פרטי הטיול
סיציליה כוכב סיציליאני

סיציליה כוכב סיציליאני

איטליה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • קטניה – הר אתנה

  • סבוקה - טאורמינה

  • נוטו - סירקוזה - חצי האי אורטיז'ה

  • מסינה ועיירות החוף

5
ימים
יום
1

תל אביב - קטניה – הר אתנה

מנתב"ג נמריא לקטניה שבסיציליה, האי הגדול ביותר בים התיכון. משדה התעופה, נצא לסיור בקטניה בה ונתרשם מגני בליני, כיכר הדאומו, הקתדרלה מהמאה ה-11, בית העירייה והרחוב הראשי ויה אתנאה. משם נעפיל למרומי הר הגעש הפעיל אתנה )עד לגובה של כאלפיים מטר(, מהרי הגעש הגדולים והפעילים בעולם. נלמד על הפעילות הוולקנית רבת השנים באזור ונחזה בעשן המתמר מלועו. בתום הסיור, העברה למלון

יום
2

סבוקה - טאורמינה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע צפונה, אל אחת מהעיירות היפות ביותר באיטליה: טאורמינה. העיירה העתיקה, מקננת על מצוק בגובה 151 מ' מעל הים, כשהיא משקיפה על מפרצי התכלת עוצרי הנשימה של ג'ארדיני נאקסוס מצד אחד, ואל פסגתו הלבנה והעשנה תמידית של הר הגעש אתנה. נטייל ברחובה הראשי, היפהפה ומלא האווירה, ממנו יוצאות סמטאות מדורגות, המלאות בגלריות, מרתפי יין, מסעדות קטנות ועוד. נגיע אל מרפסת התצפית המרהיבה שבמרכז העיירה, ונותיר זמן חופשי לטיולים במקום. בתום הביקור, נמשיך ונטפס במעלה ההר עד לסאבוקה, הכפר העתיק, בו צולמו כמה מהסצינות המרכזיות בסרטו המפורסם של פרנסיס פורד קופולה, "הסנדק". נספר )בזהירות...( את סיפורה המרתק של המאפיה הסיציליאנית הידועה, ובתום הביקור נחזור למלוננו.

יום
3

נוטו - סירקוזה - חצי האי אורטיז'ה

מסע אחורה בזמן, אל עיירת הבארוק היפה נוטו, שזכתה להיות אתר מורשת עולמית של אונסק"ו, , בזכות ארכיטקטורת הבארוק המושלמת והיפהפייה, ששוטפת את כל הארמונות, מבני הציבור והגנים שבהן לאחר מכן נמשיך אל היפה שבערי סיציליה, עירו של ארכימדס המפורסם סירקוזה. עם ההגעה נצא לסיור פנורמי בעיר העתיקה היפהפייה, שממוקמת על לשון יבשה/חצי אי, מוקפת במימיו התכולים של הים התיכון. בין סמטאותיה הציוריות וכיכרותיה המרהיבות, צולמו כמה מהסרטים המפורסמים של גוז'פה טרנטורה )"מילנה", למשל(. נראה את הדואומו הייחודי של העיר, משם נמשיך למעיין ארטוזה ובו נצפה בתופעה ייחודית של צמח הגומא ונסייר בסמטאות העתיקות וכיכרותיה המרהיבות. באם יתאפשר, נבקר במקווה שבמקום, עדות ושריד לקהילה היהודית התוססת, שפעם חיה במקום.

יום
4

מסינה ועיירות החוף - אצ'ראלה - אצ'יטרזה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה על עבר מסינה העיר השלישית בגודלה בסיציליה. העיר שהוקמה במאה ה-8 על ידי היוונית היא עיר יפה עם פנינות יופי יחודיות. נסייר ברחובותיה של העיר נראה את מזרקת נפטון, ונצפה על הדואמו שבחזיתו ניצב מגדל השעון ולאחר מכן נסייר את סיורנו במרכז העיר שם יינתן מעט זמן לסיורים עצמאיים. את חלקו השני של היום נקדיש לריביירה של סיציליה ולעיירות החוף אצ'ראלה ואצ'טרזה. נראה את הכנסייה המעוטרת פסיפסים ולאחר מכן נמשיך אח העיירה אצ'טרזה ממנה נצפה על חוף הציקלופים בו נטועים סלעי ענק. בתום הסיור נחזור למלוננו.

יום
5

אנה- קלטג'ירונה – ת"א

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיירה היפה אנה, שהינה העיירה הגבוהה ביותר בסיציליה, לתצפית על מרכזה ההררי של האי - נתרשם מיופייה של סיציליה מהתצפית שתפרוש בפנינו את חלקי השונים של האי.לאחר מכן נמשיך אל עיירת הקרמיקה הידועה ביותר של סיציליה - קלטג'ירונה. העיר מהעתיקות בסיציליה חיה ונושמת קרמיקה , נסייר ברחובותיה המלאים בחנויות ובתי מלאכה המיירים סוגים רבים ושנים של מוצרי קרמיקה, נעלה במדרגות קלטג'ירונה מעלה ל-111 מדרגות המעוטרות באריחי קרמיקה המצויירים בעבודת יד מדהימה. נותיר מעט זמן לקניית מזכרות וכמובן קרמיקה. בתום הסיור ובהתאם לשעת הטיסה ובמידה ויתאפשר, נעצור באחד ממרכזי הקניות הגדולים לקניות אחרונות לפני הטיסה, ולאחר מכן ניסע לשדה התעופה בקטניה לטיסה חזרה הביתה.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים