פרטי הטיול
מעבר להרים השחורים אל שמורות הטבע של מונטנגרו

מעבר להרים השחורים אל שמורות הטבע של מונטנגרו

מונטנגרו

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • שמורת ביוגרדסקה גורה ורכס ביאלשיצ'ה.

  • קולשין –עיירת הסקי

  • קניון נהר הטארה , העיירה זבליאק והאגם השחור

  • יום טיול ברכבי שטח בשמורת הדורמיטור- השוויץ של הבלקן

  • מפרץ בוקה והעיר העתיקה קוטור

  • נהר המורצ'ה וביקור במנזר המורצ'ה

8
ימים
יום
1

ת"א , פודגוריצה, קולשין

נצא בטיסת ערב מת"א לפודגוריצה, מונטנגרו, מדינה הררית בעלת נוף דרמטי במיוחד, המשלבת את הרי האלפים הדינריים עם חופים מדהימים. עם הנחיתה נחלוף על עיר הבירה פודגוריצה ונמשיך אל עיירת הסקי קולשין ללינה.

יום
2

מנזר המורצ'ה, שמורת ביוגרדסקה גורה, קולשין

היום נצא אל אחד מהימים היפים בטיול באלפים הדינריים. נתיב הנסיעה חולף סמוך למקורות ערוץ נהר המורצ'ה. נצא לביקור במנזר המורצ'ה. נעלה אל שמורת הטבע "ביוגרדסקה גורה", אשר היא אחת השמורות הוותיקות בעולם, תושבי האזור העניקו בשנת 1872 את היער הבראשיתי והאגם שבמרכזו למלכם ניקולאי והוא בתמורה הכריז על המקום כאזור לשימור. השמורה עתירה במעיינות ופלגי מים שרובם נשפכים אל העמק שזורם וממלא את אגם. היער האדיר שמקיף את האגם עשיר בעצי אשוח ואורן שחור ושרכים רבים. בשמורה יש יותר מ -60 זני עצים שונים ומעל 2000 מינים בוטנים של צמחים ופרחים, מגוון סוגי פטריות ובעלי חיים רבים. נגיע אל לב השמורה ונצא טיול רגלי קצר ונעים סביב האגם המרכזי - "ביוגרדסקה יאזרו". בתום הסיור נשוב לארוחת ערב ולינה בקולשין.

יום
3

קולשין, נהר הטארה, האגם השחור, זבליאק

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה מרהיבה בשמורת הטבע של ערוץ נהר הטארה. קניון נהר הטארה נחשב לגבוה בקניוני אירופה וקירות מצוקיו מתנשאים לגובה של כ 1300 מטרים! נעצור לתצפית מהגשר הגדול החוצה את הנהר. נמשיך בנסיעה צפונה בדרך הררית עד העיירה ז'בליאק השוכנת בסמוך לשמורת הטבע ה"דורמיטור" ונערוך טיול רגלי קצר אל צ'ורנו יאזרו" האגם השחור. ארוחת ערב ולינה בזבליאק.

יום
4

זבליאק, שמורת הדורמיטור - טיול שטח

היום נצא בנסיעת שטח אל פנים שמורת הטבע הענקית של הדורמיטור', לאחר ארוחת הבוקר יאספו אותנו רכבי שטח מיוחדים ובעזרתם נערוך מסלול העובר בפינות החמד של השמורה המכונה "השוויץ של הבלקן" - שמורה ענקית ומרתקת, עתירה בתופעות גיאומורפולוגיות, ומכילה מעל ל 18 אגמים, במרכזה ניצב הבובטוב קוק, הגבוה שבהרי מונטנגרו, המתנשא לגובה של 2523 מטרים. טבע מרהיב של הרים הטובלים בירוק בינות כפרים קטנים של מקומיים המעבדים את שדותיהם שבעמקי ההרים. בתום הטיול נשוב לארוחת ערב ולינה במלון בזבליאק.

יום
5

זבליאק, צ'יטינייה, נייאגושי, קוטור, קו החוף המונטנגרי

הבוקר נפרד מאזור ההרים ונצא בנסיעה לכיוון קו החוף. ניסע לבירתה הקודמת של מונטנגרו, היום עיירה קטנה ויפה בשם צ'יטינייה, נתרשם ממביני הממשל מתקופות שונות. נבקר בכפר נייאגושי המתהדר בייצור הגבינות ועישון הנקניקים, נטעם מהתוצרת המקומית. נעבור האזור ההררי של הר לובצ'ן. נחצה את רכס ההר השחור - רכס ההרים שיערות אורנים שחורים מכסים אותו ומכאן השם - מונטנגרו. נצפה על מפרץ קוטור, ונמשיך בדרך מתפתלת למפרץ קוטור המרהיב. נעצור במספר מקומות לאורכו של המפרץ לביקורים ותצפיות עד שנגיע אל העיר שהעניקה למפרץ את שמו. קוטור, עיר עתיקה מוקפת חומה ובה סמטאות מרוצפות אבן והיא אחת הערים היפות והקסומות באזור, הוכרזה על ידי אונסק"ו כאתר לשימור עולמי. נמשיך למלון על קו החוף האדריאתי, שם נשהה עד סוף הטיול.

יום
6

שייט באגם סקאדר, קו החוף האדריאתי, בודווה

הבוקר ניסע דרומה עד העיירה ווירפאזר הממוקמת על הדלתא של אגם סקאדר. שם נפגוש דייגים מקומיים ואיתם נצא לשייט באגם היפה, אותו פוקדים צפרים מכל העולם הבאים להכיר ולהתרשם מהחיים סביבו. לאחר השייט נמשיך בדרכנו אל קו החוף, נערוך תצפית על האי סווטי סטפאן המפורסם. נמשיך לביקור בעיירת הקייט בודווה ונערוך ביקור בעיר העתיקה. נחזור למלון.

יום
7

מפרץ קוטור, דוברובניק

היום נצא בנסיעה אל קרואטיה, נפרד ממפרץ קוטור היפה של מונטנגרו ונחצה את הגבול לקרואטיה. נסיעה קצרה תביא אותנו אל "פנינת הים האדריאטי" – העיר דוברובניק. מהיפות בערי תבל שוכנת בקצה הדרומי של קרואטיה, על חצי אי קטנטן בים האדריאטי. במקומות רבים נשתמרו ערים או רובעים מימי הביניים אך השילוב המושלם של ים, הרים, חומה אדירה והגגות האדומים גורמים לכל המתקרב לעיר, הן מהים והן מהיבשה, לתחושה של תדהמה. נסייר בעיר היפה, שסבלה רבות בזמן המלחמה בשנות התשעים של המאה הקודמת. העיר העתיקה, בה חיים 4,500 תושבים, הוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו ב 1994- . בתום הביקור נשוב למוטנגרו לארוחת ערב ולינה בקו החוף.

יום
8

טיבאט, תל אביב

ניסע לשדה התעופה על קו החוף, טיבאט, לטיסה חזרה לישראל.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים