פרטי הטיול
פורטוגל - מצפון לדרום

פורטוגל - מצפון לדרום

פורטוגל

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • ליסבון

  • בלמונטה- בית הכנסת

  • גוארדה- הקתדראלה

  • אביירו

  • קוסטה נובה

  • פורטו

  • קוימברה

  • תומר- בית

  • מנזר באטאלה

11
ימים
ת"א- ליסבון
יום
1

ת"א- ליסבון

פגישה בשדה התעופה וטיסה לליסבון, עיר הבירה של פורטוגל ששמרה על צביונה הישן, והיא יעד תיירות פופולארי. העיר נבנתה מחדש לאחר רעידת אדמה גדולה בשנת 0133 . היא מתפרשת על שבע גבעות )בדומה לרומא, עמאן ואיסטנבול(. לינה בליסבון.

ליסבון: סיור עיר
יום
2

ליסבון: סיור עיר

הבוקר יוקדש לביקור באתריה המרכזיים של ליסבון: מנזר ז'ירונימו, מקום קבורתו של וסקו דה גמה, מגדל בלם )בית לחם) שהיה חלק מהמעגן, אנדרטת המגלים ועוד. נבקר בעיר התחתית בכיכרות קומרסיו ורוסיו, בגבעת אלפאמה, בה ניתן לחוש את "נשמת אפה" של ליסבון העממית והחמה. מעל רובע אלפאמה ניצב מבצר סנט ג׳ורג׳ מימי הביניים, ממנו נשקף נוף מרהיב של העיר וסביבותיה. בערב, נצא לארוחה הכוללת מופע פאדו מסורתי. לינה בליסבון.

תומר- בלמונטה- גוארדה
יום
3

תומר- בלמונטה- גוארדה

הבוקר והתארגנות נצא אל תומר עם ביקור בבית הכנסת העתיק על שם אברהם זוקאטו האסטרונום היהודי-ספרדי שהכין את עזרי הניווט לוואסקו דה-גמא. נמשיך אל בלמונטה או "ההר היפה", בבלמונטה שרדה קהילת אנוסים גדולה, ששמרה על מנהגים יהודיים ונמנעה מנישואים עם תושבי הכפר הנוצרים במשך מאות שנים למרות רדיפות האינקוויזיציה. נבקר בבית הכנסת שנבנה ב- / 099 . עוד נבקר בגוארדה העיירה הגבוהה ביותר בפורטוגל לארוחת ערב ולינה., נטייל בעיר העתיקה בין הבתים העתיקים והקתדראלה המקומית המרשימה בגודלה. בתום הסיור העברה למלוננו בגוארדה וארוחת ערב.

עמק הדואורו: למגו- רגואה- פורטו
יום
4

עמק הדואורו: למגו- רגואה- פורטו

בבוקר נצא לעמק הדואורו אשר הוכרז ע"י אונסקו כאתר מורשת ייחודי. נבקר בעיירה למגו ונשקיף עליה ממרומי המדרגות הברוקיות המובילות לכנסיית "גברתנו של הדמעות", נבקר בבירת העמק פסו דה רגואה, בליבו של העמק – כאן מקורותיו של יין הפורט המפורסם. מכאן - לפורטו היפה, עיר הנמל הצבעונית ששוכנת לגדותיו של שפך נהר הדורו. היא העיר השנייה בגודלה בפורטוגל, מפורסמת בעיקר בזכות יין הפורט המיוצר בה. העיר בעלת צביון עתיק - במאה ה 00- הייתה העיר פורטו נסיכות עצמאית, אך כיום שוררת בה אוירה צעירה, עם ההגעה העברה למלוננו בפורטו וארוחת ערב.

פורטו: סיור עיר
יום
5

פורטו: סיור עיר

הבוקר נצא לסיור מקיף בעיר: רובע ריביירה הציורי, כיכר העיר, שוק בולייחו, רחוב סנטה קתרינה. נבקר בבית הכנסת ע"ש כדורי שם נשמע את סיפור הקהילה היהודית. נערוך תצפית הקתדראלה הענקית והמרשימה בארכיטקטורה שלה, כנסיית סן פרנציסקו המקושטת בפאר בסגנון בארוק ורוקוקו עם גילופי עץ וציפוי זהב ומגדל קלריגוס. נעלה על סירה ונערוך שייט על נהר הדורו, החוצה את העיר פורטו ונזכה לנקודת מבט שונה על העיר פורטו. בשעות הבוקר המאוחרות, נסיים את סיורנו בביקור במרתף יין המייצר את הפורט וכמובן שאף נטעם ממנו. לאחר ארוחת ערב במלון נצא לסיור בעיר העתיקה אשר יאפשר לנו לראות את הגשרים המוארים של פורטו. לינה בפורטו.

בוסאקו - קוימברה - נאזרה
יום
6

בוסאקו - קוימברה - נאזרה

הבוקר נצא אל יער בוסאקו השוכן באזור הררי וידוע כמקום משכנו של ארמון הקיץ לשעבר של משפחת המלוכה הפורטוגלית. לאחר התרשמות מ 111 סוגי עצים מרחבי העולם נמשיך אל קוימברה, מהעיירות האוניברסיטאיות העתיקות באירופה. נצא - לסיור בקמפוס העתיק ונבקר בספרייה המפוארת, המכילה מאות אלפי כרכים של כתבי יד עתיקים, חלקם בני מאות שנים . לאחר הסיור בעיר ניסע לביקור בכפר דייגים קטן ומקסים נאזארה השוכן לחוף האוקיינוס האטלנטי. מקור השם בעולה רגל שנסע לארץ ישראל והביא עמו פסל של מריה הקדושה מנצרת. לינה בנאזרה.

באטאלה - פטימה - נאזארה
יום
7

באטאלה - פטימה - נאזארה

נסע אל מנזר באטאלה המעוטר להפליא, צירוף של סגנונות גותי ומַנוּאֵליַאני, המנזר מושך אליו עשרות אלפי צליינים מדי שנה, שעל ברכיים זבות מדם, זוחלים אל הקתדראלה היפה, בבקשה למזור, תרופה או סגולה דתית כלשהי. נמשיך לאתר עליה לרגל נוסף פטימה, אתר הצליינות המפורסם בו התרחש נס ההתגלות של מרים הקדושה, נצפה במאות מאמינים ועולי – רגל מכל רחבי העולם הנופלים על ברכיהם וצועדים מאות מטרים ולעתים אף קילומטרים עד למתחם הקדוש. בתום הביקור נשוב לנאזרה ללינה וארוחת ערב.

אובידוש - אבורה - אזור אלגארב
יום
8

אובידוש - אבורה - אזור אלגארב

נעזוב את נאזרה לכיוון אובידוש היהלום שבכתר, המוקפת חומות עתיקות מימי הביניים, ומלאה בקסם ימי ביניימי. נסייר - בסמטאות הצבעוניות ונדמיין איך נראה המקום כשהוא הומה מאבירים ונשים ממלאות את הרחובות בשלל בגדים צבעוניים 0 הייתה בירתם המועדפת של - / כמו בימים עברו. מכאן נמשיך וניסע דרומה עד לאבורה, בירת מחוז אלנטז'ו, שבמאות 02 מלכי פורטוגל מבית אויס ואחד ממרכזי הדעת וההשכלה בממלכה. נטייל בעיר, נראה את המקדש הרומי השמור ביותר בחצי האי האיברי, נבקר ב"קפלת העצמות" המפורסמת ונכיר עדויות נוספות לימי הזוהר של העיר. בסיום הביקור נצא דרומה אל עבר מחוז אלגארב רצועה דרומית בקצה פורטוגל.

אזור אלגארב: פורטימאו לגוס -  סאגרש
יום
9

אזור אלגארב: פורטימאו לגוס - סאגרש

היום נתור את החלק הדרומי של פורטוגל, מחוז אלגארב. חלק זה של פורטוגל מתבסס על תיירות בעיקר, ואורכו הכולל ממזרח למערב הוא 011 ק"מ. נתחיל את ביקורינו בעיר פורטימאו, מהערים הגדולות באזור עם נמל דייג עמוס, זוהי עיר תיירות עם חופים נחמדים וצפופים בחדשי הקיץ. אנו נבקר בעיר העתיקה, שם נשמרה תפארתה של העיר מהמאה ה 01 . מערבה משם - ממוקמת העיירה לאגוס מאוד מתויירת, אך ככזו היא גם מציעה אטרקציות נחמדות למטיילים. טיולי שיט, דיג, ושנרקול. - הרבה ים, שמש ואוירה טובה. מכאן נמשיך לנקודה הדרום מערבית של פורטוגל ונגיע אל העיירה סאגרש. פה הקים אנריקה הספן את בית הספר לניווט, שלימד את טובי הספנים ששלטו בימים בהם הייתה פורטוגל אימפריה בעלת קולוניות רבות. נבקר במצודה המגנה על האזור. נחזור אל המלון ללינה וארוחת ערב.

אלגארב - ליסבון
יום
10

אלגארב - ליסבון

לאחר ארוחת הבוקר נצא במסענו צפונה אל ליסבון תוך כדי שאנו עוברים בנופים הקסומים של של מחוז אלנטז'ו. המחוז גובל בחלקו הצפוני בנהר הטז'ו ומכאן נגזר שמו. בנסיעתנו נתרשם יופי מינימליסטי ופשוט, שטחי מרעה, בתי חווה לבנים, עיירות קטנות ומקסימות., חלקן מבוצרות עדות לאיום המתמיד של כיבוש ספרדי בעבר. אחר הצהריים נכנס אל ליסבון, ניסע אל - המלון להתארגנות ולינה

סינטרה, קאבו דה רוקה, קאשקאיש ואשטוריל, ליסבון
יום
11

סינטרה, קאבו דה רוקה, קאשקאיש ואשטוריל, ליסבון

נצא בנסיעה לעבר סינטרה עיר קטנה משופעת במבנים הצבועים ורוד. העיר ידועה - גם ביין המיוחד שלה ובעוגיות הגבינה האופייניות למקום. נבקר בארמון נשיונל העתיק בו שילוב סגנונות אדריכליים. נמשיך אל מצוקי האוקיאנוס הדרמטיים של קאבו דה רוקה הנקודה המערבית ביותר ביבשת אירופה. מכאן ניסע לקאשקאיש ואשטוריל, במקור עיירות דייגים וכיום - עיירות קיט לעשירים שבנו להם בתי קיץ מפוארים. בהתאם לשעת הטיסה נצא אל שדה התעופה של ליסבון לטיסה חזרה לתל אביב.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים