פרטי הטיול
מטעמי קטלוניה

מטעמי קטלוניה

ספרד

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • סיור בברצלונה

  • קוסטה ברווה- שייט חופים

  • מונטסרט

5
ימים
יום
1

ת"א-ברצלונה

נטוס בבוקר מוקדם לברצלונה. לאחר פגישה עם הנציג שלנו בשד"ת ברצלונה, נסיעה למלון בעיר ברצלונה. הזדמנות לעשות הכרות עצמאית ראשונה עם העיר. העיר נבנתה על שרידי שכונה רומית עתיקה בשם בארסו/ברסינו – מקור השם של העיר שאת שרידיה ניתן לראות בחלק מרחובות הרובע הגותי . לרובע התחברו אומנים רבים כגון פיקסו ומירו וזה בא לידי ביטוי בחלק מיצירותיהם. היום גם מוזיאון פיקסו וגם גלריות רבות הם חלק מהנוף המקומי. ברובע יש גם עדות של העבר היהודי של ברצלונה . תוכלו להתרשם מרחובותיה מלאות חנויות אופנה, הבניינים המרשימים והכיכרות הומי אדם.

יום
2

ברצלונה

היום נפגש עם המדריך על יד ה"הארד רוק קפה" )*( בכיכר קטלוניה לסיור מדהים בעיר ברצלונה. סיפור האהבה שלנו עם ברצלונה מתחיל לאורך שדרות פסאו דה גרסיה, אחת השדרות המפוארות בעיר. לאורכה של השדרה נמצאים רבים מאתרים המאפיינים האדריכלות הייחודית של ברצלונה – קאזה מילה וקאזה באטיו של אנטוניו גאודי. משם ניסע לסגראדה פאמיליה – כנסיית המשפחה הקדושה, שבנייתה החלה ב- 1882 ועדיין לא הסתיימה, פרי הגאונות של גאודי. נמשיך בסיור ברובע הגותי, הקתדרלה של העיר, והמקדש הרומאי העתיק. בהמשך נבקר גם במרכז הפוליטי, שם ניצבים זה מול זה ארמון ממשלת קטאלוניה והארמון המשכן את עירית ברצלונה, ולא נפספס סיור מרתק ברובע היהודי של ברצלונה שם נסתובב בין שרידי היהדות ונלמד על תרומתה לקהילה המקומית. בתור הזהב של היהודים בעיר-במאות 13-11 - ברובע זה היה בנוי ה"גטו היהודי" ששמו היה call-el מהמילה העברית "הקהל". היהודים השתכנו ברובע זה עד לגירוש הכללי של יהודי ספרד במאה ה-15 .ביקור בפארק הסיוטדלה זהו פארק טבע כמעט פראי בעיר הגדולה, והוא מארח אגם מזרקה עוצרת נשימה. שער הניצחון ושכונת בורן זה המקום העדכני ביותר בברצלונה, שופע גלריות, חנויות עיצוב מדהימות ועוד.

יום
3

יום חופשי – סיור בחירה

בתאום מראש עם המדריך נוכל להצטרף טיול בחירה )בתשלום(, לדוגמא: נפגשים על יד ה"הארד רוק קפה" )*( בכיכר קטלוניה לטיול בחירונה עיר אלף הכיבושים ועיר הולדתו של הרמב"ן, למסע במנהרת הזמן, להתחקות אחר עקבותיה של הקהילה היהודית, אשר חיה ופעלה במשך 600 שנים והייתה הלב הפועם של העם היהודי בגולה. נתחיל את סיורנו בעיר העתיקה ברחוב פורסה , נתרשם ונתרגש מהממצאים והיופי של המקום, נבקר במוזיאון היהודי, עדות לחיי הקהילה עד ג. נמשיך לעיר פיגראס, עיר הולדתו של סלוואדור דאלי - האמן הסוריאליסטי המפורסם אשר נולד בעיר. נבקר במוזיאון דאלי השוכן במבנה מעניין. המבנה משנת 1850 עלה באש בעת מלחמת האזרחים, ושופץ לאחריה על מנת להכשירו כמוזיאון. במקום אוסף נרחב של יצירות העוקב אחר הקריירה האמנותית של "מלך הסוריאליזם" על פני תקופותיה השונות. חזרה לברצלונה.

יום
4

שמורת הרי המונטסראט- מנזר מונטסראט

נעזוב את המלון שלנו על מנת לפגוש את המדריךעל יד ה"הארד רוק קפה" )*( בכיכר קטלוניה. נצא לכוון חבל פנדס לשמורת הרי המונטסראט והמנזר הענק המתנשא מעל צוקים תלולים. זהו המרכז הדתי והתרבותי החשוב ביותר בקטלוניה ואחד המנזרים הבנדיקטיים החשובים בעולם. במקום נמצא פסל המדונה השחורה, פטרוניתה של קטלוניה. שמורת הרי המונסארט )שיני המסור( – תופעת טבע עוצרת נשימהבמרחק שעה נסיעה מברצלונה שוכנת לה שמורת הרי "המונסארט", אחד האתרים היפים והמדהימים ביותר שייצא לכם לראות בברצלונה וסביבתה. השמורה מוקפת בהרים משוננים אשר קיבלו את השם "שיני המסור" ויוצרים תופעת טבע ייחודית, המשקיפה מגובה 1236 מטר מעל פני הים על הנוף הפנורמי המרהיב הנפרש מהרי הפירנאים ועד לים התיכון. הרי "המונסראט" עוטפים את המנזר שנמצא עליו כאצבעות גרומות של סלע המזדקרות בהתרסה, ויוצרים מחזה ארכיטקטוני מרהיב של עוצמה ודמיון.לחובבי המוזיקה ביניכם צפויה חוויה נהדרת )אם יתאפשר( בדמותה של מקהלת הילדים של המנזר שתשיר בפנינו.

יום
5

ברצלונה- שד"ת- ת"א

היום נוכל ליהנות מזמן חופשי להשלמת הטיול ועריכת קניות בעיר המדימה,בברצלונה, עד ההעברה לשדה התעופה ולטיסתנו חזרה ארצה.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים