פרטי הטיול
קרואטיה וסלובניה

קרואטיה וסלובניה

קרואטיה, סלובניה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • לובליאנה

  • אגם בוהין

  • קניון וינטגר

  • אגם בלד

  • חבל קרינתיה

  • קלגנפורט

  • שקופיה לוקה

7
ימים
ת"א – לובליאנה
יום
1

ת"א – לובליאנה

ניפגש בשדה התעופה לטיסה ללובליאנה שבסלובניה. לאחר הנחיתה נצא לסיור מרתק בבירה הסלובנית, עיר בסגנון הבארוק, החצויה ע"י נהר הלובליאניצקה. נעבור דרך שרידי הרובע היהודי, נשקיף על העיר העתיקה בסגנון ימי הביניים תוך שנעבור על גשר הסנדלרים. נראה את מזרקת רובא, נצפה על קתדרלת ניקולס הקדוש, נעבור בשוק הפתוח ונראה את עבודות האדריכלות של פלצ'ניק. משם נמשיך למרכז העיר – לכיכר המרכזית של פרשרן המשקיפה על שלושת הגשרים. בתום הסיור (במידה והזמן יאפשר זאת) נותיר מעט זמן חופשי בעיר, ולאחר מכן ניסע למלון.

אגם בוהין – קניון וינטגר – אגם בלד
יום
2

אגם בוהין – קניון וינטגר – אגם בלד

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון אגם בוהין, האגם הגדול ביותר בשמורת הטריגלב, אגם שנותר פראי. לאחר מכן נמשיך וניסע לוינטגר – קניון של ערוץ נחל עם מצוקים גבוהים ומים צלולים וגועשים. נלך בתוך הקניון על שבילי עץ וגשרים שתלויים מעל המים. לאחר מכן ניסע לסיור בעיר ובאגם בלד. נבקר במצודת בלד הממוקמת על צוק מעל האגם, לתצפית ממנה לאגם המדהים ביופיו ולכניסה למוזיאון שבטירה. אגם בלד מקבל את מימיו מהאלפים ומכאן הצלילות והבוהק המאפיינים אותו. יותר מ150 שנה מגיעים נופשים מכל רחבי אירופה להתענג מהמקום הקסום הזה. בתום הסיור נשוב למלוננ

חבל קרינתיה – קלגנפורט
יום
3

חבל קרינתיה – קלגנפורט

לאחר ארוחת הבוקר נצא לטיול באוסטריה, בחבל קרינתיה התחתונה. היא הפרובינציה הדרומים ביותר באוסטריה ובעלת אחת מהתפאורות המושכות ביותר במדינה. האזור כולו מוקף הרים ומלא בכ – 200 אגמים. נחצה את הגבול לאוסטריה השכנה וניסע אל אגם ורתר, גדול האגמים האלפיניים שבחבל קרינתיה שזכה לכינוי "ריביירת קרינתיה". נטייל באזור ובדרכנו חזרה נעצור לביקור בעיר היפה קלגנפורט. בתום הסיור נשוב למלוננו.

שקופיה לוקה – עמק הסוצ'ה
יום
4

שקופיה לוקה – עמק הסוצ'ה

יום של טבע ונופים לפנינו. לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לעיירה הציורית שקופיה לוקה, ששמרה על צביונה היחודי. נראה את הבתים המעוטרים פרסקאות מרשימים, נצפה אל כנסיית ג'יימס, נבקר בכיכר המרכזית ואף נראה את בית העירייה העתיק. לאחר מכן נמשיך לכיוון עמק הסוצ'ה ולביקור בעיירות הסובבות אותו. נתחיל את סיורנו בעיירה טולמין, בירתה של עמק הסוצ'ה. העיר השוכנת בגובה ההרים צופה על העמק הירוק בעל הנהרות, המפלים ופלאי הטבע הרבים. לאחר מכן נמשיך לכיוון קובאריד, שם נערוך תצפית על עמק הסוצ'ה מהאנדרטה לזכר החיילים האיטלקים. נמשיך את נסיעתנו בעמק הסוצ'ה לאורך הנהר השוצף ודרך קניוני ענק ויערות עד. לאורך הדרך נעצור לתצפיות מרהיבות וצילומים. נמשיך את סיורנו דרך העיירה בובאץ' ומשם נמשיך דרך מעבר ההרים וורשיץ השוכן בגובה 1600 מטר בתוככי האלפים היוליאנים. נעצור לתצפית מרהיבה במעבר ההרים ולצילומים, נתרשם מרכסי הגיר העצומים ומהעמק העמוק שיפרס לרגלינו. בתום הסיור נמשיך בנסיעה למלוננו.

ימערות הנטיפים פוסטוינה – קרופה
יום
5

ימערות הנטיפים פוסטוינה – קרופה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לטיול המתמקד באחד מאתריה המרשימים ביותר של סלובניה, שכנתה הצפונית של קרואטיה. את ביקורנו נתחיל במערת הנטיפים הנודעת שבפוסטוינה. אורכה יותר מ-20 ק"מ ואנו נבקר בשמונת הק"מ הפתוחים לקהל, תוך נסיעה חוויתית ברכבת מיניאטורית והליכה רגלית בין אלפי דוגמאות של זקיפים ונטיפים. במערה שוררת טמפ' קבועה של 8 מעלות ו80% לחות. בחלקו השני של היום נבקר בכפר הנפחים קרופה. הכפר קיים עוד מתקופת הקיסרותת נסייר בין בתי הכפר הציוריים ונתרשם מאורך החיים הייחודי בו. בתום הסיור ניסע למלוננו.

פארק אגמי "פליטביצ'ה"
יום
6

פארק אגמי "פליטביצ'ה"

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול בפארק אגמי פליטביצ'ה המצוי במזרח קרואטיה. הפארק נחשב לאחד מהיפים בעולם והוכרז ע"י "אונסקו" בשנת 1979 כ"אתר מורשת עולם". קשה למצוא מי שיחלוק על כך. הפארק הענק משתרע על פני 195 קמ"ר ואנו נתמקד במרכזו, באזור 16 האגמים הנשפכים זה לתוך זה באמצעות 92 מפלים, קטנים וגדולים, תוך שהם יוצרים "שמורה" נוספת, כולה מים בצבע טורקיז עז. האגמים מוקפים ביער מחטניים נהדר וההליכה בתוכו היא חוויה בפני עצמה. הסיור מתבצע בשייט ובהליכה רגלית (אורך הסיור כ – 4 שעות) בתום הסיור נשוב למלוננו.

זאגרב
יום
7

זאגרב

יום אחרון לטיולנו, לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר זאגרב – עיר הבירה של קרואטיה. נעבור בעיר העתיקה והעיר העליונה, נראה את מגדל לוטרשצ'ק, את השער אל העיר, כנסיית מרכוס המקושטת, בנין האוניברסיטה העתיקה ואת אולם התאטרון הלאומי הצבוע בצהוב. נראה את השוק הצבעוני והססגוני ונבקר בבית הקברות היוקרתי והמפורסם מירוגיו, בו נמצא לצד קברי אצולת קרואטיה גם קברי יהודים וקבורה בקומות. בתום הסיור ובהתאם לשעת הטיסה, ניסע לשדה התעופה בלובליאנה לטיסה חזרה לת"א.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים