פרטי הטיול
קובה

קובה

קובה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • הוואנה

  • פינר דל ריו

  • ויניאלס

  • סיאנפואגוס

  • טרינידד

  • ואראדרו

9
ימים
יום
1

תל אביב – הוואנה

ניפגש בנתב"ג לטיסה שתיקח אותנו עשרות שנים אחורה בזמן- אל קובה ששומרת בתוכה תרבות ואורח חיים שנדמה שחלף מן העולם. קובה, האי הגדול בקריביים, עם 11 מיליון תושבים, עדיין טומן בחובו את האותנטיות היומיומית. מוסיקת הסלסה שמהווה פסקול לתרבות הססגונית, הסיגרים שיותר מכל מהווים את הסמל הבלתי רשמי של קובה, וכמובן המהפכה הקומוניסטית של פידל קסטרו וצ'ה גווארה שעדיין חייה וקיימת ומותירה את סממניה בכל נקודה בה נבקר במדינה מדהימה זו, דרך סמלי המהפכה בדמותו של צ'ה גאוורה שדיוקנו מוטבע כמעט על כל מבנה במדינה, ובהמשך באנדרטאות המהללות את ניצחון הקומוניזם על תאבי הבצע של הקפיטליסטים, וכמובן בקצב החיים הייחודי ושמחת החיים של תושבי קובה. ננחת בהוואנה בירת קובה, עיר מיוחדת במינה, שעוד הרבה לפני מהפכת פידל קסטרו, נחשבה ל"מאורת החטאים" של הקריביים, עיר תענוגות תוססת ומרכז החיים והקצב המהפנט של קובה. לאחר הנחיתה העברה לבית המלון בעיר.

יום
2

הוואנה

נפתח את טיולנו בקובה בסיור מקיף בהוואנה בירת האי. את הסיור נתחיל בעיר העתיקה - ליבה הפועם והיפהפה של הוואנה, נשאיר את האוטובוס מאחור ונצא בסיור רגלי בינות הסמטאות הציוריות בנות מאות שנים של הוואנה. לאחר מכן נבקר בבית הכנסת במקומי הפעיל אף בימים אלו, ומשמש את הקהילה היהודית שחייה ופועלת בקובה. סיורנו ימשיך בביקור בכיכר המרכזית, פלאזה דה ארמס שם נראה את ארמון המושלים ששימש בתחילת דרכו את המושלים הספרדיים ולאחר מכן את המושל הצבאי האמריקאי. כיום המבנה המרהיב משמש כמוזיאון העיר הוואנה. מפלאזה דה ארמס נמשיך אל שדרות הפרדו המפורסמות. נבקר בכיכר הקתדרלה , הכיכר המרכזית של העיר העמוסה ברבבות רבות של אנשים. נבקר בקפיטוליו הלאומי ובו הפסל הענק מצופה זהב של "אם הרפובליקה"- המבנה נבנה כהעתק לבניין הקפיטול בארה"ב ובעברו שימש כפרלמנט הקובני, היום משמש כמוזיאון וספריה, בסמוך אליו נראה את "פארק האחווה" שבמרכזו "מזרקת האינדיאנית". סיורנו בהוואנה ימשיך במצודת מורו. נערוך תצפית מהמצודה על המפרץ המרהיב של הוואנה. נספר על החשיבות שראו הספרדים בעיר הוואנה ובשיטות שנקטו להגנה על העיר וכן נשמע את הסיפור על כיבוש המבצר על ידי הכוחות הבריטים במהלך מלחמת שבע השנים.בחלקו השני של היום נבקר במוזיאון הרום – מהסמלים המובהקים של קובה שם נלמד על דרך הזיקוק של הרום וכמובן נזכה לטעימה מהמשקה הטעים. נמשיך לסמל נוסף של קובה "כיכר המהפכה" ושם דיוקנו של צ'ה גווארה מוטבעת על בניין משרד הפנים הצופה על הכיכר. את יומנו נסיים בחוויה בלתי נשכחת ב- “La camara Oscura ” נעלה לקומה השמינית של המבנה לתצפית של 360 מעלות על העיר. בתום הסיור נחזור למלוננו.

יום
3

פינר דל ריו - ויניאלס

יום של טבע לפנינו. נאכל ארוחת בוקר במלון ונצא בנסיעה מערבה אל אזור פינר דל ריו - אזור גידול הטבק קובה, המוכר גם בשם "הפרובינציה הירוקה". ניסע דרך שדות הטבק הרבים ונראה את בתי הייבוש של עלי הטבק בעלי הגגות המשופעים. גם ההגעה לעיר נבקר במפעל סיגרים, שם נצפה בתהליכי הייצור המעניינים של מוצרי הייצוא הידועים ביותר של קובה. את חלקו השני של היום נקדיש לעמק ויניאלס – פנינת הטבע המרהיבה של קובה, השוכנת בלב הרי האורגאנוס. נראה את הצוקים הירוקים "המוגוטס" היוצרים תצורת נוף מרהיבה. נעצור במלון "לוס חסמינס" לתצפית מדהימה אל העמק מלווה במשקה מקומי. נמשיך לביקור ב"מוגוטס דה הרמנאס" – שתי האחיות, נראה את ציור הקיר של האומן מורייו המתאר את ההתפתחות האבולוציונית..את סיורנו בעמק ויניאלס נסיים בביקור במערת האינדיאנים. סיור הכולל הליכה קצרה בתוככי המערה אל המזח ממנו נצא בשייט אל "הקיר הפרה היסטורי". בתום היום הגדוש נחזור למלוננו בהוואנה .

יום
4

סיאנפואגוס – טרינידד

היום ניפרד מהוואנה וניסע אל העיר טרינידד אשר מוכרת בעיר לשימור עולמי ע"י אונסק"ו. נצא בנסיעה מזרחה דרך מישורי ספאטה, אזור טבע הידוע בזכות הביצות הרבות שבו.נגיע אל "מפרץ החזירים" נשמע את סיפור ניסיון הפלישה הכושל של הכוחות האמריקאים לקובה בשנת 1961, וננסה להבין את עוצמתו של המקרה על ההוויה הקיימת של קובה היום. ניפרד מהאזור ונמשיך בנסיעה לאורך רצועת החוף המריבה אל סיאנפואגוס "100 הלהבות". סיאנפואגוס העיר היפה, ששוכנת לחופו של מפרץ מצודד שלשון יבשה פורצת ממנו אל המים. נסייר בעיר ונתרשם מהאדריכלות הצרפתית והניאו קלאסית של בנייניה. בשעות אחה"צ המאוחרות נגיע לטרינידד.

יום
5

טרינידד

נסייר בעיירה הקולוניאלית היפהפייה טרינידאד (Trinidad), שהוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. מרכזה היסטורי של העיר, מכיל בתים בני קומה אחת בדרך כלל, שקירותיהם צבועים בצבעים שונים ועל גגותיהם רעפי "טרה קוטה" אדומים. העיר, שנבנתה בתקופת השלטון הספרדי מכילה מספר מוזיאונים מרתקים, שבחלקם נבקר. נותיר גם זמן חופשי לשוטטות בין סמטאות האבן הרומנטיות של העיר ונבקר ובמועדון "La Canchacharra" בו נטעם את המשקה המקומי הייחודי. ארוחות צהריים וערב במלון. לינה בטרינידד.

יום
6

טרינידד – ואראדרו

ארוחת בוקר במלון לאחריה ניסע לביקור בעמק לוס אינחניוס " עמק תחנות הסוכר". נלמד על תעשיית קני הסוכר שהייתה מהתעשיות המשמעותיות בקובה לפני המהפכה. לאחר הביקור נמשיך לעיר סנטה קלרה שמסמלת יותר מכל את רוח המהפכה ומלחמת הגרילה של פידל קסטרו, נספר באריכות את סיפורה של המהפכה הסוציאליסטית הקריבית, נראה את האנדרטה לזכרו של ד"ר ארנסטו צ'ה גווארה. שבמקום זה הוא ואנשיו תקפו את קרונות הרכבת וגרמו למפנה במאבק כנגד באטיסטה. לאחר מכן נמשיך בנסיעה לוארדרו בה נלון.

יום
7

ואראדרו – הוואנה

לאחר ארוחת הבוקר במלון בוקר חופשי לבילוי במתקני המלון. בשעות הצהרים נצא לכיוון הבירה הוואנה. בדרך נחצה את אחד הגשרים היפים והגבוהים בקובה מעל עמק היומורי, נעצור כדי לעלות למצפה המשקיף על הגשר הענק ועל עמק היומורי המדהים ביופיו. בהמשך היום נגיע לכפר הדייגים המקום האהוב ביותר על הסופר ארנסט המינגווי, ואשר היווה לו את ההשראה לכתיבת הספר הזקן והים. נבקר במוזיאון המינגווי בו נשמע על פועלו. נאכל ארוחת צהרים במסעדה מקומית. ולקראת שעות אחר הצהרים נגיע להוואנה למלוננו.

יום
8

האוואנה – יעד ביניים – תל אביב

הטיול מגיע לסיומו, לאחר ארוחת הבוקר זמן חופשי בעיר לקניות אחרונות ולאחר מכן, העברה לשדה התעופה בהוואנה לטיסה חזרה הביתה, דרך יעד ביניים.

יום
9

האוואנה – יעד ביניים – תל אביב

הגעה לתל אביב דרך יעד ביניים

יום
10

ת"א

נחיתה לתל אביב

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים