פרטי הטיול
בודפשט, וינה ופראג

בודפשט, וינה ופראג

הונגריה, אוסטריה, צ'כיה, סלובקיה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • בודפשט

  • ברך הדנובה

  • וינה

  • ברנו

  • פראג

  • צ'סקי קרימלוב

7
ימים
יום
1

תל אביב – וינה - בודפשט

בשעות הבוקר נטוס לוינה, בירת אוסטריה. מייד לאחר הנחיתה ניסע לכיוון בודפשט, בירת הונגריה. עם ההגעה נצא לסיור בעיר. נראה את כיכר הגיבורים, נהר הדנובה, בית הפרלמנט. נבקר בבודה, הבנויה ממזרח לנהר על גבעה בגובה של כ-60 מטרים מעל הדנובה, הגבעה מהווה עמדה אסטרטגית טובה ובסיס למתיישבים הראשונים. נראה את ארמון הקיסרים אשר חלק ממנו משמש היום כגלריה ההונגרית הלאומית, את כנסיית מטיאש הגוטית, את מצודת הדייגים והציטדלה. מגבעת גלרט נערוך תצפית נפלאה על העיר. העברה למלון בתום הסיור. לינה בבודפשט

יום
2

בודפשט

היום נצא לסיור מודרך באתריה היהודיים של העיר. נבקר במוזיאון היהודי ובית הכנסת המפואר שברחוב דוהני. בית כנסת זה, הגדול באירופה, בנוי בסגנון מורי. סמוך למוזיאון, שוכן בית הקברות של הקדושים המעונים. בשנת 1944 הפך האזור לגטו. בהעדר שטחי קבורה נוספים, הפך הגן לאתר ובו קברי אחים בהם טמונות גופותיהם של כ- 2,280 בני אדם. נראה גם את יד הזיכרון לשואה שאת הקמתה יזם טוני קרטיס, הכוללת עץ ערבה בוכייה שבור המעוצב בצורת מנורה הפוכה. על כל אחד מעלי העץ כתוב שמו של אחד מיהודי בודפשט שנרצח בשואה. בסמוך נמצא במקום הולדתו של חוזה המדינה- הרצל. בסוף הסיור נשוטט במדרחוב המפורסם ואצי-אוצה. לינה בבודפשט.

יום
3

ברך הדנובה - ברטיסלבה

היום נצא ליום טיול מרתק לאורך עיקול נהר הדנובה המשובץ בערים עתיקות, נראה ארמונות ונופים אותנטיים. תחילה נגיע לסנטאנדרה ונשוטט בסמטאות הציוריות ובין הדוכנים הרבים ובגלריות שבעיר. נמשיך לוישגארד הממוקמת באחד המקומות היפים שבעיקול הדנובה. נעלה למצודה ונבקר בה, נהנה מהנוף הנפלא הנשקף ממנה לעבר הדנובה ומשם נגיע לבאסטרגום, מקום מושבו של המלך הראשון של הונגריה ובה הקתדראלה הגדולה במדינה. לקראת הערב נגיע למלון בברטיסלבה.

יום
4

ברטיסלבה- ברנו- פראג

הבוקר נצא לסיור בעיר העתיקה של ברטיסלבה ונתרשם מהאתרים היפים הרבים שנשתמרו בה. נראה את הכיכר המרכזית בה נמצאת מזרקת מקסימיליאן, התיאטרון הלאומי הסלובקי השוכן במבנה יפהפה הבנוי בסגנון הבארוק והרנסאנס, את מצודת העיר בעלת 4 הצריחים והיא סמלה של העיר ואת קבר החת"ם סופר השוכן למרגלות גבעת המבצר. משם נמשיך לביקור בברנו, השוכנת במחוז מורביה, אחת הערים העתיקות באזור הניחנת בשילוב מעניין של ארכיטקטורה עתיקה ומודרנית. נערוך סיור פנוראמי במקום בו נראה את העיר העתיקה, כיכר השוק, הארמונות, התיאטרון העתיק. בתום הסיור נמשיך לפראג לסיור פנורמי ותצפית על העיר. בתום הביקור נעשה דרכנו למלוננו בפראג.

יום
5

פראג

היום יוקדש לפראג. נתחיל בסיור פנוראמי לאורך נהר הוולטאבה - ומול אתרי פראג המפורסמים על גדות הנהר: גשר מאנס, גשר קארל, המצודה, הבית המרקד והתיאטרון הלאומי. נמשיך בסיור רגלי בשדרת ווצלאב נראה את פסל ווצלאב הקדוש, האיש וסוסו, נספר על יאן פלאך הסטודנט שהצית את עצמו במחאה על פלישה סובייטית, נמשיך למגדל אבק השריפה שהגן על פראג, ומשם לכיכר הדמוקרטיה. נפגוש את יאן הוס מי שהנהיג את המרד נגד הכנסייה ברומא, נצפה בשעון האסטרונומי נביט עם כולם אל-על לדמויות היוצאות מהשעון. נמשיך לביקור במוזיאון היהודי שפועל משנת 1906 ומספר את היסטורית היהודים בצ'כיה ונכנס לביקור גם בבית הכנסת העתיק והמחודש בעיר ונסתובב בדוכני השוק היהודי – הכוללים מזכרות ומוצרי יודאיקה.

יום
6

פראג- צ'סקי קרומלוב - וינה

בתום ארוחת הבוקר נצא ליום סיור באזור הקסום של צ'סקי קרומלוב, מדובר על פנינת נוף שהוכרזה ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולמית בזכות העיר העתיקה השמורה. הרובע הישן של העיר שוכן על אי קטן שמוקף ע"י נהר הוולטבה. תקופת השגשוג של העיר הייתה במאות 14-17. העיר היותה מרכז תרבותי ותיירותי חוצה גבולות, במקום ישנם מוזיאונים רבים, מבשלת בירה מקומית. סיור רגלי ורגוע בסמטאות היפות ימחישו לנו את היופי של המקום. בתום היום נמשיך בנסיעה לוינה ולמלון.

יום
7

וינה- ת"א

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מודרך בעיר: נגיע למדרחוב המפורסם, הקרטנרשטראסה, כיכר מריה טרזה, הקתדראלה הגותית. נתרשם מבית העירייה הניאו גותי, העיר העתיקה, הרובע היהודי העתיק ובית הכנסת, הפרלמנט, בית האופרה, התיאטרון ומארמון החורף – הופבורג, המשתמש במקום מושבו של קנצלר אוסטריה. נמשיך אל ארמון בלוודר לתצפית מרהיבה על העיר ובהתאם לשעת הטיסה העברה לשדה התעופה לטיסתנו חזרה לישראל.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים