פרטי הטיול
ארגנטינה , צ'ילה וברזיל

ארגנטינה , צ'ילה וברזיל

ארגנטינה, צ'ילה, ברזיל

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • כנסיית סן מרטין

  • אגם ה"נהואל הואפי"

  • שוק הדגים

  • שמורת הפינגווינים

  • מערת המילודון

  • פארק הטבע טורס דל פיינה.

  • קרחון הגריי

  • יער טיז'וקה

  • שייט באיים הטרופים

21
ימים
יום
1

ת"א – מדריד/רומא - בואנוס איירס

נפגש בנתב"ג ונטוס בטיסת איבריה או אליטליה דרך מדריד או רומא לבואנוס איירס

יום
2

בואנוס איירס

עם ההגעה ובהתאם לשעת הטיסה, נצא ליום סיור מלא בבואנוס איירס בירת ארגנטינה. העיר אשר נוסדה בשנת 1536 ע"י משלחת של מחפשי זהב ספרדית יושבת על שפכו לאוקיאנוס של נהר ה-ריו דה לה פלטה. פירוש השם "אוויר טוב" (בתרגום מספרדית) מתייחס ככל הידוע לרוחות אשר סייעו בניווטן הימי של האוניות הספרדיות אשר עגנו בחופי האיזור. לאחר סיום הסיור העברה למלון לארוחת ערב ולינה במלון.

יום
3

ברילוצ'ה

בבוקר נצא בטיסה* לברילוצ'ה - הינה עיירת הקיט המפורסמת בארגנטינה במפעלי השוקולד שלה ובסביבתה בחבל ארץ עוצר נשימה. באזור אגמים קפואים, הרים מכוסי צמחייה, עצים ושלג. לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול מלא באזור וברחובותיה של העיר כולל עלייה ברכבל לתצפית מהר הקמפאנרייו. העברה למלון ללינה וארוחת ערב. *באם שעת הטיסה תהיה מוקדמת תינתן ארוחת בוקר קלה או ארוזה.

יום
4

ברילוצ'ה – פוארטו וארס

אחד הימים היפים בטיול. יום בו נכיר את יפי הרי האנדים, הפסגות ילוו אותנו לאורך היום נכיר את החורש של מורדות ההרים עם אגמים, יער גשם יחודי כאשר הצד המערבי מאופיין בריבוי התופעות הגעשיות. בבוקר נצא את ברילוצ'ה בנסיעה המשולבת באוטובוס ואמצעי שייט כשחוצים 3 אגמים ( 2 בארגנטינה ו 1 בצ'ילה ).היציאה בבוקר מברילוצ'ה אל פוארטו פאנואלו כשעה נסיעה משם נעלה על קטאמראן לשייט של כשעה באגם נאוול וואפי,המהווה חלק מפארק המשתרע על פני מיליוני דונמים. השייט מגיע לנקודה הנקראת פוארטו בלסט משם בדרך יבשתית קצרה כעשר דקות לפוארטו אלגרה עדיין בארגנטינה נעלה על קטאמראן לשייט של כ 20 דקות באגם פריאס לנקודה הנקראת פוארטו פריאס ומשם בנסיעה של כשעתיים בדרך יבשתית נחצה הגבול ב 2 מעברי גבול ( ארגנטינה ו צ'ילה ) ונגיע לקראת צהריים לפאוללה נקודת הישוב הראשונה בצד הצ'יליאני. לאחר הפסקת צהריים קצרה נעלה על קטאמראן בשייט של כשעה ו 40 דקות באגם טודוס לוס סנטוס בדרך נחלוף על פני האי מרגריטה ונגיע לנקודה הנקראת פטרואה. ימתין לנו כאן אוטובוס שיקח אותנו בנסיעה של כשעתיים באיזור הפארק הלאומי וינסנט פרז רוזאלס ובהמשך לאורך אגם ללאנקוויהואה מהגדולים באגמי צ'ילה בנסיעה לאורך חופו הדרומי אל העיירה הקסומה פוארטו וארס שם נגיע למלון נתארגן בחדרים ואם יספיק הזמן נסתובב במרכז העיירה היפה להתרשם ממראה העיר בשעה שמתחילה לרדת החשיכה לאורך הטיילת. ארוחת הערב במלון.

יום
5

פוארטו מונט – פונטה ארנס – פוארטו נטלס

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לשמורת טבע Lahuenl Ñadi , בשמורה זו נראה את עצי האלרסה הנדירים ("הסוקויה של דרום אמריקה"), מבין העצים העתיקים והגדולים ביותר בעולם, עצים מוגנים ומרשימים. נערוך סיור רגלי קצר בשבילי השמורה. נמשיך לפוארטו מונט. באם הזמן יאפשר נקיים תצפית מנקודה בולטת אל עבר הנמל והעיר התחתונה וכן אל האוקיאנוס השקט אליו נתוודע לראשונה, נרד אל הנמל ונבקר בשוק הדגים המפורסם והציורי. העברה לשדה התעופה לטיסה* לפונטה ארנס העיר הממוקמת בדרום היבשת ומשם נצא בנסיעה אל פוארטו נטאלס הגעה מאוחרת והעברה למלון לארוחת ערב ולינה. *יש לקחת בחשבון שלו"ז הטיסות משתנה חדשות לבקרים ומותנה גם במזג האויר !! **הביקור יתבצע במידה והטיסה תהיה טיסת אחר הצהריים. במידה של טיסת בוקר או צהריים תינתן תוכנית חילופית באיזור פונטה ארנס.

יום
6

פוארטו נטלס – שמורת טורס דל פאיינה

פטגוניה (צ'ילה וארגנטינה) 4 ימים הנחשבים גם הם לאירועי שיא בטיול. הבוקר נצא בנסיעה צפונה בדרך אל השמורה המפורסמת ובדרך נבקר גם במערת מילדון המיוחדת והיפהפיה בהמשך נגיע לפתחו של הפארק הלאומי טורס דל פאיינה הנחשב לאחת משמורות הטבע היפות בעולם. זהו פארק המשתרע על כ-1600 קמ"ר, מגוון נופים מדהימים, שילוב הנוף הפאטגוני מדברי ופסגות המגיעות לגובה של עד 3000 מטר ומהוות חלק מכיפת הקרח האנדית. יום שכולו טבע,לגונות ואגמים נהדרים בשלל גווני הכחול, מצוקים, מפלים, קרחונים ויערות. השמורה היא גם משכנם של עדרי גואנקו בני משפחת הגמליים, נאנדו – מין יען קטן, פלמינגו צ'יליאני, קונדור האנדים ובע"ח נוספים. בכ 24 השעות לערך בהם נשהה בשמורה ובסביבתה נחלק הזמן בין היום ה 16 ליום ה 17 לטיול בנקודות ובמקומות הבולטים בהם נצפה או נסייר בשמורה כמו : הגעה לנקודת תצפית מהקצה הדרומי של אגם גריי אל הקרחון הנקרא באותו השם קרחון גריי.בהמשך נגיע למלון בו נשהה את לינת הלילה באיזור השמורה* ובו נקבל גם ארוחת ערב. (*קיימים בשמורה מספר מועט של בתי מלון)

יום
7

שמורת טורס דל פאיינה - אל קלפטה

למחרת בבוקר נמשיך ונסייר בשמורת הפאיינה.הסיור יתקיים לאורך תוואי הנסיעה מהאיזור של השער הדרומי אל עבר אגם פהואה שם גם נעצור ונרד רגלית אל המפלים הנקראים סלטו גרנדה מהם ניתן לצפות אל עבר העמק הצרפתי המחלק את עמודי הפאיינה בין קרחון אולגואין לקרחון הטורס, עמודי הפאיינה העומדים זקופים וגאים לפנינו. נמשיך מזרחה ונחצה את השמורה ובדרך נקווה לצפות באלפקות ובלמות המלחכות עשב (נקווה שלא להתבדות) – נראה לגונות ואגמים צלולים נהדרים בשלל גווני הכחול. בנקודה מסוימת נצפין אם יספיק הזמן אל המפלים הנקראים CASCADA PAINE בגבולות המזרחיים של השמורה ובהמשך נשים פעמנו אל מחוץ לשמורה לנקודת הגבול סרו קסטילו בין צ'ילה לארגנטינה. משם כבר במישורי הפאמפאס בתוך ארגנטינה ניסע ישירות לקלפטה נסיעה של כ-4 שעות עם הפסקת ריענון בעיירה הראשונה הארגנטינאית שנפגוש אספרנצה. לקלפטה נגיע בשעות הערב. העברה למלון ארוחת ערב אחריה מי *שירצה יוכל לצאת רגלית לטייל ברחובה הראשי של העיירה הידידותית והאינטימית למחצה. *בכפוף למיקום המלון לכל תאריך שפורסם.

יום
8

קלפטה - קרחון אופסלה – קרחון ספגציני

השכמה מוקדמת נצא באוטובוס כשעה נסיעה לפונטה בנדירה, משם יחל השייט בלאגו ארגנטינה. נשייט פנימה אל עבר האנדים, דרך מיצר השטן ונתקרב אל קרחון אופסלה הנחשב לקרחון השני בגודלו ביותר בדרום אמריקה. נשוט בין הקרחונים המשתקפים בקרני השמש אם זורחת בצע כחול עז, קרחונים שנותקו מהקרחון המרכזי ושטים עצמאית באגם. נמשיך בשייט אל קרחון ספגציני. חזרה למעגן בשעות אחה"צ ומשם באוטובוס חזרה לקלפטה העברה למלון. ארוחת ערב ולינה.

יום
9

קלפטה – קרחון מורנו – בואנוס איירס

השכמה מוקדמת ויציאה באוטובוס לשמורת הקרחונים לביקור בקרחון פריטו מורנו הקרוי על שם החוקר פרנסיסקו מורנו שחקר את פטגוניה והיה זה שסימן את קו הגבול בין ארגנטינה לצ'ילה. שמורת הקרחון מכילה שבילים רבים המאפשרים זויות ראיה צפיה וצילום שונות הן מלמעלה והן קרוב יותר גם למטה. זהו קרחון פעיל המתנפץ לעיתים כמעט מידי יום אל לאגו ארגנטינה בקול שאון פיצוץ עז ויוצר מראה מרהיב. חזרה לעת צהריים לקלפטה בה נסעד את ארוחת הצהריים במסעדה מקומית ואחרי כן העברה לשדה התעופה של קלפטה לטיסת אחה"צ/ערב לבואנוס איירס. הגעה מאוחרת והעברה ללינה במלון.

יום
10

בואנוס איירס

הבוקר נצא ליום סיור מודרך מלא באוטובוס בבואנוס איירס. נבקר בכיכר מאי המפורסמת, שבה נראה את ארמון הנשיאות, הקתדראלה ובניין העירייה הישן - הקבילדו. בכיכר מונומנט לזכר העצמאות הראשונה של בואנוס איירס במאי 1810. הכיכר מסמלת את השלום והאחווה וידועה בהפגנת האמהות לזכר בניהם שנעלמו ב- 1978. נחלוף על פני תיאטרון קולון, גני פלרמו, שכונת המהגרים הססגונית - לה בוקה עם הרחוב הצבעוני - קמיניטו. כמו כן נעבור בכיכר הקונגרס הגדולה וכמובן בשדרה, אשר על פי המקומיים נחשבת לרחבה בעולם, כיכר 9 ביולי. אם יספיק הזמן נבקר גם באחד האתרים מושכי קהל בבואנוס איירס בית הקברות בריקולטה שהוא מונומנט ארכיטקטוני בפני עצמו חזרה למלון. בערב נצא לבילוי באחד ממועדוני הטנגו המפורסמים והפופולריים בבואנוס איירס ה TANGO PORTENO הנחשב למופע טנגו רב משתתפים וייחודי הכולל ארוחת ערב – הטנגו להווה ידוע הוא אחד מאושיות התרבות של ארגנטינה. חזרה עם סיום המופע לקראת חצות פלוס למלון ללינה.

יום
11

בואנוס איירס - איגואסו

היום נצא בטיסה אל איגואסו. מפלי פארק איגואסו נמצאים באזור מפגש הנהרות איגואסו ופאראנה, בינות לסבך צמחייה טרופית במפגש הגבול בין ברזיל וארגנטינה. לפי שעת נחיתת הטיסה, נצא לביקור בצד הארגנטינאי בו נמצאים כשמונים אחוזים משטח המפלים ונחשף למראה המרהיב של כמויות מים אדירות הניתכים מגובה של עד שמונים מטרים. אחה"צ נצא לאחת האטרקציות המרכזיות באיזור – שייט מרהיב ורטוב את מתחת למפלים (מותנה בגובה המים בנהר). בערב נצא לבילוי הכולל מופע מרהיב של תרבות פאנאמריקנית ממכסיקו בצפון ועד צ'ילה בדרום. המופע כולל ריקודים סוערים ומוזיקה במגוון כלים וסגנונות כגון סלסה,סמבה, מריאצ'י ועוד.הבילוי כולל ארוחת ערב בופה עשירה.חזרה למלון ללינה.

יום
12

איגואסו - סכר איטייפו

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל מפעל החשמל מהגדולים בעולם- האיטפו, אשר נבנה על גבול ברזיל – פארגואי. במהלך היום נבקר בסכר האיטייפו הענק המופעל במשותף על ידי שתי המדינות. הביקור בצד הברזילאי של שמורת המפלים ימשיך. כעת נוכל להבין את גדלו ועצמתו של הפארק ונצפה אל כמעט 4 קילומטרים של מפלים. חזרה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום
13

סלבדור דה בהאייה

בבוקר נצא בטיסה* אל סלבדור. עם ההגעה נצא לסיור מודרך מלא בעיר העתיקה וברובע פלורינייו שסמטאותיו הציוריים טומנים בחובם אוצרות ארכיטקטוניים מן המאות ה-17 וה-18. השרידים הקולוניאליים המשוחזרים ומשומרים בעזרת אונסקו, צבועים צבעי פסטל והאזור זרוע כולו בתי-קפה קטנים, חנויות אמנות ולהקות מוסיקה. נחשף למרכיבי התרבות האפרו ברזילאית נבקר בשוק המרקאדו מודלו המפורסם. נראה את הלבוש הבאהייני המסורתי,מאכלי הרחוב הטיפוסיים ועוד. אחה"צ נמשיך לסיור חופים מהיפים של ברזיל. חזרה למלון לארוחת ערב ולינה. *טיסה זו אינה ישירה. בטיול בתאריך 18/11 הטיסה תתבצע בערב של יום 12 של הטיול. *טיסה זו אינה ישירה. באם שעת הטיסה תהיה מוקדמת תינתן ארוחת בוקר קלה או ארוזה.

יום
14

סלבדור דה באהיה – קאשוארה – סאן פליקס

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום חוויתי אל פנים הארץ, נעזוב את קו החוף ונעמיק צפון מערבה אל עבר ריכוזיי שדות קניי הסוכר הקפה והקקאו – אשר הינם משאב כלכלי אדיר לכלכלת ברזיל ואחד מסימני ההיכר הידועים של ארץ מופלאה זו. מדינת באהייה היתה אחד ממוקדיי העבדות הגדולים בברזיל – אזורים פנימיים אלה של הארץ ועושרם החקלאי הביאו את הפורטוגזים הכובשים לצורך בכוח עבודה והבאת העבדים היתה אחד הסיפורים העצובים בהיסטוריית המין האנושי – ניסע אל עבר קאשוארה נעצור בשוק הססגוני המקומי של סנטו אמארו – שם נוכל להתערבב עם המקומיים ולחוות את יופיה האמיתי של ברזיל – מגוון הפנים והצבעים בשוק האותנטי, המאכלים המקומיים והריחות יעשירו את החוויה. נגיע אל העיר קאשוארה בה נלמד את סיפור העבדות ויצירת הגיבור המקומי – שילוב אדם אינדיאני בעל גוף שחור – סמל לגאווה המקומית. נאכל צהריים בחווה החקלאית בכפר מוריצ'יבה ונמשיך לביקור במוזיאון הטבק המקומי בו נוכל לראות הדגמה של הליך ייצור הסיגר. (במידה ויהיה סגור נבצע פעילות מקומית אחרת באחת מהחוות באזור). נסייר בעיירה קאשוארה ונבקר בבית העירייה ששימש גם בעבר כבית הכלא המקומי. לעת ערב נחזור לסלבדור ונמשיך למופע פולקלור ייחודי המשלב ריקודיי ושירת קנדומבלה יחד עם מופע קאפוארה – חוויה חושית (ייתכן כי המופע יתקיים בערב הקודם). חזרה למלון ללינה.

יום
15

סלבדור דה בהאייה – מנאוס

הבוקר נצא בטיסה* למנאוס אשר במעלה נהר האמזונס. מנאוס בירת האמזונס, נמצאת בקרבת שני יובליו הגדולים של האמזונס אשר תופס חלק נרחב משטחה של ברזיל. בביקורנו נתוודע אל חלק מן המערכת הענקית של נהרות וג'ונגלים ומגוון עולם החי והצומח העשיר אשר היא מציעה. עם ההגעה נצא בשייט אל לודג' הממוקם עמוק בתוך הג'ונגל האמזוני ונגיע אליו לארוחת הערב** ולינה. (כדאי לשים לב שאנו מציעים חבילת ג'ונגל אמיתית ולינה במעבה הג'ונגל בלודג' מקומי ברמה גבוהה,כולל שיט לילי בנהר.(אל תיטעו – ישנן חברות המוזילות ולנות בעיר מנאוס – עיר תעשייה, דבר שלא מאפשר להעמיק ולחוות את חיי הג'ונגל כלל). *טיסה זו אינה ישירה. **באם שעת ההגעה ללודג' לא תאפשר ארוחת ערב, נקבל ארוחת צהריים ביום זה או ארוחה נוספת ביום טיול אחר של הטיול.

יום
16

מנאוס – ג'ונגל אמזוני (בלודג' פנסיון מלא)

נפתח את היום בארוחת בוקר בלודג'. ונמשיך ליום טבע מרתק באקלים הטרופי. נהר האמזונס הנובע מרכס האנדים ונשפך אל האוקיינוס האטלנטי, משמש מקום משכן לאינספור זנים של צמחי ובעלי חיים. נצא לסיור היכרות באזור ונבקר בכפרי השבטים המקומיים. אל הלודג' נשוב לסעוד את ארוחת הצהרים ומיד לאחריה נצא לשייט בסירות קאנו. נשוב אל הלודג' בו נלון לארוחת ערב, ובסיומו של היום נצא לשייט לילי ונצפה לאור פנסים בתנינים בנהר.

יום
17

מנאוס - ריו דה ז'אנירו

לאחר ארוחת הבוקר בהתאם לשעת הטיסה נמשיך את פעילותינו בלודג', ארוחת צהריים מוקדמת, נעזוב את הג'ונגל ונשים פעמינו בטיסה* אל ריו דה ז'אנרו. עם ההגעה העברה ללינה. (במידה ולא תתאפשר ארוחת צהריים או ארוחת ערב עקב זמן הטיסה, נקבל ארוחה במקום ארוחה זו ביום טיול אחר של הטיול). *טיסה זו אינה ישירה.

יום
18

ריו דה ז'אנרו – הר הסוכר

ריו דה ז'אנרו, העיר אשר שמה יצא למרחוק בזכות שמחת החיים של תושביה, קצב הסמבה, הכדורגל, הקשאסה ומצעד החתיכים והחתיכות בחופיה לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום סיור באחת הערים האקזוטיות ביותר בעולם. נחלוף על פני המראקאנה (כ-135 אלף מקומות ישיבה), נעלה ברכבל להר הסוכר. קירותיו של ההר בצורת החרוט נישאים לגובה של כ-400 מטרים והנוף הנשקף ממנו מרהיב ביופיו. נמשיך לסיור חופים בחופיה הצפוניים של ריו, ונחזור לקראת אחר הצהריים המאוחרות למלון. נאכל ארוחת ערב במסעדה מקומית לעת ערב נצא לבילוי בשוק* סאו קריסטובו – חוויה של ריחות אנשים וטעמים, השוק התחיל בגעגועיהם של תושביי צפון המדינה במאכליהם ותרבותם המקומית – ונועד לתת הרגשת בית במאכלים המקומיים, במוזיקה ובהוואי לכל אלה שהיגרו ממדינות צפון ברזיל אל ריו דה ז'נרו. נאזין למופעים המתקיימים במקום. נחזור למלון ללינה. (*השוק פתוח רק בסופי שבוע. במידה והשוק יהיה סגור נבצע סיור ערב בריו)

יום
19

ריו דה ז'אנירו - הר הקורקובדו – יער טיג'וקה – הפאבלות

לאחר ארוחת הבוקר ימתינו לנו ג'יפים ליום סיור עיר חוויתי – ניסע דרך מרכז העיר אל הר הקורקובדו – ונעפיל לפסגתו לתצפית מרשימה הנמצאת בגובה של 709 מטר וחולשת על מרבית חלקיי העיר היער והחופים, נראה את פסלו אדיר הממדים של ישו הפודה הנראה מכל נקודה בעיר. הפסל ניתן במתנה לעיר על ידי הצרפתים. בבסיסו ישנה כנסיה. עם תום הסיור נמשיך דרך יער הטיג'וקה – היער פרוס במרכזה של העיר והינו יער הגשם העירוני הגדול ביותר בעולם. נצא לסיור רגלי קצר במעבי היער ונגלה עולם ומלואו – חווית טבע מופלאה – נראה זנים של עצים ואם מפלים ואם יתמזל מזלנו אף בעליי חיים כגון קופים ומיני חיות יער. לאחר הטיול הקצר (הטיול מתאפשר רק עם רכבים קלים) נמשיך לסיור בפן נוסף של ריו – סיור ייחודי בפאבלות – שכונות העוני - ניסע אל לב ליבן של השכונות ונכיר מקרוב את תופעת העיור שיצרה עולם שונה בתכלית מעולמנו התקני, נלמד על התנהלות הפאבלה ועל מערכת היחסים בין השלטון ורשויות החוק לבין האזרחים החיים בשכונות אלה ונטעם בקצרה מאורח חייהם - חוויה מרתקת. בסיום הטיול נאכל ארוחת ערב מוקדמת ונחזור למלון.

יום
20

ריו דה ז'אנירו – מדריד/רומא – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום סיור מודרך באוטובוס נוסף בריו (היום האחרון לטיול) ונשלים את המקומות אשר לא הספקנו בימים הקודמים. לקראת אחר הצהריים העברה אל שדה התעופה לטיסה אל תל-אביב דרך מדריד או רומא.

יום
21

ריו דה ז'אנירו – מדריד/רומא – תל אביב

הגעה לתל אביב לפנות בוקר של יום 22 (בטיסות איבריה) או בשעות אחה"צ של יום 12 (בטיסות אליטליה).

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים