פרטי הטיול
פורטוגל

פורטוגל

פורטוגל

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • ליסבון

  • תומר, בלמונטה גוארדה

  • פורטו

  • קוימברה, נאזרה

  • באטאלה

8
ימים
יום
1

ליסבון

פגישה בשדה התעופה וטיסה לליסבון, עיר הבירה של פורטוגל ששמרה על צביונה הישן, והיא יעד תיירות פופולארי. העיר נבנתה מחדש לאחר רעידת אדמה גדולה בשנת 1755. היא מתפרשת על שבע גבעות )בדומה לרומא, עמאן ואיסטנבול(. לינה בליסבון.

יום
2

ליסבון

הבוקר יוקדש לביקור באתריה המרכזיים של ליסבון: מנזר ז'ירונימו, מקום קבורתו של וסקו דה גמה, מגדל בלם )בית לחם) שהיה חלק מהמעגן, אנדרטת המגלים ועוד. נבקר בעיר התחתית בכיכרות קומרסיו ורוסיו, בגבעת אלפאמה, בה ניתן לחוש את "נשמת אפה" של ליסבון העממית והחמה. מעל רובע אלפאמה ניצב מבצר סנט ג׳ורג׳ מימי הביניים, ממנו נשקף נוף מרהיב של העיר וסביבותיה. בערב, נוכל )בתוספת תשלום( לצאת לארוחה הכוללת מופע פאדו מסורתי. לינה בליסבון.

יום
3

תומר, בלמונטה גוארדה

הבוקר והתארגנות נצא אל תומר עם ביקור בבית הכנסת העתיק על שם אברהם זוקאטו האסטרונום היהודי-ספרדי שהכין את עזרי הניווט לוואסקו דה-גמא. נמשיך אל בלמונטה או "ההר היפה", בבלמונטה שרדה קהילת אנוסים גדולה, ששמרה על מנהגים יהודיים ונמנעה מנישואים עם תושבי הכפר הנוצרים במשך מאות שנים למרות רדיפות האינקוויזיציה. נבקר בבית הכנסת שנבנה ב- 1993. עוד נבקר בגוארדה העיירה הגבוהה ביותר בפורטוגל לארוחת ערב ולינה., נטייל בעיר העתיקה בין הבתים העתיקים והקתדראלה המקומית המרשימה בגודלה. בתום הסיור העברה למלוננו בגוארדה ללינה.

יום
4

עמק הדואורו: למגו- רגואה- פורטו

בבוקר נצא לעמק הדואורו אשר הוכרז ע"י אונסקו כאתר מורשת ייחודי. נבקר בעיירה למגו ונשקיף עליה ממרומי המדרגות הברוקיות המובילות לכנסיית "גברתנו של הדמעות", נבקר בבירת העמק פסו דה רגואה, בליבו של העמק – כאן מקורותיו של יין הפורט המפורסם. מכאן - לפורטו היפה, עיר הנמל הצבעונית ששוכנת לגדותיו של שפך נהר הדורו. היא העיר השנייה בגודלה בפורטוגל, מפורסמת בעיקר בזכות יין הפורט המיוצר בה. העיר בעלת צביון עתיק. במאה ה-11 הייתה העיר פורטו נסיכות עצמאית, אך כיום שוררת בה אוירה צעירה, עם ההגעה העברה למלוננו בפורטו ללינה.

יום
5

פורטו

הבוקר נצא לסיור מקיף בעיר: רובע ריביירה הציורי, גשר דום לואיש, כיכר העיר, שוק בולייחו, רחוב סנטה קתרינה. נבקר בבית הכנסת ע"ש כדורי שם נשמע את סיפור הקהילה היהודית. נערוך תצפית על ארמון הבולסה ועל הקתדראלה הענקית והמרשימה בארכיטקטורה שלה- כנסיית סן פרנציסקו המקושטת בפאר בסגנון בארוק ורוקוקו עם גילופי עץ וציפוי זהב ומגדל קלריגוס. נעלה על סירה ונערוך שייט על נהר הדורו, החוצה את העיר פורטו ונזכה לנקודת מבט שונה על העיר פורטו. בשעות הבוקר המאוחרות, נסיים את סיורנו בביקור במרתף יין המייצר את הפורט וכמובן שאף נטעם ממנו. בערב נצא לסיור בעיר העתיקה אשר יאפשר לנו לראות את הגשרים המוארים של פורטו. לינה בפורטו.

יום
6

אביירו- קוימברה- נאזרה

הבוקר נצא בדרכנו דרומה. נבקר באביירו, המכונה "ונציה של פורטוגל". העיר בנויה על שפך נהר, ממנו נוצרה ביצה הקרויה ריה ) RIA (. העיר בנויה מעל תעלות וגשרים והפרנסה המסורתית של תושביה היתה כריית מלח ואצות. נשוטט בעירה הקטנה והיפה. נמשיך אל קוימברה, מהעיירות האוניברסיטאיות העתיקות באירופה. נצא לסיור בקמפוס העתיק ונבקר בספרייה המפוארת, המכילה מאות אלפי כרכים של כתבי יד עתיקים, חלקם בני מאות שנים. לאחר הסיור בעיר ניסע לביקור בכפר דייגים קטן ומקסים, נאזארה, השוכן לחוף האוקיינוס האטלנטי. מקור השם בעולה רגל שנסע לארץ ישראל והביא עמו פסל של מריה הקדושה מנצרת. לינה בנאזרה/ קאלדאש דה ריינה.

יום
7

באטאלה- פטימה- נאזארה

נסע אל באטאלה שם ממוקם מנזר באטאלה המעוטר להפליא, צירוף של סגנונות גותי ומַנוּאֵליַאני )המעוניינים יוכלו להיכנס לביקור בתוספת תשלום במקום(. נמשיך לאתר עליה לרגל – פטימה, אתר הצליינות המפורסם בו התרחש נס ההתגלות של מרים הקדושה, נצפה במאות עולי רגל מכל רחבי העולם הנופלים על ברכיהם וצועדים מאות מטרים עד למתחם הקדוש, על ברכיים זבות מדם, זוחלים אל הקתדרלה היפה, בבקשה למזור או תרופה. בתום הביקור נשוב לנאזרה/ קאלדאש דה ריינה ללינה.

יום
8

אובידוש- סינטרה- קאבו דה רוקה- קאשקאיש ואשטוריל- ליסבון- ת"א

נצא בנסיעה לעבר ליסבון. בדרך נבקר באובידוש,עיירת ימי ביניים ובסינטרה - עיר קטנה משופעת במבנים הצבועים ורוד. העיר ידועה גם ביין המיוחד שלה ובעוגיות הגבינה האופייניות למקום. נראה את ארמון נשיונל העתיק בו שילוב סגנונות אדריכליים ונסייר בין סמטאות קסומות. נמשיך אל מצוקי האוקיאנוס הדרמטיים של קאבו דה רוקה- הנקודה המערבית ביותר ביבשת אירופה. מכאן ניסע לקאשקאיש ואשטוריל, במקור עיירות דייגים וכיום עיירות קיט לעשירים שבנו להם בתי קיץ מפוארים. בהתאם לשעת הטיסה נצא אל שדה התעופה של ליסבון לטיסה חזרה לתל אביב.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים