פרטי הטיול
ערים ונופים בסקנדינביה

ערים ונופים בסקנדינביה

פינלנד, שבדיה, דנמרק, נורווגיה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • כנסיית טמפלואקו החצובה בסלע

  • בית העירייה, בו מוענקים פרסי נובל

  • פסל "בת הים הקטנה"

  • מקפצת הסקי

  • "דרך הטרולים"

  • שוק הדגים, הרובע ההנסיאטי

  • פרוגנר פארק ופסלי ויגלאנד

11
ימים
יום
1

תל אביב – הלסינקי, שייט לילי

נמריא בשעות הבוקר להלסינקי, בירת פינלנד. עם הנחיתה נצא לסיור בו נראה את העיר החדשה, כיכר הסנאט בה נראה את הקתדראלה ואוניברסיטת הלסינקי ונבקר בכנסיית "טמפלואקו" החצובה כולה בסלע. בהמשך נבקר ברובע ה"רוסי" של העיר, נראה את הקתדראלה הפרבוסלבית המרשימה – אוספנסקי ואת מצבת הזיכרון לזכרו של המלחין הפיני הלאומי, סיבליוס. אחה"צ – נפליג בשייט לילי בתאים פנימיים לשטוקהולם.

יום
2

שטוקהולם

בשעות הבוקר נעגון בשטוקהולם, בירת שבדיה ועם ההגעה נצא לסיור במהלכו נבקר בבית העירייה המפורסם, בו מתקיימים טקסי הענקת פרסי נובל השונים (למעט פרס נובל לשלום המוענק באוסלו). נראה את הארמון המלכותי ובסמוך לו את הכנסייה הגדולה, בה התקיימו בעבר אירועים חשובים של משפחת המלוכה. כמו כן, נתרשם מהעיר העתיקה והרבעים החדשים של העיר. אחה"צ – אפשרות לבקר במוזיאון אוניית התותחים "וואסה", שטבעה בהפלגת הבכורה במאה ה-17 ונמשתה מן הים כמעט בשלמותה. כמו כן יוכלו המעוניינים לבקר בגן הפסלים מילסגארדן של הפסל מילס, או לבלות בפארק סקאנסן, בו תצוגת קבע של אורח חיי העם השבדי. בערב – אפשרות לצאת לרובע גמלא סטאן שבעיר העתיקה - האזור התוסס והיפה בעיר.

יום
3

קופנהאגן

פנינו מועדות דרומה כאשר אנו חולפים על פני עיירות אופייניות עד הגיענו לאגם ואטרן וליונקופינג. נמשיך להלסינבורג ונחצה בשייט את מיצר אורסונד לגדול באיי דנמרק – האי זילאנד. בנסיעה בנופים של האי הציורי נהנה ממראות עיירות הדייג, החוות החקלאיות והטירות העתיקות עד הגיענו לקופנהאגן, בירת דנמרק. בערב – אפשרות לצאת לבילוי בגני טיבולי.

יום
4

קופנהאגן, שייט לילי

נצא לסיור בקופנהאגן, המהווה את המרכז הפיננסי והמסחרי הגדול בצפון אירופה. נראה את ארמון אמלינבורג, מזרקת גפיון, את פסל "בת הים הקטנה" שפוסל ב-1913 על ידי הפסל אריקסן ומתייחס לסיפור האגדה הידוע של הנס כריסטיאן אנדרסן, את הקתדראלה ועוד. נגיע גם לכיכר ישראל, בה נשמע אודות המחתרת הדנית אשר עזרה להציל חלק מיהדות דנמרק ונראה גם את גני טיבולי המפורסמים ובית העירייה. אחה"צ – ניסע לנמל הימי של העיר ונפליג בשייט לילי לאוסלו שבנורבגיה, כולל ארוחת ערב.

יום
5

אוסלו, לילהאמר

לאחר שנעגון בשעות הבוקר באוסלו, נצא לסיור היכרות בבירת נורבגיה לפני שנמשיך בדרכנו לאגם מיוסה וללילהאמר, עיר משחקי אולימפיאדת החורף בעבר. נבקר במקפצת הסקי ונסיים את היום במלון באזור. ארוחת ערב.

יום
6

"דרך הטרולים", טיול פיורדים

היום נתחיל את טיולנו בנופים הקסומים והמיוחדים של חבל הפיורדים שבנורבגיה. בנסיעה בנופי ההרים נחלוף על פני אוטה ודומבס ונלמד אודות המחזה המספר על בחור נורבגי בן 20 בשם פר גינט, אשר מתמודד עם אירועים והרפתקאות נועזות. המחזה נכתב במאה ה-19 על ידי הנריק איבסן ונכתבה עבורו יצירה מוזיקלית על ידי אדוארד גריג, שניהם נורבגים. נמשיך לאנדלסנס שבקצה הרומסדלפיורד, ניסע ב"דרך הטרולים" - דרך מפותלת בלב ההרים הגבוהים, נחצה את אחד הפיורדים בשייט מלינגה לאיידסדל ונערוך שייט מרהיב בפיורד הנחשב ליפה בעולם – הגיירנגרפיורד. נראה את מפלי "7 האחיות", "צוק השטן" ומפל ה"הינומה". לסיומו של יום נגיע ללינה באזור הפיורדים. ארוחת ערב.

יום
7

בריקסדאל, ברגן

נמשיך היום בטיול הנפלא בארץ הפיורדים. נגיע לאחת הנקודות היפות של קרחון היוסטאדל – קרחון בריקסדאל, אליו נעלה רגלית או אולי נעדיף לשכור (בתשלום) טרקטורון ממונע. בהמשך נבקר במפלי טווינדה בדרכנו לווס, עיירת נופש בקיץ ואחת מעיירות הסקי הידועות בנורבגיה. לסיומו של יום נגיע לבירת ארץ הפיורדים, ברגן ולינה באזור.

יום
8

ברגן

בהדרכת מלווה הקבוצה נערוך סיור בוקר, בו נבקר בשוק הדגים הססגוני וברובע ההנסיאטי העתיק. בתום בסיור זמן פנוי לטייל בעיר. המעוניינים יוכלו להצטרף לעלייה בפוניקולר לפסגת גבעת הפלויאן, לתצפית על העיר הבנויה על שבע הגבעות המקיפות את הפיורד של ברגן. ניתן גם להצטרף לטיול על פני הגשרים שבין האיים באוקיינוס האטלנטי.

יום
9

אוסלו

ניפרד מברגן וניסע לאורכו של הארדנגרפיורד. נחלוף על פני מפלי וארינגפוסן ונמשיך בנופים נוספים וקסומים של הרים, אגמים ומפלים בדרכנו לאוסלו, בירת הממלכה הנורבגית.

יום
10

אוסלו

סיור מקיף באוסלו. הסיור יכלול ביקור בפרוגנר פארק – גן הפסלים של הפסל גוסטאב ויגלאנד. נבקר במקפצת הסקי הולמנקולן, נראה את הארמון המלכותי, את בית העירייה, את מצודת אקרסהוס ועוד. אחה"צ - בלוויית מלווה הקבוצה אפשרות לבקר במוזיאון רפסודת "קונטיקי" של גדול החוקרים הימיים תור היורדל, נוכל לראות ולשוטט בתוך האוניה "פרם" של מגלי הקטבים ננסן ואמודסון שנבנתה במאה ה -19 והייתה שוברת הקרח הראשונה בעולם.

יום
11

אוסלו – תל אביב

תם הטיול בסקנדינביה הקסומה. ניסע לנמל התעופה של אוסלו ונטוס חזרה ארצה, לנמל התעופה ע"ש בן גוריון.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים