פרטי הטיול
בייג'ניג שנחאי

בייג'ניג שנחאי

סין

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • כיכר טיננמאן

  • העיר האסורה

  • שנגחאי/סוג'ו

  • ארמון הקיץ

  • חומה הגדולה

  • מקדש הלאמה

  • שוק הפרחים

8
ימים
יום
1

תל אביב-בייג'ינג

ניפגש בשדה התעופה על שם דוד בן גוריון לטיסה לבייג'ינג בירתה של הקיסרות הסינית מזה 600 שנה, המשלבת בין העומק התרבותי לבין הפיתוח המסחרר של השנים האחרונות. בייג'ינג היא עיר מודרנית בעלת מרכזי עסקים גדולים, אך עיקר תפארתה בבניה המונומנטלית מהתקופה הקיסרית. לאחר הנחיתה וסידורים פורמאליים נצא משדה התעופה לביקור פנורמי סביב הכפר האולימפי. בערב נצא לסיור ליילי סביב כיכר טיננמאן, הכיכר הגדולה בעולם ולאחריו נטייל במדרחוב של וואנגפוג'ינג ושווקי האוכל הליליים של העיר, שם נוכל לראות את מגוון המאכלים המקומיים. לינה בבייג'ינג.

יום
2

בייג'ינג – העיר האסורה וכיכר טיננמאן

אחר ארוחת הבוקר, נצא לסיור היכרות מעמיק עם העיר שהתחילה כמרכז הקיסרות וכיום משמשת כבירת מעצמה בינלאומית. בייג’ינג היא עיר מונומנטלית, בעבר היו אלה כיכרות ענק, עיר פנימית שהיא ארמון הקיסר, מקדשים ופגודות, גנים ציבוריים, בתי נכות ואקדמיות. היום נוספו על כל אלה גם מרכזי עסקים מודרניים, גורדי שחקים מעוצבים על ידי מיטב הארכיטקטים מכל העולם, שדרות רחבות וארוכות ומוסדות ציבור. נראה את כיכר טיאן-אן-מן הנמצאת בלבה של העיר, היא כיכר "השלום השמיימי", השוכנת מול חומת ארמון "העיר האסורה". שם זה ניתן לה בשל האיסור לבקר בה בגין היותה עיר סגורה רק למשפחת הקיסרות. העיר נבנתה במשך 18 שנה ובה שהה הקיסר האחרון. במהלך הביקור נכיר את אורח חייהם המסקרן של המשפחה הקיסרית, נבקר בארמון ונראה את האוצרות המלכותיים.לאחר מכן נמשיך לביקור בשווקי העיר ובתום הסיור נשוב למלוננו.

יום
3

בייג'ינג – החומה הגדולה

לאחר ארוחת הבוקר נצא מבייג'ינג לכיוון צפון מערב לביקור בחומה הגדולה המשתרעת לאורך 6700 ק"מ. בנייתה החלה לפני 2220 שנה ונמשכה מאות שנים, על מנת להגן על סין מפלישת אויבים מהצפון. נבקר במרכז לרוקחות סינית מסורתית ובמוזיאון הג'ייד, שם נחשף לאומנות הג'ייד וחשיבותה בתרבות הסינית לאורך אלפי שנים. נבקר בבית מלאכה לעיבוד קלוזונה – עבודות יד המשלבות ריקועי נחושת וציפוי אמייל. בחזרתנו לבייג'ינג נבקר באחד משווקי העיר. לינה בבייג'ינג.

יום
4

בייג'ינג - שגנחאי

לאחר ארוחת הבוקר נצא לתחנת הרכבת לנסיעה ברכבת המהירה לשנגחאי. עם ההגעה לשנגחאי נצא לסיור בעיר הגדולה והמודרנית ביותר בסין. שנגחאי עיר המהפכות הסיניות במאה ה-20, המקור לאידיאולוגיה של המשטר וכרך עסקים בינלאומי ענק. העיר הרועשת והתוססת הזו הפכה תוך פחות ממאה שנה מעיירת דייגים צנועה לעיר מושבם של סוחרים ואנשי צבא אירופים שכפו את נוכחותם על סין במאה ה-19 ובנו כאן רבעים ושכונות בסגנון אירופי. בעורפם של המבנים הקולוניאליים מתנשאים היום מגדליה המודרניים, המעוצבים להפליא, של שנגחאי. נסייר ברובע העתיק הזעיר שלה בין הגנים והמקדשים המסורתיים. ניגודי הקצוות בשנגחאי – מחלפים מודרניים מול סמטאות צרות, תחבורת פאר של עשירים מופלגים מול עגלות מרופטות של סבלים קשי יום, משכנות עוני ורבעים דלים מול מגדלי תקשורת נוצצים, מלונות פאר ומרכז עסקים ובורסה – כל אלה הופכים את שנגחאי לחוויה מרכזית בפענוח תרבותה של סין. נערוך ביקור בגני YU-YUAN - דגם של אדריכלות הגנים הסינית. נבקר בבונד – הטיילת לאורכו של נהר החואנג פו והצופה על קו האופק החדש של העיר. בערב נצא לביקור ברובע הצרפתי התוסס .לינה בשנגחאי.

יום
5

שנגחאי- הרובע היהודי

לאחר ארוחת הבוקר נבקר במוזיאון שנגחאי עם אוצרות מההיסטוריה והתרבות הסינית. נבקר בכיכר העם וברחוב ננגינג – רחוב הסחר המרכזי והתוסס של העיר. נבקר ברובע היהודי מתקופת מלחמת העולם השנייה ונשמע את סיפורים של היהודים שהגיעו לסין תודות לפעולתו של חסיד אומות העולם הקונסול הסיני באוסטריה פנג-שאן-חו שניפק ויזות ליהודים ולנכונות של הסינים לקבל את היהודים בהגיעם לשנגחאי. מספר היהודים בשנגחאי הגיע לכ-20 אלף, אך עם סיום המלחמה ועלית הקומוניסטים עזבו רוב היהודים את שנגחאי והיגרו לאוסטרליה, ארה"ב ומעט לישראל. בהונג קונג הייתה קהילה יהודית קטנה שהגיעה בחסות השלטון הבריטי. אין כיום בסין קהילות יהודיות למעט בבייג'ינג, שנגחאי והונג קונג. מרבית הקהילות כיום נסמכות על מעט יהודים (מהעולם הגדול) שהגיעו בשנים האחרונות לצרכי עסקים, חלקם התמקמו בסין וישראלים המגיעים ושוהים בסין לצורכי עבודתם. בגן הציבורי הסמוך הוקמה ונחנכה (בעת ביקורו של רה"מ המנוח רבין ב-1993) אנדרטה לזכר הגטו היהודי. לינה בשנגחאי.

יום
6

שנגחאי - בייג'ינג – ארמון הקיץ

לאחר ארוחת בוקר ניפרד משנגחאי ונחזור לבייג'ינג ברכבת המהירה. עם ההגעה לבייג'ינג ניסע לביקור בארמון הקיץ שם נוסיף ונלמד אודות חייהם ואופיים של הקיסרים בעת העתיקה. הארמון מצוי מחוץ לעיר ושוכן על גדת אגם חצי מלאכותי "אגם קונמינג" שמשיב רוח קרירה על הארמון. נטייל לאורך גדות האגם, נראה את ספינת השיש על גדות האגם ונלך לאורך מסדרון הארמון הארוך והמפורסם המהווה גלריה גדולה ביותר לתמונות סיניות כ-10000 תמונות. נצפה במקדש הטיבטי ים התבונה. נצא לביקור במפעל לייצור פנינים ולביקור בבית חולים מסורתי מקומי. לינה בבייג'ינג.

יום
7

שנגחאי - בייג'ינג – ארמון הקיץ

לאחר ארוחת הבוקר נבקר "במקדש השמים" – מקום תפילתו של הקיסר להודות לשמים על היבולים ובקשת ברכות וחסדי שמיים לעתיד הקיסרות ולעם. המקדש הינו ארכיטקטורה מושלמת מתקופת המינג. נסייר בגניו המרהיבים ונחזה בתיאטרון רחוב – פעילות תרבותית של וותיקי בייג'ינג. אחר הצהרים נוכל לצאת לביקור בשכונת חוטונגים – בייגינג העתיקה רכובים על גבי ריקשות בסמטאות הצרות של השכונה וסביב אגם חוחאי. נבקר בבית תה סיני לטקס שתיית התה המסורתי. נבקר בשווקי העיר להשלמת קניות. לינה בבייג'ינג.

יום
8

מקדש הלאמה - שוק הפרחים – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור במקדש הלאמה, אחד מהמקדשים של הלאמיזים הסיני הפועלים כיום בסין, בו נמצא עץ הבודהה הגבוה בעולם, 26 מטר גובהו (מופיע בספר השיאים של גינס). נצא להפסקת צהרים באחד משווקי העיר להשלמת קניות ונבקר בשוק הפרחים והצמחיה. במידה והזמן יאפשר נבקר ברובע 798 של אומנות מודרנית ולאחר מכן העברה לשדה התעופה לטיסתנו מבייגינג לתל אביב.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים