פרטי הטיול
מרוקו הקסומה

מרוקו הקסומה

מרוקו

האטרקציות העיקריות בטיול:
 • איית בן חאדו-עיר הסרטים המדברית

 • עיר הנמל העתיקה אסווירה

 • טיול ג'יפים בדיונות המרזוגה

 • ארמון הבהייה

 • מסגד הכותובייה

 • כיכר הג'מע אל פנה

 • בית העלמין היהודי בפס

 • "המדינה"

 • המלאח בפס

 • בית הרמב"ם

 • המוזוליאום לזכר מוחמד החמישי

 • רחבת המסגד הגדול ברבאט

11
ימים
יום
1

ת"א- קזבלנקה

בשעות הבוקר נצא בטיסה (דרך אירופה) לקזבלנקה אשר במרוקו, העיר השוכנת על חוף הים נחשבת למרכז הכלכלי של המדינה ולאחת הערים היפות בה. עם הנחיתה נצא לכיוון העיר רבאט. רבאט - עיר הבירה של מרוקו ומקום מושבם של משרדי הממשלה, בית הפרלמנט וארמון המלך. לינה ברבאט

יום
2

קזבלנקה- רבאט

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור להכרת העיר: נבקר ברחבת ארמון המלך ובמוזוליאום שבנה חסן השני לזכר אביו מוחמד החמישי וברחבת המסגד הגדול. נעלה על חומותיה של קסבת אל הודיה לתצפית לעבר העיר סאלה הנמצאת בצדו השני של הנהר. משם ניסע למקנס ונבקר ברובע היהודי ובשוק. עם ערב נגיע אל העיר פס.

יום
3

פס

יום שלם אותו נקדיש לבירה הייחודית והמעניינת המשמרת חדש וישן והנה סמל לבירה הדתית והתרבותית של מרוקו. את "המדינה" של פס משמרת היום אונסק"ו על רחובותיה הצרים ובתי המלאכה שבהם: צבעים, נפחים, בורסקאים וכו'. נבקר ברחבת ארמון המלך הנמצא בשכנות לרובע היהודי, בבית העלמין היהודי השמור היטב ובקברה של לאלה סוליקה, בסמטאות הצרות במלאח העתיק ביותר ובבית הרמבם. לינה בפס בערב נוכל לצאת למופע פולקלור מקומי

יום
4

פס – איפראן – ראשידיה – ארפוד

עם בוקר נצא את העיר פס ונרד דרומה לארץ הארזים אשר באטלס התיכון בואכה העיר איפראן - עיר הנופש והקיט של מלך מרוקו המזכירה את אזור האלפים בשוויץ. המשך היום יתחיל בנסיעה מעניינת בין כפרי רועים נוודים הממקמים אוהלם בעמק הזיז. נמשיך בנסיעה ארוכה ונעשה את דרכנו דרומה אל פתחו של מדבר הסהרה. נפגוש בקסבות הבנויות מלבני בוץ, נחצה את ארץ הדקלים ואת נאות המדבר הירוקים, בואכה העיר ארפוד - עיר מוצאה של משפחת אבוחצירא, הנחשבת כנאת המדבר הגדולה והמרכזית של עמק הזיז. לינה בארפוד

יום
5

ארפוד – טיול ג'יפים - קניון הטודרא

בשעות הבוקר המוקדמות נגיע אל פתחו של מדבר הסהרה ואל דיונות הזהב של מרזוגה (על גבי ג'יפים). עם ההגעה לדיונות נצא לסיור (אפשרות לרכיבה על גמלים) על אחת הדיונות ומפסגתה נראה את הזריחה. בהמשך ניסע בדרך " אלף הקסבות " באזור עמק תפיללת - עמק בו שולט הצבע הירוק על אלפי דקליו. אל אזור קניוני הטודרה והדאדאס. בצהריים נצא לסיור רגלי קצר בקניון הטורדא. ומשם נמשיך לעיירת המחוז ווארזאזת ללינה.

יום
6

וארזאזת - איית בן חאדו – מרקש

נתחיל בסיור בוקר בווארזאזאת. העיר היא עיר מדברית מיוחדת במינה ושובת לב. לא בכדי הפכה לאתר הסרטה לצוותי צילום מכל העולם. בעיר שווקים ריחניים ורחובות צבעוניים ובעיקר אוירה מדברית לבבית ומיוחדת. בהמשך נצא בנסיעה קצרה צפונה לסיור באחת הקסבות היפות והשמורות במרוקו - קסבת איית בן חאדו, משם נטפס אל מרומי הרי האטלס בדרך נוף מרהיבה ומיוחדת המובילה אל מעבר ההרים טיזי טיצ'קה ("מעבר הרועים") אחה"צ נגיע אל העיר האדומה והאקזוטית ביותר במרוקו - מרקש. לינה במרקש

יום
7

מרקש – העיר האדומה

מרקש - הפנינה אשר בהרי האטלס הגבוה. עיר המוקפת דקלים על רקע בתיה האדומים. יום שלם נקדיש לאתריה ההיסטוריים: ארמון הבהייה, מסגד הכותובייה ובגני מנרה המוקפת עצי זית ועוד. נשוטט בסמטאות המלא'ח שם חיים עדיין יהודים. נשמע הרצאה מרתקת על תבלינים וצמחי מרפא בבית המרקחת של חסן פילאלי. אל כיכר הג'מע אל פנה הססגונית והמרתקת נגיע בערב, בשעה בה מתעוררת הכיכר לחיים. דוכני האוכל המעשנים, מרקידי הנחשים לקול צלילי החליל, מספרי סיפורים, מרפאים וקוסמים המהלכים בקסם וחן והמאפיינים את שווקיה של העיר הקסומה. לינה במרקש.

יום
8

מרקש ועמק האוריקה

ביום זה נצא אל עמק האוריקה היפהפה, ממנו נשקפים הרי האטלס הגבהים ובינהם הפסגה הגבוהה ביותר במרוקו - הר הטובאקל. נפתח את היום במישורים הגדולים הנמצאים מצפון להרי האטלס, ובהמשך נתחיל ונטפס על שוליו הצפוניים של רכס הטובאקל. האיזור רווי נחלים קטנים וגדולים המעברים כמויות מים רבות מהאטלס הגבוה למישור הג'יבלט הגדול אשר במרכזו זורם נהר הטנסיפת. נבקר בחלק מכפרי עמק האוריקה – איזור ירוק עד ומיוער, השונה בתכלית מהאיזורים המדבריים והמדבריים למחצה בהם נסענו לפני מספר ימים.לינה במרקש. בערב נוכל לצאת למופע מרהיב אצל עלי, המופע ססגוני - בשילוב של ריקודים, שירה, אקרובטיקה על סוסים ויריות באוויר, המופע כולל כיבוד קל ושתיה חמה.

יום
9

מפלי האוזוד

יום נסיעות ארוך לפנינו - בבוקר ניסע צפונה לעבר מפלי האוזוד. הנחשבים לגבוהים במרוקו כ- 100 מטר גובה. באזור המפלים נערוך סיור רגלי קצר, להיתרשם מעוצמתם של המפלים הנופלים בעוצמה לבריכה טבעית. משם ניסע לסכר בין אלווידאן הגדול שנבנה בשנות ה- 50 ע"י הצרפתים. ומשם לבני מלל- עיירה הממוקמת למרגלות הרי האטלס, ונחשבת לבירה החקלאית של האזור, טובלת בתוך בוסתני הדרים, נבקר במעיינות עין אסרדון. בהמשך היום נסיעה חזרה לקזבלנקה שם נבלה את הלילה. לינה בקזבלנקה.

יום
10

קזבלנקה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בקזבלנקה, בירתה המסחרית והכלכלית של מרוקו, ונטייל בין אתריה החשובים: בית הכנסת המפואר בית אל, ברחבת המסגד השלישי בגודלו בעולם המוסלמי, מסגד חסן השני ונבקר בטיילת היפה לה קורניש. לינה בקזבלנקה.

יום
11

קזבלנקה – תל אביב

תם טיולנו , בהתאם לשעת הטיסה , נערוך סיור וקניות אחרונות ומשם והעברה לשדה התעופה בטיסה לאירופה ומשם בטיסת המשך לישראל.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים