פרטי הטיול
קסמי היער השחור למשפחות

קסמי היער השחור למשפחות

גרמניה

האטרקציות העיקריות בטיול:
  • גשר קרל תאדור בהיידלברג

  • אגם טיטי

  • אגם טיטיזה ומפלי טריברג

  • גני נימפנבורג

  • מיינץ ,שפיירו וורמס

7
ימים
יום
1

תל אביב - מינכן – הדרך הרומנטית

ניפגש בנמל התעופה בן גוריון לטיסה ישירה למינכן. לאחר הנחיתה וסידורים פורמאליים נצא לסיור בדרך הרומנטית. נתחיל את יומנו בביקור ביהלום של הדרך הרומנטית העיירה רוטנבורג (Rothenburg) הציורית שנדמה שהזמן עמד בה מלכת. נסייר לאורך חומות העיר ודרך הכיכר המרכזית, נרד לאורך רחוב שמידט לכיוון מגדל השעון המרשים ונשוטט בין סמטאות העיירה. בתום הסיור נמשיך בנסיעה בדרך היפה לכיוון מלוננו.

יום
2

באדן-באדן, דרך ה-500 ופרייבורג

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיירה באדן-באדן (Baden Baden), עיר מרחצאות ומרפא. במהלך הסיור נראה את הקזינו המפורסם ונבקר בטיילת היפיפייה לאורך נהר האוסבאך החוצה את העיר. לאחר מכן נמשיך בנסיעה בדרך ה-500 – שמו של הכביש החוצה את היער השחור מדרום לצפון וממנו נשקפות תצפיות פנורמיות של היער ועמק הריין. נגיע לפרייבורג (Freiburg), הידועה גם כבירת היער השחור ובה נערוך סיור מקיף בין הסמטאות הצרות של העיר העתיקה, הבנויות לצד תעלות מים החוצות את העיר. נבקר בקתדרלה הגותית המפוארת, נראה את בית הכנסת המודרני ואת בית העירייה. בתום הסיור נשוב למלוננו.

יום
3

אגם טיטיזה ומפלי טריברג

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום קסום נוסף בנבכי היער השחור אותו נתחיל בביקור ב"אגם טיטי" (Titisee). האגם היפה והעמוק (20 מ') נוצר כתוצאה מנסיגת קרחון והוא מוקף ביער עצי מחט צפוף. נבקר בעיירה טיטיזה השוכנת על גדות האגם ומציעה תצפית פנורמית על אחד המקומות היפים ביותר ביער השחור. לאחר מכן נמשיך לטריברג (Triberg), הבירה של שעוני הקוקייה, שזכתה לפירסומה בזכות 2 שעוני קוקייה, מהגדולים בעולם, הנמצאים בה. נמשיך למפלי הטריברג הנופלים מגובה של כ-170 מטרים ונטפס במעלה המפלים בין פלגי מים ויער סבוך. בתום הסיור נשוב למלוננו.

יום
4

חבל אלזס – שטרסבורג, קולמר ודרך היין

לאחר ארוחת הבוקר נחצה את הגבול ואת נהר הריין ונעבור לצרפת, לחבל אלזס היפה עליו נאבקו גרמניה וצרפת לאורך ההיסטוריה. חבל אלזס התפרסם הודות ל"דרך היין" העוברת בין הכרמים הרבים של עמק הריין וליין האיכותי המיוצר בו. נתחיל את יומנו בעיר שטרסבורג (Strasbourg) – בירת האזור, המשמשת גם כמקום מושבו של הפרלמנט האירופאי. נבקר בעיר העתיקה, נראה את קתדרלת נוטרדם המרשימה, ובראשה שעון עצום ממדים שנבנה במאה ה-16. נמשיך בנסיעה בין הכרמים הנטועים על הגבעות העגלגלות של עמק הריין ונעצור לביקור באחת מהעיירות הציוריות שנראות כאילו יצאו מתוך ספר אגדות. נסיים בקולמר (Colmar), שבליבה של דרך היין ובה נטייל בין סמטאות העיר העתיקה, תעלות המים הזורמות בה והבוטיקים המקסימים. בתום הסיור נשוב למלוננו.

יום
5

היידלברג ושטוטגרט

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לטיול בעיר האונברסיטאית היידלברג (Heidelberg). נבקר בעיר העתיקה שנשתמרה בצורה מופלאה וכמעט שלא נפגעה במהלך מלחמת העולם השנייה. נתהלך לאורך השדרה הארוכה של העיר עד לגשר העתיק החוצה את הנהר נקר (Neckar). לאחר מכן נעלה לטירת העיר לתצפית מרהיבה על עמק הנהר ועל בתי העיר וגגותיהם האדומים. בחלק השני של היום נמשיך לביקור בעיר שטוטגרט (Stuttgart), עיר הבירה של מדינת באדן-וירטמברג אשר בליבה שוכן היער השחור. נראה את תחנת הרכבת המרשימה של העיר התעשייתית הגדולה אשר ידועה זכות תעשיית הרכב המפותחת שלה והמפעלים של מרצדס ופורשה המצויים בתחומה. בתום הסיור, נשוב למלוננו.

יום
6

מיינץ - שפייר – וורמס

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בשלוש ערים חשובות מההיסטוריה היהודית הידועות בכינויין "קהילות שו"ם": שפייר (Speier) וורמס (Worms) ומיינץ (Mainz). נתחיל בעיירה שפייר אשר בה פרחה קהילת יהודי אשכנז בימי הביניים. נבקר במוזיאון היהודי ובשרידי בית הכנסת העתיק ונצפה בקתדרלה הרומנסקית מהגדולות בעולם. נמשיך לעיר וורמס בה גר ולימד רש"י אשר גם הקים במקום בית מדרש. נבקר בבית הכנסת בו התפלל הרב החכם ונצעד לכיוון בית הקברות היהודי העתיק. נסיים במיינץ, עליה כתב טשרניחובסקי את שירו "ברוך ממגנצא" ובה נבקר בכנסיית סטפאנוס הקדוש שם מצויים ויטראז'ים יפהפיים של מארק שאגאל ונראה את פסלו של יוהאן גוטנברג – ממציא הדפוס אשר נולד בעיר. בתום הסיור, נשוב למלוננו.

יום
7

מינכן וגני נימפנבורג

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לכיוון מינכן, עיר הבירה של מדינת בוואריה והעיר השנייה בגודלה בגרמניה. תחילה נבקר בגני נימפנבורג (Nymphenburg) ששימשו כאתר הנופש של משפחת המלוכה הבווארית. הגנים והארמון שבליבם נבנו בסימטריה המבליטה את יופיים ונסייר בין שבילי הגנים המעוטרים בפסלים ומזרקות. לאחר מכן נמשיך לכיכר מריאן (Marienplatz) שבלב העיר מינכן, נראה את בית העירייה החדש ובמרכזו מגדל שעון מרהיב ונותיר זמן פנוי (בהתאם לשעת הטיסה) לקניות אחרונות במדרחוב השוקק של העיר התוססת. בתום הסיור, ניסע לשדה התעופה הבינלאומי של מינכן לטיסה ישירה לתל אביב.

אנו מתנצלים, אך לתאריכים שבחרת יש מחירים בלעדיים שלא ניתן להציג באתר
או שלתאריכים שבחרת אין טיולים מאורגנים.
לבירור המחיר, תאריך הטיול וקבלת הצעה ניתן לפנות ליועצ/ת טיולים מאורגנים בטלפון המופיע מעלה.
טיולים מאורגנים נוספים