פרטי הטיול
גיאורגיה – טבע, תרבות ויין בנתיבי הקווקז

גיאורגיה – טבע, תרבות ויין בנתיבי הקווקז

גאורגיה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • גורי – מוזיאון סטאלין

  • אופליסצי חה' – אתר פולחן קדום

  • טקו איסי ה – רובע היהודי, קתדראל ת , י טאבגר מנזר גלאטי

  • ערב פולקלור - לצלילי להקה מקומית כולל ארוחה טיפוסית

  • שמורת הטבע סאטפליה

  • שמורת פארק בורגו מי

  • בקוריאני – ביקור במרכז העיירה

9
ימים
יום
1

תל אביב, טביליסי

נטוס לטביליסי ונערוך היכרות ראשונה עם בירת גיאורגיה, שהתפרסמה בעיקר בזכות המעיינות החמים הנפלאים שלה. זאת גם הזדמנות ראשונה ליהנות מהכנסת האורחים הגיאורגית החמה. אין עוד ארץ בה מאמינים שהאורח הוא שליח האלוהים ומטרתו לגרום למארח להצטיין בנתינה ובכך למצוא חן בעיני האל. כאן נתחיל את מסענו בגיאורגיה היפה. לינה בטביליסי.

יום
2

גורי, אופליסציחה, קוטאיסי

נצא אל עיר המבצר העתיקה גורי, הבנויה בראש גבעה ובנייניה הם עדות לכובשים ולחולפים בשעריה. כאן נולד וחי יוסיף גוגשוילי שהתפרסם בשמו המחתרתי סטאלין. נראה את המוזיאון המנציח את תולדות הרודן, את בית מגוריו ואת קרון הרכבת בו נסע לוועידת יאלטה. נבקר באופליסציחה – אתר פולחן קדום ונמשיך לקוטאיסי, עיר עתיקה ויפה ובעלת עבר יהודי עשיר. נסייר בעיר העתיקה וברובע היהודי ונבקר )אם יתאפשר( בבית הכנסת של הקהילה שנחנך ב-1887 .נראה את קתדרלת בגרטי, המשופעת בכותרות רומנסקיות ובאבני בנייה מגולפות. נבקר במנזר גלאתי שייסד המלך דוד הבנאי כמרכז דתי חשוב ונתרשם מהפסיפס המדהים )אם יתאפשר(. נמשיך לשוק המקומי הגדול ונתענג על הצבעים הריחות והטעמים. לאחר ארוחת הערב נהנה מערב פולקלור לצלילי להקה מקומית.

יום
3

מערת הנטיפים פרומתאוס, בורג'ומי, בקוריאני

שמורות הטבע מחכות לנו. נצא לראות את מערת הנטיפים המרשימה פרומתאוס. נשוט ב"נהר" )אם יתאפשר( העובר ומתפתל לאורכה של המערה ונצפה במראה הנטיפים שנוצרו לפני מליוני שנים הדינוזאורים שנמצאו בה. נמשיך לבורג'ומי, שמורת הטבע הגדולה במדינה. נהנה מיופיים של הגנים המטופחים בפארק, נראה את פסל פרומטאוס למרגלות המפל, נעלה ברכבל לתצפית על נוף השמורה ונטעם מהמים המוגזים הנובעים במקום, שמייחסים להם סגולות בריאות מופלאות. כל זה ייתן לנו את הסקרנות להמשיך. נבקר בשוק הקדרים הגדול - אחת האומנויות העתיקות והאהובות ביותר בגאורגיה. לינה בעיירת הנופש והסקי בקוריאני, שבקווקז הנמוך.

יום
4

בקוריאני אחלציחה, וורדזיה

ניסע לאחלציחה על גדת נהר פיצחובי ובה מצודת רבאטי המרשימה. נבקר בבית הכנסת שהשתמר ובמצודת חרטביצי ונמשיך לביקור באתר המערות הגדול וורדזיה, שנחצב לפני 900 שנים. לא פחות מ-3000 מערות ב-13 מפלסים נחצבו באתר שבנו המלך גאורגי השלישי ובתו המלכה תמר. נבקר בכנסיית מרים ונראה את ציורי הקיר המרהיבים.

יום
5

מצ'חטה, גודאורי

מצ'חטה, בירתה העתיקה של גאורגיה, שוכנת על גדות נהר המטקווארי. נסייר בעיר המרתקת ששימשה מרכז פולחני, נבקר בכמה מן הכנסיות העתיקות, בקתדרלת סווטיצחובלי מהמאה ה-11 בה יושב הארכיבישוף ובמנזר ג'ווארי, הבנוי על גבעה בשולי מצ'חטה. נמשיך צפונה על הדרך הצבאית, אחת מדרכי הנוף היפות בגיאורגיה, שחוצה את הרי הקווקז ומחברת בין אירופה לאסיה. ניסע בנוף עוצר נשימה לאורך מאגר המים הגדול זינגוולי שמימיו בצבע טורקיז. נראה את התמזגות זרמי המים בנהר ארגווי בצבעי שחור לבן ונעצור במצודת אנאנורי מהמאה ה- 17 שידעה קרבות רבים. קפה חם מול המצודה והאפשרות לקנות מזכרות, מבעלי הדוכנים במקום, הם סיכום מצוין ליום. לינה בעיירת הנופש גודאורי, בקווקז הגבוה.

יום
6

קזבגי –טיול ג'יפים, טביליסי

יום מהנה ומרגש לפנינו. הקווקז הגדול הוא אחד מרכסי ההרים המרשימים ביותר בעולם. ניסע בנוף הררי עטור קניונים, חרוץ בנהרות, מלווה ברכסים מושלגים. נבקר בקזבגי השוכנת למרגלות פסגת הר קזבג המתנשא לגובה 5000 מ' מעל פני הים. העיירה, העטורה בהרים ומצוקים, נקראת היום סטפנצמינדה ומשמשת בסיס ליציאה למסלולי הטיולים באזור. רכובים על גבי ג'יפים נטפס בדרכי הנוף המרתק של הקווקז הגבוה. נעפיל לגובה 2200 מ' , נבקר באנדרטת האחווה ונצפה מהקשתות על הנוף עוצר הנשימה. נבקר בכנסיית השילוש הקדוש )גרגטי טריניטי( הצופה על הרכסים המושלגים וממנה נשקף נוף בראשית. בתום הסיור המהנה ניפרד מהקווקז ומרכבי ה- 4X4 וניסע לטביליסי אל בית המלון בו נתארח בשני הלילות הבאים.

יום
7

טביליסי

היום נעמיק את ההיכרות עם טביליסי המיוחדת. נבקר בעיר העתיקה, במקדש מטקהי מהמאה ה-12 ,נלך בסמטאות בין בתי החומה, נבקר במרחצאות החמים ובקתדרלת ציון. נבקר ברובע היהודי, בבית הכנסת היפה שמשמש את הקהילה המפוארת ונבקר במוזיאון היהודי החדש. נחצה את הגשר המחבר את העיר העתיקה עם החדשה ונעפיל ברכבל מכיכר אירופה למצודת נרק'ילה הצופה על העיר ועל נהר המטקווארי. לא רחוק מהמצודה ניצב פסל אימא גיאורגיה האוחזת בידה האחת חרב ובידה השניה גביע יין. נבקר בעיר החדשה. נראה את שדרות רוסטאוולי – ה"שאנז אליזה" של גיאורגיה, מרכז התרבות והקניות של הבירה ובו מוזיאונים רבים, בית האופרה, התיאטרון ובתי קפה. נטייל במדרחוב היפה המשופץ שארדן וככל שיאפשר הזמן נהנה מקניות בשוק הפתוח או באחד ממרכזי הקניות. ערב פולקלור, ארוחת ערב מסורתית, יין, ברכות, מוזיקה וריקודים.

יום
8

חבל היין קאחתי, טביליסי , תל אביב

קאחתי הוא חבל היין של גיאורגיה ואחד האזורים היפים והאהובים במדינה. נעצור בדרך לביקור בשוק לילו הגדול בגיאורגיה. נמשיך לעיירה היפה סיגנאגי המכונה "עיר האהבה". סיגנאגי גבוהה, מוקפת חומה וצופה לעמק אלאזאני ולהרי קווקז המזרחיים. נטייל על חומות העיר ונצפה במגדלי המשמר העתיקים, נבקר במנזר בודבה בו קבורה נינו הקדושה ונתארח אצל משפחה מקומית. זאת הזדמנות חד פעמית להתנסות בהכנת הלחם הגיאורגי המסורתי s'Deda .Puri נאכל ארוחת צהריים ביתית ממטעמי המטבח הגיאורגי, נלקק את האצבעות, נברך "גומרג'וס" )לחיים בגיאורגית( ונשמח את ליבנו ביין המקומי הנחשב למשובח במדינה. נשוב לטביליסי ובשעות הערב נטוס חזרה לתל- אביב

טביליסי, תל אביב
יום
9

טביליסי, תל אביב

חזרה לתל- אביב

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים