפת האגם. נבקר במנזר שבמקום ונשמע את סיפורו המעניין של הקדוש נחום שהקים אותו. במנזר שוכנת כנסייה עתיקה בעלת ציורי קיר יפים ובשטח המנזר מסתובבים באופן חופשי טווסים רבים שנחשבים לחיה קדושה. נצא לשייט קצר, בין פלגי מים מפכים וצמחיה עבותה, אל אזור 80 המעיינות שמזינים את מימי אגם אוכריד הצלול, באופן קבוע. בתום השייט נחזור לבית המלון.

יום
3

אוכריד וסיור כפרים

יום ביקור בכפרים האותנטיים של מקדוניה. נתחיל בסיור בכפר רצ'יצה אליו נגיע לאחר נסיעה קצרה דרך הנופים הירוקים ופלגי המים המלווים את הדרכים במקדוניה בכפר נבקר במכבסה העתיקה מתקן יחודי הקיים מאות שנים ומשמש את תושבי המקום אף בימים אלו. בחלקו השני של היום נמשיך לכיוון אוכריד העיר השוכנת על חופו של אגם בשם זה. פירוש השם אוכריד הוא "על הסלע". העיר עצמה בנויה על גבעה גבוהה מעל האגם. נעלה לתצפית מרהיבה מהמצודה המשקיפה על האגם היפהפה וההרים שמעטרים אותו מסביב, בדרך למצודה נראה את האמפיתאטרון העתיק שמשמש כיום לפסטיבל אוכריד הנערך בחודשי הקיץ. מהמצודה נרד דרך יער האורנים לאונברסיטה הראשונה של אוכריד ולכנסיית סיינט קלמנט היפה ששוחזרה בשיטה ייחודית אותה פיתח יגאל ידין. את הסיור נסיים בטיילת של אוכריד שבה מגוון רב של בתי קפה ומסעדות שם נותיר זמן חופשי לשוטטות בין בתי הקפה והחנויות המעוצבות.

יום
4

סטרוגה- רדוזדה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בכפר רדוזדה, שם נעלה לביקור בכנסייה החצובה בסלע אשר בקירותיה ציורי קיר עתיקים ומרשימים וכמובן שלא נוותר על תצפית עוצרת נשימה על האזור. נמשיך ונבקר במנזר קליסטה שהמפרץ בו הוא שוכן נחשב למפרץ היפה באגם אוכריד. נפגוש את הנזירים אשר מוכרים במקום קונפיטרות משלל פירות העונה ונמשיך לסטרוגה, העיירה השכונת על נהר הדרים, ונקודת השפך שלו אל אגם אוכריד. נמשיך את סיורנו לאורך המדרחוב התוסס של העיר שמהווה מקור משיכה לתיירים רבים ומדי שנה נערך בו בקיץ פסטיבל משוררים יוקרתי.

יום
5

ווצ'אני ושמורת מאברובו

את היום נקדיש לטבע המרשים של מקדוניה. לאחר ארוחת הבוקר במלון ניסע לכיוון הכפר ווצ'אני, כפר ציורי שכבישיו מסותתי האבן ובתיו העתיקים מעניקים לו נופך קסום ומראה ייחודי. נסייר בין הרחובות היפים ונראה את תחנת הקמח העתיקה אשר פועלת בכוח המים הנובעים משמורת הטבע הנמצאת בפאתי הכפר. תחנת הקמח העתיקה עדיין בשימוש ע"י תושבי המקום. נמשיך לשמורת ווצ'אני ונטייל בין אפיקי הנחל הרבים עד שנגיע למקור הנביעה הנמצא במערה קטנה. ניפרד מווצ'אני וניסע לשמורת מברובו. בדרכנו צפונה ניסע לאורך נהר דרים שופע המים והעמקים הציוריים. נעבור באגם דבאר ונעצור לתצפית על הנוף המרשים. נמשיך למנזר "יוחנן המטביל" שבה נמצאת איקונה של יוחנן בעל היד השלישית זוהי איקונה יחידה מסוגה בעולם והמצאותה במנזר יוחנן העלתה את חשיבותו של המנזר בעולם הנוצרי. במנזר נראה גם את קיר תחריטי העץ בו מופעים סיפורים מהתנ"ך ומהברית החדשה. נסיים שמורת מאברובו היא רכס הרים שפסגתו הגבוהה מגיעה לגובה של 2700 מטר. רכס ההרים מכוסה ביער עבות עם קרוב לאלף זנים שונים של עצים כגון: עצי דובדבן, תפוח אפרסקים, עצי נוי ועוד.. נבקר באגם המלאכותי "מאברובסקו" הנמצא בגובה של 1200 מטר ומשמש כמקור האנרגיה העיקרי של האזור.

יום
6

סקופיה וקניון מטקה

לאחר ארוחת הבוקר במלון ניסע צפונה לסקופיה, בירת מקדוניה והמרכז התרבותי, פוליטי וכלכלי שלה. העיר ממוקמת בחלקו העליון של עמק וארדאר, שוכנת על הנתיב הבלקני, שמחבר את אתונה עם מרכז אירופה. בשנת 1963 נחרבה העיר ברעש אדמה למעט הרובע הטורקי של העיר וגשר האבן הידוע. נראה את גשר האבן ואת הכיכר המרכזית ממנו יוצא המדרחוב הראשי של העיר. נמשיך לסיור ברובע הטורקי ונראה את החאן היפה של העיר שנשתמר בצורה מופלאה ונמשיך בסיור בין בסמטאות הצרות של הרובע ונראה את הבזאר הצבעוני. לאחר מכן נמשיך לביקור באחד מאתרי הטבע היותר יפים במקדוניה, קניון מטקה, צוקי אבן גיר היוצרים קניון מרשים ביופיו. בתקופה הקומוניסטית בנו הרוסים סכרים רבים במקדוניה עבור תחנות הכוח ההידראוליות. אחד הסכרים נבנה בקניון מטקה והציף את הקניון ויצר אגם קסום. נצא לשייט באגם שבחלק מקטעיו הרוחב בין צוקי הגיר הוא פחות מ- 50 מטר.

יום
7

אוכריד - סלוניקי – ת"א

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לכיוון צפון יוון ולעיר סלוניקי, בהתאם לשעת הטיסה ובמידה והזמן יאפשר זאת נותיר מעט זמן חופשי בטיילת העיר ולאחר מכן העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לת"א.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים