פרטי הטיול

המדינות הבלטיות

המדינות הבלטיות

ליטא, לטביה

האטרקציות העיקריות בטיול:

  • וילנה- סיור עיר - הרובע היהודי
  • טרקאי
  • ארמון רנדייל - ריגה
  • ריגה העיר העתיקה - הרובע היהודי
  • - סיגולדה " שוויץ הליטאית"
  • קובנה
8
ימים
יום
1

ת"א- וילנה

ניפגש בנמל התעופה בן גוריון לטיסתנו לוילנה (Vilnius) בירת ליטא, מהערים היפות במדינות הבלטיות, בעלת חיי לילה עשירים ואתרי תיירות מרהיבים המושכים אליה תיירים מכל העולם. לאחר הנחיתה בעיר וסידורים פורמליים בשדה העברה לבית המלון בוילנה.

יום
2

וילנה- סיור עיר - הרובע היהודי

לאחר ארוחת הבוקר נצא סיור מרתק בוילנה. נתחיל את סיורנו בעיר העתיקה שהוכרזה כאתר לשימור עולמי על ידי אונסק"ו. העיר היפה בנויה ממבוך של רחובות צרים ומפותלים, נסייר דרך הרחובות העתיקים, ונגיע למרכז העיר ונראה את הקתדרלה ואת מגדל הפעמון. נראה את בנייני האוניברסיטה ונצפה בכנסיית סנט אנה הבנויה בסגנון גותי מרשים. בחלקו השני של היום נבקר ברובע היהודי של וילנה. נלך דרך הרחובות הצרים והחצרות מתקופת ימי הביניים. נשמע את סיפורן של הקהילות היהודיות שחיו במקום, של זרם החסידות הידוע וכמובן את סיפורו של "הגאון מוילנה". לינה בוילנה.

יום
3

וילנה- טרקאי

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את סיורינו בנסיעה לטרקאי (Trakai) הבירה העתיקה של ליטא. נבקר בטירה עתיקה הבנויה על אי טובל בירק בלב אגם פנינסולה. נמשיך את סיורינו בעיר היפה המוקפת אגמים ונשמע את סיפורה של קהילה יהודית קראית שהתגוררה בעיר בעבר. בחלק השני של היום נעצור לביקור ביער פונאר (Paneriai), שהיום נראה כאתר פסטורלי, אך בעברו שימש כגיא הריגה בו הושמדה מרבית קהילת יהודי ליטא. בתום הסיור נחזור לוילנה בה נלון. בשעות הערב, נוכל לצאת (בתוספת תשלום) לאזור הבילויים החדש של וילנה.

יום
4

וילנה - ארמון רונדלה - ריגה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לכיוון ריגה (Riga) עיר הבירה של לטביה. בדרכנו נבקר "בגבעת הצלבים" אתר זיכרון הנמצא צפונית לעיר שאולאי (?iauliai). הגבעה המיוחדת נטועה באלפי צלבים ומשמשת כאתר עלייה לרגל ראשון במעלה עבור המאמינים הקתולים המקומיים. נמשיך וניסע לארמון רונדלה (Rundale), מיצירות הבארוק היפות במדינות הבלטיות. נערוך סיור בארמון ובגנים המרהיבים שסביבו ונמשיך בנסיעתנו לריגה. לינה בריגה.

יום
5

ריגה העיר העתיקה - הרובע היהודי

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בריגה בירת לטביה. נראה את אנדרטת החירות הממוקמת בכניסה לעיר העתיקה ונסייר ברחובות ובסמטאות של המרכז ההיסטורי. נראה את הקתדרלה הראשית ולאחר מכן נמשיך לרובע מוסקבה- הרובע היהודי, שם נבקר בבית הכנסת המפורסם "קורל" ובאתר הזיכרון זניס ליפקה. נמשיך את סיורנו ברובע ונראה את בית החולים היהודי "ביקור חולים" ומוזיאון הגטו. את היום נסיים באתר הזיכרון המרגש ביער רמבולה, שבפרברי ריגה ונספר את סיפורה של הקהילה היהודית שחיה בעיר. בתום הסיור נשוב למלוננו בריגה.

יום
6

סיגולדה ("שוויץ הלטבית") ועיירת הנופש יורמלה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לביקור בעיר הציורית סיגולדה (Sigulda) "שוויץ הלטבית". העיר השוכנת כ-50 ק"מ מריגה בנויה בסמיכות לפארק גוג'ה מאתרי הנופש הידועים של המדינה. נערוך סיור בעיר, נראה את שרדי המבנים מהמאה ה-13, את טירת הצלבנים ואת הארמון של קרופוטקין שנמצא בפרברי סיגולדה. בחלק השני של היום נבקר בעיירת הנופש המובילה בלטביה יורמלה (Jurmala) שהתפרסמה הודות למשאבי הטבע הייחודיים לה: מעיינות מרפא, בוץ מינרלים, יערות אורנים, אוויר צלול וחופים לבנים. בתום הסיור, נשוב למלוננו בריגה. בערב, נוכל לצאת (בתסופת תשלום) לבילוי הכולל ארוחת ערב, ריקודים ובירה בלטית משובחת.

יום
7

ריגה - קובנה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לעיר קובנה (Kaunas). עם ההגעה נבקר בעיר העתיקה, נטייל בסמטאות הצרות עם בתי הקפה והגלריות. נראה את בית הכנסת "אוהל יעקב". נלמד על הקהילה של קובנה, שהייתה אחת ממרכזי התורה המפורסמים של ליטא. נראה את אנדרטת הילדים וביתה של לאה גולדברג. לינה בקובנה.

קובנה – וילנה – תל אביב
יום
8

קובנה – וילנה – תל אביב

תם טיולנו הקסום, לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מקובנה היפה ונצא בנסיעה על עבר שדה התעופה בוילנה ממנה נטוס לישראל.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים